PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد خرید کیس تا 2 میلیون برای 3دی مکس

alikhafan123
11-07-2012, 11:02
سلام دوستان
یه کیس میخوام در حد 2 میلیون برای کار با 3دی مکس(فقط برای طراحی داخلی میخوام برای انیمیشن نمیخوام)
پیشنهاد خودم اینه:
CPU:Intel corei7 2700k 3.5GH or 3770k 3.9GH
Main:Asus P8B75-V or P8P67-LE
RAM:CORSAIR - Dual Channel 8GB - 1600-(2x4GB)
H.D.D:Seagate-SATA 3 - 1 TeraByte / 64mb buffer
VGA:ASUS - GeForce GT 440 1GB DDR5
CASE:Green X-5
Power:GREEN - GP685B

چند تا سوال هم دارم:
1-با همین کیس ایکس5 دیگه نیازی به فن اضافه هست؟
2-این کارت گرافیک جواب گوی کار من هست؟
3-تا حد امکان میخوام مادربرد بدون گرافیک آنبرد باشه چون فکر نکنم نیازی باشه نظر شما چیه؟
4-برند های رم با هم تفاوتی داره؟باس رم چقدر برای کار من اهمیت داره؟

با تشکر فراوان

MR.CART
11-07-2012, 11:37
پیشنهاد من اینه:
MB:MSI Z68-GD65=340.000
CPU:Intel core i7 2700k=680.000
RAM:Corsair vengeance 1600 2x4gb 1600=140.000
VGA:Gainward GTX 460(768MB)=240.000
HDD:Segate 1tb barracuda=180.000
ODD:LITE-ON 24X=30.000
PSU:Green GP-685=190.000
CASE:Green X-7=190.000
ALL=1.990.000
کیس X-5 جز طاهر تفاوتی با X-3 نداره و اختلاف قیمتشون ارزش نداره X-7 خیلی بهتره
کارتی که گفتم یعنی GTX 460 خیلی بهتره
اگه هسته ی کودا باشه سرعت روون تر و بهتر میشه.
نه زیاد...این تخصصم نیست..

alikhafan123
11-07-2012, 11:53
ممنون دوست عزیز
1-CPU 3370K بهتر نیست؟
2-گرافیک شما با گرافیک من چه فرقی داره؟
3-اگر ایکس 7 بگیرم نیازی به فن اضافه ندارم برا خنک کنندگی؟

alikhafan123
11-07-2012, 11:54
ممنون دوست عزیز
1-CPU 3370K بهتر نیست؟
2-گرافیک شما با گرافیک من چه فرقی داره؟
3-اگر ایکس 7 بگیرم نیازی به فن اضافه ندارم برا خنک کنندگی؟
4-این هسته کواد که میگید چیه؟

animsprite
11-07-2012, 16:33
کار اصلیتون همینی که گفتیده
OCیاGM نمکنید :12:

alikhafan123
11-07-2012, 17:03
سلام
آره همینه که گفتم
OC یا GM چیه؟

SNOW PATROL
11-07-2012, 18:23
سلام
آره همینه که گفتم
OC یا GM چیه؟
اورکلاک و گیم !!!

alikhafan123
11-07-2012, 19:44
نه برای اورکلاک و گیم نمیخوام
لطفا راهنمایی کنید

Dj_aghamajid
11-07-2012, 20:04
دوست عزیز بهتره رم بالاتری بگیرین. حداقل 16 گیگ.( 4 تا 4 گیگ با باس 1600)
سی پی یو هم من پیشنهاد میکنم بجای 3770 از 2600K استفاده کنین. (یه کولر سی پی یو هم باید واسش یگیرین. چون واسه رندر طولانی ممکنه داغ بشه. البته رندر شما شاید زیاد طولانی نشه. اما تهیه کولر کار عاقلانه ای خواهد بود)
کارت همون GTX 460 واسه کار شما بد نیست. چون بودجتون زیاد راه نمیده.البته چون 336 کودا داره . از کارتهایی مثل GTS 450 یا GTX 550 ti که هر دوتاشون 192 کودا دارن برای کار 3D بهتره. اگه بیشتر میخواین هزینه کنین برین سراغ GTX 470 یا GTX 560 که البته فکر نکنم بودجه راه بده. نیاز هم نیست.
SSD هم باید بگیرین. خیلی مهمه در رندر نهایی. چون هارد مکانیکی نقش سرعتگیر رو بازی میکنه.(200 تومن حداقل باید واسش کنار بزارین. البته بعدا هم میشه تهیه کرد وبه سیستم اضافه کرد)
کیس X7 واسه شما خوبه.
مادربرد هم از چیپ Z68 یا Z77 باشه . همونی که دوستمون پیشنهاد داد بنظر خوب میاد.
موفق باشید

K!ng of th3 K!ngs
11-07-2012, 23:03
این سیستم بهترین گزینهس برای شما
Processor:Intel Core i7 2600K=580.000
Motherboard:MSI Z68A-GD55 G3=280.000
Ram:4x4Gb Corsair XMS3=200.000
Graphics Card:Inno 3d GTX550 ti=210.000
O.D.D:Lite-ON 24x4=32.000
H.D.D:Western Digital Caviar Black 500GB=200.000
Power:Cooler Master GX650W=160.000
SSD:OCZ Vertex3 64Gb=220.000
Cooler:Green Buffalo=45.000
Case:Green X7=185.000
----------------------------------
2.135.000

alikhafan123
12-07-2012, 07:39
سلام دوستان باتشکر از پیشنهاداتون
این هارد SSD برای چی خوبه؟
حتما لازمه؟
اگه ممنکنه قشنگ توضیح بدید
این کولر جدا که میگید باید به جای فن خود سی پی یو قرار بگیره؟
رم دو تا دوال چنل بگیرم یا 4 تا رم 4 گیگ معمولی؟
کیس x-7 با X-5 چه فرقی داره؟
از بین این دو تا گرافیک کدوما انتخاب کنم بهتره؟Gainward GeForce® GTX 460 یا ASUS GTX 550 Ti 1GB GDDR5

MR.CART
12-07-2012, 09:00
هارد ssd سرعت بسیار بیشتری نسبت به بقیه دارن که تو کارهای رندرزنیگ کاملا احساس میشه
رم هم مین شما فقط دوال چنل ساپورت میکنه یعنی 2تا8 گیگ بگیر! یا 2تا4 گیگ
کیس هم x-5 با x-7 تفاوت که زیاد دارند از جمله ابعاد و تهویه و...
پاور هم پایینش قرار میگیره،کارت گرافیکی تا 310 میلی متر توش جا میگیره مثل کارت GTX 590 و تا 3 تا رو هم قادره ساپورت کنه
کیس X-7 خودش 6تا فن خنک کننده قوی و فوق العاده کم صدا داره!سیستم کنترل فشار هوا هم داره که خودت میتونی دور فن های ورودی و خروجی رو کنترل کنی!
این مشخصات فنی:
مشخصات فنی کیس ایکس7 :

مدل کیس

X-7 COUGAR

نوع اسکلت

Advance Super Mid-Tower (Upside-Down Chassis Layout)

فضای مادربرد

12.8”x9.6” L-ATX, 12”x10.5” CEB, 12”x9.6”ATX, mATX

جنس و ضخامت بدنه

0.8mm Japanese SECC Chassis

ابعاد (طولxعرضxارتفاع)

515mm x 225mm x 525mm

فضای کارت گرافیک

310mm (max)

تنوع رنگ ظاهری

1 (Black)

پوشش فضای داخلی

Black Coating

تعداد اسلات های پشت

8 PCS (Support 3-Way VGA Cards Configuration)

وزن خالص

9400g

محفظه های درایو

اپتیکال

6 x 5.25” External (For ODD Installation)

هارد

4 x 3.5” / 2.5” Internal (For HDD / SSD Installation)

فلاپی

1 x 3.5” External (For FDD / Ram Reader Installation)

E-Swap

1 x 3.5“ / 2.5” Easy-Swap HDD/SSD

پورت های پنل جلو

2xUSB3.0, 2xUSB2.0, HD Audio, 2-Way Fan Controller

سیستم

خنک کنندگی

جلو

Front Mounted; 2x120mm Silent Fan

پشت

Rear Mounted; 1x120mm COUGAR Turbine Fan

بالا

Top Cover Mounted; 2x120mm Silent Fan

کنار

Side-Cover Mounted; 1x140mm COUGAR Turbine Fan

پایین

Bottom-Cover (Optional); 1x140mm Fan

کنترل

Integrated fan speed controller for 2-way fan control

امکانات ویژه

Innovative & Integrated UI for User Friendly Design

Top Access External 3.5”& 2.5” HDD/SSD

Easy-Swap Mobile Data Transfer (Hot-Swap)

Support Dual USB3.0 (5GB/sec Data Transfer)

100% Anti Dust

6 X Silent Fans Included (Ability to Instal 7 Fans)

Black Coating for Inner Chassis

Upside-Down Chassis Layout

Support Quad 2.5” HDD

Support Lengthy VGA Cards (Up to 310mm) / HD6990

8 PCI Slots Provides Flexibility for 3-Way VGA Cards

Cable Management System

Support Liquid Cooling Systems

100% Tool-Free Kit For HDD Installation

100% Tool-Free Kit For ODD Installation

Anti Vibration Kit (PSU / E-Slots / HDD)

Easy Removable Expansion Slots

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

animsprite
12-07-2012, 10:51
چون شما دنبال کارای تری دی مکس واز این قبیل کار هایی بعید میدونم سیس رو برای بازی و اور بخواین که بحث خرید قطعات اضافه مثل فن سی پیو ویک کیس بزرگ و یا یه کارت گرافیک گرون برای گیم کاملا باید فراموش بشه
شما اگه دنبال بازی بصورت حرفه ای هستید یعنی مثلا دو کارته ویا اینکه اگر اور هم میخواین کنید واستفاده از یه فن سی پیو پیشنهاد من به شما کیس X7
در مورد فن سی پیو همون طور که گفتم در صورت اور cpu خرید یه کولر دورو بر 100 لازمه اگه در این مورد خاصتی بگو تا راهنمایی کاملو بهت بکنم
خریدSSD در کارایی سیستم شما تاثیر بسزایی داره یعنی سعی کنید خرید روی هارد رو کمی محدود کنید وبودجه رو همین موضوع صرف کنید
در مورد رم هم برای رندر گیری و کارای 3D MAX سعی کنید رم با باس 2000 تهیه کنید که اثر قابل ملا حظه رو عملکرد سیس میزاره مخصوصا در کنار یه پردازنده اور شده
در مورد گرافیک هم یه 6870 جواب گوست در صورت اعلام گیم بگو تا راهنمایی کنم:12:

MR.CART
12-07-2012, 11:07
اولا وقتی ایشون میخواد کار سنگین حالا هر ی مثل فتوشاپ و رندرینگ انجام بده علاوه بر کولر باید تهویه ی کیس مناسبی هم داشته باشه که X-7 بهترین رو تو این بودجه داره پس یعنی چی فراموش بشه؟؟
دوما اگه ایشون بخواز از باس 1600 بره به 2000 به غیر از هزینه ی اضافه چیز دیگه ای نصیبشون نمیشه جدا تاثیر ناچیزی داره!
سوما واسه 3D MAX وجود کودا که تو ای ام دی نیست لازمه و سرعت رو بیشتر میکنه!

alikhafan123
12-07-2012, 11:31
دوستان میشه دقیقا بگید از SSD تو کار من چه استفاده ای میشه؟
جناب MR.CART رم دو تا دوال چنل بگیرم(یعنی 2 تا دوال چنل 4*2 که میشه 16 گیگ) یا 4 تا 4 گیگ معمولی؟

MR.CART
12-07-2012, 11:40
عزیز من مین شما اصلا کواد چنل ساورت نمیکنه بهتره که 2تا2تا8 گیگ برداری ولی نه از مدل و فرکانس(چون همون کواد چنل محسوب میشه:31:)
وقتی شما میخوای رندر یا فتوشاپ انجام بدی اون فایل ها باید از طریق هارد به سمت سی پی یو پردازش بشن که اینجا هارد اگه SSD باشه بسیار سریعتر به سمت پردازنده پردازش میشه!و در نهایت وقتی میخوای اون فایل تغییر داده رو سیو کنی بسیار سریعتر سیو میشه!

animsprite
12-07-2012, 12:31
اولا وقتی ایشون میخواد کار سنگین حالا هر ی مثل فتوشاپ و رندرینگ انجام بده علاوه بر کولر باید تهویه ی کیس مناسبی هم داشته باشه که X-7 بهترین رو تو این بودجه داره پس یعنی چی فراموش بشه؟؟
دوما اگه ایشون بخواز از باس 1600 بره به 2000 به غیر از هزینه ی اضافه چیز دیگه ای نصیبشون نمیشه جدا تاثیر ناچیزی داره!
سوما واسه 3D MAX وجود کودا که تو ای ام دی نیست لازمه و سرعت رو بیشتر میکنه!
کی گقته که برای این کارها کیس حتما باید X7باشه کیسی مثل X5 هم با 5فن کاملا کفایت مینه الان خیلی ها رو من دیدم کارشون رندر گیری وتری دی مکثه ولی به کیس های 40- 50 تومن کفایت کردن مشکلی هم نداشتندر مورد جاشدن فن سی پیو به جز چند مورد اکثر فن ها توش جا میشه من خودم NOCTUA NH-C14 با دوفن داخلش جا دادم
در مورد باس 1600به2000 مشخصه که اطلاعی ازش در مورد افزایش راندمان سیس نداری اونم تو رندر و 3DMAX این که هزینه اضافی محسوب نمیشه مثل این میمونه که بگیم SSDنگیریم بریم به یه هارد معمولی بچسبیم در ظاااااااهر هردو کارو راه میندازه ولی راندمان ها برای هر کدوم فرق میکنه
در مورد گرافیک در این مورد حق باشماست کودا تو این زمینه لازمه من فقط در سطح جزی AMD پیشنهاد دادم که پشت سرش هم اعلا م کردم در صورت راهنمایی کامل هم در خدمتیم
لطفا کمی دقت داشته باشین:12:

Dj_aghamajid
12-07-2012, 12:37
درود
احوال امین خان دوست عزیز خودم. چطوری داداش؟
در مورد باس رم سریحا میگم هر اصلا نرید دنبال باس بالا. 1600 کافیست.
رم رو بصورت دوال سلپورت میکنه. شما میتوند 4 تا ماژل 4 گیگ بگیرین. یا فعلا 2 تا ماژول 8 گیگ بگیرین و بعدا هم 2 تا دیگه بهش اضافه کنین. لزومی نداره الان رم هایی که میگیرین بصورت کیت دوال چنل باشه. میتونید رم های سینگل بگیرین ولی با مشخصات یکسان. خودش دوال میشه.
SSD هم کلا نرخ اطلاعات ورودی و خروجی به سی پی یو و رم و سرعت دخیره شدن و... رو چند برابر بیشتر میکنه و به چرخه سرعت میده. شما باید یک SSD بگیرین که توش ویندوز رو نصب کنین. 3Dmax هم توی SSD نصب کنین. فایلی که باهاش رندر میگیرن هم تو SSD باید ذخیره بشه. یه هارد 500 یا 1 واسه آرشیو بگیرین .لزومی نداره اون هم پرسرعت باشه.
کولر واسه سی پی یو لازم خواهد شد. کلا ممکنه یک رندر مثلا 6 ساعت طول بکشه. حساب کنید یک سی پی یو 6 ساعت یکسره تو لود 100% باشه. حتی اگه اور هم نکنیم، گرمایی زیادی تولید میکنه. اگه کیس خوبی نداشته باشیم این دما مضر تر میشه. کولر سی پی یو برای تمام سیستم های ورک استیشن بکار میره. وقتی سی پی یو خنک تر باشه بهتر کار میکنه و عمرش هم بیشتر میشه.
کارت گرافیک هم GTX 460 خوبه. نرید سراغ AMD . البته نه اینکه اون بد باشه. اما فعلا با نرم افزاری که شما نیاز دارین، بهتر هست برید سراغ( Nvidia(GTX 460
موفق باشید

animsprite
12-07-2012, 12:49
درود
احوال امین خان دوست عزیز خودم. چطوری داداش؟
در مورد باس رم سریحا میگم هر اصلا نرید دنبال باس بالا. 1600 کافیست.
رم رو بصورت دوال سلپورت میکنه. شما میتوند 4 تا ماژل 4 گیگ بگیرین. یا فعلا 2 تا ماژول 8 گیگ بگیرین و بعدا هم 2 تا دیگه بهش اضافه کنین. لزومی نداره الان رم هایی که میگیرین بصورت کیت دوال چنل باشه. میتونید رم های سینگل بگیرین ولی با مشخصات یکسان. خودش دوال میشه.
SSD هم کلا نرخ اطلاعات ورودی و خروجی به سی پی یو و رم و سرعت دخیره شدن و... رو چند برابر بیشتر میکنه و به چرخه سرعت میده. شما باید یک SSD بگیرین که توش ویندوز رو نصب کنین. 3Dmax هم توی SSD نصب کنین. فایلی که باهاش رندر میگیرن هم تو SSD باید ذخیره بشه. یه هارد 500 یا 1 واسه آرشیو بگیرین .لزومی نداره اون هم پرسرعت باشه.
کولر واسه سی پی یو لازم خواهد شد. کلا ممکنه یک رندر مثلا 6 ساعت طول بکشه. حساب کنید یک سی پی یو 6 ساعت یکسره تو لود 100% باشه. حتی اگه اور هم نکنیم، گرمایی زیادی تولید میکنه. اگه کیس خوبی نداشته باشیم این دما مضر تر میشه. کولر سی پی یو برای تمام سیستم های ورک استیشن بکار میره. وقتی سی پی یو خنک تر باشه بهتر کار میکنه و عمرش هم بیشتر میشه.
کارت گرافیک هم GTX 460 خوبه. نرید سراغ AMD . البته نه اینکه اون بد باشه. اما فعلا با نرم افزاری که شما نیاز دارین، بهتر هست برید سراغ( Nvidia(GTX 460
موفق باشید
من شدیدا نظرم روی رم با با باس2000 طبق گفته دوست خوبم اقا مجید بین 1600و2000 تفاوت (بارای پردازش سبک وغیر حرفه ای)انچنانی موجود نیست ولی وقتی بحث رندر و3DMAX پیش میاد بحث عوض میشه واینجا رم با باس بالاتر کاملا حس میشه (مخصوصا در کنار یه پردازنده اور شده اصلا کارایی سیستم به طرز محسوسی افزایش پیدا میکنه)البته این در صورتیه که از هزینه اضافی بروی کیس ومادر بورد زده بشه وبه رم وSSD تخصیص داده بشه من نمیدونم چرا دوستان اصرار به هزینه زیاد وغیر قابل توجیه روی کیس ومادر بورد دارن :12:
در مورد گرمای تولید شده توسط سی پیو در حین کار مشکل با یه فن سی پیو 80-100 حله

MR.CART
12-07-2012, 12:54
کی گقته که برای این کارها کیس حتما باید X7باشه کیسی مثل X5 هم با 5فن کاملا کفایت مینه الان خیلی ها رو من دیدم کارشون رندر گیری وتری دی مکثه ولی به کیس های 40- 50 تومن کفایت کردن مشکلی هم نداشتندر مورد جاشدن فن سی پیو به جز چند مورد اکثر فن ها توش جا میشه من خودم NOCTUA NH-C14 با دوفن داخلش جا دادم
دوست من
وقتی توی این بودجه یه کیسی مثل x-7 گیر میاد واسه چی باید بره یه کیس پایینتر گرفت؟اونایی که به 40-50 تومنی فکر کردند مسلما فکر بقیه ی جاهاشم کردن
در ضمن مگه من گفتم که فقط تو کیس x-7 هست؟گفتم بهترینش توی این بودجه در کیس x-7 هست که واسه کار رندر هم لازمه
در ضمن این کیس 6تا فن قوی و کم صدا هم داره که مشخصا خیلی بهتره در ضمن میشه فن هفتمی هم نصب کرد.
در مورد رم هم مطمئنی که 400 مگاهرتز اینقدر سرعت میده؟:18:
هارد SSD نسبت به یه هارد معمولی بسیار بیشتر سرعت میده ولی 400 مگ انقدر نمیده دیگه...

MR.CART
12-07-2012, 13:01
البته این در صورتیه که از هزینه اضافی بروی کیس ومادر بورد زده بشه وبه رم وSSD تخصیص داده بشه من نمیدونم چرا دوستان اصرار به هزینه زیاد وغیر قابل توجیه روی کیس ومادر بورد دارن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.....
پاک لطفا

animsprite
12-07-2012, 13:08
دوست من
وقتی توی این بودجه یه کیسی مثل x-7 گیر میاد واسه چی باید بره یه کیس پایینتر گرفت؟اونایی که به 40-50 تومنی فکر کردند مسلما فکر بقیه ی جاهاشم کردن
در ضمن مگه من گفتم که فقط تو کیس x-7 هست؟گفتم بهترینش توی این بودجه در کیس x-7 هست که واسه کار رندر هم لازمه
در ضمن این کیس 6تا فن قوی و کم صدا هم داره که مشخصا خیلی بهتره در ضمن میشه فن هفتمی هم نصب کرد.
در مورد رم هم مطمئنی که 400 مگاهرتز اینقدر سرعت میده؟:18:
هارد SSD نسبت به یه هارد معمولی بسیار بیشتر سرعت میده ولی 400 مگ انقدر نمیده دیگه...
واقعا منو نا امید کردی شما دیگه چرا از شما بعیده من خودم تفاوت یه درایو جامد رو با باس رم میدونم این یه مثال برای تفهیم بهتر باس بالا برای رم وسیستم بود
در مورد x7 شما میگید بودجه موجود ولی دارین دار جا های فرعی این بودجه رو فدا میکنید در ادامه من هم عرض کردم افراد بسیاری رو میشناسم که با کیس های 40-50 تومنی به کارهای پردازشی بالا میپردازن وفقط با یه فن سی پیو مشکل حله
به هر حال ما باید مشاوره مختصر ومفید با حداقل بودجه واینده نگری رو مد نظر قرار بدیم حال بنده خدا صاحب تپیک یه بودجه ای رو در نظر گرفتن دلایل مختلفی وجود داره شاید فکر کردن با هزینه کمتر از این کارشون راه نمی یوفته مخصوصا تو این گرونی با سپاس از دوست خوبم MR.CART ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):7:

MR.CART
12-07-2012, 13:17
نه اتفاقا شما منو نا امید کردی که تفاوت 400 مگاهرتز رو با تفاوت یه هارد معمولی و SSD بیان میکنی!
حرف آینده نگری زدی دیگه اون وقن کیس X-7 اینده دار تره یا یه کیس 50 تومنی با یه فن سی پی یو؟
در ضمن حالا 130 تومن هم از این کیس کم کنیم و یه 50 تومنی به جاش بزاریم اون وقت باید 150 دیگه بدیم یه هارد SSD شصت گیگ خوب گیرمون بیاد!(فکر کنم مین Z68-GD65 رو گرون گفته باشم:9: )
بقیه ی قطعاتی پیشنهاد از نظر جناب عالی اشکالی که نداره؟:31:

animsprite
12-07-2012, 13:35
نه اتفاقا شما منو نا امید کردی که تفاوت 400 مگاهرتز رو با تفاوت یه هارد معمولی و SSD بیان میکنی!
حرف آینده نگری زدی دیگه اون وقن کیس X-7 اینده دار تره یا یه کیس 50 تومنی با یه فن سی پی یو؟
در ضمن حالا 130 تومن هم از این کیس کم کنیم و یه 50 تومنی به جاش بزاریم اون وقت باید 150 دیگه بدیم یه هارد SSD شصت گیگ خوب گیرمون بیاد!(فکر کنم مین Z68-GD65 رو گرون گفته باشم:9: )
بقیه ی قطعاتی پیشنهاد از نظر جناب عالی اشکالی که نداره؟:31:
داری کم کم به نتیجه میرسی حالا سیس کمی راندمانش رفت بالاتر ولی تفاوتی رو هزینه ایجاد نشد فقط از یکی گرفته شد به یه قطعه با ارزشتر اضافه شد این هزینه:12:
اخه دوست گلم اونی که شما اول پیشنهاد دادین یه سیس گیمینگ بود نه ورکینگ:13:

Dj_aghamajid
12-07-2012, 13:37
دوستان اجازه بدین بحث تو چارچوبش بمونه.
در مورد کیس زیاد اصراری نیست که حتما X7 بگیرن. حتی X3 هم جوابگو هست. ولی کولر رو حتما بگیرن.
در مورد رم با باس بالاتر قبوله که به طور کلی باید کارایی بالاتری بده. اما تو معماری سندی بریج این روال مثل گذشته نیست. باس پیشفرض 1333 هست و برای استفاده از باس بالاتر باید از قابلیت XMP تو مادربرد استفادمکنیم تا یکم قویتر بشه. نکته بعدی هم این هست که باس بالاتر قیمت بالاتری هم داره. آیا بصرفه هست این هزینه رو بدیم؟ در 3Dmax نکته اول حجم رم هست. بعد هم اگه بودجه اجازه بده میریم سراغ باس بالاتر.

این بنچ ها مربوط به پردازنده های سندی بریج هست.
منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما اگه تستی از تری دی مکس تو این زمینه دارین بهتر موضوع رو مشخص خواهد کرد.
موفق باشید

animsprite
12-07-2012, 13:44
افرین به دوست خوبم اقا مجید اول حجم روم بعد در صورت موجود بودن هزینه باس رم
ولی برخی دوستان دارن هزینه رو در جا هایی غیر از جای اصلی صرف میکنند مثل مادر بورد گرونتر یا کیس بزرگتر دقیقا بحث منم همینه که اقا مجید بهش اشاره کردن
حالا شما بیاین این رم با باس بالا رو در کنار یه sdd تصور کنید تا سیستم بدون رم با باس بالا ویه sdd در کنار کیس بزرگ :12:
حالا خودتون تفاوت رم با باس بالا رو در بنچ های بالا ببینید

MR.CART
12-07-2012, 13:45
دوست من یه کیسی مثل X-7 میتونه تا چندین سال نیازش رو رفع کنه خدارو چه دیدی؟شاید یه دفعه خواست بره سیس گیمینگ اون وقت شاید مجبور شه کیس رو عوض کنه ولی با وجود X-7 این نگرانی برطرف میشه:12:
در رابطه با رم هم که دیگه کار تمومه!
سی پی یو،مادربرد،کیس تماما اینده دارن...

داری کم کم به نتیجه میرسی حالا سیس کمی راندمانش رفت بالاتر ولی تفاوتی رو هزینه ایجاد نشد فقط از یکی گرفته شد به یه قطعه با ارزشتر اضافه شد این هزینه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دقت نکردی گفتم که اگه یه کیس 50 تومنی بگیریم باید 150 دیگه هم بدیم کجا تفاوت تو هزیه احساس نمیشه؟

Dj_aghamajid
12-07-2012, 13:50
بازم تاکید میکنم رم با باس 1600 کافیست.
کیس دلخواه.
ما نظرمون رو گفتیم، حالا تصمیم با خریدار.

animsprite
12-07-2012, 13:51
[QUOTE=MR.CART;7097928]دوست من یه کیسی مثل X-7 میتونه تا چندین سال نیازش رو رفع کنه خدارو چه دیدی؟شاید یه دفعه خواست بره سیس گیمینگ اون وقت شاید مجبور شه کیس رو عوض کنه ولی با وجود X-7 این نگرانی برطرف میشه:12:
در رابطه با رم هم که دیگه کار تمومه!
سی پی یو،مادربرد،کیس تماما اینده دارن...[/QUO
به کیس های رده پایینتر هم مثل X3-X5 هم گیمینگ میگن ولی به گفته شما X7 معتبرتره من مشکلی با کیسX7 ندارم از چیزی که خوشم نمیاد اصراف در هزینست :12:
اقا مجید اگه لطف کنند بنچی از یه سی پیو مثلا 2600k اورررر شده در کنار رم با س های مختلف بزارن به نتیجه جالبتری میرسن من به کامپیوترم دسترس ندارم در اصرع قت یکی می زارم تفاوت خیلی بیشتر از بنچیه که اقا مجید گذاشتن :12:

animsprite
12-07-2012, 13:58
بازم تاکید میکنم رم با باس 1600 کافیست.
کیس دلخواه.
ما نظرمون رو گفتیم، حالا تصمیم با خریدار.
بله این میتونه شیرین ترین گزینه بخش باشه رم با باس 1600ویه کیس ارزونتر=کاهش هزینه
من هم دنبال کم کردن هزینه بودم یا حداقل هزینه به جا-خوشحالم که بلاخره به نتیجه رسیدیم:6:

merikhi
12-07-2012, 14:00
در 3Dmax نکته اول حجم رم هست. بعد هم اگه بودجه اجازه بده میریم سراغ باس بالاتر.

برای 3DMax باس بالاتر تاثیرش خیلی ناچیزه ولی تو نرم‌افزارهای دیگه میشه تاثیرش رو دید.باس ۱۳۳۳ و ۱۶۰۰ کاملا جوابگوی همه نیازها هستند!

animsprite
12-07-2012, 14:02
برای 3DMax باس بالاتر تاثیرش خیلی ناچیزه ولی تو نرم‌افزارهای دیگه میشه تاثیرش رو دید.باس ۱۳۳۳ و ۱۶۰۰ کاملا جوابگوی همه نیازها هستند!
دوست خوبم بحث اصلی سر هزینه به جا با کاریی مناسب برای سیس بود هدف از رم با باس بالاتر هم هین بوده که حل شد
هزینه ها داشت در جای دیگه ای صرف میشد که ضروری نبود :12:

MR.CART
12-07-2012, 14:11
به کیس های رده پایینتر هم مثل X3-X5 هم گیمینگ میگن ولی به گفته شما X7 معتبرتره من مشکلی با کیسX7 ندارم از چیزی که خوشم نمیاد اصراف در هزینست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله میدونم ولی من منظورم اون کیس های 50 تومنی که اینده ای هم ندارن رو میگم!
بر فرض اگه یه کیس X-3 که حدودا 110 تومن قیمت داره رو انتخاب کنیم حدودا 80-75 تومن از هزینه که میشه اون وقت باید 200ت هم بدیم که از بودجه اصلی میزنه بیرون

هزینه ها داشت در جای دیگه ای صرف میشد که ضروری نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی واقعا آینده دار بود
اخر صاحب تاپیک به حرف من میرسه که با این وضع قیمت بهتره بهترین ها رو گیر آورد چون ممکنه بعدا یا بخاطر قیمت یا بخاطر کمبود قطعه گیر نیاورد...

animsprite
12-07-2012, 14:17
من خودم رو کیس رفیقم (X5)گرافیگ 6990 رو به همراه فن سی پیو ترمال رایت ارکن نصب کردم این یعنی از لحاظ گیمینک مشکلی نیست حالا ورکینگ بماند:12:
فقط کافی بود سینی کناری کارت گرافیک رو که هیچ کارایی نداشت از داخل کیس برداری:12:
به هر حال ما دوستیم واینکه فکر کنم تاپیک رها شده اثری از صاحب تاپیک نیست:12:

Dj_aghamajid
12-07-2012, 14:22

دوستان اجازه بدین جواب این رفیق رو بدم.
این بنچی که شما دادین ماله آیوی بریج هست نه سندی بریج. تو آیوی باس پیشفرض 1600 هست. در واقع یکم این مشکل تو سندی بریج رو تو آیوی بریج حل کردن.
شما لطفا وقتی به بنچمارکی نگاه میکنی، خوب دقت کنین که مربوط به چی هست. یکی نا وارد بیاد این تصویر رو ببینه فکر میکنه حالا لابد اینقدر تفاوت وجود داره.

این مربوط به پهنای باند قابل استفده هست. اما این پهنای باند به این صورت قابل استفاده نیست.
تو تصاویر بعدی که دادین مشخص هست که این فاصله خیلی کمتره.
تو این بازی نگاه کنین فاصله بین 1600 و 2133 رو. که همش 1 فریم در ثانیه هست.

یا اینجا که فقط 2 ثانیه تفاوت داره

شاه بیت اینجاست.
دنبال همین داشتم میگشتم. ممنون از شما
الان نظرتون چیه دوستان؟ بریم با باس 2000 بگیریم؟ جالب اینجاست که باس 1066 هم کاایی مشابه میده. پس الکی هزینه نکنین. 1600 واسه کارهای دیگه (گیم و ...)برای شما بهتره.

تمام اینها مربوز به آیوی بریج هست. سندی بریج تفاوت کمتری بین رم ها داره.

merikhi
12-07-2012, 14:25
در مورد رم هم برای رندر گیری و کارای 3D MAX سعی کنید رم با باس 2000 تهیه کنید که اثر قابل ملا حظه رو عملکرد سیس میزاره مخصوصا در کنار یه پردازنده اور شده

animsprite این پست شماست من با اون پست خواستم روی نظرات درست Dj_aghamajid تاکید کرده باشم خلاصه :31:

آقا من خواستم نظرات شما رو تایید کرده باشم دیگه بحثی ندارم! :38:

MR.CART
12-07-2012, 14:37
اقا مجید مریخی جان با شما بود گناهی نداره :31:

Dj_aghamajid
12-07-2012, 14:46
نه بابا، این حرفها چیه. من بد متوجه شدم. عذر خواهی میکنم.
امین خان هم از دوستان قدیمی بنده هستن. کارشون هم درسته. یه مدتی هست که اینجا نبودم.
آرزوی موفقیت.

merikhi
12-07-2012, 14:49
Processor:Intel Core i7 2600K=580.000
Motherboard:MSI Z68A-GD55 G3=280.000
Ram:4x4Gb Corsair XMS3=200.000
Graphics Card:Inno 3d GTX550 ti=210.000
O.D.D:Lite-ON 24x4=32.000
H.D.D:Western Digital Caviar Black 500GB=200.000
Power:Cooler Master GX650W=160.000
SSD:OCZ Vertex3 64Gb=220.000
Cooler:Green Buffalo=45.000
Case:Green X7=185.000

MB:MSI Z68-GD65=340.000
CPU:Intel core i7 2700k=680.000
RAM:Corsair vengeance 1600 2x4gb 1600=140.000
VGA:Gainward GTX 460(768MB)=240.000
HDD:Segate 1tb barracuda=180.000
ODD:LITE-ON 24X=30.000
PSU:Green GP-685=190.000
CASE:Green X-7=190.000
ALL=1.990.000

میگم بهتره حالا از این بحث‌ها یه جمع‌بندی هم بکنید دیگه بالاخره صاحب تاپیک سیستم میخواد :31:

نه بابا، این حرها چیه. من بد متوجه شدم. عذر خواهی میکنم.
امین خان هم از دوستان قدیمی بنده هستن. کارشون هم درسته. یه مدتی هست که اینجا نبودم.
آرزوی موفقیت.
اختیار دارید من مخلص شما و امین‌خان هم هستم.دوستانی که لطف می‌کنن راهنمایی می‌کنن همشون زحمت میکشن بالاخره یه چیزی یاد می‌گیرم ممنون از همشون :20:

ashkan24
12-07-2012, 16:15
دوستان مثل اینکه به نتیجه رسیدید
بلاخره برای این کار چه قطعاتی سر جمع خوبه ؟

MR.CART
12-07-2012, 16:29
اون مینی رو که گفتم قیمتش گرون بود حدودا 290 میشه
مجموع سیس پیشنهادی من میشه 1.940.000 که کولر گرین بوفالو رو بهش اضافه کنین میشه 1.985.000
سیستم مهدی جان با SSD میشه2.135.000 تومن که انصافا سیس خوبی هم هست:12:

ashkan24
12-07-2012, 17:19
ممکنه جمع نهایی سیتم های پیشنهادی رو بگید

ممنون

alikhafan123
12-07-2012, 19:59
سلام دوستان ما نبودیم چه خبر شده ؟
از پیشنهادات همتون ممنونم و همچنین وقتی که گذاشتید
به زودی نتیجه نهایی را از بین پیشنهادات همه دوستان گلم میگم تا دوستان تأیید کنن و نظرات خودشونا بگن و برای خرید اقدام کنم

animsprite
12-07-2012, 23:15
این بنچی که شما دادین ماله آیوی بریج هست نه سندی بریج. تو آیوی باس پیشفرض 1600 هست. در واقع یکم این مشکل تو سندی بریج رو تو آیوی بریج حل کردن.
شما لطفا وقتی به بنچمارکی نگاه میکنی، خوب دقت کنین که مربوط به چی هست. یکی نا وارد بیاد این تصویر رو ببینه فکر میکنه حالا لابد اینقدر تفاوت وجود داره.

این مربوط به پهنای باند قابل استفده هست. اما این پهنای باند به این صورت قابل استفاده نیست.
تو تصاویر بعدی که دادین مشخص هست که این فاصله خیلی کمتره.
تو این بازی نگاه کنین فاصله بین 1600 و 2133 رو. که همش 1 فریم در ثانیه هست.

یا اینجا که فقط 2 ثانیه تفاوت داره

شاه بیت اینجاست.
دنبال همین داشتم میگشتم. ممنون از شما
الان نظرتون چیه دوستان؟ بریم با باس 2000 بگیریم؟ جالب اینجاست که باس 1066 هم کاایی مشابه میده. پس الکی هزینه نکنین. 1600 واسه کارهای دیگه (گیم و ...)برای شما بهتره.

تمام اینها مربوز به آیوی بریج هست. سندی بریج تفاوت کمتری بین رم ها داره.
اقا مجید دقیقا می تونم منظور شما از جواب دادن به این کامنت merikhi چی بوده
شما میخواستید فرق بین ایوی وسندی رو برای باس های مختلف مشخص کنید یا انتخاب بین باس 1600و2000
عزیز من به یه چیزی گیر دادی که اصلا قابل قبول نیست در ضمن بحث مورد نظر به نتیجه رسید تموم شد رفت پی کارش لازم نیست مجددا اونو مطرح کنید شما بیشتر دنبال مشکل یه کیس بزرگتر با مادر بورد گرون برو واونو به نتیجه برسون هنوز سر قضیه رم ترمز کردی و حرکت نمیکنی اینو از ابتدای تاپیک تا اینجا که هیچ حرفی در موردش نزدی میشه فهمید بیشتر سعیت بر این بوده که مثلا رم باباس2000 رو محکوم کنی خودت ببین کدوم عا قلانه تره تعصبی با موضوع بر خورد نکنید سیس رو قراره یه بنده خدای دیگه بگیره که باید مختصر ترین ومفید ترین مشاوره در این ضمینه داده بشه لطفا بحث رو ادامه ندید:12:
من با رها گفتم رم با باس2000 در صورتی بردارن که دنبال هزینه های فرعی مثل کیس بزرگ یا مادر بوردهای گرون سریهZ77 و.... نرند در واقع اگر قرار باشه هزینه ای بشه رو قطعات موثر سیستم باید هزینه بشه مثل رم وSDDکه صاحب تاپیک در ابتدا هم عنوان کردن که دنبال گیم واور نیستن پس چرا باید دنبال هزینه برای کیس ومادر بورد باید رفت حال هی بحث کن
بعد این پست دیگر جوابی از جانب بنده برای شما نیست :12:

MR.CART
13-07-2012, 06:57
دوست من(صاحب تاپیک)اگه اس اس دی خواستی و تونستی 205 تومن بیشتر از بودجه بدی سیس من رو با کولر گرین بوفالو بردار.

Dj_aghamajid
13-07-2012, 11:38
اقا مجید دقیقا می تونم منظور شما از جواب دادن به این کامنت merikhi چی بوده
شما میخواستید فرق بین ایوی وسندی رو برای باس های مختلف مشخص کنید یا انتخاب بین باس 1600و2000
عزیز من به یه چیزی گیر دادی که اصلا قابل قبول نیست در ضمن بحث مورد نظر به نتیجه رسید تموم شد رفت پی کارش لازم نیست مجددا اونو مطرح کنید شما بیشتر دنبال مشکل یه کیس بزرگتر با مادر بورد گرون برو واونو به نتیجه برسون هنوز سر قضیه رم ترمز کردی و حرکت نمیکنی اینو از ابتدای تاپیک تا اینجا که هیچ حرفی در موردش نزدی میشه فهمید بیشتر سعیت بر این بوده که مثلا رم باباس2000 رو محکوم کنی خودت ببین کدوم عا قلانه تره تعصبی با موضوع بر خورد نکنید سیس رو قراره یه بنده خدای دیگه بگیره که باید مختصر ترین ومفید ترین مشاوره در این ضمینه داده بشه لطفا بحث رو ادامه ندید:12:
من با رها گفتم رم با باس2000 در صورتی بردارن که دنبال هزینه های فرعی مثل کیس بزرگ یا مادر بوردهای گرون سریهZ77 و.... نرند در واقع اگر قرار باشه هزینه ای بشه رو قطعات موثر سیستم باید هزینه بشه مثل رم وSDDکه صاحب تاپیک در ابتدا هم عنوان کردن که دنبال گیم واور نیستن پس چرا باید دنبال هزینه برای کیس ومادر بورد باید رفت حال هی بحث کن
بعد این پست دیگر جوابی از جانب بنده برای شما نیست :12:

امین جان، چرا ناراحت شدی عزیز. منظوری نداشتم داداش.
من معمولا سعی میکنم با یه پست جواب چند پست رو با هم بدم. رم خیلی مهم بود بهتر شد که موضوع شکافته شد. من اگه الان پول اضافه هم داشته باشم باس 1600 بیشتر برای 3Dmax پیشنهاد نخواهم کرد. من گفنم 1600 بگیره چون در آینده واسه ارتقا هم باس 1600 بیشتر تو بازار خواهد بود.(در مقایسه با 1333 و 1066) شاید میشد 1333 هم گرفت. اما قیمت 1600 در کل از بقیه رم ها بصرفه تر خواهد بود.
بقول شما موضوع تمام شده وخریدار هم قانع شده. من هیچ تعصبی ندارم. آخه تعصب واسه چی؟ نمیدونم چرا شما جبهه گرفتین. بحثی نداریم.کلا از خوندن پستتون تعجب کردم و البته تاسف.
مشکل مادربرد گرون و کیس ربطی بمن نداره. من اینجا اصلا مدلی پیشنهاد ندادم.
استارتر سوالتش رو در پ. خ ازم پرسید. انتخاب نهایی با خودش هست.

alikhafan123
13-07-2012, 11:54
سلام دوستان
این سیستم نهایی که با مشورت دوستان مخصوصا آقا مجید و پیشنهادات سایر دوستان نتیجه شد:
Main:MSI Z68A-G43
CPU:Intel Core i7 - 3.5GHz - 2700K
RAM:G.SKILL - Dual Channel 16GB - 1600-(2x8GB
H.D.D:Seagate Barracuda 1TB
S.S.D:OCZ Vertex 3 60GB SATA3
V.G.A:Gainward GTX 460 768MB DDR5
Case:Green X-7
Power:GP685
Cooler:Green Buffalo
البته شاید SSD را فعلا نخرم
دوستان خواهشا نظرات نهایی خودشونا اعلام کنن
راستی یه سایت خوب و مطمعن برای خرید این قطعات هم معرفی کنید چون من یزدم و این قطعات اینجا فکر نکنم گیر بیاد

Dj_aghamajid
13-07-2012, 12:15
مادربرد هم مدلهایی که پیشنهاد کردن توش مدلهای زیره 300 خوبی بود.
کارت گرافیک اگه GTX 460 1GB بتونی گیر بیاری بهتره.
کولر هم green transformer 3 بگیری بهتره . قیمتش 10 -15 تومن گرونتره .اما بهتره.
پاور هم اینو میتونی بگیری: Cooler Master GX-750W البته اون مدلی که نوشتی هم جواب میده.

MR.CART
13-07-2012, 14:53
مادربرد g3 هست یا b3?
ایول آخرش X-7 رو انتخاب کردی:31:
کارت گرافیک 1 گیگ و 768 مگابایت تفاوتشون مموری بندویت و اینترفیس بندویت و VRAM هست هسته های کوداشون یکیه(البته نمیدونم که اون 3 مورد هم تاثیرشون زیاده یا نه:31:)
پاور هم خوبه...

alikhafan123
13-07-2012, 15:02
مادربرد g3 هست یا b3?
کارت گرافیک 1 گیگ و 768 مگابایت تفاوتشون مموری بندویت و اینترفیس بندویت و VRAM هست هسته های کوداشون یکیه(البته نمیدونم که اون 3 مورد هم تاثیرشون زیاده یا نه:31:)
پاور هم خوبه...
b3 است. چه فرقی میکنه؟
gtx 460 1gb جایی پیدا نکردم تو سایتا

MR.CART
13-07-2012, 15:28
چون B3 ورژن سومPCI3 رو ساپورت نمیکنه حالا که میخواین سیس رو بگیرن PCI3 بهتر و آینده دار تره...

alikhafan123
13-07-2012, 16:25
این مادربرد چه جوریه:
ASRock Z68 Extreme3 Gen3

animsprite
13-07-2012, 17:53
مادربرد g3 هست یا b3?
پاور هم خوبه...
ظاهرا همه چی نا خواسته دقیقا همونایی شدن که من سرشون بحث داشتم خصوصا صاحب تاپیک که میگن شاید ssd رو هم نگیرن به هر حال مبارکه وبه نظر تمام دوستان گل هم احترام میزارم:12:
فقط یه چیز دیگه 2600Kو2700Kتقریبا که چه عرض کنم دارواقع عین همند ولیاختلاف قیمت 50 تومنی باهم دارن میخوام بگم خرید یه 2600Kهم فرقی رو ایجاد نمیکرد میتونستید این 50 تومن رو روی فن سی پیو صرف کنید ویه بهترش رو یعنی ماچو با قیمت 80 تومن رو بگیرید:41:

animsprite
13-07-2012, 18:03
امین جان، چرا ناراحت شدی عزیز. منظوری نداشتم داداش.
من معمولا سعی میکنم با یه پست جواب چند پست رو با هم بدم. رم خیلی مهم بود بهتر شد که موضوع شکافته شد. من اگه الان پول اضافه هم داشته باشم باس 1600 بیشتر برای 3Dmax پیشنهاد نخواهم کرد. من گفنم 1600 بگیره چون در آینده واسه ارتقا هم باس 1600 بیشتر تو بازار خواهد بود.(در مقایسه با 1333 و 1066) شاید میشد 1333 هم گرفت. اما قیمت 1600 در کل از بقیه رم ها بصرفه تر خواهد بود.
بقول شما موضوع تمام شده وخریدار هم قانع شده. من هیچ تعصبی ندارم. آخه تعصب واسه چی؟ نمیدونم چرا شما جبهه گرفتین. بحثی نداریم.کلا از خوندن پستتون تعجب کردم و البته تاسف.
مشکل مادربرد گرون و کیس ربطی بمن نداره. من اینجا اصلا مدلی پیشنهاد ندادم.
استارتر سوالتش رو در پ. خ ازم پرسید. انتخاب نهایی با خودش هست.
من نمیخوام دوستی مون ازبین بره الان هم اعلام میکنم هیچ خصومتی با هیچ کسی ندارم نمیخوام اون روزای خوش رو نادیده بگیرم من در کنار شما اتفاقا احساس خوشی بیشتری دارم این بحث هم که طول کشید نا خود اگاه بوده فقط چیزی که منو بیش هرچیز دیگری ناراحت میکنه هزینه های بی مورده به هر حال :12:

MR.CART
13-07-2012, 18:07
چون هارد ssd الان لازمشون نیست و بعدا هم میتونن بگیرن(ولی خرید قطعه ای جدید مثل سی پی یو دردسر داره و...)مخصوصا که هارد روی x7 خیلی راحت نصب میشه
اگه در واقعا عین همن اینتل زحمت ساختنشو نمیکشید:27:

این مادربرد چه جوریه:
ASRock Z68 Extreme3 Gen3

خوبه بگیریدش مخصوصا که ارزونتره نسبت به قبلیا و با پول باقی مونده میتونید بزارید رو یه فن بهتر

alikhafan123
14-07-2012, 11:37
بچه ها چون میخوام از لیون کامپیوتر سیستم بخرم شاید مجبور بشم کولر و کارت گرافیک و مادربردا تغییر بدم(چون لیون موجودی نداره)
VGA:Asus GTX 550 Ti 1GB GDDR5
Main:MSI Z77A G43
Cooler:evercool transformer 3
دوستان نظراتتونا بگید

MR.CART
14-07-2012, 12:14
نه نه کارت گرافیک رو GTX 460(768MB) حتما بردارید چون 550TI هسته های کوداش 192 تاست ولی 469 هسته هاش 336 تاست که با ارزش تر و سرعتی تره توی 3D MAX.
مادر برد رو چند میفروشه؟

alikhafan123
14-07-2012, 12:21
مادربردش 330 تومنه
کولرشا چیکار کنم اینی که نوشتم خوبه؟