PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویروسي که تمامِ فایل هایِ سیستمی رو آلوده می‌کنه!

vosh
13-07-2012, 23:32
سلام!
اشتباه کردم و هاردِ اکسرتالِ خودم رو وصل کردم به سیستمِ یکي که آلوده بود!
تمامِ فایل‌هایِ ستاپِ برنامه‌هام از بین رفت! حالا اونا به درک ... الآن تمامِ برنامه‌هایِ خودِ ویندوز (explorer.exe , WinlogonUI.exe , svchost.exe) آلوده شدن!
حالا چي‌کار کنم؟
در ضمن یه آنتی ویروسِ خوب هم معرفی کنید...اوریجینال باشه و نباشه مهم نیست فقط خوب باشه!

*Forgotten*
13-07-2012, 23:48
چون فایل های سیستمی آلوده شدن پاک کردنشون در حالی که ویندوز فعال است مشکل و یا غیر ممکن است

شما قبلش با یه آنتی ویروس آپدیت شده تعداد و اسامیشونو و نوع فایل هایی که آلوده شدن شناسایی کنید

شما باید به صورت آفلاین فایل های ویندوز رو ویروس یابی کنید و پاک ساز کنید
و بهترین گزینه ایی که بهتون پیشنهاد میدم کاسپر اسکای رسکیو دیسک 10 و یا نود 32 رسکیو دیسک ولی بهتره از هردوشون استفاده کنید

احتمال زیاد بعد از پاکسازی ویروس فایل های ویندوز پاک میشن و ویندوز خراب میشه
که میتونید با دیسک ویندوز repair کنید اگه ریپیر نشد ..........

راه حل دوم :

ویندوزتونو کاملا عوض کنید و با دیک نجات ویروس کشی کنید و بعد از بالا اومدن ویندوز یه آنتی وبروس نصب وآپدیت کنید و دوباره اسکن کنید تا مطمئن شید دیگه چیزی باقی نمونده باشه

A M ! N
14-07-2012, 12:53
سلام.
البته با همون اولی اسکن کنن بهتره چون ناد 32 پاکسازی در مورد سالیتی و ویروت رو معمولا خراب میکنه و فایلها از بین میرن.

Kaspersky virus removal tool انتخاب خوبیه.

vosh
14-07-2012, 21:41
با Eset Rescue Disk اسکن کردم اکثرِ فایل‌ها آلوده به این ویروس‌ها بودن:
Chir.B, Madong.B, Virut, Kryptik
چی کار کنم؟

A M ! N
14-07-2012, 23:00
با Eset Rescue Disk اسکن کردم اکثرِ فایل‌ها آلوده به این ویروس‌ها بودن:
Chir.B, Madong.B, Virut, Kryptik
چی کار کنم؟

به این لینک برو ، برنامه ی اولی رو دانلود و باهاش اسکن کن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همه ی مواردی که نام بردی رو میتونشه شناسایی و پاکسازی کنه.

بعد از پاکسازی برنامه ی بالا رو پاک کن ( چون یکبار مصرفه یجورایی )

و آنتی ویروس کسپرسکی، نورتون، بیت دیفندر ، آویرا ، یکی نصب کن.

در کنار هرکدوم از انتخاب های بالا که نصب کردی برنامه ی MBAM رو هم

نصب کن.

vosh
15-07-2012, 16:16
آقا من این Kaspersky Removal Tool رو گذاشتم اسکن کنه. دوساعت و سی دقیقه ست داره اسکن می‌کنه تازه 3% فایل‌ها رو بررسی کرده و نوشته سه روزِ دیگه اسکن تموم می‌شه! داره تک‌تکِ فایل‌هایِ PDF و HTML رو اسکن می‌کنه. راهي نیست زودتر اسکن کنه؟

A M ! N
15-07-2012, 16:21
خب اسکن اینطور فایلهای کوچیک و پرتعداد معمولا زیاد طول میکشه، به تایمر زیاد دقت نکن یه چیزی واسه خودش زده.. ، تموم میشه

vosh
16-07-2012, 09:16
بله ... باید خدمتِ‌تون عرض کنم 19 ساعت(بی‌وقفه) گذشته و همچنان این کسپر داره اسکن می‌کنه ... 38% پیش رفته!
آقا اعصاب نذاشته واسم!

*Forgotten*
16-07-2012, 12:24
بله ... باید خدمتِ‌تون عرض کنم 19 ساعت(بی‌وقفه) گذشته و همچنان این کسپر داره اسکن می‌کنه ... 38% پیش رفته!
آقا اعصاب نذاشته واسم!

به احتمال بسیار زیاد سیستمتون بحدی ویروسی شده که کل رم و cpu رو اشغال کرده و اوضاع از کنترل خارج شده و اسکن بزور جلو میره یا فایلاتون خیلی زیادن

شما بجای استفاده از Kaspersky Removal Tool که در حالتی که ویندوز فعال کار میکنه از Kaspersky Rescue Disk 10 استفاده کنید که به صورت iso هست از سایت کاسپر دانلود و روی یه cd رایت کنید (ترجیحا روی یه سیستم دیگه که ویروسی نیست دانلود و رایت کنید) بعد از گذاشتن و بوت شدن cd همه درایو ها رو اسکن کنید و ویروس هایی که پیدا میکنه پاک کنید (ممکنه بعضی از فایل های کرک و کیجن رو هم به عنوان ویروس شناسایی کنه)
ویندوز هم حتما خراب میشه (به احتمال زیاد ) که باید تعمیر کنید

ولی این دردسرش کمتره:
درایوی که ویندوز توش نصبه فرمت و ویندوز جدیدی بریزید بعد با Kaspersky Rescue Disk 10 اسکن کنید

و در نهایت وارد محیط ویندوز که شدید یه آنتی ویروس آپدیدت شده نصب کنید

vosh
16-07-2012, 12:35
ولی این دردسرش کمتره:
درایوی که ویندوز توش نصبه فرمت و ویندوز جدیدی بریزید بعد با Kaspersky Rescue Disk 10 اسکن کنید

و در نهایت وارد محیط ویندوز که شدید یه آنتی ویروس آپدیدت شده نصب کنید

من الآن ویندوزِ تازه نصب کردم. در ضمن هاردِ داخلیِ من خالیِ خالی هست و فقط ویندوز و چندتا برنامه روشه. هاردي که ویروسی شده، اکسترناله و دارم اونو اسکن می‌کنم.
آویرا نصب کنم خوب؟ Avast داشتم ولی آپدیت نمی‌شد!

*Forgotten*
16-07-2012, 12:47
چون خودم فعلا از نود استفاده میکنم نود 32 رو پیشنهاد میدم چون آپدیتش هم بصورت جدا گیر میاد میتونید دانلود و آپدیت کنید

نود 32 ورژن 6 رو نصب کنید یا 5 و از سایت زیر آخرین آپدیت رو دانلود کنید و آپدیت کنید و اسکن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A M ! N
16-07-2012, 14:28
.............................