PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرافيكم سوخت،لطفا راهنمايي كنيد

bgnhmj
12-07-2012, 16:24
باسلام خدمت دوستان
من مادربورد msi x48c platinum دارم كه متاسفانه خيلي منو اذيت كرد،سوالم اينه كه مادربورد ميتونه باعث سوختن گرافيك بشه؟-چون اولين گرافيكم 9500GT-1GB DDR2 بود كه سوخت،چند وقت پيش هم گرافيك دومم كه GT440-2GB DDR3 بود كه بعد از حدود 8-9 ماه كار كردن ديدم رنگ هاي صفحه مانيتور بهم ريخته ولي صفحه پشتي ديده مي شد(حتي توي صفحه ي بوت و انتخاب ويندوز و محيط داس و توي ويندوز و كلا همه جا)بعدش دادم گارانتي و الان بعد از حدود يك ماهه هنوز نيومده حتي اصلا نگفتن درست ميشه يا نه-كلا مچ بودن قطعات توي سوختن اونها تاثير دارند؟-يه سوال ديگه:كلا گارانتي ها اينقدر طول ميدن؟

مشخصات سيستم:
mother board:MSI X48c platinum
graphic:GT440 2GB DDR3
ram:acer 2GB DDR2
cpu:E7400 intel

meshkiposh2200
12-07-2012, 17:34
گارانتی ها که همیشه طول مکیشه یعنی 2 ماه عادیه.ار علت های سوختن هم میشه به گرما مخصوصا توی این فصل اشاره کرد وگرنه از مچ نبودن فکر نکنم قطعه ای بسوزه

Dj_aghamajid
12-07-2012, 17:56
میتونه از مادربرد باشه. مادربرد ولتاژ درستی به PCI Express نمیده.
یا اینکه مشکل از پاور هست. پاورتون چیه؟

EXTREME
12-07-2012, 18:20
اگه دومین گرافیک بعد از یک مدت خراب شده بله این مشکل میتونه یا از پاور یا اسلات گرافیک باشه
اون قاطی شدن رنگ هم قابل تعمیر است اگه با درایور جدید حل نشه یا از دمای گرافیک است یا ارتباط gpu با چیپ های رم قطع شده که با ریبال کردن gpu و چک کردن چیپ های رم و جرارت دادن آنها و در صورت خرابی تعویضشون مشکل حل میشه

ess_1362
12-07-2012, 18:23
مچ بودن اصلا مورد عاقلانه ای نیست یعنی ما اصلا همچین اصطلاح علمی نداریم
ممکن هست از پاور باشه
شما توان واقعی (آمپر شاخه 12 ولت) را چک کنید ببینید چقدر هست
مورد بعدی کولینگ کیس هست که باید مورد بررسی قرار بگیره
در پایان به نظر میرسه شما از کارتهای رده ارزون قیمت بازار استفاده می کنید که به اصطلاح احتمالا از گروه silent هستند که فاقد فن نیز هستند استفاده می کنید که می تونه تاثیر گذار باشه
بعید می دونم از مادربرد باشه

bgnhmj
13-07-2012, 01:23
پاورم green هستش و خود فروشنده هم به من گفت پاور بسيار خوبيه و به اين زوديا خراب نميشه(گرچه ميدونم خراب شدن به حرف فروشنده نيست)-در ضمن هيچ كدوم از كارتهاي گرافيكم از كارتهاي گرافيك ارزون يا به اصطلاح شما رده ارزون قيمت بازار نبودن مگر اينكه شما كارت گرافيك 80.000 تومني به قيمت يكسال پيش(كه الان 160.000 تومن شده) رو ارزون حساب كني-در ضمن گرافيك من روي خودش فن داشت(هر دوتايي كه داشتم)-حالا چطوري بايد متوجه بشم كه اسلات گرافيك و پاورم(توان واقعی) درست كار ميكنه يا نه؟نرم افزاري هست؟-چقدر احتمال داره از مين باشه؟(چون همون موقعي كه گرافيك اولم سوخت كلا مينم بايوسش قاطي كرده بود(كلا مانيتور تصوير نميداد) و به كسي كه مينم رو ازش خريدم،دادم،گفتش كه دوباره پروگرامش كرده،درست شد،ايندفعه هم روي كارت گرافيك دومم،قاطي نكرد ولي بعد از چند بار ري استارت،توي ري استارت بعدي ديگه مانيتور تصوير نميداد و موقع روشن شدن هم دوبوق كوتاه و يه بوق بلند از مادربورد شنيده ميشد تا اينكه باتري بايوس رو دربيارم درست ميشد(مثل دفعه قبلي)ولي اين دفعه بايوسش به هم نريخت)-راستي اين "پروگرام كردن"چيه؟-در ضمن از خود فروشنده در مورد علت سوختنش سوال كردم گفت كه به خاطر بازي سنگيني كه روش اجرا شده و گرافيك مشكل خودشو نشون داده!!!!-نكته ي ديگه اي كه شايد كمك كننده باشه اينه كه اولين بار كه گرافيكم سوخت و مينم رو پيش فروشنده مينم بردم گفت روي يه بخش مادربورد اثر "داغ شدن" ديده شده،به نظر شما اين ميتونه به خاطر برق زيادي پاور به مادربورد باشه؟

ess_1362
13-07-2012, 10:05
خراب شدن پاور یا ندادن توان مناسب جهت تغذیه لوازم ربطی به اسم و برند پاور نداره
شما باید آمپر شاخه 12 ولت را چک کنی ببینی چقدر هست آن وقت میشه توان واقعی پاور را محاسبه کرد که متاسفانه در پاور های گرین توان واقعی پاور همیشه کمتر از توانی هست که سازنده ذکر می کنه!!
جریات شاخه 12 ولت هم روی پاور نوشته شده
در مورد ارزون قیمت یا گرون قیمت بودن کارت گرافیک هم من اصلا ب قیمتش کاری ندارم من با دیدن مدل کارت گرافیک که شما نوشتی متوجه میشم که در چه رده ای قرار داره که کارتهای شما جزء رده ارزون قیمت قرار می گیره
اینکه سیستم دچار ریست های متوالی میشه یکی از دلایلش ضعف در تغذیه سیستم هست که می تونه از پاور باشه که در طولانی مدت بر روی سایر قطعات هم تاثیر خواهد گذاشت

kolange_edalat2001
13-07-2012, 10:28
من 8800 GTS ذارم قبلا تصویر میداد و یک دقیقه میومد بعد میرفت الان تصویر نمیده میخواستم بدونم قابل تعمیر هست؟

EXTREME
13-07-2012, 12:28
پاورم green هستش و خود فروشنده هم به من گفت پاور بسيار خوبيه و به اين زوديا خراب نميشه(گرچه ميدونم خراب شدن به حرف فروشنده نيست)-در ضمن هيچ كدوم از كارتهاي گرافيكم از كارتهاي گرافيك ارزون يا به اصطلاح شما رده ارزون قيمت بازار نبودن مگر اينكه شما كارت گرافيك 80.000 تومني به قيمت يكسال پيش(كه الان 160.000 تومن شده) رو ارزون حساب كني-در ضمن گرافيك من روي خودش فن داشت(هر دوتايي كه داشتم)-حالا چطوري بايد متوجه بشم كه اسلات گرافيك و پاورم(توان واقعی) درست كار ميكنه يا نه؟نرم افزاري هست؟-چقدر احتمال داره از مين باشه؟(چون همون موقعي كه گرافيك اولم سوخت كلا مينم بايوسش قاطي كرده بود(كلا مانيتور تصوير نميداد) و به كسي كه مينم رو ازش خريدم،دادم،گفتش كه دوباره پروگرامش كرده،درست شد،ايندفعه هم روي كارت گرافيك دومم،قاطي نكرد ولي بعد از چند بار ري استارت،توي ري استارت بعدي ديگه مانيتور تصوير نميداد و موقع روشن شدن هم دوبوق كوتاه و يه بوق بلند از مادربورد شنيده ميشد تا اينكه باتري بايوس رو دربيارم درست ميشد(مثل دفعه قبلي)ولي اين دفعه بايوسش به هم نريخت)-راستي اين "پروگرام كردن"چيه؟-در ضمن از خود فروشنده در مورد علت سوختنش سوال كردم گفت كه به خاطر بازي سنگيني كه روش اجرا شده و گرافيك مشكل خودشو نشون داده!!!!-نكته ي ديگه اي كه شايد كمك كننده باشه اينه كه اولين بار كه گرافيكم سوخت و مينم رو پيش فروشنده مينم بردم گفت روي يه بخش مادربورد اثر "داغ شدن" ديده شده،به نظر شما اين ميتونه به خاطر برق زيادي پاور به مادربورد باشه؟

به خاطر بازی سنگین گرافیک نمیسوزه مگر اینکه خود گرافیک ایراد داشته باشه یا پاور نتونه ولتاز کافی به گرافیک برسونه که این باعث فشار اومدن هم به پاور و هم به گرافیک میشه

پاور شما ممکنه سالم باشه ولی توان کافی سیستمتون رو تامین نکنه بهتره یک پاور بهتر روی سیستم بزارین
اگه گرافیک در دراز مدت با ولتاژ پایین تر کار کنه این به gpu آسیب میرسونه
خرابی اسلات گرافیک هم میتونه باعث این مشکل بشه که باید پایه هاش یک دور با هیتر حرارت داده بشه
برای تست پاورتون بهترین کار گرفتن ولتاژ های خروجی پاور به خصوص نارنحی که به مصرف اسلات گرافیک میرسه و شاخه زرد باید چک بشه با مولتی متر

اون دفعه بایوس مینتون پریده بوده که آی سی فلش رام رو با هیتر در آوردن و روی پروگرمر گذاشتن و دوباره براش بایوس ریختن و درست شده
اون بوقی هم که گفتین دو بوق کوتاه یک بوق بلند مربوط به گرافیکتونه

EXTREME
13-07-2012, 12:30
من 8800 GTS ذارم قبلا تصویر میداد و یک دقیقه میومد بعد میرفت الان تصویر نمیده میخواستم بدونم قابل تعمیر هست؟

تصویر ندادن علت های مختلفی داره
اگه مطمئن هستین مشکل از گرافیکتون است و از قطعات دیگر یا موارد دیگر اطمینان دارید مشکل یا از مدار تغذیه گرافیک است یا بایوس گرافیک یا باس کانکتور یا لحیم سردی gpu

bgnhmj
13-07-2012, 12:55
با سلامي دوباره و تشكر از دوستان عزيز كه پاسخ سوال هاي ما رو ميدن
راستي،جريان شاخه 12 ولت كدومه؟،چون نميدونستم،عكس پاورمو گذاشتم،راستي اين جريان چقدر بايد باشه؟-اگر خواستم پاورمو عوض كنم چه پاوري رو بگيرم تا مناسب تر باشه؟وباچه برندي؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bgnhmj
13-07-2012, 13:00
با سلامي دوباره و تشكر از دوستان عزيز كه پاسخ سوال هاي ما رو ميدن
راستي،جريان شاخه 12 ولت كدومه؟،چون نميدونستم،عكس پاورمو گذاشتم،راستي اين جريان چقدر بايد باشه؟-اگر خواستم پاورمو عوض كنم چه پاوري رو بگيرم تا مناسب تر باشه؟وباچه برندي؟

bgnhmj
13-07-2012, 13:02

bgnhmj
13-07-2012, 13:07
آدرس تصوير

EXTREME
13-07-2012, 13:18
پارو شما دو تا شاخه 12 ولت هرکدام 15 آمپر داره

ما نمیتونیم 100% بگیم مشکل از پاوره
شما باید با یک پاور با توان بالاتر سیستم رو برای یک مدت تست کنید و باهاش کار کنید ببینید مشکل حل مبشه یا نه

اگه مولتی متر دارین با مولتی متر ولتاژ شاخه های نارنجی و زرد رو بگیرید

bgnhmj
13-07-2012, 14:50
آمپرسنج و ولت سنجم عقربه ايه،ديجيتالي ندارم،ميدم به نمايندگي يا فروشنده تا برام چك كنه،راستي نگفتين اين جريان چقدر بايد باشه؟و بالفرض اگه مشكل از پاورم بود چه پاوري بگيرم؟اگه مشكل از مينم باشه ارزش تعمير داره؟

EXTREME
13-07-2012, 15:10
آمپرسنج و ولت سنجم عقربه ايه،ديجيتالي ندارم،ميدم به نمايندگي يا فروشنده تا برام چك كنه،راستي نگفتين اين جريان چقدر بايد باشه؟و بالفرض اگه مشكل از پاورم بود چه پاوري بگيرم؟اگه مشكل از مينم باشه ارزش تعمير داره؟

همین قدر که روی پاور نوشته باید باشه
بله اگه از مین باشه ارزش داره
اگه از پاور باشه یک پاور قویتر از همین برند گرین بگیرید مثلا 430 وات

bgnhmj
13-07-2012, 15:22
بابت راهنمايياتون متشكر،سعي ميكنم زودتر بدم كه چكش كنند،نتيجه اش رو توي همين تاپيك ميگم

kolange_edalat2001
14-07-2012, 15:42
تصویر ندادن علت های مختلفی داره
اگه مطمئن هستین مشکل از گرافیکتون است و از قطعات دیگر یا موارد دیگر اطمینان دارید مشکل یا از مدار تغذیه گرافیک است یا بایوس گرافیک یا باس کانکتور یا لحیم سردی gpu

مرسی. بله مطمئن هستم از کارتم هست چون بعد از تعویض این کارت سیستم با یه کارت قویتر داره کار میکینه. ایا این کارت قابل تعمیر هست؟ اگر هست چقدر ممنون.

EXTREME
14-07-2012, 20:19
مرسی. بله مطمئن هستم از کارتم هست چون بعد از تعویض این کارت سیستم با یه کارت قویتر داره کار میکینه. ایا این کارت قابل تعمیر هست؟ اگر هست چقدر ممنون.

هزینشو نمیدونم چقدره ولی قابل تعمیره
ولی هزینش کمه
خودم اگه تعمیر کنم 10 تومن بیشتر نمیگیرم

kolange_edalat2001
15-07-2012, 16:06
هزینشو نمیدونم چقدره ولی قابل تعمیره
ولی هزینش کمه
خودم اگه تعمیر کنم 10 تومن بیشتر نمیگیرم

دوست عزیز شما تهران تشریف میارید. بدم به شما برای تعمیر؟

EXTREME
15-07-2012, 18:21
دوست عزیز شما تهران تشریف میارید. بدم به شما برای تعمیر؟

نه متاسفانه فعلا هم لوازم تعمیر از جمله هیتر و پروگرمر ندارم

bgnhmj
21-07-2012, 02:33
با سلامی دوباره
همانطور که قول داده بودم که نتیجه کارم رو توی این تاپیک بذارم،بعد از بردن مادربرد به نمایندگی مشخص شد مشکل از اسلات گرافیک بوده و کلا مادربردهایی که برای گرافیک دواسلاته هستند چنین مشکلی دارند و علت سوختن گرافیک های من همین بوده،راستی گرافیکم هم که فرستاده بودم گارانتی به جای گرافیک 2GB برام 1GB بعد از یک ماه فرستادن ولی با همون چیپ(گارانتی فارسfaressco)،به نظرتون عاقلانه هست که دوباره بفرستم گارانتی یا به همین قانع باشم؟

Dj_aghamajid
21-07-2012, 10:01
درود
اگه بجای 2 گیگ اومدن، 1GB GDDR5 دادن که خیلی خوبه. به جعبه و .. دقت کنید.

bgnhmj
21-07-2012, 11:50
نه متاسفانه،همونDDR3 هستش