PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیوانه شدم یکی محض رضای خدا جواب درست بده....

s_sarvi
14-07-2012, 13:02
سلام بچه ها
آقا ما نفهمیدیم آخرش باطری لپ تاپ رو دریاریم و فقط با برق شهر استفاده کنیم؟؟:19: :19: :19: :19: :19: :19: :19: :19:
یکی میگه اگر باطری روی لپ تاپ باشه و به برق بزنی یک سیکل شارژ حساب میشه بعد از 500 سیکل خراب میشه پس بهتره باطری رو بیرون بیاری و با برق شهر کار کنی
یکی میگه باطری رو اصلا در نیارین مگر اینکه ماههای طولانی نخوای ازش استفاده کنین
یکی میگه....

تو رو خدا یک نفر بطور دقیق و علمی بیاد جواب بده بهترین راه نگهداری باطری چیه؟:42::42:
من خودم باطریمو توی 40 درصد شارژ از لپ تاپم آوردم بیرون هفته ای یکبار جاش میزنم 100 در صد شارژش میکنم و دوباره تا 40 ازش استفاده میکنم و خاموش میکنم و باطری رو درمیارم....

تو رو خدا یک نفر راه صحیح و علمیشو بیاد بگه:37: :37: :37::19:

vahid javani
14-07-2012, 21:55
من که حدود یک ماه از باطری لپ تاپم استفاده نکردم و شارژش هم روی 40 درصد بود، بعد از یک ماه که استفاده کردم مشکل پیدا کرده بود. یه دفعه می زد باطری ضعیف است و خاموش می شد ولی دوباره که روشنش می کردم شارژش حالت عادی داشت.
به نظر من اگه لپ تاپت وایو نیست باطری رو روی 50 درصد بذار و در بیار ولی هر هفته یه بار ازش استفاده کن چون میگند اگر کاملا پر باشه و مدت زیادی بمونه ممکنه آسیب ببینه...
در ضمن اگه باطری هم همیشه متصل باشه روزی یک درصد خالی میکنه و وقتی به حدود 95 رسید خودش شارژ میکنه

payma
15-07-2012, 00:43
دوست من باتری hp رو درمیاورد بعد از چند وقت باتریش مشکل پیدا کرد به شخصه این کار رو توصیه نمیکنم سیستم لپ تاپ و باتریش مطمئن باشید انقدر پیشرفته هست که مشکلی براش پیش نیاد
اگر درآوردن باتری بهتر بود مطمئن باشید شرکت های سازنده خودشون توصیه میکردن اگه همیشه به برق دسترسی دارد از باتری استفاده نکنین

cool11
15-07-2012, 00:58
به نظر من اگه لپ تاپت وایو نیست باطری رو روی 50 درصد بذار و در بیار ولی هر هفته یه بار ازش استفاده کن چون میگند اگر کاملا پر باشه و مدت زیادی بمونه ممکنه آسیب ببینه...

همین در آوردن و باز گذاشتن به مرور محل کنتاکت باطری رو خراب می کنه

باطری ای رو هم که کم شارژه اگه زیاد بذارید بمونه deep discharge میشه و مشکل پیدا می کنه

سلول های باطری هم دفعات محدودی می تونن پر و خالی بشن

s_sarvi
15-07-2012, 09:55
الان پس به نظر شما بهترین جمع بندی چیه؟ من لپ تاپم لنوو b570 هست

s_sarvi
15-07-2012, 09:57
دوست من باتری hp رو درمیاورد بعد از چند وقت باتریش مشکل پیدا کرد به شخصه این کار رو توصیه نمیکنم سیستم لپ تاپ و باتریش مطمئن باشید انقدر پیشرفته هست که مشکلی براش پیش نیاد
اگر درآوردن باتری بهتر بود مطمئن باشید شرکت های سازنده خودشون توصیه میکردن اگه همیشه به برق دسترسی دارد از باتری استفاده نکنیناینکه میگن اگر وقتی به برق شهری وصل باطری روش باشه یک سیکل شارژ حساب میشه و بعد از 500 سیکل باطری خراب میشه چی هست؟
شما توصیه نهایی تون چیه؟

saeediranzad
15-07-2012, 10:52
اینکه میگن اگر وقتی به برق شهری وصل باطری روش باشه یک سیکل شارژ حساب میشه و بعد از 500 سیکل باطری خراب میشه چی هست؟
شما توصیه نهایی تون چیه؟[/B]
سلام
روش شما بسیار درست و منطقی است. یعنی نگهداری باتری حدود 30تا40 درصد در یخچال (نه فریزر).
ولی اگر محیط اتاق شما گرم نیست و هنگام کار با لپتاپ، باتری خنک میمانه، اشکالی نداره که روی لپتاپ باشه. بخصوص با وضع ما که گاهی برق قطع میشه.
وقتی باتری بالای 90 درصد شارژ داره و لپتاپ از برق شهر استفاده میکنه، این سیکل حساب نمیشه.
سیکل یعنی پر و خالی شدن، نه پر و به برق وصل بوذن.
شما همون 90 تا 95 درصد روی لپتاپ در دمای 20تا25 نگهداری، خوبه. البته دمای پایینتر تا 4-5 درجه بهتره؛ ولی خودت سرما میخوری!

ata.royalfalcon
15-07-2012, 10:54
هر چه قدر درست نگهداري كنيد بالاخره باطري خراب ميشه (حداكثر دو سال) و بايد مجدداً بخريد . پس زياد وسواس نداشته باشيد و بذاريد باطري روي لپتاپ بمونه .
لپتاپم asus n61jv هست كه هيچگاه باطري رو در نياوردم و اكثر اوقات هم به برق شهر وصل بوده . حدود يك و نيم سال هست كه دارمش و مشكلي هم نداره . چندين بار برق خونمون هم قطع شده كه باطري به دادش رسيد (باطري مهمتره يا لپتاپ؟) .
يكي از مهمترين نكته اي كه در افزايش عمر مفيد باطري موثر هست پايين بودن دماي كاركرد لپتاپ هست . اگر لپتاپتان گرماي زيادي ايجاد ميكنه بفكر خريد كولپد باشيد . ضمناً باز و بسته كردن باطري به دفعات زياد ميتونه باعث فرسودگي و خراب شدن اتصالات و قفلها بشه .

s_sarvi
15-07-2012, 11:23
سلام
روش شما بسیار درست و منطقی است. یعنی نگهداری باتری حدود 30تا40 درصد در یخچال (نه فریزر).
ولی اگر محیط اتاق شما گرم نیست و هنگام کار با لپتاپ، باتری خنک میمانه، اشکالی نداره که روی لپتاپ باشه. بخصوص با وضع ما که گاهی برق قطع میشه.
وقتی باتری بالای 90 درصد شارژ داره و لپتاپ از برق شهر استفاده میکنه، این سیکل حساب نمیشه.
سیکل یعنی پر و خالی شدن، نه پر و به برق وصل بوذن.
شما همون 90 تا 95 درصد روی لپتاپ در دمای 20تا25 نگهداری، خوبه. البته دمای پایینتر تا 4-5 درجه بهتره؛ ولی خودت سرما میخوری!

ممنونم از جواب همه دوستان
بهترین دمای کارکرد باطری چی هست؟
دمای اتاق دمای معمولی بین 20 تا 30 درجه هستش در کل نظر شما چیه روش باشه یا بر دارمش؟؟؟؟

saeediranzad
15-07-2012, 11:26
نه دیگه، گفتم که بهتره روی لپتاپ باشه. فقط تا آنجا که امکان داره، سعی کنید دماش پایین باشه. البته نه اینکه اصلاً ازش استفاده نکنید. گاهی آدم تو گرما هم به لپتاپش نیاز داره.

ویرایش: هیچوقت نگذارید شارژ باتری به زیر 15 درصد برسه، تا آنجا که امکان داره.