PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك پیام اخطار عجیب!

baran310
15-07-2012, 09:27
سلام دوستان؛
دیشب حین کار با لپ تاپم در حالیکه داشتم اخبار یکی از سایتهای خبری رو در حالت عادی و بدون استفاده از فیلترشکن مطالعه میکردم، ناگهان صفحه ای مشابه عکس زیر ظاهر شد و تمام فضای دسکتاپ رو پر کرد که ظاهرا" یه پیام اخطاره که به صورت از چپ به راست و حروف جدا از هم نوشته شده با این مضمون که:
"سیستم عامل بدلیل نقض قوانین بریتانیای کبیر قفل شده است! علت این نقض اینگونه تشخیص داده شده است:
آدرس آپی شما را به بازدید از وبسایتهای بورنوگرافی، بورنوگرافی کودکان و سوء استفاده از کودکان مورد استفاده قرار گرفت. کامپیوتر شما همچنین دارای فایلهای ویدیویی با محتوای مستهجن، عناصر بورنوگرافی کودکان (من اصلا" از اینجور فایلها ندارم و به این سایتها هم سر نزدم)، پیامهای هرزنامه با انگیزه های تروریستی؟!! نیز از کامپیوتر شما فرستاده شده است!
این قفل کامپیوتر است که با هدف متوقف ساختن فعالیتهای غیر قانونی خود.
برای باز کردن کامپیوتر شما موظف به پرداخت 100 یورو جریمه نقدی هستید.
پرداخت از طریق Ucash :
براي اينكار شما بايد کد 19 رقمي را در فرم پرداخت را وارد کنید و OK را فشار دهید.
از کجا میتوانم UCash خریداری کنم؟
شما میتوانید آنلاین UCash و یا با کمک Webtransfer.org خریداری کنید.
همچنین شما میتوانید از فروشنده در کشور خود Ucash را تهیه نمایید".**
با ظاهر شدن این پیام دیگه دسترسی به دسکتاپ یا منو مقدور نبود و عملکرد Crtl+Alt+Del هم مختل شد. ریستارت کردن یا shotdown سیستم و قطع کردن ارتباط وایرلس هم کمکی به رفع مشکل نکرد.
از دوستان عزیز تقاضا میکنم چنانچه تجربه ای در این زمینه دارن راهنمایی بفرمایند.
متشکرم.
EKHTAR.jpg - 428.0 Kb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

s_sarvi
15-07-2012, 10:05
ویندوز رو عوض کن ببین چی میشه؟/

baran310
15-07-2012, 10:25
مشكلي نيس. میشه ویندوز رو عوض کرد اما چه تضمینی وجود داره دوباره این اتفاق تکرار نشه؟ فکر کنم بهتر باشه اول ماهیت این قضیه رو پیدا کنیم. اینکه سیستمم بهش حمله شده، ویروسی شده، سوء استفاده مالیه یا دلایل دیگه. به هر حال ممنون از پاسختون.

saeediranzad
15-07-2012, 10:30
مشكلي نيس. میشه ویندوز رو عوض کرد اما چه تضمینی وجود داره دوباره این اتفاق تکرار نشه؟ فکر کنم بهتر باشه اول ماهیت این قضیه رو پیدا کنیم. اینکه سیستمم بهش حمله شده، ویروسی شده، سوء استفاده مالیه یا دلایل دیگه. به هر حال ممنون از پاسختون.
سلام
نه عزیز! ویندوز برای چی عوض کنی؟ ایم معلومه که دزدی اینترنتیه. شما دفاع سیستمت نقص داشته. حالا برو به تاپیک سیستمهای آلوده، دوباره همین پست را بنویس.
ولی اگه بخوام کمک کنم، آخرین پست در تاپیک کومودو چیز خوبی معرفی کرده. Comodo Rescue disk

A M ! N
15-07-2012, 10:54
سلام.

درسته ، نیازی به نصب ویندوز نیست.

یک Scareware هست که مشخصه کیا میان درست میکنن تا ترس به دل مردم بندازن !!

کاملا به صورت اتفاقی میاد ، وقتی روی یک لینک آلوده کلیک میکنی یا سایت آلوده لود میشه..

برای از بین بردنش مراحل اینطوری هست که اول به Safe mode بوت میکنی و ازونجا اول تنظیمات

Prox'y سیستم رو چک میکنی که برای جای خاصی تنظیم نشده باشه، بعد برنامه ی پایین رو میگیری

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باهاش اسکن میکنی تا مخفی ساز Scareware رو پیدا کنی ، و حذفش کنی.

بعد ازون مرحله ی آخر ، باید توسط برنامه ی MBAM و Superantispyware ( کامل آپدیت شده ) اسکن انجام بدی

مراحل تصویری کار :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راه دیگه هم اینه ک هاردت رو باز کنی ببری روی یک سیستم دیگه وصل کنی ، اونجا از قبل آنتی ویروس کسپرسکی

و برنامه ی MBAM رو نصب داشته باشی و هارد رو وصل کنی و اقدام به ویروس یابی کنی، در این شرایط چون ویروس ها

فعال نیستن ، بنابراین قدرت آنتی ویروس به ملویر ها غلبه میکنه و به راحتی از بین میرن.

+

تاپیک هم باید در بخش اورژانس سیستمهای آلوده زده میشد،
انشالله انتقال داده میشه به اونجا.