PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار کردن بیش از حد فن Asus K42J

rreezzaa15
17-07-2012, 16:09
سلام دوستان
لپ تاپ من ASus K42JC هستش یه مدتی میشه فنش خیلی زیاد کار میکنه و خیلی داغ میشه کلا. حتی اگه هیچ برنامه ی خاصی هم باز نباشه. تازگیا هم برنامه جدیدی نصب نکردم و ویروس هم نداره(با نود32 ویروس یابی کردم) این لپ تاپه خودش تنظیم اتوماتیک فن داره ناسلامتی!!(Self adjusting fan speed) اگه یه برنامه مث فتوشاپ باز باشه که دیگه هیچی! طوری حرکت میکنه که از ترس برنامه رو میبندم! :دی لطفا راهنمایی کنین!

biostar
17-07-2012, 18:51
process های ویندوز رو چک کنید که برنامه ایی بیش از حد سی پی یو مصرف نکنه بعضی وقت ها سرویس های خود ویندوز مشکل ایجاد میکنند

نوت بوک رو روی حالت power saver قرار بدین

rreezzaa15
18-07-2012, 17:24
چطوری میشه فهمید یه برنامه بیش از حد سی پی یو مصرف میکنه؟؟؟؟ ضمنا هنگام کار با برنامه هایی سنگینی مث فتوشاپ اگه روی حالت پاورسرور باشه ممکنه هنگ کنه مجبورم بذارم روی High performance
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین. ممنونم

ata.royalfalcon
18-07-2012, 17:48
چطوری میشه فهمید یه برنامه بیش از حد سی پی یو مصرف میکنه؟؟؟؟ ضمنا هنگام کار با برنامه هایی سنگینی مث فتوشاپ اگه روی حالت پاورسرور باشه ممکنه هنگ کنه مجبورم بذارم روی High performance
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین. ممنونم
روی taskbar راست کلیک کنید و سپس بر روی گزینه start task manager کلیک کنید . در برنامه باز شده به قسمت processes بروید . حتی میتونید با کلیک بر روی CPU آیتمهای لیست شده رو برحسب میزان استفاده از CPU مرتب کنید .
نکته : system idle process میزان بیکار بودن CPU رو نشان میدهد نه میزان درگیر بودن آن .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rreezzaa15
19-07-2012, 14:45
روی taskbar راست کلیک کنید و سپس بر روی گزینه start task manager کلیک کنید . در برنامه باز شده به قسمت processes بروید . حتی میتونید با کلیک بر روی CPU آیتمهای لیست شده رو برحسب میزان استفاده از CPU مرتب کنید .
نکته : system idle process میزان بیکار بودن CPU رو نشان میدهد نه میزان درگیر بودن آن .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب میزان ایده ال این اعداد چنده؟؟؟ من چک کردم بجز همین system idle process که بالای 90 بود بقیش هم اکثرا صفر بودن و چند تاش هم 01 و 02 و 03! و فن لپ تاپ هم همچنان سریع می چرخد!

Temple Of Doom
19-07-2012, 18:59
منم Asus U41SV دارم اما نمي‌دونم چرا دماي CPU درحالت عادي و وقتي كه نرم‌افزارهاي سنگين هم لود نكردم دما از 50 شروع ميشه تا 70 هم مياد و فعاليت فن زياد ميشه، گرمايي هم كه ميده زياده (از بين دكمه‌ها گرما ميزنه بيرون)
نمي‌دونم مشكل از چيه. دوستان اگر كسي ميتونه يه راهنمايي بكنه
ممنون :)

ata.royalfalcon
19-07-2012, 23:06
خب میزان ایده ال این اعداد چنده؟؟؟ من چک کردم بجز همین system idle process که بالای 90 بود بقیش هم اکثرا صفر بودن و چند تاش هم 01 و 02 و 03! و فن لپ تاپ هم همچنان سریع می چرخد!

یه پیشنهاد :
قبل از load ویندوز به بایوس برید . بررسی کنید آیا بازهم فن همچنان سریع میچرخد یا خیر ؟؟
اگر سرعت فن نرمال بود احتمالاً مشکل نرم افزاری هست و در نتیجه پیشنهاد میشه یه ویندوز جدید نصب کنید . ولی اگر در بایوس همچنان سرعت فن بالا بود ابتدا بایوس لپتاپ رو آپدیت کنید (در صورت موجود بودن ورژن جدید) و اگر مشکل فیکس نشد بهتره به نمایندگیهای مجاز مراجعه کنید .