PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کمک کنید بوت نشدن هارد دیسک نو

masoudmoosavy
17-07-2012, 11:17
سلام
من یه هارد نو خریدم 1 ترابایت (مدل ST1000DM003 سیگیت)
2 تا هارد رو باهم وصل کردم و هارد نو رو پارتیشن بندی کردم با ویندوز 7 بعد هارد اول رو باز کردم و هارد نو که پارتیشن شده بود رو وصل کردم که ویندوز xp نصب کنم . پارتیشن c رو انتخاب کردم شروع کرد به کپی کردن و بعد ریست شد بعد دیگه به ادامه نصب نرفت و پیغام داد که لود نمیشه هر بار که می خوام ویندوز نصب کنم اینجوری میشه
لطفا کمک کنید

EXTREME
17-07-2012, 11:21
سلام
من یه هارد نو خریدم 1 ترابایت (مدل ST1000DM003 سیگیت)
2 تا هارد رو باهم وصل کردم و هارد نو رو پارتیشن بندی کردم با ویندوز 7 بعد هارد اول رو باز کردم و هارد نو که پارتیشن شده بود رو وصل کردم که ویندوز xp نصب کنم . پارتیشن c رو انتخاب کردم شروع کرد به کپی کردن و بعد ریست شد بعد دیگه به ادامه نصب نرفت و پیغام داد که لود نمیشه هر بار که می خوام ویندوز نصب کنم اینجوری میشه
لطفا کمک کنید

جوابتون در تاپیک تعمیرات هارد گفته شده

masoudmoosavy
17-07-2012, 15:27
سی دی ویندوز xp رو عوض کردم دیگه اون پیغام رو هم نمیده همینطور صفحه سیاه موند
بله در مرحله دوم نصب ویندوز همینطور مونده
البته با دی وی دی ویندوز7 هم امتحان کردم ویندوز که نصب شد وقتی ریستارت شد ارور داد
A disk read error occurred

Press alt+ctrl+delete to restart

یه نکته اینکه وقتی بوت رو اول روی هارد میزارم هی ریستارت میشه تا وقتی که بوت رو اول روی سی دی بزارم

s_sarvi
17-07-2012, 16:41
البته با دی وی دی ویندوز7 هم امتحان کردم ویندوز که نصب شد وقتی ریستارت شد ارور داد

یه نکته اینکه وقتی بوت رو اول روی هارد میزارم هی ریستارت میشه تا وقتی که بوت رو اول روی سی دی بزارم

احتمال زیاد بدسکتور داره....

EXTREME
17-07-2012, 18:18

شما وقتی ویندوز xp میخواین بوت کنین بعد بوت سیستم تصویر نداره ؟

با یک درایو اپتیک دیگه هم تست کردین ؟

masoudmoosavy
18-07-2012, 10:38
سلام
متشکرم از توجه دوستان
سی دی ویندوز xp رو میزارم و بوتش میکنم بعد فایلها شروع به کپی شدن میکنه بعد درایو c رو انتخاب میکنم بعد دوباره شروع به کپی میکنه بعد ریست میشه بعدش دیگه به ادامه نصب نمیره و صفحه سیاه است یا پیغام میده یا ریست میشه
با دی وی دی ویندوز7 هم امتحان کردم نصب میشه ولی ویندوز بالا نمیاد
با نرم افزار acronis سیستم رو بوت کردم فایلها کپی شدن ولی تو هارد نمیره
من وقتی هارد قبلیم رو نصب میکنم هیچ مشکلی نیست
اگر منظور از درایو اپتیک همون ی وی دی رایتر هستش باید بگم بعید میدونم مشکلی داشته باشه چون فایلها کپی شدن

masoudmoosavy
18-07-2012, 10:40
احتمال زیاد بدسکتور داره....

هارد رو جدید گرفتم یعنی ممکنه بد سکتور داشته باشه؟
من هر دو هارد رو که باهم به کامپیوتر وصل میکنم درایوها سالم هستن

EXTREME
18-07-2012, 10:58
سلام
متشکرم از توجه دوستان
سی دی ویندوز xp رو میزارم و بوتش میکنم بعد فایلها شروع به کپی شدن میکنه بعد درایو c رو انتخاب میکنم بعد دوباره شروع به کپی میکنه بعد ریست میشه بعدش دیگه به ادامه نصب نمیره و صفحه سیاه است یا پیغام میده یا ریست میشه
با دی وی دی ویندوز7 هم امتحان کردم نصب میشه ولی ویندوز بالا نمیاد
با نرم افزار acronis سیستم رو بوت کردم فایلها کپی شدن ولی تو هارد نمیره
من وقتی هارد قبلیم رو نصب میکنم هیچ مشکلی نیست
اگر منظور از درایو اپتیک همون ی وی دی رایتر هستش باید بگم بعید میدونم مشکلی داشته باشه چون فایلها کپی شدن

با اون هارد قبلیتون مشکلی ندارین ولی با این هارد مشکل پیش میاد
خوب مشکل از هاردتون است یا از خود هارد است یا اتصالات هارد یا از طرف پاور است این مشکل
با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید و اتصالات هارد رو چک کند درست نشد هاردتون ممکنه ایراد داشته باشه با نرم افزار hdd regenerator بوت کنید و اون هارد مشکوک رو اسکن کامل بکنید فقط همون هارد هم به سیستم وصل باشه

s_sarvi
18-07-2012, 13:35

همینطور که آقا مهرداد گفتن با یه پاور دیگه تست کنین ولی بعید میدونم از پاور باشه چون میگید هر دو هارد همزمان وصل خوبه شما به نظر من دو کار میتونید بکنید:
1- وقتی هر دو هارد وصل هست با نرم افزار HDD REG... هارد و تست کنید مشکل نداشته باشه و بد سکتورشو رو بگیره
2- تمام پارتیشنهای هارد رو از طریف بوت از بین ببرید مثل هارد نو سیستم رو ریست یا خاموش کنید دوباره پارتیشن بندی کنید

آره دوست من از شانس بد هارد نو هم میتونه بد سکتور میتونه بگیره...

s_sarvi
18-07-2012, 13:36

همینطور که آقا مهرداد گفتن با یه پاور دیگه تست کنین ولی بعید میدونم از پاور باشه چون میگید هر دو هارد همزمان وصل خوبه شما به نظر من دو کار میتونید بکنید:
1- وقتی هر دو هارد وصل هست با نرم افزار HDD REG... هارد و تست کنید مشکل نداشته باشه و بد سکتورشو رو بگیره
2- تمام پارتیشنهای هارد رو از طریف بوت از بین ببرید مثل هارد نو سیستم رو ریست یا خاموش کنید دوباره پارتیشن بندی کنید

masoudmoosavy
18-07-2012, 16:42
سلام دوستان
من با نرم افزار HDD Regenerator چک کردم حتی 1 بدسکتور هم نداشت
فیش برق و دیتای دی وی دی رایتر رو در آوردم و به هارد وصل کردم بازم تغییری نکرد و همون پیغام رو داد میگه not detected
بعدش همون پیغام بالا میاد.

نکته: من اول که هارد رو خریدم با برنامه acronis پارتیشن بندی کردم به ازای هر درایو یه فضای 1 مگابایتی هم ایجاد میکرد خلاصه با این نرم افزار نتونستم پارتیشن بندی کنم بعد با سی دی ویندوز xp و 7 هم امتحان کردم بازم یه فضاهای خالی ایجاد می کرد تا اینکه فیشهای دی وی دی رایتر رو در آوردم و به هارد نو وصل کردم بعد رفتم داخل ویندوز 7 و از طریق disk management هارد نو رو پارتیشن بندی کردم 3تا درایو اول رو خودش primary قرار داد بقیش رو هم logical در مجموع 7 درایو

حالا چیکار کنم من از سایت لیون کامپیوتر این هارد رو خریدم فکرشو نمیکردم این همه دردسر بکشم

masoudmoosavy
18-07-2012, 16:44

من موقع اسکن با این نرم افزار فقط هارد نو رو وصل کردم هارد قبلیم رو وصل نکردم

EXTREME
18-07-2012, 20:20
من موقع اسکن با این نرم افزار فقط هارد نو رو وصل کردم هارد قبلیم رو وصل نکردم

شما الان با اون هارد تو میرید رو نصب ویندوز مشکل براتون ایجاد میشه ولی با هارد قبلیتون مشکل ندارین این دوعلت داره یا پارتیشن بندی هارد توتون مشکل داره یا اینکه هارد ایراد داره و مشکل از طرف اون است
چون با هارد دیگه مشکل ندارین پاور باید سالم باشه

masoudmoosavy
22-07-2012, 10:27
سلام
بالاخره هر کاری کردم نشد
رفتم دادم خدمات کامپیوتری درستش کرد فکر کنم عیب از پارتیشن بوده ولی آخرش نفهمیدم کجای کارم اشتباه بود
ممنون بابت کمک

hamed_a182
24-08-2012, 11:00
سلام
بالاخره هر کاری کردم نشد
رفتم دادم خدمات کامپیوتری درستش کرد فکر کنم عیب از پارتیشن بوده ولی آخرش نفهمیدم کجای کارم اشتباه بود
ممنون بابت کمک
من خوب نخوندم حرفاتو ولی فکر کنم دو تا هارد داشتی.مشکلت این بود که بایوس مادر بوردتو باید تنظیم میکرذی که کدوم هاردت اول باشه .اگه مثلا دو تا هارد باشه 1 و 2 هارد 1 به شکاف sata2 تو مادربورذ وصل کرذه باشی موقع بوت شدن با اون یکی هارد بوت میشه که ویندوز نداره واشه همین اون پیغام میومد .چارشم اینه که یا جای کابلای هارداتو تو مادر بورد عوض کنی یا هم بری set up ماردبورد جای هاردهای 1و2 رو با هم عوض کنی