PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فرمت درایو

Silent TR
10-07-2012, 12:26
دوستان من قبلا ویندوز 7 رو روی درایو C داشتم و حالا اومدم یک ویندوز جدید روی درایو D نصب کردم ولی حالا هر کاری میکنم از داخل اون ویدزو جدیده نمیتونم درایو C رو فرمت کنم و ارور windows was unable to complete format رو میده و اصلا یکذره هم فرمتش نمیکنه !

jafarian
10-07-2012, 15:59
روشهای تو سایت پایین چک کنید:20:

روش اول

به Disk Management ویندوز برین بعدش روی درایو خودتون کلیک راست کنید گزینه Change Drive Letter and Paths انتخاب کنید تو کادری که باز میشه گزینه REMOVE انتخاب کنید بعدش تایید کنید بعد از نوع روی دکمه ADD کلیک کنید درایوی که ساخته میشه رو از نوع تست کنید

روش دوم

به Disk managment باز برین اینبار گزینه فرمت از اون قسمت تست کنید

روش سوم

برنامه Hiren Boot اگر دارین از طریق اون بالا بیاین بعدش از برنامه های موجود تو اون سیدی که یک فسمتش مربوط به پارتیشن بندی بطور مثال برنامه Partition magic انتخاب کنید بعدش از داخل این برنامه گزینه Smart FDISK انتخاب کنید اون درایو خودتون فرمت کنید یا که از برنامه Acronise disk director موجود تو این سیدی استفاده کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Silent TR
10-07-2012, 20:22
Disk managment کجاست ؟ و اصلا چیه ؟

jafarian
11-07-2012, 08:05
منوی run اجرا داخلش دستور diskmgmt.msc بزنید اینتر کنید بعدشم طبق مراحلی که گفتم پیش برین .

Silent TR
12-07-2012, 14:28
روشهای تو سایت پایین چک کنید:20:

روش اول

به Disk Management ویندوز برین بعدش روی درایو خودتون کلیک راست کنید گزینه Change Drive Letter and Paths انتخاب کنید تو کادری که باز میشه گزینه REMOVE انتخاب کنید بعدش تایید کنید بعد از نوع روی دکمه ADD کلیک کنید درایوی که ساخته میشه رو از نوع تست کنید

روش دوم

به Disk managment باز برین اینبار گزینه فرمت از اون قسمت تست کنید

روش سوم

برنامه Hiren Boot اگر دارین از طریق اون بالا بیاین بعدش از برنامه های موجود تو اون سیدی که یک فسمتش مربوط به پارتیشن بندی بطور مثال برنامه Partition magic انتخاب کنید بعدش از داخل این برنامه گزینه Smart FDISK انتخاب کنید اون درایو خودتون فرمت کنید یا که از برنامه Acronise disk director موجود تو این سیدی استفاده کنید

با روش اول remove شد ولی وقتی دوباره اددش میکنم میبینم که فایل های داخلیش پاک نشده !!!
با روش دوم هم باز هم گفت که ویندوز قادر به فرمت این درایو نیست !
برای روش سوم هم این برنامه ایی که گفتید رو متاسفانه ندارم
روش دیگه ایی هم هست ؟

jafarian
12-07-2012, 14:39
برای مورد اول وقتی که برنامه remove بشه یعنی کل درایو پاک شده دیگه برای ادد کردنش شما نباید مشکلی داشته باشین چون کلا درایو پاک شده برای اون مورد آخر این برنامه hiren boot از لینک پایین میتونید دانلود کنید تحت بوت درایو خودتون فرمت کنید.

Silent TR
12-07-2012, 14:41
من یک برنامه نصب ویندوز 7 رو از بوت بالا آوردم و از اون طریق درایو C رو فرمت کردم یعنی دقیقا همون درایوی که میخواستم
ولی وقتی ریستارت کردم و رفتم دوباره بوت رو روی هارد گذاشتم و منتظرر شدم که سیستم بالا بیاد ی دفعه این پیام برام اومد :
BOOTMGR is missing
press ctrl Alt Del to restart

یعنی الام اصلا ویندوزم بالا نمیاد ! و الان هم از طریق لپ تاپم اومدم تو انجمن

Silent TR
12-07-2012, 14:43
با بوت دوباره نصب ویندوز رو بالا بیارم و بعدش ویندوز رو repair کنم ؟

jafarian
12-07-2012, 14:51
طبق تاپیک پایین برای رفع این مشکلتون برین مشکلی بود بگین برای اون مورد اولم فقط باید درایو فرمت بشه.

Silent TR
12-07-2012, 15:00
طبق تاپیک پایین برای رفع این مشکلتون برین مشکلی بود بگین برای اون مورد اولم فقط باید درایو فرمت بشه.

جعفریان جان ببین این روشی که شما هم گفتی درست ولی الان تو repair ویندوز زده
windows found problem with your comupters startup option.
do you want to apply repairs and restart your computer ?
به نظر شمااگه بزنم repair and restart بهتر نیست ؟ و با این روش مشکل حل میشه ؟

jafarian
12-07-2012, 15:04
جعفریان جان ببین این روشی که شما هم گفتی درست ولی الان تو repair ویندوز زده
windows found problem with your comupters startup option.
do you want to apply repairs and restart your computer ?
به نظر شمااگه بزنم repair and restart بهتر نیست ؟ و با این روش مشکل حل میشه ؟

میتونید اول این روش خودتون برین اول ببنید فیکس میشه اگر نشد از اون لینکی که من گذاشتم استفاده کنید در ضمن این repair که پیغامش شما اینجا قراردادین به این صورت که dvd ویندوز داخل دستگاه قرارمیدین بعدشم وقتی بصورت بوت بالا اومدین داخل صفحه اول از اون پایین گزینه repair your computer باید انتخاب کنید بعدشم همینطوری next بزنید تا به یک صفحه برسین که حاوی چند تا گزینه که داخل اون صفحه باید گزینه startup repair انتخاب کنید بعدشم که کارش تموم شد سیستم ریستارت میشه.

Silent TR
12-07-2012, 15:16
من هم از طری فلش داشتم بوت میکردم.
این روش شما رو هم رفتم ولی دیدم اون تیک خود برداشته شده هستش !

Silent TR
12-07-2012, 15:22
میتونید اول این روش خودتون برین اول ببنید فیکس میشه اگر نشد از اون لینکی که من گذاشتم استفاده کنید در ضمن این repair که پیغامش شما اینجا قراردادین به این صورت که dvd ویندوز داخل دستگاه قرارمیدین بعدشم وقتی بصورت بوت بالا اومدین داخل صفحه اول از اون پایین گزینه repair your computer باید انتخاب کنید بعدشم همینطوری next بزنید تا به یک صفحه برسین که حاوی چند تا گزینه که داخل اون صفحه باید گزینه startup repair انتخاب کنید بعدشم که کارش تموم شد سیستم ریستارت میشه.
با گزینه START UP REPAIR مشکل حل شد
با تشکر از شما دوست عزیز