PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال خداحافظ بچه

M E S S I
14-07-2012, 12:21
سریال خداحافظ بچه

مجموعه تلویزیونی «خداحافظ بچه» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی داود هاشمی اول اردیبهشت ماه امسال در تهران کلید خورد و تاکنون حدود 70 درصد آن تصویربرداری شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گروه تولید این روز‌ها در منزلی حوالی منطقه اقدسیه تهران ضبط تصاویر را پی می‌گیرند. این خانه در داستان، محل سکونت شهرام حقیقت دوست، مردی به نام مرتضی و همسرش لیلا با بازی مهراوه شریفی‌نیا معرفی می‌شود. سیروس همتی (مجتبی) دیگر بازیگری است که این روز‌ها جلوی دوربین «خداحافظ بچه» است.

حدیث میرامینی در نقش رعنا (خواهر لیلا)، پوراندخت مهیمن در نقش مادر لیلا از جمله بازیگرانی هستند که به تازگی به فهرست بازیگران این سریال اضافه شده است.

داستان «خداحافظ بچه» درباره خانواده‌ای است که علاقه‌مند به داشتن بچه هستند اما طی آزمایشات اولیه متوجه می‌شوند مشکل ناباروری وجود دارد و به همین دلیل برای آوردن بچه به شیرخوارگاه مراجعه می‌کنند و...

شهرام حقیقت دوست،مهراوه شریفی نیا،بهنوش بختیاری ومهدی صبایی در نمایی از سریال «خداحافظ بچه»

آتیلا پسیانی (خسرو) و بهاره رهنما (نازنین) نقش یک زوج را در این سریال بازی می‌کنند. همچنین بهنوش بختیاری (گیتی)، مهدی صبایی (احمد)، شهین تسلیمی (مادر مرتضی)، ایمان صفا، مائده طهماسبی و ناصر گیتی‌جاه از دیگر بازیگران اصلی این سریال هستند.

این سریال که در گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه سه سیما تولید می‌شود، از گزینه‌های پخش در ماه رمضان امسال است و فیلمنامه آن توسط سجاد ابوالحسنی در 26 قسمت نوشته شده است.

علیرضا افخمی که سال گذشته سریال «پنج کیلومتر تا بهشت» را در ایام ماه رمضان از او شاهد بودیم در «خداحافظ بچه» به عنوان مشاور پروژه با هاشمی همکاری دارد.

این مجموعه نخستین تجربه سریال سازی منوچهر هادی است که سال گذشته «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» را در جشنواره فیلم فجر داشت و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن (یکتا ناصر) را از آن خود کرد.

منبع:خبر آنلاین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مهراوه شریفی نیا در خداحافظ بچه

شهرام حقیقت دوست

منبع : آریا پیکس – گالری عکس های هنرمندان -[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] – Org – IR

M E S S I
16-07-2012, 21:27
ساعت پخش سریال مشخص شد:

شبکه سه: «خداحافظ بچه»:

هرشب در ماه مبارک رمضان ساعت 21:00

Eblis 2011
16-07-2012, 21:30
به نظرم سریال خوبی میاد . . . حالا باید صبر کرد و دید . . . ای کاش قبل از افطار میدادن که همه ببینن

M . Sayid
16-07-2012, 21:56
5 کیلومتر تا بهشت اصلا خوب نبود !
امیدوارم اینم مثه اون نباشه !
ولی از جراحت راضییم در کل !

Eblis 2011
16-07-2012, 21:59
5 کیلومتر تا بهشت اصلا خوب نبود !
امیدوارم اینم مثه اون نباشه !
ولی از جراحت راضییم در کل !

به نظر من 5 کیلومتر تا بهشت اونقدرها هم بد نبود . . . در حد متوسط بود . . . خدا کنه داستان فیلم خوب باشه

M E S S I
21-07-2012, 20:51
در کل به نظر من فیلم جالبی بود ...
به خصوص آخر قسمت اول...
حالا باید منتظر بقیه قسمتاش بود تا ببینیم چطور ادامه میدن...
بعد نظرات مفصل تری میدم...:31:

Mohammad Yek110
22-07-2012, 14:32
قسمت اولش قشنگ بود
شبکه سه یه سریال دیگه هم ظاهرا داشت برای ماه رمضان
کارگردانش سعید آقاخانی بود
اون پخش نمیشه؟

mb1372
22-07-2012, 15:09
قسمت اول از لحاظ طنز جالب بود
خدا کنه داستانش مثل بقیه فیلما نباشه

M E S S I
22-07-2012, 15:26
دانلود آهنگ تو میبخشی سریال خداحافظ بچه از
علی لهراسبی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2lombe
22-07-2012, 20:50
این قسمت خیلی جالب بود ین اقا خیلی می خواست کم کم به زنش بگه ولی خودش اخر فهمید

M . Sayid
23-07-2012, 19:20
قسمت دیشبی چقدر شهرام حقیقت دوست داشت ، عجیبه دیشب خوابشو ندیدم !!

Mohammad Yek110
25-07-2012, 14:22
سریال خوبی هست و داره خوب پیش میره:11:
امسال جای یه کمدی توی سریالا خالیه:13:
خنده بازار هم که...:2:

ahzo
25-07-2012, 22:35
درام سریال خیلی خوب از کار دراومده تا حالا البته منوچهر هادی کارگردان خوبی فیلم یکی میخواد باهات حرف بزنه رو ازش تو جشنواره دیدم خوب بود . دستیار اصغر فرهادی هم که بوده معلومه میشناسه فیلمسازی رو .
من به خصوص از این خوشم میاد که کش نمیده موضوع رو و به اصطلاح آب نمی بنده هر کی بود قسمت امشبش رو حداقل دو سه قسمت طول می داد .
در کل بهترین سریال امسال
مال شبکه 1 که :2: همین جا از خانوم سام عاجزانه :27: تقاضا دارم همون بازیگری رو ادامه بده و وارد بحث نوشتن و کارگردانی نشه خواهشا
چمدون هم زیاد چنگی به دل نمی زنه

Jang Bogo
27-07-2012, 10:01
تا اینجاش قشنگ بوده. من بیشتر بخاطر شهرام میبینم. کلا ازش خوشم میاد.

Saeed System
27-07-2012, 10:17
من عاشق این 2 تا بازیگرم ..شهرام حقیقت دوست و شریفی نیا...خیلی از بازیشون خوشم میاد..ا ز اونموقعی که شهرام حقیقت دوست تو سریال خط قرمز پای درخت تو شمال کوکائین میزد...شریفی نیا هم یه تله فیلم بازی کرد که شوهرش م یخواست دیوونه جلوش بده

تلوزیون هم 20 بار پخشش کرده تا حالا ...هر 2 شون بازیگرای خوب و مسلط..عاشق قفل کردنای شهرام حقیقت دوستم...یهویی خیره میشه قفل میکنه ...اونموقع یکه بهش گفتند زنت باردار شدن براش خطرناکه و اونموقعی که دیشب اومد بچرو ازش بگیره...

خیلی توپ بود..بهش گفت آقا بچمو بدید من برم...همینجوری قفل...مات و مبهوت ...مثل کامپیوتری که وسط بازی هنگ کرده...

ولی اون پیرمرده که l90ــشو بردن خیلی ضایع بود......هر کی بود سکته میزد ....پیرمرده خونسرد....وای مایشنم رو بردن .... آروم میگفت....من موبایلمو بزنن تا 3 روز راه خونمونو گم میکنم ا زاعصاب خوردی ولی پیرمرده انگا رنه انگار 16 ملیون تومن ماشین رو بردن....2 بار اومد جلو شرهام گفت ماشینم رو بردن

2 تا دیالوگ دیگه هم گفت و همینجوری وایساده بود...

poonel
27-07-2012, 23:16
هر شب یه بچه میارن. یه روز پیدا می کنن یه روز میخرن. نمیدونم فردا شب قراره از کجا بچه بیارن؟؟؟

انصافاً داستان خوبی داره. بازیگرهاشم عالین. حقیقت دوست و شریفی نیا کنار هم زوج خوبین.

من با تیتراژشم خیلی حال می کنم واقعاً قشنگه.

Jang Bogo
28-07-2012, 00:43
یه خصوصیت خوبی که تا اینجا داشته اینه که داستان رو الکی کش ندادن.

Rhodes
28-07-2012, 10:22
من موندم امشب دیگه بچه میخوان از کجا بیارن !
شانسم ندارن ..
---------------------------------------------------------
سریال خوبیه . شهرام هم خیلی خوبه !

3Dmajid
28-07-2012, 20:51
چقد خوب دارن به مردم بچه دزدی یاد میدن :31:

خیلی مسخره س بچه ارو گذاشته تو شیکمش هیچی نمیگه، تا رف جلو نگهبانه حالا بچهه عر عر میکنه :31:

2lombe
28-07-2012, 20:54
قبلا فکر کردم گرگ تو کارتون میگ میگ بد بخت نگو بدبخت تر هم هست:31:

Ice Pain
28-07-2012, 22:05
لینک دانلود این قسمت رو کسی داره ؟ کم حجم باشه

M E S S I
28-07-2012, 22:15
لینک دانلود این قسمت رو کسی داره ؟ کم حجم باشه

قسمت چندم بود امشب؟:31:

Ice Pain
28-07-2012, 22:31
قسمت چندم بود امشب؟:31:

نمیدونم :دی

clau
28-07-2012, 22:41
واقعن دوستان چه حوصله ای دارن میشینن این سریال ها رو دنبال میکنن من که 3-4سال میشه غیر برنامه 90 و فوتبال که شبکه 3میده هیچی نگاه نمیکنم :20:

Eblis 2011
28-07-2012, 22:48
واقعن بعضیها چه حوصله ای دارن میشینن این سریال ها رو دنبال میکنن من که 3-4سال میشه غیر برنامه 90 و فوتبال که شبکه 3میده هیچی نگاه نمیکنم :20:

منم زیاد اهل سریال دیدن نیستم .... چون همش وقت تلف کردن .... اما این خداییش تا اینجاس جالب بوده ....

Hamid Hamid
28-07-2012, 22:53
سلام ...

مردم چه كارايي مي كنن ! : دی

سر دزديدن بچه من قلبم اومد تو دهنم ! ديوانن اين 2 تا ! : دی

تا اينجا سريال خوبي بوده به نظرم ... از بازي خانوم شريفي نيا خيلي خوشم ميادش. خوب حس ميزاره ... حقيقت دوست هم خوبه.

موفق باشيد

tandos
28-07-2012, 23:01
امشب خیلی با حال بود .

Ice Pain
28-07-2012, 23:50
واقعن دوستان چه حوصله ای دارن میشینن این سریال ها رو دنبال میکنن من که 3-4سال میشه غیر برنامه 90 و فوتبال که شبکه 3میده هیچی نگاه نمیکنم :20:
آواتارت تو حلقم

2lombe
29-07-2012, 20:37
بچه ها اینه زنه چقد خنگه اخه پدرت دزد بود برادرت دزد بود الته معذرت می خواهم از خانوم مهراوه شریفی نیا من منظور نقشش داخل فیلم بود

M E S S I
29-07-2012, 20:41
آموزش بچه دزدی هرشب در ماه مبارک رمضان شبکه 3 ساعت 21:00 :31:
البته تضمینی نیست...:31:

poonel
29-07-2012, 20:47
فکر کردم خانم رهنما هنوز نزاییده و آتیلا پسیانی داره باهاش درباره بچه تو شکمش صحبت میکنه.

یه دفعه که بچه رو آوردن غافلگیر شدم:31:

چـه شکم گنده ای داره ها...:27:

2lombe
30-07-2012, 20:46
به به کارت ملی ابر بانک دم باریک دیگه چی یاد بدید یا فصل فصل میاد بیرون:31:

خدایی یکی از بهترین سریال هایی بود که تا به حال دیده بود م خیلی دارم باهش حالم می کنم ولی اخر خودشان بچه دار می شن حالا ببینن کی گفتم؟؟

3Dmajid
30-07-2012, 21:03
آقا حالا فیلمو بی خیال ... به کم به آهنگ تیتراژ پایانی گیر بدیم :31:

من نمیدونم به غیر از علی لهراسبی دیگه کسیو واسه تیتراژ خوندن پیدا نمیکنن ؟
به نظرم این کارش یکی از ضعیف ترین تیتراژایی که خونده.
از حدیث دهقان توقع شعر قوی تری داشتم.
ولی در کل شعرش بد آموزی داره اگه دقت کرده باشید ...
در مورد اینه که اینا بچه دزدیدن و حالا عذاب وجدان دارن و میگن خدا میبخشه گناهارو انگار کشکه همه چی :31:

Mohammad Yek110
30-07-2012, 21:45
آموزش بچه دزدی هرشب در ماه مبارک رمضان شبکه 3 ساعت 21:00 :31:
البته تضمینی نیست...:31:
:دی
شدیدا موافقم:دی

به به کارت ملی ابر بانک دم باریک دیگه چی یاد بدید یا فصل فصل میاد بیرون:31:

آره دو لمبه(:دی)جان:دی
دارن دزدی یاد مردم میدن:دی

آقا حالا فیلمو بی خیال ... به کم به آهنگ تیتراژ پایانی گیر بدیم :31:

من نمیدونم به غیر از علی لهراسبی دیگه کسیو واسه تیتراژ خوندن پیدا نمیکنن ؟
به نظرم این کارش یکی از ضعیف ترین تیتراژایی که خونده.
از حدیث دهقان توقع شعر قوی تری داشتم.
ولی در کل شعرش بد آموزی داره اگه دقت کرده باشید ...
در مورد اینه که اینا بچه دزدیدن و حالا عذاب وجدان دارن و میگن خدا میبخشه گناهارو انگار کشکه همه چی :31:

آره خیلی آهنگ و ترانه ضعیفه مخصوصا این بیت:
نبودی مرد این بازی نبودم / از این حسی که بین ماست میگم
این قسمت بولد شده رو یه جوری میگه:دی
کلا ضعیفترین تیتراژ علی بود

M E S S I
31-07-2012, 18:57
آموزش انواع خلاف در یک سریال رمضانی

از ۳۸ دقیقه سریال «خداحافظ بچه»، ۳۰ دقیقه آن آموزش خلاف است و ۸ دقیقه دیگر تیتراژ.
فارس: امسال افطارمان با طعمی عجیب از زندگی انسانی همراه شده است، هنگامی که اندکی پس از سخنان حضرت آیت‏الله مکارم شیرازی، به تماشای مجموعه تلویزیونی «خداحافظ بچه» می‌‏ نشینیم. مجموعه‏‌ای که وجه غالب پرداختش، آزارنده است تا لذت‏بخش و صفادهنده ذهن‏‌ها به فاصله اندکی از صرف افطار.

داستان بسیار ساده ‏ای از بچه‏ دار شدن، بچه خواستن و پررنگ بودن این احساس پدر و مادر بودن. اما این حس در میانه وضعیت اجتماعی و جسمی یک زوج گرفتار آمده تا در بستر آن، رفتارهایی عمدتاً نادرست و بدآموز را به تماشا بنشینیم و باورهایی را خدشه‏ دار ببینیم.

یا تلاش‏‌ها و کشمکش‏‌هایی که قسمت به قسمت این مجموعه دیده‏‌ایم و ۳۰ دقیقه از ۳۸ دقیقه هر شب را آموزش همه گونه خلاف را دیدیم و ۸ دقیقه را با تیتراژ، ناکام ماندن این نگرش خلاف.

«آنتونی گیدنز»، که کتاب جامعه‏ شناسی‏‌اش بسیار آشنا و معروف است درباره این گونه نمایش رفتاری معتقد است اگر خلافی به صورت لحظه ‏ای در یک اثر تصویری رخ دهد، سازنده قصد تحریک شما به ارتکاب آن خلاف را نداشته و اقتضای روایتش این بوده است اما اگر جزء به جزء این خلاف را نشان داد و به پیش برد، هدفش برانگیختن شما به انجام آن خلاف است.

بر این مبنا ما تاکنون آموخته‏‌ایم که چگونه خود را جای دیگران جا بزنیم و با مدرک دیگری آزمایش خلاف بدهیم بدون اینکه شرمنده باشیم (اشاره به آزمایش نازایی به نام شخص دیگر)، آموختیم چگونه گواهی زایمان را از سایت بیمارستان‏‌ها پیدا کنیم و جعل آن را دستمایه قرار دهیم و اصولا در شهرمان جاعل این کار راحت پیدا می‌‏شود، آموختیم چگونه از شیرخوارگاه بچه بدزدیم، آموختیم چگونه یک مکان را برای دزدی از آن شناسایی کنیم و چگونه به درون خانه‏های دیگران برویم و آموزه‏های دیگری که نقل آن باعث اطاله کلام می‌‏شود. و باتوجه به اینکه تازه به نیمه مجموعه رسیده‏ایم، دوره‏‌ها و آموزه‏های دیگری احتمالا در راه داریم.

این وسط مانده‏ایم در میانه این همه تلاش سازندگان و دست‏اندرکاران سیما، بحث معنوی روایت و آموزه‏های دینی کجاست؟ آیا آن‌ها را در ترم پاییزه خواهیم داشت؟ خیلی بحث‏های ریز در این داستان بیان می‌‏شود از جمله اینکه چه نکنیم که در ذهن نوزادمان جا نگیرد و آموزه سنین بالاترش نشود و اصطلاحا «العلم فی‏الصغر کالنقش فی‏الحجر» را مراعات می‌‏کنیم و آموزه‏های دینی دیگر را. اما همه این‌ها به سادگی نقض می‌‏شود و البته قبح و زشتی این همه کار خلاف را هم از بین می‌‏بریم تا اصطلاحا بچه‌دار شویم. بدون اینکه بیندیشیم، این گونه که نشان دادیم بچه که جای خود دارد، بزرگتر‌ها را نیز به مهمانی خدا نبرده‏ایم چون همه چیز را برایشان مباح کرده‏ایم صرفا برای پرداختن به معضلی که طی سالیان اخیر در اجتماع ما به مدد رسانه‏‌ها پررنگ دیده می‌‏شود و آن ناباروری است، در حالی که برایش بسیاری راه‏حل دیده شده است.

Aref_2008
31-07-2012, 19:24
اینا بلد نیستن بچه بسازن میگن مشکل داریم :31:

M E S S I
31-07-2012, 20:46
انتقاد شدید بهزیستی از "خداحافظ بچه"

سازمان بهزیستی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح، آگاه‌سازی، هدایت افکار عمومی نسبت به واقعیات موجود در جامعه وظیفه مهم رسانه‌هاست و نمایش مباحث خلاف واقع نه تنها گمراهی آحاد جامعه را موجب می‌شود، بلکه صدمات جبران‌ناپذیری به پیکره ساختارهای مورد بحث وارد می‌کند.
مهر: سازمان بهزیستی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح، آگاه‌سازی، هدایت افکار عمومی نسبت به واقعیات موجود در جامعه وظیفه مهم رسانه‌هاست و نمایش مباحث خلاف واقع نه تنها گمراهی آحاد جامعه را موجب می‌شود، بلکه صدمات جبران‌ناپذیری به پیکره ساختارهای مورد بحث وارد می‌کند.

اینکه در ماه رمضان محتوای سریال باید معنوی و متناسب با حال و هوای روزهای این ماه مبارک باشد، هیچ تردیدی نیست و حتی لازم است برنامه‌سازان در رسانه ملی سعی کنند با تولیدات خود هرچه بیشتر مخاطبان را با موضوعات دینی و مذهبی آشنا کنند. اما اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح، آگاه‌سازی، هدایت افکار عمومی نسبت به واقعیات موجود در جامعه وظیفه مهم رسانه‌هاست و نمایش مباحث خلاف واقع نه تنها گمراهی آحاد جامعه را موجب می‌شود، بلکه صدمات جبران‌ناپذیری به پیکره ساختارهای مورد بحث وارد می‌کند.
مشکل درست همین‌جا شروع می‌شود که اکثر سریال‌هایی که در ماه مبارک رمضان به نمایش در می‌آید هدف درست و نیت خیر دارند، اما متأسفانه به علت بیان غلط و اشتباه کم‌اثر و گاهی بی‌اثر هستند و حتی در مواردی نتیجه معکوس دارند. سریال «خداحافظ بچه» از ابتدای ماه مبارک رمضان از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ظاهراً توانسته نسبت به دیگر سریال‌های این ماه مخاطبان بیشتری را جذب کند، دقیقاً مصداق‌‌ همان مطلب فوق است؛ سریالی با موضوعی به‌روز و هدفی درست، اما بیانی اشتباه.

بر این اساس دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به عنوان متولی امر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای امور کودکان تحت سرپرستی بر خود لازم می‌داند نسبت به جریاناتی که این مدت در سریال «خداحافظ بچه» مبنی بر فرزندخواندگی اتفاق افتاده است، نکات قابل تأملی را متذکر شود.

براساس دستورالعمل تخصصی مراقبت و پرورش کودکان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی کشور، سپردن دائم کودکان به خانواده‌های واجد شرایط به عنوان فرزندخوانده از حساسیت ویژه‌ای برخوردار و منوط به هماهنگی‌های سازمان بهزیستی، اداره سرپرستی قوه قضائیه، نیروی انتظامی، سازمان پزشکی قانونی، وزارت بهداشت و... است و مرجع وحدت‌رویه کار‌شناسان آئین‌نامه اجرایی فرزندخواندگی است که در آن با اشاره به مراحل انجام، شرایط زوجین منقاضی را تشریح کرده است.

مطابق فرآیند انجام کار، مسئولان و کار‌شناسان خانه‌های نوزادان، نونهالان و نوباوگان ضمن ارائه خدمت به کودکان تحت مراقبت صرفاً پس از معرفی کمیته فرزندخواندگی ملزم به راهنمایی زن و شوهر منقاضی برای انتخاب و نهایتاً تحویل کودک هستند و هرگونه فعالیت در زمینه فرزندخواندگی بدون اطلاع کمیته مذکور ممنوع می‌باشد که در این سریال لحاظ نشده و تمامی مراحل متمرکز در شیرخوارگاه بوده است.

پس از انجام مصاحبه اولیه با متقاضیان به منظور بررسی اجمالی وضعیت قانونی و اجتماعی متقاضیان مبنی بر فرزندپذیری و در صورت تأیید معرفی به دادگاه برای تشکیل پرونده قضایی و سپس معرفی به مرجع انتظامی جهت اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و سازمان پزشکی قانونی جهت آزمایشات مبنی بر تأیید صحت جسمانی و روانی آنان صورت می‌گیرد؛ در حالی که در سریال «خداحافظ بچه» مصاحبه‌ای که در شیرخوارگاه صورت گرفت شباهتی به مصاحبه اولیه نداشته و صرفاً اخذ اطلاعات در خصوص مراحل فرزندخواندگی از جانب متقاضیان بود.

مطابق ماده ۶۲ قانون مجازات اسلامی افرادی که دارای سوء پیشینه کیفری می‌باشند، محرومیت از حقوق اجتماعی به مدت زمان معینی دارند که تشخیص آن بر عهده اداره تشخیص هویت است نه مددکار و یا مشاور مصاحبه‌کننده.

همچنین در شیرخوارگاه‌ها ورود افراد تحت عنوان متقاضی فرزندپذیری، افراد خیر به محل زندگی کودکان ممنوع است. حتی در صورت طی مراحل انجام کار و تأیید صلاحیت‌های تخصصی و اجتماعی اولین دیدار با کودک موردنظر خارج از شیرخوارگاه معمولاً در بخشی مجزا از سایر کودکان صورت می‌پذیرد و حضور افراد مجاز حتی کار‌شناسان ناظر در شیرخوارگاه به منظور رعایت نکات بهداشتی با پوشش استریل امکان‌پذیر می‌شود.

حضور افراد غیر حتی نیروهای داوطلب مستلزم اخذ تأییدیه از حراست سازمان بهزیستی کشور می‌باشد چه رسد به ورود منقاضی که به داشتن سوء پیشینه کیفری مورد تردید قرار دارد.

از طرفی اکنون که حدود ۸۷ درصد از کودکان به علت داشتن پدر و مادر و جدپدری غیرقابل واگذاری هستند و مدت توقف کودکان واجد شرایط فرزندخواندگی بسیار محدود می‌باشد، حال چگونه متقاضی فرزندپذیری در سریال موصوف به راحتی وارد شیرخوارگاه شده، تمامی کودکان را مشاهده و به مراقب مربوطه کودک چشم آبی را شناسایی و سفارش می‌دهد.

تمامی مراکز مراقبت از کودکان کمتر از ۶ سال در سراسر کشور مجهز به دوربین مداربسته می‌باشند در حالی که در سریال مذکور ورود و خروج به شیرخوارگاه بسیار آسان به نمایش گذاشته شده است.

با عنایت به موارد فوق بدیهی است که پخش سریال و فیلم‌هایی به ویژه در زمینه مسائل اجتماعی با نگاهی به آینده طراحی شود، بطوری که بتواند ساز و کارهای لازم را در راستای تقویت رفتارهای مثبت و اصلاح فرآیند‌ها را موجب گردد؛ قطعاً سریال‌هایی این چنین که در آن نظرات، سیاست‌ها و اهداف تخصصی و کار‌شناسی افراد صاحب‌نظر لحاظ نشده باعث تشویش افکار و اذهان عمومی و مخدوش کردن سیاست‌های حاکم را پی خواهد داشت.

Dj_aghamajid
31-07-2012, 21:08
بدترین سریال ساخته شده در ماه رمضان تا کنون بنظرمهمین سریال بوده.
نویسنده که فکر کنم یه شبه کل داستن رو نوشته. کلا تاسف آوره همچین سریالی رو با بودجه بیت المال بسازن و به شعور مردم توهین کنن.

esisuzuki
31-07-2012, 21:19
جفتشون اخر سریال بمیرن بهتره چیه با این سریالشون

Mohammad Yek110
01-08-2012, 15:03
بدترین سریال ساخته شده در ماه رمضان تا کنون بنظرمهمین سریال بوده.
نویسنده که فکر کنم یه شبه کل داستن رو نوشته. کلا تاسف آوره همچین سریالی رو با بودجه بیت المال بسازن و به شعور مردم توهین کنن.
بله کاملا موافقم
سالهای گذشته عطاران چه سریالایی می ساخت
ولی امسال هیچکدوم سریالا خوب نیستن:41:امیدمون به خنده بازار بود که اونم:2:

جفتشون اخر سریال بمیرن بهتره چیه با این سریالشون

اوهوم تایید میشه:دی

CRIS Joon CR7
01-08-2012, 15:07
بله کاملا موافقم
سالهای گذشته عطاران چه سریالایی می ساخت
ولی امسال هیچکدوم سریالا خوب نیستن:41:امیدمون به خنده بازار بود که اونم:2:

اوهوم تایید میشه:دی

خداییش افطاری اون موقع ها خیلی باحالتر بود
حمید لولایی و علی صادقی و ... خیلی های دیگه بودند
ژانر کمدی واسه اون ساعت خیلی بهتر بود..
ولی الان چی:2:
شبکه ها ایرانو من فقط موقع افطار میدیدم اونم واس بزنیم یه طرف دیگه:13:

5ajad
01-08-2012, 15:26
اومدم تو تاپیک که از سریال تعریف کنم ولی مثل اینکه کسی ازش خوشش نیومده:دی
اهممم...چیزه:دی
حالا هرچی باشه از سریال های دیگه که بهتره:|
حمید لولایی و علی صادقی هم دیگه خیلی تکراری و خسته کننده شدن...من که خوشحالم که نمیبینمشون...با اون بازی ضایعشون:2:

صفحه قبل هم چند تا انتقاد از این سریال شده بود...همین نشون میده که سریال خوبیه:دی...تاپیک ساختمان پزشکان رو شما یه نیگا بندازین...پر از این انتقاداس...:دی

همین دیگه...تموم:دی

mjorh
01-08-2012, 15:31
اون سالایی ک دارین راجبشون میحرفین دیگه تکرار نمیشن ...
+

درمورد سریال ...به نظر من که خیلی خوبه ...حداقل داستانش که متفاوت هس ،نیس؟

این چرتوپرتام که میگن آی ملت راهوروش دزدیو یاد گرفتو اینا ،خیلی مسخرس... ،دذدای حرفه ای خیلی بیشتر ازینا میدونن اینا ک چیزی نیسن ...

به خاطر داستان متفاوت و نکته هایی که باس فکر کرد درموردشون و نتایج اخلاقی گرف میگم سریال خوبیه ..

دارن دزدی یاد مردم میدن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

همونطور ک گفتم ...این حرفا اصن منطقی نیس...
خیلی ازینارو تو گیم و فیلمو ...میشه دید ...اگه اینجوری باشه که بنده یکی از خفن ترین دذدام !

mb1372
01-08-2012, 15:42
برای سرگرمی خوبه
ولی نتیجه اخلاقیش بیش از حد واضحه.
برای نتیجه اخلاقی خوبه یه خورده آدم فک کنه.

Mo5tafa
01-08-2012, 16:02
هنوز ماه رمضون نصف نشده سر و ته فیلم مشخصه، بابای این بچه ای که دیشب دزدیدن آخرش پیداشون می کنه و بچه رو هم بهشون می بخشن!
چه آبی هم بستن به سریال! صحنه بالا رفتن از پله، پائین اومدن! چرت، واقعا چرت

Rhodes
01-08-2012, 16:14
هم خوبه / هم بده ! ولي قسمت بدش سنگيني ميكنه!

Mohammad Yek110
01-08-2012, 16:34
امشب به تیتراژ ابتدایی اون قسمت که اسم کارگردان رو میذاره دفت کنید
دور اسمش 7 تا بچس
بچه ها همونایی هستن که اینا دزدیدن و از دستشون رفت.
پس منتظر بچه های دیگه ای هم باشید که از دست می رن.

البته اینو چندوقت پیش خونده بودم ولی اشاره ای به تیتراژ نشده بود

3Dmajid
01-08-2012, 18:33
هنوز ماه رمضون نصف نشده سر و ته فیلم مشخصه، بابای این بچه ای که دیشب دزدیدن آخرش پیداشون می کنه و بچه رو هم بهشون می بخشن!
چه آبی هم بستن به سریال! صحنه بالا رفتن از پله، پائین اومدن! چرت، واقعا چرت

نه بابا اگه قرار بود اینجوری باشه پس چرا اسم فیلم خدافظ بچه س :31:

Mohammad Yek110
01-08-2012, 19:17
نه بابا اگه قرار بود اینجوری باشه پس چرا اسم فیلم خدافظ بچه س :31:
خب شاید همه بچه ها بر میگردن به آغوششون و دیگه کلا از بچه خداحافظی می کنن چون پول ندارن خرج این 7 تا رو بدن:دی

barcaboy10
01-08-2012, 19:18
بابا اخرش شفا ميگيرن خوودشون بچه دار ميشن ضايعست :31:

Devicestreet
01-08-2012, 19:20
ابرانی محض هست
قول میدم یه دفتر 200 برگ رو تموم کنن

Eblis 2011
01-08-2012, 20:48
من بچه میخوام :37:
خدااااااااااااااااااااااا ا :31:

ambian
02-08-2012, 07:27
احتمالا آخرش زنه میره تو پرورشگاه استخدام میشه.:5:

3Dmajid
02-08-2012, 10:40
من بچه میخوام :37:
خدااااااااااااااااااااااا ا :31:

از وقتی این فیلمرو میبینم دوس دارم بابا شم :31: میترسم آخرش یه بلایی سر خودم و دوستام بیارم :31:

Pessimist
02-08-2012, 11:22
انتشار بيانيه سازمان بهزيستي در انتقاد از مضمون سريال خداحافظ بچه و موج جديد انتقادات به اين سريال،عوامل سريال روزهاي سختي خواهند داشت

بحث شكايت و شكايت كشي صنوف مختلف از فيلم‌ها و سريال‌هاي سينما و تلويزيون داستان كهنه‌اي است كه بارها و بارها در سال‌هاي اخير تكرار شده، گاهي شدت داشته و گاهي هم خيلي آتش افروز نبوده است! امسال هم داستان شاكي شدن نظام پرستاري و بهزيستي و بعضي انتقاد‌هاي تند و تيز از مضمون سريال «خداحافظ بچه» بعد از گذشت چند قسمت از پخش آن به اوج خود رسيده است، به اندازه‌اي كه بهزيستي اطلاعيه‌اي داده و نسبت به نوع پيام‌رساني سريال انتقادهاي شديدي را وارد كرده و يكسري مواردي قانوني كه گويا در سريال لحاظ نشده را متذكر شده است.
يكي از نكات جالب توجه در اطلاعيه بهزيستي اشاره به بحث دوربين مداربسته موجود در شيرخوار‌گاه‌هاي سراسر كشور است و به اعتقاد اين سازمان خداحافظ بچه نحوه ورود و خروج به شيرخوار‌گاه‌هاي كشور را بسيار آسان توصيف كرده كه گويا اصلا اين‌گونه نيست. اين اطلاعيه نكات جذاب ديگري هم دارد از جمله اينكه در شیرخوارگاه‌ها ورود افراد تحت عنوان متقاضی فرزندپذیری و افراد خیر به محل زندگی کودکان ممنوع است يا در حال حاضر حدود 87 درصد از کودکان به علت داشتن پدر و مادر و جدپدری غیرقابل واگذاری هستند و مدت توقف کودکان واجد شرایط فرزندخواندگی بسیار محدود است و بحث انتخاب بچه در شيرخوارگاه توسط بازيگران فيلم امري نادرست و غلط است كه هيچ كدام از اين موارد در سريال رعايت و لحاظ نشده تا طبق نظر سازمان بهزيستي پيام اين سريال كاملا غلط به مخاطب برسد.

اما جدا از اين اطلاعيه نكته جالبي كه وجود دارد اين است كه در خداحافظ بچه باز هم نام يكي از پرحاشيه‌ترين و ريسك‌پذير‌ترين آدم‌هاي چند سال اخير تلويزيون به چشم مي‌خورد؛عليرضا افخمي. افخمي از آن دسته آدم‌هاي تلويزيوني است كه هر گاه با هر سمتي در سريالي مشاركت داشته آن سريال در كانون توجه قرار گرفته و معمولا در كانون توجه قرار گرفتن با خودش هزار و يك دردسر مي‌آورد.
كمي به ذهنتان فشار بياوريد، حدود يك دهه پيش افخمي سريالي ساخت كه پخش آن سريال با فاجعه دردآوري همراه شد. داستان گروگانگيري جواناني كه به سبك شخصيت‌هاي «تب سرد» بچه‌اي را دزديده بودند آغاز حاشيه‌هاي افخمي در تلويزيون بود. حاشيه‌هاي افخمي براي سريال «او يك فرشته بود» هم كه لازم به گفتن نيست، سريالي كه باعث شد تا چند سال سريال‌هاي تلويزيوني تمام و كمال ماورايي شوند! كمي كه جلوتر مي‌آييم سريال «اغما» يادمان مي‌آيد؛ سريالي كه افخمي نويسندگي‌اش را به عهده داشت.
در «اغما» پرستاران و جامعه پزشكي به همه چيز سريال اعتراض كردند، پارسال را هم كه به خاطر داريد در زمان پخش سريال «پنج كيلومتر تا بهشت» كه خودش آن را كارگرداني كرده بود پسري به سبك شخصيت اصلي فيلم و براي اينكه تبديل به يك روح شود دست به حلق آويز كردن خودش زد كه متاسفانه اين حركت پسر با مرگ او همراه شد. امسال هم در خداحافظ بچه افخمي نقش مشاور پروژه را دارد و بايد اين بار با سازمان بهزيستي، نظام پزشكي و البته بعضي موضع‌گيري‌ها و قضاوت‌ها در خصوص سريالش مواجه شود. اولين قضاوت و موضع بحث‌برانگيز را هم خبرگزاري فارس ديروز با تيتر «آموزش شیوه‌های مختلف خلاف‌کاری در سریالی به نام خداحافظ بچه» روي سايت خود قرار داد.
جالب‌ترين قسمت اين موضع‌گيري آنجايي است كه منتقد اين سايت مي‌گويد:«ما تاکنون آموخته‏ایم که چگونه خود را جای دیگران جا بزنیم و با مدرک دیگری آزمایش خلاف بدهیم بدون اینکه شرمنده باشیم (اشاره به آزمایش نازایی به نام شخص دیگر)، آموختیم چگونه گواهی زایمان را از سایت بیمارستان‏ها پیدا کنیم و جعل آن را دستمایه قرار دهیم و اصولا در شهرمان جاعل این کار راحت پیدا می‏شود، آموختیم چگونه از شیرخوارگاه بچه بدزدیم، آموختیم چگونه یک مکان را برای دزدی از آن شناسایی کنیم و چگونه به درون خانه ‏های دیگران برویم و آموزه‏ های دیگری که نقل آن باعث اطاله کلام می‏شود و باتوجه به اینکه تازه به نیمه مجموعه رسیده ‏ایم، دوره ‏ها و آموزه‏ های دیگری احتمالا در راه داریم.» با چنين نگرشي افخمي و منوچهر هادي كارگردان سريال بايد منتظر واكنش‌هاي تند و تيز‌تري در ادامه سريال و تا پايان پخش آن در ماه رمضان باشد. تا‌كنون كه افخمي از همه شكايت‌ها جان سالم به در برده بايد ديد اين بار چه اتفاقي براي او و سريالش خواهد افتاد

انتقاد بهزیستی از خداحافظ بچه!
سازمان بهزیستی در اطلاعیه ای به انتقاد از سريال خداحافظ بچه پرداخت كه در بخشي از آن آمده است. بر این اساس دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به عنوان متولی امر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای امور کودکان تحت سرپرستی بر خود لازم می‌داند نسبت به جریاناتی که این مدت در سریال «خداحافظ بچه» مبنی بر فرزندخواندگی اتفاق افتاده است، نکات قابل تأملی را متذکر شود.
براساس دستورالعمل تخصصی مراقبت و پرورش کودکان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی کشور، سپردن دائم کودکان به خانواده‌های واجد شرایط به عنوان فرزندخوانده از حساسیت ویژه‌ای برخوردار و منوط به هماهنگی‌های سازمان بهزیستی، اداره سرپرستی قوه قضائیه، نیروی انتظامی، سازمان پزشکی قانونی، وزارت بهداشت و ... است و مرجع وحدت‌رویه کارشناسان آئین‌نامه اجرایی فرزندخواندگی است که در آن با اشاره به مراحل انجام، شرایط زوجین منقاضی را تشریح کرده است.
مطابق فرآیند انجام کار، مسئولان و کارشناسان خانه‌های نوزادان، نونهالان و نوباوگان ضمن ارائه خدمت به کودکان تحت مراقبت صرفاً پس از معرفی کمیته فرزندخواندگی ملزم به راهنمایی زن و شوهر منقاضی برای انتخاب و نهایتاً تحویل کودک هستند و هرگونه فعالیت در زمینه فرزندخواندگی بدون اطلاع کمیته مذکور ممنوع می‌باشد که در این سریال لحاظ نشده و تمامی مراحل متمرکز در شیرخوارگاه بوده است. پس از انجام مصاحبه اولیه با متقاضیان به منظور بررسی اجمالی وضعیت قانونی و اجتماعی متقاضیان مبنی بر فرزندپذیری و در صورت تأیید معرفی به دادگاه برای تشکیل پرونده قضایی و سپس معرفی به مرجع انتظامی جهت اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و سازمان پزشکی قانونی جهت آزمایشات مبنی بر تأیید صحت جسمانی و روانی آنان صورت می‌گیرد؛ در حالی که در سریال «خداحافظ بچه» مصاحبه‌ای که در شیرخوارگاه صورت گرفت شباهتی به مصاحبه اولیه نداشته و صرفاً اخذ اطلاعات در خصوص مراحل فرزندخواندگی از جانب متقاضیان بود
مطابق ماده 62 قانون مجازات اسلامی افرادی که دارای سوء پیشینه کیفری می‌باشند، محرومیت از حقوق اجتماعی به مدت زمان معینی دارند که تشخیص آن بر عهده اداره تشخیص هویت است نه مددکار و یا مشاور مصاحبه‌کننده.
همچنین در شیرخوارگاه‌ها ورود افراد تحت عنوان متقاضی فرزندپذیری، افراد خیر به محل زندگی کودکان ممنوع است. حتی در صورت طی مراحل انجام کار و تأیید صلاحیت‌های تخصصی و اجتماعی اولین دیدار با کودک موردنظر خارج از شیرخوارگاه معمولاً در بخشی مجزا از سایر کودکان صورت می‌پذیرد و حضور افراد مجاز حتی کارشناسان ناظر در شیرخوارگاه به منظور رعایت نکات بهداشتی با پوشش استریل امکان‌پذیر می‌شود.

کافه سینما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3Dmajid
02-08-2012, 13:03
اه اه این ایرانی جماعت چقد بی جنبه س .
بابا خارجیا فیلم میسازن هر چی تو ممکلتشونه میبرن زیر سوال ... حالا یه فیلم ساختن ببین چیکار میکنن اینا.:13:

pcforlife
02-08-2012, 19:22
یعنی داشتن فرزند اینقدر مهمه که زن و شوهری حاضر به خرید بچه یا سرقت بچه بشن؟!
نمردم از دزدی و خرید و فروش بچه، سریال احساسی هم ساخته شد!!
اصلا سوای از زشتی و غیرقانونی بودن دزدی، نویسنده یه درصد فکر نکرده که زوج داستانش، هر دو غیرواقعی و کودک تشریف داشتند که حتی به آینده کودک مورد سرقت فکر نمی کنن که برای نمونه فردا میخوان با چه رویی بهش بگن که دزدیدنش و...؟
.
مهرجویی با لیلاش میاد داستانی رو مطرح میکنه که بیننده با شرایط زوجی که صاحب بچه نمیشن، کاملا ارتباط برقرار میکنه خصوصا با لیلا... اینجا هم لیلا خانم مدام در گوش مرتضی میخونه که بریم بچه مونو رو بدزدیم و با ذکر عبارت "بچه مون" قبل از سرقت کفالت بچه رو به عهده میگیره!!!
لیلای "خداحافظ بچه" هنر داشت به جای اینکه مدام بگه مرتضی فلان بچه رو بدزدیم و با ضربدری خیالمون رو راحت کنیم، میگفت که شوهرش بره ازدواج کنه و فرزند حاصل از اون ازدواج رو بزرگ کنن، درست مثل لیلای داریوش مهرجویی.
در کل خسته نباشید ویژه به نویسنده مجموعه!!
+
نکته مثبت این سریال به نظرم بازی خوب شهرام حقیقت دوست و تاحدودی مهراوه شریفی نیا هستش و البته تیتراژ ابتدایی.

M E S S I
02-08-2012, 19:26
عکس/ جدیدترین سوتی در شبکه سه

:39::27::31::16:

البته فکر کنم دیگه درستش کردن!

Dj_aghamajid
02-08-2012, 19:32
بعضی میگن موضوع جدیدی هست. چون جدیده قشنگه؟ میتونست باشه. اما با هنر نویسندگی فیلم نامه نویس و تیم سازنده.
اما بیننده رو یه بچه 5 ساله فرض کردن و ارتباط قضایا رو به همین سادگی با 4 تا دروغ تحوع آور برقرار میکنن.
امشب بشمرین، که در طول این قسمت ، چند تا دروغ گفته میشه و چند بار به شعور مردم توهین میشه.دیگه حرفی باقی نمیمونه.

ambian
02-08-2012, 20:49
اینا که می خوان گواهی زایمان جعل کنن همون اول می رفتن گواهی سوءسابقه جعل می کردن.:31:

3Dmajid
02-08-2012, 20:55
بابا بی خیال اینقد جوش نیارید :31:

بیکاریم میشینیم میبینیم ... از اینم بیشتر از سریالای ایرانی توقع نداریم که :31:

یادش بخیر سریالای رضا عطاران واسه ماه رمضون. اصلا اون موقع کل ماه رمضون یه صفای دیگه داش ولی الان چی :41::31:

Mohammad Yek110
02-08-2012, 23:31
بابا بی خیال اینقد جوش نیارید :31:

بیکاریم میشینیم میبینیم ... از اینم بیشتر از سریالای ایرانی توقع نداریم که :31:

یادش بخیر سریالای رضا عطاران واسه ماه رمضون. اصلا اون موقع کل ماه رمضون یه صفای دیگه داش ولی الان چی :41::31:

من خیلی حال کردم با سریالای رضا
مخصوصا بزنگاه !!!

mr_khodaei2008
03-08-2012, 09:50
این سریال تنها هدفش یاد دادن راههای دزدی و کلاه گذاشتنو دروغ گفتن هست و چیز دیگه ای یاد نمیده

3Dmajid
04-08-2012, 20:32
امشب واقعا قشنگ بود حال داد ... هیجان داشت :31:

Mohammad Yek110
04-08-2012, 21:45
امشب واقعا قشنگ بود حال داد ... هیجان داشت :31:
آره این قسمت خوب بود.
ولی من نمیدونم اگه حقیقت دوست نبود من چه جوری این سریالو می دیدم :دی

3Dmajid
04-08-2012, 22:03
آره این قسمت خوب بود.
ولی من نمیدونم اگه حقیقت دوست نبود من چه جوری این سریالو می دیدم :دی

انصافا خیلی قشنگ بازی میکنه.
منم ازش خوشم میاد.
وقتی بازی میکنه یاد محمد رضا فروتن میفتم ... از نظر قیافه یه کم شبیشه.
من اگه فیلم بسازم حتما این دو تا رو کنار هم قرار میدم :31:

poonel
04-08-2012, 22:47
این قسمت خیلی خوب و آموزنده بود.

فکر نمی کردم زورگیرها اینقدر خطرناک باشن. واقعاً دلم ترسید.

فکر کنید اگه یه زن و دختری گیر این کثافتا بیفته چی میشه؟

با وجود راننده اتوبوسه ، این قسمت یه مایه های طنزی هم داشت که خوب بود.

راستی آخرش اون نگهبان احمق و دهن لق چه زود داستانو لو داد. خیلی آدم احمقی بود.

3Dmajid
04-08-2012, 22:50
من با دیدن این سریال دو تا نگرانی برام پیش اومده.
یکی اینکه نکنه منم در آینده بچه دار نشم :31:
و یکی اینکه اگه این زورگیرا به تور من بخورن چیکار کنم ؟ :31:

دوستان راهی چیزی اگه به ذهنشون میرسه راهنمایی کنن ممنون میشم :31:

Mohammad Yek110
04-08-2012, 23:11
من با دیدن این سریال دو تا نگرانی برام پیش اومده.
یکی اینکه نکنه منم در آینده بچه دار نشم :31:
و یکی اینکه اگه این زورگیرا به تور من بخورن چیکار کنم ؟ :31:

دوستان راهی چیزی اگه به ذهنشون میرسه راهنمایی کنن ممنون میشم :31:

اینا مهم نیست اصلا :دی

مهم اینه که اگه یه روز رفتی خونت و دیدی کلید نداری و در قفله ، میتونی با دمباریک و عابر بانک و کارت ملی بازش کنی :دی

2lombe
07-08-2012, 20:28
دهنش وا مونده بود میگن باید از همه اتو داشته باشیم همینه راستی می خواستم از شکلک خنده استفاده کنم روم نشد لطفا دیگر دوستان هم به حرمت این روز ها در هر تاپیکی استفده نکنند ممنون از همه

3Dmajid
07-08-2012, 20:37
دهنش وا مونده بود میگن باید از همه اتو داشته باشیم همینه راستی می خواستم از شکلک خنده استفاده کنم روم نشد لطفا دیگر دوستان هم به حرمت این روز ها در هر تاپیکی استفده نکنند ممنون از همه

آره من از امشب سعی میکنم از هر کدوم از دوستام یه اتو داشته باشم یه درد میخوره.

اینم از نکته ی آموزنده ی قسمت امشب :31:

آخرش که خسرو به مجتبی گفت بفرمایید بیرون خیلی باحال بود.

Mohammad Yek110
07-08-2012, 20:44
سلام
بخشی از دیالوگ.
لیلا به مرتضی می گفت

انقد نگو بابای بچه بابای بچه بابای بچه ، بابای اون بچه تویی مرتضی

من اون لحظه به خودم گفتم : رووووووو رو برم

CRIS Joon CR7
07-08-2012, 20:49
سلام
بخشی از دیالوگ.
لیلا به مرتضی می گفت

یه ذره احساس نداری ها...
بابای واقعی کسیه که وجود بچه واسش مهم باشه و بود و نبود بچه واسش مهم باشه نه کسی که واسه هوا و هوس بازی خودش ، بچه دار شده باشه...:27:

Mohammad Yek110
07-08-2012, 20:51
یه ذره احساس نداری ها...
بابای واقعی کسیه که وجود بچه واسش مهم باشه و بود و نبود بچه واسش مهم باشه نه کسی که واسه هوا و هوس بازی خودش ، بچه دار شده باشه...:27:

اون بچه دزدیه
بابای بچه باباشه نه دزد بچه

3Dmajid
07-08-2012, 20:52
سلام
بخشی از دیالوگ.
لیلا به مرتضی می گفت

از مجتبی که بهتره میگه من بدون زنم نمیتونم زندگی کنم :39:

Mohammad Yek110
07-08-2012, 20:55
از مجتبی که بهتره میگه من بدون زنم نمیتونم زندگی کنم :39:
آره اون دیگه شورشو در اورده
کلا این سریال طوری هست که کاراکترا همه چیز رو از قبل مال خودشون میدونن
این سریال سریال خوبیه ، برای همین اینهمه انتقاد بهش وارد میشه ( همونطور که سجاد جان گفتن )
ما چرا میریم هر شب این سریالو می بینیم و بعد میایم انتقاد می کنیم ؟
در هر حال نظر من بود

3Dmajid
07-08-2012, 21:05
آره اون دیگه شورشو در اورده
کلا این سریال طوری هست که کاراکترا همه چیز رو از قبل مال خودشون میدونن
این سریال سریال خوبیه ، برای همین اینهمه انتقاد بهش وارد میشه ( همونطور که سجاد جان گفتن )
در هر حال نظر من بود

هر چیزی قابل نقده :20:

مگه بده بریم فیلم ببینیم بعد بیایم ازشون انتقاد کنیم ؟ خیلی هم دلشون بخواد.
در ضمن من شخصا زیاد اشکالی از فیلم نمیگیرم، بیشتر به سوتیا و تیکه هاش میپردازم.
همین که داستانش جدیده خودش خوبه و اینکه توش نی نی داره :40::20::31:

Hidden-Hunter
07-08-2012, 22:18
من که سر و ته این مجموعه را نفهمیدیم :31:

لا چرت بود.

h!tman
07-08-2012, 22:40
خوشبختانه یک قسمت بیشتر ندیدم. فوق العاده اغراق شده . اما ، به نظرم باز یکم بهتر از بقیه سریال هاس.
آقا اگر تقلید پیشرفت نیست ، ما پیشرفت نمیخوایم :)) برید یکم از خارجی ها یاد بگیرید
هرچند یادمه معتمد اریا گفته بود : دست و بال ما رو باز بزارن .فیلمایی میسازیم که تو خوابشون هم ندیدن!

Eblis 2011
07-08-2012, 23:25
این سریال به من آموخت از این به بعد از دختری که خوشم اومد صداش کنم زنم :31:

Amir_oscar
07-08-2012, 23:45
سریال خوبیه... این سریال فانتزی هست و نه واقعی... این ساده‌لوحی که شخصیت‌ها دارن و روند قصه، عیب محسوب نمی‌شه. بازی بازیگر‌ها هم خیلی خوب هست به خصوص مهراه شریفی‌نیا و شهرام حقیقت‌دوست که هر دوتاشون هم خیلی دوست‌داشتنی هستن...

orochi
07-08-2012, 23:45
بله بله خوبه خوبه

orochi
07-08-2012, 23:51
بله سریال خوبیه

EngineeR EhsaN
08-08-2012, 00:29
اگه مجبور نبودم هیچوقت نگاه نمیکردم این سریالو ... آخه این فیلم جریان و داستانش چه ربطی به ماه رمضون داره؟ واقعا دلم برای سریالایی مثل اغما ، خانه به دوش و... تنگ شده!

Amir_oscar
08-08-2012, 02:31
اگه مجبور نبودم هیچوقت نگاه نمیکردم این سریالو ... آخه این فیلم جریان و داستانش چه ربطی به ماه رمضون داره؟ واقعا دلم برای سریالایی مثل اغما ، خانه به دوش و... تنگ شده!

البته اغما و خانه‌به‌دوش هم جریان و داستانشون ربطی به ماه رمضون نداشت... فقط کاراکترها سحری و افطاری می‌خوردن گاهی. و این‌که دیگه چند سال بود فیلم‌های ماه رمضون خیلی ماورایی شده بودن و یه سریالی شبیه اغما شاید دیگه احتیاج نبود...
اما خب امیدوارم رضا عطاران باز برگرده به سریال‌سازی‌هاش. خودش چندوقت پیش گفته بود دوباره به تلویزیون برمی‌گرده...

Mr.World.Wide
08-08-2012, 11:40
سلام
من نمیدونم رفقا به چه چیزی در یان سریال دل خوش کردند؟
فیلم نامه ضعیفش
اجراهای ضعیفترش؟
فقط حقیقت دوست آره خوبه
بقیه اجرای خوبی نداره؟
موضوع خوبش؟
این سریال مزخرف محضه

nar nia
08-08-2012, 17:47
این سریال دانشکده آموزش راههای دزدیه
اون از یاد دادن راههای ورود به خونه مردم در شب دزدیدن بچه خسرو خان
اون از یاد دادن شیوه پیدا کردن خونه هدف با زنگ زدن و گفتن اینکه این ماشین مال شماست یا نه
اون از دزدیدن 5 میلیون مرتضی
که انواع و اقسام نکات ریز دزدای حرفه ای توشون بود
دانشکده کلمات ناپسند هم هست
شاس ... شاسکول
در کل در گرفتن تمشک طلایی با سریال سال گذشته شبکه سه که 5 کیلومتر تا بهشت بود رقابت می کنه

Eblis 2011
08-08-2012, 17:53
کلا یه نکته ای که تو ایران خودنمایی میکنه اینه : از هر چیزی یا کسی که انتقاد میشه ( حالا برنامه تلویزیونی باشه یا شخص خاصی ) بدون اون داره پیشرفت میکنه و یک قدم جلوتر از بقیس .... کلا تو ایران کسی یا کسانی که دارن پیشرفت میکنن بهشون انتقاد زیاد میشه ..... تو اکثر موارد این موضوع جواب میده

M E S S I
08-08-2012, 19:56
مهراوه‌شریفی‌نیا از خداحافظ بچه می‌گوید

او می‌گوید دوست دارد مثلا هر سه سال، یک بار یک سریال رمضانی خوب داشته باشد و البته سوژه‌هایی که قلقلکش بدهند را ترجیح می‌دهد برای تجربه کردن؛ مثل همین نقش «لیلا» که به نظرش، نقشی ملموس و جالب است.
به گزارش افکارنیوز به نقل از همشهری جوان، مهراوه شریفی نیا بعد از سه چهار سال دوری، با «خداحافظ بچه» دوباره به تلویزیون برگشته و در باکس پخش ماه رمضان - که به نظرش بهترین باکس پخش سیماست - جایی برای خودش باز کرده.

او می‌گوید دوست دارد مثلا هر سه سال، یک بار یک سریال رمضانی خوب داشته باشد و البته سوژه‌هایی که قلقلکش بدهند را ترجیح می‌دهد برای تجربه کردن؛ مثل همین نقش «لیلا» که به نظرش، نقشی ملموس و جالب است.

در پشت صحنه سریال، چند دقیقه‌ای را که به استراحت عوامل اختصاص دتادند، از او قرض گرفتیم و گفت‌و‌گویی کوتاه کردیم درباره خداحافظ بچه و دغدغه‌هایش.

چطور شد که قبول کردید نقش زنی را که نمی‌تواند بچه دار شود بازی کنید؟

- راستش من دیگر تصمیم نداشتم نقش زن باردار بازی کنم اما دغدغه داشتن بچه اتفاق جالبی است. وقتی فیلمنامه را خواندم، دیدم این نقش خیلی جای کار دارد، به خصوص برای من که مادر شدن را تجربه نکردم. به اضافه اینکه باکس پخش ماه ماه رمضان وعوامل این گروه را دوست داشتم ودلم می‌خواست یک سریال ماه رمضانی خوب داشته باشم که سوژه عجیب و غریبی نداشته باشد.

می‌خواستم سوژه‌اش ملموس باشد. بچه دار شدن مشکل خیلی از خانواده‌های ماست. ما به یک سوژه خیلی تلخ، نگاهی خیلی شیرین داریم یک نگاه خیلی ساده و کمی هم طنزآمیز. من این نگاه را خیلی دوست داشتم. از آنجایی که این سوژه خیلی تلخ است، اگر بخواهیم آنرا به‌‌ همان تلخی بیان کنیم، خیلی غم انگیز‌تر از این می‌شود که شما الان می‌بینید ولی ما سعی کردیم این سوژه را دوست داشتنی روایت کنیم وساده. سعی کردیم با این نوع نگاه، از غم سوژه بکاهیم؛ و همه این‌ها دست به دست هم داد و باعث شد که من این کار را قبول کنم.

اگر خودتان در زندگی واقعتی در همین شرایطی که لیلا دارد، قرار می‌گرفتید، مثل لیلا رفتار می‌کردید؟

- نه، من اصلا اینقدر اصرار نمی‌کردم و می‌گفتم اگر خدا خواسته که چنین اتفاقی نیفتد، پس حتما قرار است که نیفتد.

حاضر بودید بچه‌ای را به فرزندی قبول کنید؟

- نمی‌دانم.

درباره همین سوژه، یعنی قبول کردن سرپرستی بچه‌ای که خانواده ندارد، چه نظری دارید؟

- به هر حال تصمیم خیلی سختی است ولی در عین حال کار خیلی ارزشمندی هم هست. خیلی‌ها دوست دارند این کار را انجام بدهند و به نظرم حرکت خداپسندانه‌ای است اما باید در نظر داشت که این بچه، یک امانت صددرصد است. بچه خودت که باشد باز هم امانت است، ولی در مورد بچه دیگران این امانت بودن دو چندان می‌شود و تو باید خیلی مواظب اخلاق و رفتار خودت و تاثیری که روی آنبچه می‌گذاری باشی.

من فکر می‌کنم خیلی ارزشمند است اگر کسی بتواند زیر پر و بال بچه‌ای را بگیرد که از داشتن پدر و مادر محروم است و امیدوارم آنقدر بتوانند این بچه را سرشار از مهر کنند که او خوشحال باشد از اینکه در کنار این خانواده است. به نظرم این کار، بزرگواری و بزرگ منشی می‌خواهد که نمی‌دانم من آن را دارم یا نه.

تجربه بازی کردن در کنار شهرام حقیقت دوست چطور بود؟

- این دومین تجربه همکاری ماست. تجربه اولمان خیلی خوب بود. این هم همینطور. بخشی زیادی از پیام‌های تبریکی که در این مدت دریافت می‌کنم، به خاطر آن است که همه می‌گویند شما دو ونفر چه رابطه خوبی دارید. این یعنی ما یک زوج خوب هستیم وهیچ کداممان بدون دیگری تعریف نمی‌شویم. در واقع توی این سریال ما سعی می‌کنیم نقش خانواده را خیلی مطرح کنیم. خدا را شکر، آنقدر که برای شهرام حقیقت دوست و خود من مهم است رابطه‌مان توی سریال در بیاید، مطرح نیست که خودمان به چشم بیایم.

برایمان توی سریال مهم‌تر این است که یک زن و شوهر خوب باشیم، نه اینکه من به تنهایی نقشم فوق العاده باشد و حقیقت دوست به تنهایی. این تفاهمی که بین ما وجود دارد، خیلی خوب است؛ به اضافه اینکه جفتمان به شدت به هم کمک می‌کنیم. حقیقت دوست، بازیگر بسیار پرانرژی و باهوشی است و این هوش او، توی تک تک سکانس‌هایمان به ما کمک می‌کند. علاوه بر آن حقیقت دوست، خیلی هم خلاق است و همه این‌ها باعث می‌شود که ما بتوانیم این رابطه و فضای زن و شوهر خوب بودن را بهتر نشان بدهیم. فکر می‌کنم اگر موفقیتی بوده و اگر مخاطب رضایتی داشته - که امیدوارم اینچنین بوده باشد - به خاطر همه این ریزه کاری هاست.

در همین مدتی که سریال پخش می‌شود، خیلی‌ها همین رابطه بین لیلا ومرتضی را ملموس می‌دانسته‌اند و آن را دوست داشته‌اند واصلا به خاطر همین هم سریال را دنبال می‌کنند.

- چقدر خوب! خب این باعث افتخار ماست چون ما با تمام وجودمان سعی کردیم هیچ کدام به خودمان فقط فکر نکنیم. در واقع اولویت اولمان این است که ما یک زوجیم، بعد من لیلا هستم و او مرتضی. به غیر از بخش‌هایی که می‌رویم دزدی، واقعا سعی کردیم الگوی یک خانواده خوب باشیم. اصلا دلمان می‌خواهد بچه داشته باشیم که پایه‌های خانواده‌مان مستحکمتر بشود و این اولویت اول ذهن هر دوی ما بوده.

شهرام چون تئا‌تر کار می‌کند و چون بداهه‌پردازی توی کارش زیاد دارد، سر این کار هم همیشه این خلاقیت همراهش است و همین خیلی به ما کمک می‌کند و باعث می‌شود که من هم پر از شوق و انرژی بیایم سر کار. چون می‌بینم پارتنر من چقدر پر از انرژی است و آن انرژی که من منتقل می‌کنم، متقابلا برمی گردد. در واقع من و آقای حقیقت دوست مثل پینگ پنگ کار می‌کنیم.

اینطور نیست که انرژی کارمان فقط به دیوار بخورد و بازخوردی نداشته باشد. به نظر من برای اینکه یک فیلم باورپذیر بشود، ما باید خودمان را فراموش کنیم. اگر پارتنر تو این کار را نکند ولی تو چنین کنی، کار خراب می‌شود؛ ولی وقتی جفتتان این کار را انجام بدهید، آن وقت بیننده شما را باور می‌کند. حالا اگر این رابطه هم باور شده، واقعا به خاطر این است که من وشهرام جفتمان خودمان را فراموش کردیم و سعی کردیم که قصه را درست دربیاوریم. حالا نمی‌دانم چقدر موفق بودیم.

بازخوردهای این مدت از طرف مردم و اطرافیان چطور بوده؟

- این یکی از بهترین گروه‌هایی است که با آن‌ها کار می‌کنم. بچه‌های تیم همه فوق العاده‌اند. من رسما دلم تنگ می‌شود برای اینجا. هر روز که آفیش هستم، خوشحالم. آقای هادی واقعا زحمت می‌کشند یا آقای سلامی فیلمبردارمان، تذکرات خوبی می‌دهند و ریزبینی بالایی دارند. احساس می‌کنم ما همه دلمان را گذاشتیم و حالا این همانی است که فکر می‌کردم باید باشد. باید به دل مردم بنشیند. البته انتقاد‌ها و مشکلاتی را هم مطرح کرده‌اند ولی همین که اینقدر مردم ما را می‌بینند و اینقدر لطف دارند، برای ما با ارزش است. وقتی خیلی از خانم‌هایی که نمی‌توانند بچه دار شوند، برای من پیامک یا ایمیل می‌زنند و می‌گویند ما با بغض تو بغض می‌کنیم یا مثلا فلان لحظه، لحظه‌ای ازغ زندگی ما بود، برای من خیلی ارزشمند و دوست داشتنی است.

-----------------------------------------
در ضمن تا شنبه خداحافظ بچه پخش نمیشه!

Ice Pain
08-08-2012, 21:27
با سلام. انصافا سریال خوبیه واقعا سرگرم کنندست  ممنون:5:

Ice Pain
08-08-2012, 21:35
هر گروهي كه جمعيت خود را كنترل كنند در واقع خود را نابود مي كنند و كاري مي كنند كه[‌در آينده ] ديگراني كه توالد و تناسل آزادانه دارند جاي آنها را بگيرند.
رسالت / بخش سياسي داخلي: در حالي که اغلب جمعيت شناسان از آينده وضعيت جمعيت در ايران ابراز نگراني مي کنند اما جريانات ضد انقلاب هنوز با ارائه همان تحليل هاي تاريخ گذشته و ديکته شده از سازمان سيا تلاش دارند تا مردم را متقاعد کنند که زندگي بدون بچه را در پيش بگيرند.

امروزه بر اساس آمار تعداد فرزندان در يک خانواده ايراني، کمتر از تعداد فرزندان در يک خانواده اسرائيلي است ، همچنان عده اي از سياست هاي کاهش جمعيتي شديد در ايران حمايت کنند. به عنوان مثال آيدا قجر از نويسندگان جريان ضد انقلاب در يادداشت خود با عنوان «جمهوري اسلامي و دکترين آغا محمدخان قاجار» مدعي شده هدف از بازنگري در سياست هاي کنترل جمعيتي در ايران «گسترش فقر» است.

چرا که به عقيده وي تنها اقشار فقر خواهان داشتن فرزندان بيشتر هستند « آن عده از جواناني که به بحران اقتصادي و بيکاري واقف بوده و در حال گذار از سنت به مدرنيته هستند با تبليغات حکومتي که آن را قبول ندارند، تسليم نخواهند شد. قشر نخبه جامعه نيز به دليل آگاه بودن از خطرات تصميمي چون ازدياد جمعيت، تن به اين روش نخواهد داد و در نتيجه تنها قشر متوسط به پائين جامعه باقي خواهد ماند که از اين برنامه ها تاثير مي پذيرد.»

مشابه اين تحليل در يادداشت اخير مجتبي واحدي مشاور فراري مهدي کروبي نيز مشاهده مي شود.بهانه تراشي گسترش فقر يکي از راه هاي دشمن براي تشويق مسلمانان و به خصوص ايراني ها به عدم باروري و خداحافظي با بچه دار شدن است. استاد نورمن بريل كه كتاب " طلوع عقل بشري " را تأليف كرده درباره خطر سياست كنترل جمعيت مي‌گويد : " هر گروهي كه جمعيت خود را كنترل كنند در واقع خود را نابود مي كنند و كاري مي كنند كه[‌در آينده ] ديگراني كه توالد و تناسل آزادانه دارند جاي آنها را بگيرند.

"استاد عادل حسين [ دبيركل سابق حزب كارمصر ]مي‌گويد: " [غربيها] ادعا مي كنند كه هدفشان از فراخواندن آسيا و آفريقا و آمريكاي لاتين به كنترل جمعيت اين‌است كه نگران گسترش فقر در اين مناطق جهان هستند. اما اين ادعا هيچ پايه علمي ندارد ... وانگهي آنها از كي دلسوز بشريت شده اند؟! مگر نه آن‌است كه خودشان همه ثروت هايمان را به تاراج برده ، عقب ماندگي اقتصادي را از قرنها پيش بر ما تحميل كرده و ما را در باتلاق بدهي غرق كرده اند؟! "‏

اين در حالي است که سياست هاي کنترل جمعيت از سوي غرب براي مهار جهان اسلام تجويز مي شود و ضد انقلاب نيز در راستاي انجام ماموريت خود تن به دادن چنين تحليل هاي غير منطقي از اوضاع ايران مي دهند.

با ادامه روند کنوني در کمتر از 30 تا 40 سال آينده کشور با بحران کهولت روبه‌رو مي شود. بر اساس نتايج سرشماري عمومي نفوس و مسکن سال 90 رشد جمعيتي کشور در سرشماري سال گذشته به 29/1 درصد رسيده اين در حالي است که اين رشد در سال 1385 رقمي حدود 62/1 درصد بود. اين مسئله نشان مي دهد که رشد جمعيتي کشور در 5 سال اخير به شدت کاهش يافته است.

يعني بر اساس سرشماري سال گذشته ايراني ها در سال 1390 ترجيح دادند حداکثر يک و نيم فرزند داشته باشند. بر اساس آمار منتشر شده اسرائيل در رتبه 75، آفريقاي جنوبي 97، برزيل 106، ترکيه 110، فرانسه 118، آمريکا 122 و انگليس رتبه 137 فرزند آوري قرار دارند. اما ايران در مکان 144 ام جدول جهاني فرزند آوري قرار گرفته است.

به عبارت ديگر علي‌رغم اينکه تعداد فرزندان در يک خانواده ايراني، کمتر از تعداد فرزندان در يک خانواده اسرائيلي است ، همچنان عده اي ترجيح مي دهند از سياست هاي کاهش جمعيتي شديد در ايران حمايت کنند.

فرانك نوتشتين - مدير سابق مركز مطالعات جمعيت در دانشگاه پرينستون كه بعدا رئيس هيئت اسكان در سازمان ملل شد - يك‌بار در اظهاراتي صادقانه گفت : " بايد براي جلوگيري از رشد جمعيت كشورهاي جنوب برنامه ريزي شود وگرنه پيشرفت اقتصادي در اين مناطق موجب خواهد شد ابرقدرتهاي كنوني در آينده به اقليتهايي تبديل شوند كه روز به روز وزن كم مي كنند و در نتيجه سهمشان از ثروت جهان كاسته شود و امكان كنترل جهان را از دست بدهند. سياست ملي ما در قبال كشورهاي عقب‌مانده بايد در پرتو اين حقيقت تعريف شود."

در همين راستا جان كلود شسنيه - مدير مركز ملي مطالعات جمعيت پاريس - نيز مي گويد : " اروپا با مشكل غلبه [ و انبوهي ] مسلمانان و آفريقايي ها دست و پنجه نرم مي كند. با عميق تر شدن شكاف جمعيتي و اقتصادي ميان شمال و جنوب مديترانه و انباشتگي ثروت در شمال مديترانه (اروپا) ، جمعيت از جنوب (آفريقا) به سمت شمال حركت مي كنند و در جنوب به علت افزايش جمعيت نيروهاي جوان و پويا ظهور مي كند اما نيروهاي شمال در اثر كاهش جمعيت رو به پيري و پژمردگي مي نهند." ‏

‏ استاد عادل حسين مي گويد : " غربيها از گسترش جمعيت در كشورهاي ما نگران هستند اما نه به‌خاطر اينكه چنين پديده اي به زيان ماست بلكه به‌خاطر اينكه در آينده آنها را در تنگنا قرار مي دهد و به ستمها و بهره كشي هاي غرب از ما پايان خواهد داد. زيرا افزايش جمعيت در كشورهاي سركوب شده - همزمان با كاهش جمعيت در كشورهاي صنعتي - عملا آثار شگرفي در نظام سياسي بين المللي و توازن قوا در جهان خواهد گذاشت.

اين مطلب در كنفرانسي كه توسط ارتش آمريكا براي برنامه ريزي بلندمدت در سال 1991م برگزار شد نيز اشاره شده است.‏‏ هنري كيسينجر نيز وقتي مشاور امنيت ملي ايالات متحده آمريكا بود در يك تحقيق اظهار كرده بود كه افزايش جمعيت جهان سوم خطري براي امنيت ملي آمريكاست.

وي در تحقيق خود به اين نتيجه رسيده بود كه به طور خاص درباره سيزده كشور بايد سياست كاهش جمعيت در پيش گرفته شود كه هفت كشور از آنها كشورهاي اسلامي و كشورهاي داراي اقليتهاي بزرگ مسلمان مانند هند هستند. نتيجه اين تحقيق كيسينجر (200-‏nssm‏) تا سال 1990 ممنوع الانتشار بود.در واقع تشويق خانواده هاي ايراني به عدم باروري يکي از سياست هاي اساسي جبهه کفر و استکبار در مقابله با جهان اسلام و ام القراي آن يعني ايران است.

به تجربه اثبات شده با رشد امکانات رفاهي، فرصت هاي تربيتي ، بهداشتي و حتي اقتصادي براي فرزند دار شدن افزايش پيدا کرده و خانواده ها با رغبت بيشتري اقدام به فرزند دار شدن مي کنند. در حالي‌که در شرايط اقتصادي بد عموما بارداري ناخواسته اعلام مي شود.

اين مسئله به خوبي نشان مي دهد که توصيه به فرزند دار شدن در شرايطي کاملا متضاد با آنچه ضد انقلاب مطرح مي کنند صورت مي پذيرد. به عبارت ديگر با افزايش رفاه اقتصادي در کشور توصيه به فرزند دار شدن افزايش مي يابد.از سوي ديگر نحوه برخورد اپوزيسيون خارج نشين با پيشنهاد تغيير در سياستهاي کنترل جمعيت نشان دهنده ضعف تحليل و عمق خصومت فعالان رسانه هاي وابسته به اين جريانات است به طوري‌که در هر فرصتي به‌دنبال ابراز مخالفت هستند.

ambian
09-08-2012, 08:58
در هر حال نظر من بود
پس پراید هم ماشین خوبیه ،برای همین اینقدر انتقاد بهش وارد میشه.
ما چرا هرروز پراید میخریم بعد بهش انتقاد می کنیم؟

CRIS Joon CR7
09-08-2012, 09:36
پس پراید هم ماشین خوبیه ،برای همین اینقدر انتقاد بهش وارد میشه.
ما چرا هرروز پراید میخریم بعد بهش انتقاد می کنیم؟

پراید نمونه ی خوبی بود که آوردی...
چون مردم ما مجبورند اونو میخرند
توی اون رنج قیمت خودرو ها از تنوع کمی برخوردارند(تنوع؟:2:)
اگه سیستم گمرک مثل کشورهایی مثلا کشورهای عربی بود، مردم حتی به پراید نگاه هم نمیکردند...
...
دقیقا این سریال هم همینطوره ، توی اون ساعت شبکه های دولت جمهوری اسلامی ایرانی :27: چیز بهتری نداره و مردم مجبورند اونو ببینند...
تو دوست و آشنا ها پرسیدم خیلی ها این رو هم نمیبینند:20:
یا به عبارتی حاضرند پیاده باشند ولی پراید سوار نشن(چه قشنگ ربطش دادم :دی)

Amir_oscar
09-08-2012, 20:52
اون از یاد دادن شیوه پیدا کردن خونه هدف با زنگ زدن و گفتن اینکه این ماشین مال شماست یا نه
شاس ... شاسکول
در کل در گرفتن تمشک طلایی با سریال سال گذشته شبکه سه که 5 کیلومتر تا بهشت بود رقابت می کنه

پس با این حساب، فرار از زندان بدترین سریال دنیاست. ماها کی می‌خوایم بزرگ شیم؟!!!

I-Tech
09-08-2012, 21:46
سلام

به نظرم سریال خوبیه و به نگاه کردنش می ارزه...
اونایی هم که نگاه میکنن و میگن بدرد نخوره و ... اطمینان دارم که تو سریال یه چیزی دیدن که هر شب میشینن نگاش میکنن و این حرف که از رو ناچاری نگاه میکنیم الکیه!
مثلا خود من دو سه قسمت اول چمدون رو دیدم ولی دیدم خوشم نمیاد دیگه اصلا نگاش نکردم! ولی اگه بشینم هر شب نگاش کنم حتما ارزش داره که میشینم نگاه میکنم!
راستی پراید به این خوبی دیگه چرا به اون گیر میدید!؟:‌دی

Amir223622
10-08-2012, 00:00
خیلی خیلی چرته.ارزش نگاه کردن نداره.

M A M M U T
11-08-2012, 10:43
شاس ... شاسکول
خو ملت ایران اینا رو خودشون بلدن...حالا اومده اونا رو به تصویر کشیده.... اتفاقا اون صحنه ی دزدی 5 میلیون خیلی خوب و واقعی کار شده بود...
در مورد اون دانشکده ی کلمات ناپسند هم بگم که ما تو زندگیمون هزاران بار کلمات ناپسند تر استفاده میکنیم.... مشکل سینما(هم چنین صدا و سیما) اینه که تلاش کرده همیشه همه چیز رو خوب نشون بده...مثلا یه آدم خیلی آدم خوبیه حرف زشت نمیزده دروغ نمیگه یکی دیگه دزد و قاتل و فریبکار و..... به همین دلیل مردم ایران با بازیگر همزاد پنداری نمی کنه در نتیجه دقت کنین در اکثر سریال های ایرانی مردم طرفدار آدم بده هستن تا آدم خوبه.... اما سریال هایی این چنینی که بد و خوب با هم در یه نفر جمع میشه و هیچ کس خوب مطلق نیست بیشتر مورد توجه مردم قرار میگیره.... وشاید اون فرد بعضی ویژگی بدی داشته باشه اما خصلت های خوبی هم داره که اینطوری بهتر به مخاطب منتقل میشه....

M . Sayid
11-08-2012, 12:05
فرار از زندان بدترین سریال دنیاست

کاری به استدلالت ندارم ! ولی با اون تیکش موافقم !

خب کسی که این سریالو نگاه نمی کنه ، چرا میاد اینجا نظر میده ، چرا کسی به خودش اجازه میده در مورد چیزی که اطلاعی ازش نداره حرف بزنه !

nar nia
11-08-2012, 16:04
توجیه اختلاس 3 هزار میلیاردی به روش «خداحافظ بچه»

خبرگزاری فارس: برخی سریال‌های تلویزیونی پیامدهای منفی در جامعه دارد که متاسفانه برخی از سازندگان و مدیران رسانه ملی از آن بی‌خبرند.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، سریال «خداحافظ بچه» یکی از سریال‌های امسال ماه رمضان تلویزیون است که از شبکه سه سیما روی آنتن رسانه ملی می‌رود.
این سریال که با فاصله کمی از افطار پخش می‌شود، در روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان مخاطبان زیادی را با خود همراه کرد اما پس از گذشت چند روز افت کرد و کم کم مخاطبان خود را از دست داد.
داستان این سریال در مورد زوج جوانی با بازی شهرام حقیقت‌دوست و مهراوه شریفی‌نیا است که بچه‌دار نمی‌شوند و برای حل این معضل، پس از اینکه نمی‌توانند از پرورشگاه بچه بگیرند، تصمیم می‌گیرند بچه بدزدند.
یکی از موضوعات بارز در این سریال که پیش از این هم فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به آن اشاره داشت، آموزش خلافکاری بود که بازیگران «خداحافظ بچه» به خوبی شیوه‌های مختلف خلافکاری را به مخاطبان آموزش دادند.
در این سریال به راحتی از خانه مردم بالا می‌روند، یا ماشین‌های مردم در کمترین زمان ممکن به سرقت می‌رود. جدای از اینکه خلافکاری در یک قالب تصویری زیبا آموزش داده می‌‌شود، جامعه هم نا امن به تصویر کشیده می‌شود؛ جامعه‌ای که یک مرد به همراه همسرش به منزل زنی می‌رود و از خانه چند قفله به راحتی یک بچه را می‌دزدند.
جز این موضوع که تبعات بسیاری در جامعه خواهد داشت، موضوع دیگری هم مدام به آن رجوع می‌شود.
بازیگران سریال برای توجیه اعمال ناهنجار خود دفترچه‌ای آماده کرده‌اند که گناه‌هایشان را می‌نویسند و با این دلیل که بعدا اعتراف می‌کنند و مجازاتش را می‌کشند، دست به هر عملی ازجمله بچه دزدی می‌زنند.
شاید بگوییم این فقط یک سریال است و خیلی مهم نیست اما اینکه اینکه این موضوع چه تبعاتی دارد، در آینده مشخص خواهد شد.
شاید بد نباشد به تصویری اشاره کنیم که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است. این تصویر ساده که در زیر قابل مشاهده است، بر اساس آنچه در سریال «خداحافظ بچه» بازیگران برای توجیه عمل اشتباه‌شان انجام می‌دادند، تهیه شده و به اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی اشاره دارد.

البته این تصویر مدل و نمونه‌ کوچک و ضعیفی است برای اینکه از میزان تاثیرپذیری مردم از سریال‌های تلویزیون مطلع باشیم.
اما بد نیست سازندگان سریال‌های تلویزیونی و مدیران رسانه ملی حواس‌شان به این پیامدها هم باشد و با هر وسیله‌ای برای جذب مخاطب تلاش نکنند.

nar nia
11-08-2012, 19:06
فرار از نزدان از شبکه ماهواره ای پخش میشد ولی تلویزیون ملی یک کشور فرق میکنه قضیش و نوع سریال هاش متفاوته.

poonel
13-08-2012, 17:37
طهماسب صلح‌جو عنوان کرد

با دیدن«خداحافظ بچه‌» کسی دزد نمی‌شود

یک منتقد سینما و تلویزیون گفت: سریال‌های «چمدان» و «راز پنهان» هیچ کدام مخاطب را درگیر نکرده‌اند و هر دوی آن‌ها یک مقدار به جای قصه گفتن قصه‌بافی می‌کنند.

«طهماسب صلح‌جو» منتقد سینما و تلویزیون، درباره سریال‌های ماه رمضان اظهار داشت: از میان سریال‌هایی که در ماه مبارک رمضان از شبکه‌های تلویزیون پخش می‌شوند، من سریال «خداحافظ بچه» را کار خوبی می‌دانم.

وی در ادامه افزود: این سریال روایت سنجیده و منسجمی دارد، موضوع متفاوتی را مطرح می‌کند و داستان اینکه یک زوج جوان دوست دارند بچه داشته ‌باشند و کلی مانع بر سر راه آنان است و نمی‌توانند به این آرزو برسند. فکر می‌کنم این موضوع در سینمای ما یا در سریال‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شود کمیاب و نایاب است و تازگی دارد.

صلح‌جو گفت: عناصر ساختاری فیلم هم سر جای خود خوب است، به خصوص من فکر می‌کنم از نظر روایت، قاعده علت و معلولی را رعایت کرده است و این سریال سعی نمی‌کند که با آسمان و ریسمان بافتن مخاطب را درگیر خود کند. سریال «خداحافظ بچه» یک روایت جذاب را در پیش گرفته است و آنجا که لازم است به موقع شاخ و برگ می‌دهد و نمی‌گذارد که این روایت تکراری شود.

وی درباره یکی از جذابیت‌های این داستان گفت: یکی از عناصر جذاب در این سریال حضور نوزادان است که برای مخاطبان جذابیت دارد، به خصوص بچه آخری که واقعا نوزاد است و بسیار خوب در این سریال از آن استفاده شده است و تقریبا در فیلم‌هایی که دیده‌ام به یاد ندارم که از نوزادان به این شکل استفاده کنند، البته استفاده از نوزادان کار آسانی نیست.

صلح‌جو در خصوص نقد وارده برای به نمایش گذاشتن انواع راهکار‌های دزدی در این سریال گفت: این سریال راهکار دزدی را نشان نمی‌دهد و این برداشت غلطی است.

وی افزود: دزد‌ها کار خودشان را خوب بلد هستند و احتیاجی ندارند که کسی در سریال‌ها به آن‌ها راهکار نشان دهد، خودشان مبتکر راهکار‌های مختلف دزدی هستند. دوم اینکه من فکر نمی‌کنم یک آدم معمولی با دیدن این سریال‌ها، هوس کند به دزدی برود.

این منتقد سینما و تلویزیون بیان داشت: این نوع طرز فکر به دنبال تفکر سانسور می‌آید، این‌ها به دنبال بهانه هستند تا یک چیزی به فیلم بچسبانند و بگویند که این سریال در ‌حال آموزش بدآموزی است. این‌طور نیست و به هر حال برای اینکه ما اتفاقاتی که در این سریال می‌افتد را باور کنیم به نشان دادن این مسائل هم نیاز داریم.

صلح جو گفت: من فکر نمی‌کنم دزد‌ها با دیدن سریال و فیلم دزد شوند، در حالی که فکر می‌کنم بر‌عکس است و سریال‌ها و فیلم‌ها هستند که با دیدن و آشنا شدن با این دزد‌ها موضوع پیدا می‌کنند و می‌توانند این قضایا را مطرح کنند. نکته دیگری که می‌توان عنوان کرد این است که فکر می‌کنم درباره این قضایا سازندگان فیلم با کارشناسان نیروی انتظامی مشورت کرده‌اند و از آنان این مسائل را تحقیق کرده‌اند. فکر نمی‌کنم که خود کارگردان و تهیه‌کنندگان و بقیه عوامل تجربه دزدی داشته باشند که بخواهند آن را به دیگران یاد دهند.

صلح‌جو در خصوص دیگر سریال‌های پخش شده در ماه مبارک رمضان از تلویزیون، گفت: سریال «چمدان» و «راز پنهان» را دیده‌ام اما می‌دانم که هیچ کدام مخاطب را درگیر نکرده‌اند و هر دوی آن‌ها یک مقداری به جای قصه گفتن قصه‌بافی می‌کنند. هر اتفاقی که در هر فیلمی می‌افتد باید منطق روایت داشته باشد و تماشاگر آن را بپذیرد. این سریال‌ها اتفاقاتی را روایت می‌کند که از درک مخاطب به دور است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: اصل داستان روایت خوب است که این سریال‌ها در روایت خوب موفق نیستند و در این بیان هم دچار لکنت و عدم بیان خوب می‌شوند. (فارس)

mr_khodaei2008
15-08-2012, 20:50
این سریال بسیا اموزندس از جمله اموزشهاش

1 - دزدی به انواع مختلف به خصوص بچه دزدی
2- روشهای ورود دزدکی به خانه ها و مکانهای عمومی
3- دروغ گفتن مث اب خوردن و سر خونواده خود را کلاه گذاشتن
4- انواع حق السکوت و باج گیری از شخصی که چیزی ازش میدونیم
5- فروختن ادما بخاطر اینکه به هدفمون نرسیدیم
و ......

3Dmajid
15-08-2012, 21:32
بابا اینقد گیر ندید دیگه بعد این همه سال یه سریال خوب پخش کردن :31:

I-Tech
15-08-2012, 23:20
مثلا اگه تو یه فیلم بزنن یه نفر رو بکشن یعنی اون فیلم داره آموزش کشتن میده!؟ یا تو یه فیلمی یکی خودش رو دار زد بعد از فیلم همه میرن خودشون رو دار میزنن! یا یکی بچه دزدید...!
------
به نظرم تو سریال های امسال این تا اینجا جذابیت بیشتری داشته نسبت به بقیه.

3Dmajid
16-08-2012, 00:22
حالا اگه سریال خارجی بود همه میدیدن هیچ جیم نمیگفتن ...
طرف برمیداره اون یکی رو جر میره چیزش میکنه کلی بلا ملا سرش میاره هیچی نیس، حالا از حرفای هدفدارشونم بگذریم ...
همه میگن چقد خوب بود حالا که فیلمه ایرانیه همه شروع کردن به ایراد گرفتن :20:

milad_takjoo
16-08-2012, 00:59
سریال اولش یکم بدآموزی داشت..:20:
ولی به نظرم سیر خوبی داره و سعی میکنه هی داستانش پیچ درپیچ بشه تا هم هیجان داشته باشه هم بینده رو درگیر کنه...
فقط مونده یه پایان خوب...

esisuzuki
16-08-2012, 10:41
همسایه ی قبلی مون 20 ساله بچه دار نمیشن جدیدا بادیدن این فیلم رفتن یه بچه خریدن به 9 میلیون تومن
جالبه هنوز این فیم تموم نشده تاثیرش رو گذاشت
حالا چند نفر با دیدن این فیلم رفتن بجه دزدی خدا میدونه
من که یه این سریال از 100 بهش 0 میدم

3Dmajid
16-08-2012, 12:16
همسایه ی قبلی مون 20 ساله بچه دار نمیشن جدیدا بادیدن این فیلم رفتن یه بچه خریدن به 9 میلیون تومن
جالبه هنوز این فیم تموم نشده تاثیرش رو گذاشت
حالا چند نفر با دیدن این فیلم رفتن بجه دزدی خدا میدونه
من که یه این سریال از 100 بهش 0 میدم

چه همسایه های جو گیری دارید :31:

milad_takjoo
16-08-2012, 15:33
از اون فیلم هاست که هی آب میبندن توش کشش بدن تا سی روز

خب باید اینکارو کنن...مهم اینه که قشنگ اینکارو کردن و مثل خیلی از سریالها آبکی نشد...

3Dmajid
16-08-2012, 15:44
از اون فیلم هاست که هی آب میبندن توش کشش بدن تا سی روز

اتفاقا توی هر قسمت داره یه اتفاق جالب میفته ... کجا دارن کشش میدن مگه ستایشه :31:

Mohammad Yek110
16-08-2012, 20:48
سلام
عه وا خاک عالم فکر کردم ننه نصرت مــُرده :دی
آخه اگه می مرد و ندیدشو نمی دید بهشتی نمی شد:27::دی
این خرافه ها هم وارد سریال شدن:27:
ولی داره تقریبا خوب میشه.ولی قسمتای آخره دیگه
اوایلش فوق العاده افتضاح بود:2:

Devicestreet
16-08-2012, 21:05
خدا رحمید:دی
با اون اهنگی که قبل بیدار شدن ننه نصرت بود فک کردم دار فانی را وداع گفته:دی
در ضمن عجب بصیرتی داره ننه نصرت:دی
<<دروغه>>
:دی:دی

I Walk Alone
16-08-2012, 21:32
با "دروغه" حال کردم. علم غیب داشت ؟ :39:

hamed29
18-08-2012, 02:24
سلام؛ همون وقتی که گفت دروغه فهمیدم داستان چیه.
البته من حدس میزدم اینطوری خواب نما شه که لیلا و مرتضی بچه رو دزدیدن.بعد پاشه بگه این بچه شما نیست،یالا برین خودتون رو تحویل پلیس بدین!!!

آخرش چی گفت ننه نصرت؟
گفت به خاطر بچه نیومدن سرخ دره؛ واسه یه کار دیگه اومدن؟؟؟

به نظر من داستانش از یه نظر مسخره ست. کسی که این همه راه رو واسه بچه دزدیدن امتحان کرده جای سواله که چرا حتی یه بار برگه ی عدم سوء پیشینه رو جعل نکرده و کلی چرا ی دیگه.
درکل به نظر من نویسنده برای جذابیت کار و داستان سازی حاضر شده خیلی مسائل رو نادیده بگیره.مسائلی که ظاهرا در پیچ و خم زندگی مرتضی و لاله (از دید مخاطب)کمرنگ بودن.

adch1415
18-08-2012, 02:31
اينم فكر كنم مثل سريالاي ديگه ايراني اولي داره و آخري نه !

3Dmajid
18-08-2012, 12:22
کاملا مشخصه فیلم قراره رو هوا تموم شه :31:

راستی میگن محسن یگانه قسمت قبلی بازی کرده ؟ راسته ؟
دارید اون قسمتو بدید ببینم.

EngineeR EhsaN
18-08-2012, 12:31
تکرارش کی پخش میشه؟

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

Mohammad Yek110
20-08-2012, 10:06
منم اسم محسن یگانه رو توی سایر بازیگران دیدم ولی تا حالا توی سریال ندیدمش.متاسفانه یه قسمت ندیدم فکر کنم همون قسمت باشه:41:شما دیدین محسنو ؟
همین کارا رو می کنه که آلبومش یه سال عقب افتاد دیگه ... توی شوق پروازم بازی کرده بود ولی من پیگیر اون سریال نبودم

2lombe
20-08-2012, 20:59
نزایید . تزایید 5 قلو زایید :31:

M E S S I
20-08-2012, 21:01
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ:31:5 قلو...:18::27:
آخرش چه هوشی داشت اون امیرمحمده مادرشو تشخیص داد...:31:

Mohammad Yek110
20-08-2012, 21:02
ریـ...... روی هیکل هرچی کارگردان و فیلم نامه نویسه
تایید:27::دی

نزایید . تزایید 5 قلو زایید :31:
آره دولمبه جان تایید میشه اینم:دی

خخخخخخخخخخخخخخخخخخ:31:5 قلو...:18::27:

اسپم ننما:27::دی

-----------

آقا اینم پایانه ؟؟؟ :13:
امسال هیچکدوم سریالا خوب نبودن
بابا یه قتلی یه خودکشی یه چیزی:دی
اه
ما حدس می زدیم بچه دار بشه ، ولی نه X5:دی

gheymeh
20-08-2012, 21:10
با تشکر از گارگردان و نویسنده این سریال

Amin-Nasim
20-08-2012, 21:12
با تشکر از همه گارگردانان و فیلم نامه نویسان عزیز و سرفراز کشور که کلا در زمینه هدر دادن بودجه مملکت تخصص دارند
این به اون در :31:

MOHAMMAD2010
20-08-2012, 21:13
گمشن بابا اینا کارگردانن !

EHSANRF
20-08-2012, 21:17
ولی عجب قدرتی داشته این شهرام حقیقت دوست :دی
و همچنین عجب قدرتی داشته این مهراوه :دی

Ghaioom
21-08-2012, 06:10
من پایه یک دارم ! :31:هی اینو میگه! دی

و پایان گذشت این سریال با همه خوشی بدیهایش. :37:
همیشه شبکه سه بهترین سریال رو میزنه واسه ماه رمضان :);)

موفق باشید.

Mohammad Yek110
21-08-2012, 07:47
من پایه یک دارم ! :31:هی اینو میگه! دی

و پایان گذشت این سریال با همه خوشی بدیهایش. :37:
همیشه شبکه سه بهترین سریال رو میزنه واسه ماه رمضان :);)

موفق باشید.

سریال خوبی نبود زیاد
امسال چمدان که کلا از رده خارج بود:2:
بین بد و بدتر یعنی خداحافظ بچه و رازپنهان یکیشون باید انتخاب می شد
که ظاهرا مردم مثل هر سال سریال شبکه سه رو بیشتر پسندیدن

riverman
21-08-2012, 08:11
این که بیشتر سریال شبکه 3 رو میپسندن به دلیل ساعت پخشش میتونه باشه که موقع افطار بود

قسمت آقای پایه 1 که به رعنا گفت که من نمیخوام با خانواده خلافکار وصلت کنم خیلی جالب بود،رعنا کپ کرده بود

Mohammad Yek110
21-08-2012, 08:13
این که بیشتر سریال شبکه 3 رو میپسندن به دلیل ساعت پخشش میتونه باشه که موقع افطار بود

قسمت آقای پایه 1 که به رعنا گفت که من نمیخوام با خانواده خلافکار وصلت کنم خیلی جالب بود،رعنا کپ کرده بود

اینم خیلی تاثیر داشت
ولی توی سالهای قبل تنها شبکه ای که سریال کمدی پخش می کرد شبکه سه بود
امسال شبکه های استانی چه سریالی داشتن؟
پارسال اگه اشتباه نکنم سه دونگ سه دونگ بود.خیلی خوب بود

riverman
21-08-2012, 08:23
استانی ها که همشون شاید برای شما هم اتفاق بیافتد رو پخش کردن فکر کنم

mr_khodaei2008
21-08-2012, 09:00
پس رعنا با اون پایه یکی با هم ازدواج نکردن دیگه

2lombe
21-08-2012, 10:56
اقایون چرال اینقدر به پایان های فیلم های گیر می دید می خوایید چطور سناریوی اخر فیلم از نظر شما و نویسندگی من: باید شهرام (اقا دزده) بره خسرو بکشه سرشم ببر به اندازه جلوی لاش خور ها و بعد پایه یکی بره با زهنا ازدواج کنه بره ایتالیا بعد اون 2 تا هوو برن سر حونه زندگی اون دوتا هم تا اخر دنیا دنبال بچه برگدن اخر کشته بشن بنویس زوج های بدبخت!!!!!!!!!!!!:31:

3Dmajid
21-08-2012, 11:10
چرا پست منو پاک کردید آخه ... این همه زحمت کشیدم نوشتم حداقل یه هشدار بدید که آدم بیاد ویرایش کنه.
بابا یه کم آزادی بیانم خوبه بخدا :31:

به نظر من بهترین راه این بود که شهرام بره بهاره رو بکشه :31:
اینجوری هم خسرو از دستش راحت میشد، هم اینکه بچه مال خودش میشد.
اون بهارم که کسیو نداشت تنها بود خب بره پیش خدا :31:

M A M M U T
21-08-2012, 13:36
به نظرم سریال رو خوب تموم کردن گرچه من هشت قسمت وسط رو ندیدم اما به نظرم سریال بدی نبود....
آخرش هم از این بهتر نمیتونستند تمومش کنن.... یه سریال فانتزی بود نه یه سریال رئال...
دلیل انتقاد ها به این سریال رو نمیدونم شاید از عادت ما ایرونی ها باشه که هرکس یه آینه میگیره جلو صورتمون و زشتی هامون رو بهمون نشون میده سریع گارد میگیریم.... اون صحنه ای که باد می اومد و صفحه های دفتره ورق میخوره به نظرم خیلی زیبا و با معنا بود.....
در کل از همه ی سریال های ماه رمضون بهتر بود.....

Devicestreet
21-08-2012, 13:43
اقا چی شد من ندیدم یکی توضیح بده:دی

hamed29
21-08-2012, 14:20
اقا چی شد من ندیدم یکی توضیح بده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شهرام خسرو رو راضی کرد که بچه رو پس بده به شرطی که آبروش رو جلوی خانواده و اهل روستا نبره؛وگرنه هرطور شده میره آبروی خسرو رو پیش زن و بچه هاش میبره.که خسرو این رو قبول کرد.
خسرو و شهرام با هم رفتم سرخ دره(خسرو خودش رو راننده تاکسی جا زد) دنبال لیلا که بچه رو تحویل بگیرن.ولی هرچی دنبالش گشتن پیداش نکردن.
اینجای فیلم شهرام یه چیزی یادش میاد.وقتی رفته بود به لیلا بگه که خسرو اومده سرخ دره دنبال بچه،همون موقع یکی از اقوامشون لیلا رو میبینه و خودش رو میخواد به لیلا بشناسونه.
ولی هرکاری میکنه لیلا یادش نمیومد.آخرسر گفت یادته بچه بودی هر وقت میترسیدی میرفتی زیر شیروونی مش ولی ...
شهرام این جا رو که یادش میاد حدس میزنه که لیلا رفته باشه همون جا.
با خسرو میرن خونه ی مش ولی مرحوم.
لیلا از ترس خسرو و اینکه مبادا بچه رو از دست بده همون جا قایم شده بود.
شهرام میخواست بچه رو پس بگیره ولی لیلا حاضر نمیشد.خسرو هم این وضع لیلا رو که دید یکم نرم شد تا فردا صبر کنه که شاید راضی بشه بچه رو پس بده.
این وسط شهرام مونده که چطوری راضیش کنه از بچه دل بکنه که یه فکری به ذهنش میرسه.
وانمود میکنه که میخواد خسرو و اون یارو پایه یک رو بکشه چون این تنها راه نگه داشتن بچه است.
اینجای فیلم همون دفتر میاد جلوی لیلا و همینطور که باد ورقش میزنه،برمیگرده به عقب(یعنی از کجا شروع کردن و رسیدن به اینجا که قراره آدم بکشن)
اینجا لیلا دلش به رحم میاد و حاضر میشه بچه رو پس بده ولی نه به خسرو بلکه به نازنین(مادر بچه)
خلاصه بچه رو به سلامتی تحویل مادرش میدن.
بعدش خسرو میره خونه و با یه صحنه ی هولناک رو به رو میشه!
همون مامور قلابی افتاده گیر پلیس و همه چی رو لو داده.
و بدین ترتیب بچه ها و در نهایت زن خسرو متوجه ماجرا میشن.
نازنین دست بچه ش رو میگیره و میره شهرستان پیش مادرش.
لیلا و شهرام هم بعد از اینکه به خاطر آدم ربایی گیر پلیس افتادن و به جرمشون اعتراف کردن،بعد از گذروندن زندان دنبال درمان پزشکی میرن و در نهایت صاحب یه 5قلو میشن.
اینجا دو نفر میرن با اونها مصاحبه میکنن و برنامه از تلویزیون پخش میشه.
نازنین و امیر محمد(بچه) برنامه رو میبینن و داستان اینطوری تموم میشه:
امیر محمد که حالا کمی بزرگ شده لیلا رو از تلویزیون میبینه و بهش میگه مامان!!!

Mohammad Yek110
21-08-2012, 17:02
شهرام خسرو رو راضی کرد که بچه رو پس بده به شرطی که آبروش رو جلوی خانواده و اهل روستا نبره؛وگرنه هرطور شده میره آبروی خسرو رو پیش زن و بچه هاش میبره.که خسرو این رو قبول کرد.
خسرو و شهرام با هم رفتم سرخ دره(خسرو خودش رو راننده تاکسی جا زد) دنبال لیلا که بچه رو تحویل بگیرن.ولی هرچی دنبالش گشتن پیداش نکردن.
اینجای فیلم شهرام یه چیزی یادش میاد.وقتی رفته بود به لیلا بگه که خسرو اومده سرخ دره دنبال بچه،همون موقع یکی از اقوامشون لیلا رو میبینه و خودش رو میخواد به لیلا بشناسونه.
ولی هرکاری میکنه لیلا یادش نمیومد.آخرسر گفت یادته بچه بودی هر وقت میترسیدی میرفتی زیر شیروونی مش ولی ...
شهرام میخواست بچه رو پس بگیره ولی لیلا حاضر نمیشد.خسرو هم این وضع لیلا رو که دید یکم نرم شد تا فردا صبر کنه که شاید راضی بشه بچه رو پس بده.
وانمود میکنه که میخواد خسرو و اون یارو پایه یک رو بکشه چون این تنها راه نگه داشتن بچه است.
اینجای فیلم همون دفتر میاد جلوی لیلا و همینطور که باد ورقش میزنه،برمیگرده به عقب(یعنی از کجا شروع کردن و رسیدن به اینجا که قراره آدم بکشن)
اینجا لیلا دلش به رحم میاد و حاضر میشه بچه رو پس بده ولی نه به خسرو بلکه به نازنین(مادر بچه)
لیلا و شهرام هم بعد از اینکه به خاطر آدم ربایی گیر پلیس افتادن و به جرمشون اعتراف کردن،بعد از گذروندن زندان دنبال درمان پزشکی میرن و در نهایت صاحب یه 5قلو میشن.

:16::16::16::16::16:
چقد معروف شد این دیالوگ:دی
من پایه یک دارم:دی

3Dmajid
21-08-2012, 17:53

من اگه میدونستم شما اینقد خوب بلدی فیلم رو توضیح بدی عمرا این 30 قسمتو میدیدم :31:

hamed29
22-08-2012, 00:50
من اگه میدونستم شما اینقد خوب بلدی فیلم رو توضیح بدی عمرا این 30 قسمتو میدیدم :31:

قربانتم؛یکم از جزئیاتش رو البته نگفتم!:31: خیلی طولانی میشد...
مثلا جریان صحبت پایه یک با خواهر لیلا، معرفی به مرکز درمان ناباروری رویان و...

imanattack
22-08-2012, 11:53
بابا چه قدر نظر منفي داريد.بد نبود كه.اينقدر تيربارش نكنيد .

مثلا اين فيلم نسون ميده كه مردم ايران چه قدر بچه دوست دارن.(به نظر من)

buter fly
22-08-2012, 12:12
تیتراژش ازکل فیلم قشنگ تر بود!!

Devicestreet
22-08-2012, 12:17
بابا چه قدر نظر منفي داريد.بد نبود كه.اينقدر تيربارش نكنيد .

مثلا اين فيلم نسون ميده كه مردم ايران چه قدر بچه دوست دارن.(به نظر من)
و برای بدست اوردنش عیبی نداره که از دیوار مردم بالا برن:دی
من از دست این لیلا ضعف اعصاب گرفتم گوشیش رو جواب نمیده میگه خسرو از داخل گوشی میاد بچه رو میگیره:18:

رستگار15
22-08-2012, 12:59
خوب بود ولی آخرش خیلی بوووووووووووووووووووووق بود :13:
ولی خوب رفتیم سر کار

البته نویسنده هم بیکار نبوده

نادر1368
22-08-2012, 13:15
واقعا سريال مزخرفي بود!سرد و كسالت اور!!هرزگاهي برادرم نگاه ميكرد من نگاه ميكردم اولا اخرش معلوم بود ولي 5 تا بچه سورپرايزي تاريخي بود!!!هدف چي بود تشويق ملت هميشه در صحنه براي توليد بچه!!!!يا نشاندن مهر بچه در دلها!واقعا بخصوص اخر فيلم حال ادم رو ميگيره!!!!!به خودمون فحش بديم به تلوزيون فحش بديم يا به برادرم كه تركست و با اون همه برنامه جالب ول كرده زده شبكه اي كه بايد از ذهن تلوزيون پاك بشه:2:ميشد تو يه قسمت 45 دقيقه اي كل ماجرا رو سرهم اورد!

رستگار15
22-08-2012, 22:20
تیتراژش ازکل فیلم قشنگ تر بود!!
واقعا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عاشق نی نی هاش هستم :40:

رستگار15
23-08-2012, 14:38
دیدید تو سریالها و فیلمهای ایرانی حتما پلیس باید دزدها رو بگیره ؟
بابا حالا مگه کسی ببینه تو فیلم دزده موفق شد میره دزد میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تازه!!!!!!!!!!!!!
اگرم نگیرن خودشون میرن اعتراف میکنن!!!!! اونوقت الکی سه سال زندان هم میکشن.یارو خسرو اصلا از اینا شاکی نبود .بقیه گناهاشونم که نشد بجز تعویض عکس شناسنامه گیتی.واسه چی افتادن زندان؟
فکر خلاف؟

molaali
23-08-2012, 19:42
تازه!!!!!!!!!!!!!
اگرم نگیرن خودشون میرن اعتراف میکنن!!!!! اونوقت الکی سه سال زندان هم میکشن.یارو خسرو اصلا از اینا شاکی نبود .بقیه گناهاشونم که نشد بجز تعویض عکس شناسنامه گیتی.واسه چی افتادن زندان؟
فکر خلاف؟

بچه دزدی نیاز به شاکی خصوصی نداره و مجازاتشم کم نیست. ضمناً اون ها خیلی کار های دیگه هم کرده بودند مثل جعل سند گواهی تولد برای بچه و .... .

Mohammad Yek110
23-08-2012, 19:47
بابا حالا مگه کسی ببینه تو فیلم دزده موفق شد میره دزد میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مردم جوگیری داریم که ازشون بعید نیست:دی

M A M M U T
23-08-2012, 20:37
مردم جوگیری داریم که ازشون بعید نیست:دی
آره خدایی خیلی جوگیرن یادمه وقتی سریال ستایش پخش میشد هرکی بچه دار میشد اسمش رو میذاشت ستایش:دی

رستگار15
23-08-2012, 22:01
بچه دزدی نیاز به شاکی خصوصی نداره و مجازاتشم کم نیست. ضمناً اون ها خیلی کار های دیگه هم کرده بودند مثل جعل سند گواهی تولد برای بچه و .... .

دکمه غلط کردمش کجاست؟ :31:
فرمایش شما صحیح است.ممنون از حسن تذکرتان:10:

hamed29
23-08-2012, 22:45
اسم این یارو پایه یک چی بود؟

M E S S I
23-08-2012, 22:46
مجتبی....:31:

EngineeR EhsaN
23-08-2012, 23:50
حیف شد قسمت آخرشو ندیدم ، با اینکه خیلی خوشم نمیومد ولی اخرش خوب داشت پیش میرفت :6: کسی لینکی از اخرین قسمت نداره؟ (لطفا پ.خ کنید)

poonel
24-08-2012, 00:52
سیروس همتی، بازیگر نقش مجتبی
اتفاقاً تو فیلم مارمولک هم اسمش مجتبی بود. یادش بخیر عجب سوالهای شرعی جالبی از رضا مارمولک می پرسید.

Mohammad Yek110
24-08-2012, 11:47
حیف شد قسمت آخرشو ندیدم ، با اینکه خیلی خوشم نمیومد ولی اخرش خوب داشت پیش میرفت :6: کسی لینکی از اخرین قسمت نداره؟ (لطفا پ.خ کنید)

به نظر من نبینین بهتره:دی

آره خدایی خیلی جوگیرن یادمه وقتی سریال ستایش پخش میشد هرکی بچه دار میشد اسمش رو میذاشت ستایش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماشاالله آمار اسم ستایش رو به طرز محسوسی بالا بردن اون موقع:دی

orochi
24-08-2012, 15:45
منم قسمت اخر رو کامل ندیدم ولی دیدم اخرش 5 قلو گیرشون امد:31:

3Dmajid
24-08-2012, 18:22
به نظر من نبینین بهتره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

راس میگه بزار همون دید مثبتی که از فیلمش تو ذهنته بمونه :31: