PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپ تاپ تا 1600

danialsalehi
15-07-2012, 15:58
سلام به همه ی اعضای p30world

لپ تاپی میخواستم تا قیمت 1600

سی پی یو : i7
رم : 4 یا بالاتر
کیفیت نمایش عالی داشته باشه
کیفیت بدنه خیلی خوبی داشته باشه

گرافیک اصلا برام مهم نیست- به برند خاصی هم تعصب ندارم.

طبق بررسی هایی که کردم . به این 2 گزینه رسیدم :

hp 4530s
lenovo z570

از برند ایسوس هم به سایت ... کالا هم که نگاهی کردم. مثل اینکه k53sm و k53sd هم تو این رنج قیمتی هستن که اطلاعاتی ازشون ندارم.

و البته مدل زیر نیز : HP-Pavilion-DV6-C650 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در این رنج قیمتی هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از z570 تعریف های خیلی زیادی شنیدم . ولی به خاطر صفحه نمایش مات و usb3 و حسگر اثر انگشت نظر خودم بیشتر رو 4530 hp هست .

دوستان اگه راهنمایی کنن برای این چند مدل و همچنین اگه مدل های دیگه ای تو این رنج قیمتی مناسب هست , پیشنهاد بدن ممنون میشم.

artyst
15-07-2012, 16:54
hp 4530 رو بخر

Mr.Mazmamfi
15-07-2012, 23:30
سلام

پیشنهاد من مدل N53 SV با صفحه نمایش FHD هست .

البته یه مقداری از بودجه ی شما بالاتره که ارزش افزایش بودجه رو داره . ( قیمت دقیقو از بازار دربیارید و اگر خیلی بیشتر از بودجتون بود بگید مدل های دیگه ای پیشنهاد بدیم )

core i7 / 4 / 500 or ? / GT 540 / FHD

موفق باشید.

Highbury
15-07-2012, 23:43
در تایید پست مسترمزممفی N53sv با صفحه FHD رو پیشنهاد میکنم اما از بودجه شما فکر کنم خیلی بالاتر باشه.
اگر افزایش بودجه مقدور نبود لنوو Z570 لبتاب خوبی هست
4530 در محدود 1 تومان ارزش خرید داره نه بیشتر
موفق باشی

emob0ylove
16-07-2012, 00:01
بودجه خوبی داری pavilion dv6 بخر ...
هم خیلی شیکه هم خیلی عالی و با کیفیت ...
البته Pavilion صفحه مات نداره اما ویژگی خاصی هم برای ProBook محسوب نمی شه ...
این جند مدل عالی هستن اما گرافیک خیلی قوی ندارن ولی به این معنی هم نیست که ضعیف هستن ...
6c40 - 6c41 - 6c45 یکی رو انتخاب کنبن ...
حدودا هر 3 1500 هستن اما پیشنهاد من 6c45 هست ...

danialsalehi
16-07-2012, 15:32
سلام

پیشنهاد من مدل N53 SV با صفحه نمایش FHD هست .

البته یه مقداری از بودجه ی شما بالاتره که ارزش افزایش بودجه رو داره . ( قیمت دقیقو از بازار دربیارید و اگر خیلی بیشتر از بودجتون بود بگید مدل های دیگه ای پیشنهاد بدیم )

core i7 / 4 / 500 or ? / GT 540 / FHD

موفق باشید.

در تایید پست مسترمزممفی N53sv با صفحه FHD رو پیشنهاد میکنم اما از بودجه شما فکر کنم خیلی بالاتر باشه.
اگر افزایش بودجه مقدور نبود لنوو Z570 لبتاب خوبی هست
4530 در محدود 1 تومان ارزش خرید داره نه بیشتر
موفق باشی

ممنونم.

تو 2 تا سایت که نگاه کردم. قیمتشون 1620 و 1630 بود. با کانفیگ i7 . ram=6 و هارد : 750 . که خیلی بالاتر از بودجم نیست.

فقط چند تا سوال :

1- این لپ تاپ واقعا از z570 و 4530 hp و مدل های دیگه بهتر هست ؟ (البته گرافیک برام مهم نیست و به غیر از گرافیک)

2- یه جا انگار خونده بودم بدنه این لپ تاپ خیلی زود خش میوفته؟ اینجوریه ؟ کیفیت بدنه خیلی برام مهمه.

3- صفحه نمایشش براق هست؟ تو نور اذیت نمیکنه ؟

4- این صفحه کلید غیر عادیش اذیت نمیکنه ؟

5- کیفیت باتریش چطوره؟

6- مدل های sv و sm و sf و sn چه فرق هایی باهم دارن ؟

7- بهترین گارانتی برای asus چیه ؟

چقدر سوال پرسیدم !! قرار بود چند تا فقط بپرسم !!

danialsalehi
16-07-2012, 16:53
بودجه خوبی داری pavilion dv6 بخر ...
هم خیلی شیکه هم خیلی عالی و با کیفیت ...
البته Pavilion صفحه مات نداره اما ویژگی خاصی هم برای ProBook محسوب نمی شه ...
این جند مدل عالی هستن اما گرافیک خیلی قوی ندارن ولی به این معنی هم نیست که ضعیف هستن ...
6c40 - 6c41 - 6c45 یکی رو انتخاب کنبن ...
حدودا هر 3 1500 هستن اما پیشنهاد من 6c45 هست ...

ممنونم.

این 6c45 مثل اینکه قیمت i5 اش 1600 هست. (طبق سایت ... کالا) . میخوام که حتما i7 باشه.

تو hp ها فقط همون 4530 به بودجم میخورد.

r4deon
16-07-2012, 17:11
ممنونم.

این 6c45 مثل اینکه قیمت i5 اش 1600 هست. (طبق سایت ... کالا) . میخوام که حتما i7 باشه.

تو hp ها فقط همون 4530 به بودجم میخورد.
همان asus توصیه می شود،از بس دوستمون سنگ hp را به سینه زدید،یک موج مخالف راه بیاندازیم ببینیم چه می شود.ولی واقعا" در حال حاضر asus و lenovo مطمئن تر هستند.

ظاهرا" دوستان اجنبی از hp های کنونی چتدان راضی نیستند.

r4deon
16-07-2012, 17:14
البته 4530 مدل موفقی بوده!

emob0ylove
16-07-2012, 18:16
دوست عزیز شما به هیچ عنوان به i7 نیاز ندارین چون کاربری شما اصلا چنین مساله ای رو ایجاب نمی کنه ...
i5 بسیار عالی هست و در 90 درصد مواقع فرقی با i5 ندارد ...
شما 200 بیشتر می دین اما فرقی نمی بینین چون نه کار سنگین می کنین نه رندر می گیرین ...
پس عملا پول رو ریختین دور ...
همون مدل هایی هم که معرفی کردم خدمتتون بسیار عالی هستن از هر لحاظ ...
همه چی معرکه هست در این سری ...
تو خریدش شک نکنین چون نمی تونین بالاتر از این گیر بیارین به هیچ لحاظ ...

danialsalehi
16-07-2012, 19:06
همان asus توصیه می شود،از بس دوستمون سنگ hp را به سینه زدید،یک موج مخالف راه بیاندازیم ببینیم چه می شود.ولی واقعا" در حال حاضر asus و lenovo مطمئن تر هستند.

ظاهرا" دوستان اجنبی از hp های کنونی چتدان راضی نیستند.

ممنونم واسه نظرتون.

--------------
دوست عزیز . دوستانی که تاپیک میزنن . پست های متعصبانه رو از پست های بی طرف نسبت به برندهای مختلف تشخیص میدن.

خواهشا به خاطر شخصی که متعصبانه نظر میده , موج مخالف راه نندازید. به هر حال افراد اینجا میخوان لپ تاپ بخرن و واقعا به حرف های افراد در این تالار اطمینان دارن که تاپیک برای مشورت میزنن.

دوست عزیز شما به هیچ عنوان به i7 نیاز ندارین چون کاربری شما اصلا چنین مساله ای رو ایجاب نمی کنه ...
i5 بسیار عالی هست و در 90 درصد مواقع فرقی با i5 ندارد ...
شما 200 بیشتر می دین اما فرقی نمی بینین چون نه کار سنگین می کنین نه رندر می گیرین ...
پس عملا پول رو ریختین دور ...
همون مدل هایی هم که معرفی کردم خدمتتون بسیار عالی هستن از هر لحاظ ...
همه چی معرکه هست در این سری ...
تو خریدش شک نکنین چون نمی تونین بالاتر از این گیر بیارین به هیچ لحاظ ...

دوست عزیز. مگه از کاربری بنده اطلاع دارید ؟

من برای اموزش شبکه و نصب و run کردن چندین سیستم عامل مجازی , رم بالاتر از 4 و cpu i7 و عدم نیاز به گرافیک رو مطرح کردم.

ضمن اینکه میخوام تو سال های اینده هم مشکلی از این بابت نداشته باشم و برای همین به i7 بودن اصرار دارم. اطلاعی از حدود قیمت i7 مدل 6c45 دارید ؟

Mr.Mazmamfi
16-07-2012, 19:16
ممنونم.

تو 2 تا سایت که نگاه کردم. قیمتشون 1620 و 1630 بود. با کانفیگ i7 . ram=6 و هارد : 750 . که خیلی بالاتر از بودجم نیست.

صفحه نمایشش FHD بود ؟ این رو دقت کن ، چون اگر FHD نباشه ، مدل های دیگه ای هم بهش اضافه میشه .

1- این لپ تاپ واقعا از z570 و 4530 hp و مدل های دیگه بهتر هست ؟ (البته گرافیک برام مهم نیست و به غیر از گرافیک)

در صورت FHD بودن صفحه نمایشش بهتره ، کیفیت بدنه ی خوبی هم داره ، صداش هم که خوبه چون از سریه مولتی مدیا هست ، ظاهر زیبایی هم داره و ...

2- یه جا انگار خونده بودم بدنه این لپ تاپ خیلی زود خش میوفته؟ اینجوریه ؟ کیفیت بدنه خیلی برام مهمه.

من چنین چیزی نشنیدم و بعید هم میدونم این طور باشه .

اطلاعات تکمیلی رو از خود کاربرانش بپرسید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- صفحه نمایشش براق هست؟ تو نور اذیت نمیکنه ؟

بله صفحه نمایش براق داره ، معمولا برای مدل هایی که صفحه نمایش براق دارن این مشکل وجود داره ، فرقی هم بین Z570 و N53 نیست ، زیاد نباید حساسیت نشون داد .

4- این صفحه کلید غیر عادیش اذیت نمیکنه ؟

ای ایسوس چی بگم والا ، تنها نقطه ضعفی که هست همین کیبورد غیر استانداد هست ( البته کلید هاشو نمیدونم دیدی یانه ، یه مقداری بزرگتر از کلید های کیبورد های دیگش ولی چیکلت نیست دیگه )

نکته » اولا خیلی از بچه ها سر همین بحث داشتن ، ولی بعد از اینکه خریدن ، گفتن سر 2 هفته باهاش عادت کردیم و مشکلی نداریم .

5- کیفیت باتریش چطوره؟

مثل بقیه ی مدل های دیگه ی core i7 هست .

6- مدل های sv و sm و sf و sn چه فرق هایی باهم دارن ؟

S نشون دهنده ی سندی بریج بودنشونه .

حرف بعدی هم نوع گرافیک رو نشون میده .
مثلا V نشون دهنده ی گرافیک 540 هست .
M نشون دهنده ی 630 هست .
و . . .

7- بهترین گارانتی برای asus چیه ؟

سازگار
مادیران
امرتات
دیجیتال
الماس
سریر

همشون معتبرن ولی سعی کن به ترتیب بگیری .

چقدر سوال پرسیدم !! قرار بود چند تا فقط بپرسم !!

:31:

r4deon
16-07-2012, 19:17
ممنونم واسه نظرتون.

--------------
دوست عزیز . دوستانی که تاپیک میزنن . پست های متعصبانه رو از پست های بی طرف نسبت به برندهای مختلف تشخیص میدن.

خواهشا به خاطر شخصی که متعصبانه نظر میده , موج مخالف راه نندازید. به هر حال افراد اینجا میخوان لپ تاپ بخرن و واقعا به حرف های افراد در این تالار اطمینان دارن که تاپیک برای مشورت میزنن.

دوست عزیز. مگه از کاربری بنده اطلاع دارید ؟

من برای اموزش شبکه و نصب و run کردن چندین سیستم عامل مجازی , رم بالاتر از 4 و cpu i7 و عدم نیاز به گرافیک رو مطرح کردم.

ضمن اینکه میخوام تو سال های اینده هم مشکلی از این بابت نداشته باشم و برای همین به i7 بودن اصرار دارم. اطلاعی از حدود قیمت i7 مدل 6c45 دارید ؟
اسپاسگزارم.لبته این یک مزاح بود و عرض شد واقعا" در حال حاضر lenovo و asus مطمئن ترند.سری به تالاهای خارجی بزنید بد نیست.

r4deon
16-07-2012, 19:22
راستی توصیه میکنم گرافیک را هم مد نظر قرار دهید،از فردا که خبری نداریم ،ممکن است ضعف گرافیک اذیتتان کند،بیشترین رقابت توی قطعات هم مربوط به گرافیک و هم گرافیک ها به سرعت آپدیت می شوند و مدل های جدیدی وارد می شوند و هم به تبع آن بازی ها و اپلیکیشن ها !وایضا" گرافیک یک موردی هست که قابل ارتقا نیست

danialsalehi
16-07-2012, 20:15
1- صفحه نمایشش FHD بود ؟ این رو دقت کن ، چون اگر FHD نباشه ، مدل های دیگه ای هم بهش اضافه میشه .

2- در صورت FHD بودن صفحه نمایشش بهتره ، کیفیت بدنه ی خوبی هم داره ، صداش هم که خوبه چون از سریه مولتی مدیا هست ، ظاهر زیبایی هم داره و ...

3- ای ایسوس چی بگم والا ، تنها نقطه ضعفی که هست همین کیبورد غیر استانداد هست ( البته کلید هاشو نمیدونم دیدی یانه ، یه مقداری بزرگتر از کلید های کیبورد های دیگش ولی چیکلت نیست دیگه )

نکته » اولا خیلی از بچه ها سر همین بحث داشتن ، ولی بعد از اینکه خریدن ، گفتن سر 2 هفته باهاش عادت کردیم و مشکلی نداریم .

ممنونم برای توضیحات کاملتون.

1- لینک ها رو خصوصی براتون فرستادم.

2- بله ظاهر زیبایی داره.

3- اول یه review از سایت های خارجی خوندم که نوشته بود اگه با صفحه کلیدش مشکل ندارید. انتخاب خوبیه.

بعد هم که عکس هاش رو دیدم. دیدم واقعا یه جوریه.

3rdoor
24-07-2012, 15:20
من با mr.mazmamfi موافقم این مدل N53 SV خیلی خوبه