PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ***به نظر شما کدوم سیستم عامل بهتره؟***

Mool Tee
11-07-2012, 05:56
سلام به دوستان.می خوام ببینم به نظر شما بین این سیستم عامل ها IOS-Android- و ویندوز فون کدوم از لحاظ بازی و نرم افزاری و .... از بقیه بهتره!لطفا از روی تعصب انتخاب نکنید

M0RTEZA_R
11-07-2012, 07:56
در ایران اپل به درد نمیخوره چون زیرساختش نیست.
ویندوز خوبه ولی اندروید بهتره چون لینوکس هست و اینترفیس بهتری داره و کاستوم داره

Pourya-pc
11-07-2012, 11:24
زیر ساخت دیگه چیه :38:
بهترین سیستم عامل مشخصا iOS هست . آندروید بد نیست اما چون شما بهترین رو خواستید بدون شک iOS اپل حرف اول را در کل دنیا میزند . نرم افزار های این سیستم عامل به حدی زیاد هست که واقعا قابل تصور نیست . کاربردی ترین برنامه ها فقط در iOS هستند .

Mool Tee
11-07-2012, 20:28
نظر خودم اندروید هست چون هم بازی های خوبی داره و نرم افزار های کاربردی زیادی داره و با IOS از این لحاظ فرقی نداره... ولی اندروید به نظر من تو ایران بیشتر به درد میخوره و کاربردی تره ! (تو خارج هم خیلی کاربردی هست)

MOHAMMAD2010
11-07-2012, 21:00
قبلنا میگفتم ios ولی چند وقت پیش که با هم تجریشون کردم میگم اندروید

aliix_666
11-07-2012, 21:04
منم با دوتاشون کار کردم ولی از لحاظ ساپورت زبان فارسی و برنامه فارسی تو ایران اندرویید

Mool Tee
13-07-2012, 22:22
تا اینجا که معلومه اندروید طرفداران بیشتری داره! 7 به 1 :31:

M0RTEZA_R
14-07-2012, 10:08
زیر ساختو ولش کنین اصلا:27:
اندروید بهتره

pedramb66
14-07-2012, 10:45
به نظر ظر من آندروید. چون اوپن سرسه. یه چیز دیگه اونم اینکه محدود به سیستم عامل خود گوشی نیستی. اگه احیاناً از سیستم عامل خود گوشی خوشمون نیومد یه رام دیگه با ui دیگه میرزیم. البته نمیشه منکر پایداری iosشد. خودم ipod tuoch دارم. واقعا پایداره. ولی شخصاً نمیتونم با ios کنار بیام.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Mool Tee
16-07-2012, 02:26
به شما میگن یه فرد منطقی:31::46:

MMM52
17-07-2012, 20:22
مشخصا IOS بهتر هست چون اغلب کارهای جدید اندروید رو قبلا IOS داشته مثل SIRI که تو آندروید با امکانات پایین تر SVOICE نام گرفته ولی آندروید چند امتیاز داره اولا شرکت های متعددی ازش استفاده میکنن و اینکه شما با قیمت های خیلی پایین میتونین اونو تهیه کنین....

اگه از نظر کارایی بگیم بدون شک IOS ولی با توجه به دسترسی میگم اندروید

Masoud-Susa
17-07-2012, 20:38
نظر سنجی ناقصه !
نظـر من روی سیـمبینه ! : دی
ولی خب جدی اگه نظر شخصیم رو بخوام بگم که IOS . اونم بـه خاطر رابط کاربری عالی و تعدد نرم افزار : )

CV30
25-08-2013, 11:59
در ایران ای او اس کاربرد نداره چون من یه ایپد مینی داشتم وقتی خریدم اس ام اس نمیشد فرستاد میگفت باید ای دیه ایتونز بازکنی تا قفلش باز بشه رفتم ای دی باز کنم میگفتن پنجاه تومن میشه!!!!! باز نکردم .
اینترنت میری محدودیت داره و بیشتر از پنج مگ دان نمیکنه باید بری اکانتی یا خلاصه ایدی یا چیزیایی مثل اینا بازکنی تا بتونی از اینترنت دان کنی اونم میگفتن پنجاه تومن میشه چون ایران تحریمه .
در ضمن اکثر برنامه های اپل در ایران کارایی ندارن و منم هرکاری کردم نتونستم با این مسخره بازیای اپل کنار بیام رفتم فروختم .
خلاصه از من میشنوید برید فقط اندروید بخرید .
اندروید هیچ محدودیتی نداره واقعا فوق‌العادست .

salar79
10-09-2013, 13:10
بی برو برگشتIOS:n23:

یعنی واقعا شما شک داشتید:n04:

ممکنه حتی محیط بهتری داشته باشه (اندروید) ولی بهترین نرم افزار ها بدون شک برای IOS هستش:n07:

شما کفش هم می خرید سنسوری که همراشه واسه IOS هستش:n10:

من خودمم اندروید دارم:n02:

segments
10-02-2014, 11:36
نظرات جالبی بود، کلی شاد شدم.

یعنی علنن غول نرم افزاری رو به یه شرکت سخت افزاری ترجیح دادید...

hormozan m
10-02-2014, 16:08
در ایران ای او اس کاربرد نداره چون من یه ایپد مینی داشتم وقتی خریدم اس ام اس نمیشد فرستاد میگفت باید ای دیه ایتونز بازکنی تا قفلش باز بشه رفتم ای دی باز کنم میگفتن پنجاه تومن میشه!!!!! باز نکردم .
اینترنت میری محدودیت داره و بیشتر از پنج مگ دان نمیکنه باید بری اکانتی یا خلاصه ایدی یا چیزیایی مثل اینا بازکنی تا بتونی از اینترنت دان کنی اونم میگفتن پنجاه تومن میشه چون ایران تحریمه .
در ضمن اکثر برنامه های اپل در ایران کارایی ندارن و منم هرکاری کردم نتونستم با این مسخره بازیای اپل کنار بیام رفتم فروختم .
خلاصه از من میشنوید برید فقط اندروید بخرید .
اندروید هیچ محدودیتی نداره واقعا فوق‌العادست .

سلام ... واقعا آدم نظرات دوستان رو میبینه میمونه چی بگه !:n15:

این جمله کاربرد نداره رو معمولا افراد با اطلاعات پایین ( ناراحت نشید ) و عوام به کار میبرن معمولا ...

در مورد imessage ! دوست عزیز مشکل از شماست که حتی حاظر نیستی قبل از خرید یک سر به سایت اپل بزنید ... imessage یک سیستم پیام رسانی امن ( مثل bbm ) هست ... بسترش روی اینترنت هست و قرار نیست sms بفرسته :n09:

در مورد اپل آیدی ! بله ایران در لیست اکثر شرکت های آمریکایی نیست ... ( چه اپل چه گوگل ... ) و استور ها اکثر یا از طرف خارج بسته شدن و یا ار داخل ( اپ استور )

شما برای ساخت به یک آدرس در کشور دیگه احتیاج دارید ( گوگ مپ ) و با تغییر آی پی ( همونی که میرید باش فیز بوک :n02:) راحت میتونید خودتون بسازید ...

قسمت 5 مگ اینترنت هم که میگید برای اولین بار میشنوم ... :n02:

اکثر برنامه ها کاربرد نداره ؟ :n04: شاید برای شما اینطور باشه :n02:

بله در اندروید میتونید اپ کرک شده راحت نصب کنید و بلوتوث و .... :n02: ( البته در ios هم میتونید )

badboys_87
19-07-2014, 15:55
از نظر فنی مدیریت دیوایس و سرعت و روان بودن گرافیک و بازی و امنیت قطعا" Ios اپل بهتره

ولی از نظر محبوبیت و سیستم عامل شمار یک جهان در حال حاضر اندرویده مخصوصا" تو ایران آندروید خیلی خیلی بهتره و کاربردی تره

الان اندروید خیلی پیشرفت کرده نسخه های جدید خیلی سریع و بدون لگ کار میکنند. مخصوصا" در اندروید 4 به بعد کلا" از لحاظ فنی تغییرات چشمگیری کرده

من خودم با سرویس های گوگل مثل جیمیل و گوگل پلاس و گوگل درایو و ... راحت ترم

CV30
26-08-2014, 12:38
باید اینطوری میگفتم
پول خوب خرج کنی ای او اس خیلیییی کاررررربرد دااااره.

فرستاده شده از C6802ِ من با Tapatalk

mrs.melika
17-10-2014, 18:27
به لحاظ ثبات و قدرت سخت افزاری و نرم افزاری مطمئنا ios
به لحاظ محبوبیت داخلی و جهانی و راحتی و دسترسی آسانتر android

به لحاظ بازی و نرم افزار هر دو آنقدر غنی هستند که کاربر با مشکلی مواجه نشه.

یکی از معایب بزرگ iso ،انحصر طلبی بیش از حد هست.مثلا:
اپل اگه محدودیت های انتقال فایل به idevice رو کاهش بده در بین کاربران مخصوصا ایرانی ها محبوبیتش بیشتر خواهد شد.
اما در اندروید براحتی میشه هرجا که فایلی روی سیستمی بود،به گوشی خود انتقال بدید.

shs_micro2
29-10-2014, 20:35
خیلی جالبه که اینجا همه از ios و اندورید و ویندوز حرف میزن ولی نمیدونن قبل از اینکه آیفون وجود خارجی داشته باشه و اندرویدی باشه بلکبری پر فروش ترین سیستم عامل بوده.الان هم تو اکثر سایت های معتبر مقایسه اصلی بین iosو blackberryهست که تو اکثرشون بیشترین رای رو بلکبری اورده چون همه برگشتن سمت امنیت اطلاعات.من که درک نمیکنم چرا ملت دنبال این اسباب بازی های هنگرویدی هستن درحالی که اکو سیستم بلک بری داره بهترین امکانات کاربردی و کاری رو میده نه اسباب بازی

omidi85
25-06-2020, 20:03
قبلنا میگفتم ios ولی چند وقت پیش که با هم تجریشون کردم میگم اندروید
بالاخره اپل بخریم یا نه ؟

Sent from my SM-J260F using Tapatalk

mojt90
25-06-2020, 20:43
خیلی دوست دارم ios رو تجربه کنم. :)

CORTANA
25-06-2020, 20:59
درود

:n12:Winodws Phone:n12:

MOHAMMAD2010
26-06-2020, 12:03
بالاخره اپل بخریم یا نه ؟

Sent from my SM-J260F using Tapatalk

داداش اون پست من واسه 8 سال پیشه ها :biggrin:

farzad444
19-02-2021, 20:51
من به شخصه عقیده دارم که سیستم عامل ios خیلی بهتر هست
حالا بعضی از دوستان ذکر کرده بودن داخل کشور ما کارایی آنچنان بالایی نداره باید عرض کنم این بستگی داره مخاطب یا صاحب گوشی دنبال چه چیزی هستش!
اینکه در آیفون شما نمیتونید از هرجا واسه گوشی خودتون برنامه دانلود کنید و یکسری محدودیت دارید دلیل بر ضعف کارایی نیست همین محدود بودن باعث شده تا گوشی های آیفون در مقابل ویروس به شدت ایمن باشند

farzad444
19-02-2021, 20:53
شما قطعا iphone بخر شک نداره این :thumbsup:

farzad444
19-02-2021, 20:55
کافیه یبار ios تجربه کنید قول میدم دیگه سمت اندروئید نخواهید رفت دوست عزیز

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2021, 11:53
کافیه یبار ios تجربه کنید قول میدم دیگه سمت اندروئید نخواهید رفت دوست عزیز

سلام بر همگی

IOS قید و بندها و محدودیت‌های زیاد ایجاد کرده برای مردم دنیا و خصوصاً در ایران بیشتر هم هست

◼️ پیامک می‌دیم . مشخص نمیشه که گیرنده ی پیامک دریافتش کرده یا نه . ( Delivery notification) . قبلاً که چنین بود . نمی‌دونم الان هم هست یا نه .

◼️ می‌خوایم مثل اندروید خیلی راحت و بی قید و بند، برنامه‌ی ضبط مکالمات نصب کنیم . میگه امکان نداره مگر اینکه به اینترنت وصل باشیم تا اونها هم مکالمه رو ضبط کنند !!!

◼️ می‌خوایم مثل اندروید ، بدون روت کردن گوشی ، اینترنت گوشی رو تحت کنترل بگیریم با برنامه‌ای مثل نوروت فایروال در اندروید ، اما امکانپذیر نیست .

◼️ میخوایم مثل اندروید ، اجازه‌ها و دسترسی‌های خطرناک رو از برنامه‌ها حذف کنیم تا امنیت گوشی بالا بره و مصرف ترافیک اینترنت هم کم بشه ولی امکانپذیر نیست .

◼️ ایران رو تحریم کرده و حتی مدتی بود که برنامه‌های آپ و اسنپ و اینها در گوشیهای اپل از کار افتاد در ایران . چرا پول بریزیم به جیب کسانی که به ایران و ایرانی رو کمتر از سایر مردم دنیا می‌دونند ؟!!

◼️
تفاوتها بسیار هست . اینها که نوشتم فقط چند نمونه بود . اندروید فوق العاده بهتر هست .

✓ تاپیک معرفی برنامه‌های کاربردی اندروید رو بخونین و دنبال کنید تا عاشق اندروید بشید و پرونده ی آی او اس رو ببندید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
=======================================
دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..

چند نمونه :
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی :

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.

italodance
20-02-2021, 12:00
یاد بگیریم مثل آسمونی نخود آش نباشیم

بامدادنیکنفس
20-02-2021, 18:31
ios خوبه ولی فقط این قسمت ش که ویروسی نمیشه . بقیه ش به درد نمیخوره ..

مخصوصا تو مملکت ما که به خاطر تحریم اپ ها رو ورداشتن و فقط رو اندروید اپ هست .. . . .

italodance
20-02-2021, 19:56
ios خوبه ولی فقط این قسمت ش که ویروسی نمیشه . بقیه ش به درد نمیخوره ..

مخصوصا تو مملکت ما که به خاطر تحریم اپ ها رو ورداشتن و فقط رو اندروید اپ هست .. . . .

والا من نمیفهم دوستان چی میگند

ولی بامداد جان در کمال احترامی که به شما دارم و خودت میدونی باید بگم که

کسانی که میگند iOS تو‌ ایران نمیدونم کاربرد نداره و فلان دلیل و دلیل، کلا استفاده ازش رو بلد نیستند و فاقد اطلاعات آن هستند.

موافقم کسی که بلد نیست و نمیخواد یاد بگیره نباید اصلا وارد بشه مثل هر کالایی مگه همه باید تو هر چی وارد بشوند؟!

بلد بودن فقط به پول ‌و پز نیست به سواد آگاهی علم به روز بودن هستش

انگار بگیم هر کی دانشگاه رفته باسواد؟! واقعا اینطوره؟! یا چون دانشگاه رفته حتما فلان‌ کار رو هم میفهمه! واقعا اینطوره؟! قاعدتا خیر.

پس اگر کسی بلد نیست متوجه نمیشه و سواد و علمش رو نداره و بهانه و توجیح میاره نشانه منطق نیست نشانه بی آگاهی هست.

amirhalgord
22-02-2021, 11:01
والا من نمیفهم دوستان چی میگند

ولی بامداد جان در کمال احترامی که به شما دارم و خودت میدونی باید بگم که

کسانی که میگند iOS تو‌ ایران نمیدونم کاربرد نداره و فلان دلیل و دلیل، کلا استفاده ازش رو بلد نیستند و فاقد اطلاعات آن هستند.

موافقم کسی که بلد نیست و نمیخواد یاد بگیره نباید اصلا وارد بشه مثل هر کالایی مگه همه باید تو هر چی وارد بشوند؟!

بلد بودن فقط به پول ‌و پز نیست به سواد آگاهی علم به روز بودن هستش

انگار بگیم هر کی دانشگاه رفته باسواد؟! واقعا اینطوره؟! یا چون دانشگاه رفته حتما فلان‌ کار رو هم میفهمه! واقعا اینطوره؟! قاعدتا خیر.

پس اگر کسی بلد نیست متوجه نمیشه و سواد و علمش رو نداره و بهانه و توجیح میاره نشانه منطق نیست نشانه بی آگاهی هست.

دقیقا صحبت دوستمون تایید میشه
من از اولین سری آیفون کابر این سیستم عامل هستم به غیر از اوایل که کیبورد فارسی و نداشت محدودیت خاصی ندیدم
یکی از مسایلی که دوستان دقت نمیکنن کیفیت برنامه های آی او اس بسیار بالاتر از اندروید هست شما کافیه ۲ برنامه مشترک رو
توی هر ۲ سیستم عامل مقایسه کنین
به هر حال این بحث راه به جایی نمیبره
من هم از سیستم عامل مک استفاده میکنم هم آی او اس محدودیتی هم ندارم
موفق باشید

saraVahidi
07-04-2021, 11:31
از نظر من ios خوبه اما نه تو کشوری مثل ایران که کلا تحریمه
به نظرم اگر قصد انتخاب دارید گوشی ای با سیستم عامل اندروید خریداری کنید.

italodance
07-04-2021, 11:56
از نظر من ios خوبه اما نه تو کشوری مثل ایران که کلا تحریمه
به نظرم اگر قصد انتخاب دارید گوشی ای با سیستم عامل اندروید خریداری کنید.

چیش تحریمه؟! اینها بافته ذهنه, نیست گوگل تحریم نیست. سواد را بالا ببرید.

FatemeShakibamehr
29-12-2021, 15:56
سلام. به نظرم جفتشونو امتحان کن و ببین از کدوم بیشتر خوشت میاد چون واقع سلیقه ایه و تا خودت باهاش کار نکنی متوجه نمیشی کدومو بیشتر دوس داری و راحت تری. مثلا من خودم ایفون رو ترجیح میدم. شما هم میتونی با اجاره گوشی ببینی کدومو بیشتر دوست داری بعد بخری. هزینه ی زیادی هم نداره این روش.

italodance
30-12-2021, 14:38
من چند ماهی اندرویدم.

گوگل به شدت قوانین تحریمی داره که اصلا دیگر قابل استفاده در داخل ایران نیست.

iOS همچنان برای ایرانیان بهتر هست.

amlak-baha
08-01-2022, 13:04
امتحان نکردم ولی با توجه به شباهت هارمونی با اندروید شاید نرم افزارهای اندروید روی هارمونی قابل استفاده باشد و مشکل تحریم در کار نباشد.

armin_punisher6
11-01-2022, 17:52
من از سال 89 کاربر آیفون هستم از سیستم عامل ios4 دارم باهاش کار میکنم.تنها عیبی که تو آیفون میبینم اینه که بعد یه مدت کار کردن،اندروید مثل اسباب بازی میشه براتون.دوستانی که میگن آیفون تو ایران کاربرد نداره،هم میتونن اشتراک استور های ایرانی بخرن،هم میتونن رایگان با slideloadly برنامه ایرانی نصب کنن و هم بهترین روش به نظرم اینه که جیلبرک کنن و از کلی امکانات دیگه هم استفاده کنن.

italodance
15-01-2022, 10:56
والا من چون با هر دوش را دارم تجربه استفاده ام رو میگم. خلاصه کنم افراد غیر مطلع آگاه باشند.

iOS:

Appstore فروشگاه بسیار عالی شکیل منسجم. دارای راهنما و تقسیم بندی عالی
سیستم عامل iOS به نوبه خود بسیار منسجم و علکرد و طراحی عالی دارد.
فاقد هیچ بد افزار
شخصی سازی محدود که نیاز به جیلبرک دارد. خود جیلبرک اصلا پایدار نیست و با جیلبرک 10 سال پیش فرق دارد در صورت یک ریست نیاز مجددا به جیلبرک.
برنامه های کابردی و بازی ها کنسول معتبر ابتدا برای iOS پورت میشوند.

Android:

Playstore فروشگاه بی نظم درهم و بدون هیچ راهنمایی انگار شده اپ تبلیغاتی
Android اصلا طراحی منظمی ندارد و هر شرکتی برای خودش Skin میزند.
امکان دریافت بد افزار در صورت عدم آگاهی و دانش، چه انگلیسی چه فارسی
شخصی سازی بسیار عالی گویا اصلا جیلبرک شده است. انواع متنوع اپ و توییک و....
امکان نصب Custom Rom و root کردن که همان جیلبرک میشود اما کلا شما کنترل بیشتری دارید اصلا یک Rom کامل میریزید.
نصب انواع امولاتور بازی Wii PSP Switch PS2.....
امکان نصب برنامه خارج از Playstore (هم خوبه هم بده اما اگر به جنبه خوب بودن اشاره کنیم شامل اپ های کاربردی میشود)

محدودیت در هر دو:

گوگل کلا ایران را فیلتر کرده یعنی بدون ای پی خارجی امکان استفاده از آن را در Playstore و ...ندارید. ولی اپل اجازه "ای پی" ایران را در Appstore و غیره میدهد.

گوگل امکان خرید و Redeem گیفت کارت را کلا نه تنها برای ایرانیان بلکه برای جهان هم بسته و خرید صرفا برای هر کشور هست مثلا یک ایتالیایی نمیتواند خریدی از Playstore امریکا داشته باشد و گیفت کارت گوگل صرفا برای همون کشور استفاده میشود. اپل هیچ مشکل و محدودیتی در خرید و Redeem گیفت کارت و خرید ندارد.

گوگل اجازه نصب کلیه اپ های فارسی را چه در داخل و خارج از Playstore میدهد اما اپل فقط بعضی از اپ های فارسی را اجازه میدهد. البته برنامه های فارسی خارج از Appstore اپل به طرق مختلف نصب میشوند.

این بررسی کاملا به روز این دو سیستم عامل جهت خریداران هست. جهت آگاهی اعلام کردم که خریدید نگید این نشد و این چیه....

amir2873
29-10-2023, 20:41
جواب دادن به این سوال کمتر از چند ثانیه ؟
اپل