PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : |P30World Exclusive| آموزش کامل سرهم کردن (Assemble) سیستم

K!ng of th3 K!ngs
09-07-2012, 18:51
خب با توجه با اینکه خیلی ها این کار رو نمیتوانند انجام بدهند این تاپیک زده شد.
در ضمن اگر دایل آپ هستید هم به نظر من برید کافی نت دانلودش کنید.
در فایل پی دی اف و ویدئو ها همه چیز توضیح داده شده است که اصلا چرا خود فروشنده اسمبل نکنه.
در آخر از مدیران تقاضا دارم فایل رو پیوست کنند که پاک نشه...

نکات هنگلم خرید:(در آموزش ذکر نشده)
خب یک قسمت مهم دیگه هم زمانی هست که میخواید خرید کنید.این قسمت به این دلیل مهمه که فروشنده تمام سعیش رو میکنه که بهتون یک جنس رو بندازه
کلا به این چند روش این کار رو میکنه:
1-مثلا شما میخواید تا 1 میلیون بگیرید و قطعاتی رو مد نظر دارید.میرید اونجا و به فروشنده میگید من این قطعات رو میخوام.بعدا اون حساب میکنه یشه به فرض 900 تومن.طبیعیه که شما میرید جاهای دیگه هم یه نگاهی میندازید.میرید یه مغازه ی دیگه و اون حساب میکنه مثلا میشه 1 میلیون و 50 تومن به فرض.خب شما میگید اون ارزون تر شد پس برم پیش اون ولی... وقتی اون داره بهتون میده قطعات رو اگر حواستون باشه میبینید که داره قطعاتی غیر از چیز هایی که شما میخواستید میده.بعد که بهش میگید بهتون میگه "نه همون بسه و فلان چیز برای شما زیاده و ..." به این ترتیب قانع میشید و جنس ضعیف تر از چیزی که میخواخستید و البته چیزی که روی دستش باد کرده رو میخرید.حالا چطوری؟مثلا یک کارت هست که در اصل حافظه GDDR5 داره.اون فروشنده مدل DDR3 رو داره که روی دستش باد کرده.اون که ارزون تر هست رو حساب میکنه که دقیقا مشخصات یکسان فقط DDR3 و پهنای باند کمتری داره.
2-اون چیزی که شما میخواید رو موجود نداره و به جاش سعی میکنه چیزی گرون تر رو بده
3-یک برند آشغال داره و هیچ کس نخریده روی دستش باد کرده،اگر بفهمه که شما هیچی از سخت افزار سر در نمیارید به یه طریقی اون رو بهتون میفروشه.مثلا یه برندی که تا حالا اسمشم نشنیدید و گارانتی هم نداره ...
4-اگر بفهمن که شما از سخت افزار چیزی سر در نمیارید قطعاتی قدیمی رو بهتون میدن مثلا شما الان میدونید که سوکت 775 دیگه منسوخه ولی هم مادربردش موجوده هم پردازندش.حالا اگه شما حواستون نباشه میرید اونجا میگید سی پی یو 4 هسته ای میخوام.اونم بهتون سری های 4 هسته ای Core 2 Quad 775LGA میده ....

=============
خب حالا چطوری یه کاری کنیم که بهمون نندازن؟
کار خیلی ساده ایه
1-باید بدونید چی میخواید بگیرید.از قبل قطعات رو مد نظر داشته باشید و برنامه ریزی کنید اگر فلان قطعه گیر نیاد چی بگیرید.به هیچ وجه از فروشنده مشاوره نگیرید
2-حرف فروشنده رو گوش نکنید.باور کنید یا نکنید،فروشنده هر حرفی میزنه فقط برای سود خودشه نه کمک به شما
3-وقتی خریدید حتما جعبه ی قطعات رو نگاه کنید و چک کنید همه ی مشخصاتش روش نوشته شده باشه.مثلا اگر شما قراره GTS 450 بگیرید،اگر روی جعبش ننوشته بود 1Gb GDDR5 Memory اصلا نگیریدش.یا هر چیز دیگه ای.حتما GDDR5 رو نوشته باشه.نزارید 2 گیگ بودنش شمارو فریب بده
4-سعی کنید قطعاتتون گارانتی داشته باشن.اگه گرون شد اشکالی نداره.چون حد اقل میدونید اصل هستن
5-نزارید شما رو با جملاتی مثل "این 2 گیگ هست بهتره" یا این سری فنوم هست خوب تره" یا "انویدیا برای بازی خوب نیست یا ای ام دی " یا "اینتل توی بازی خوب نیست" شما رو گمراه کنه
در نهایت اصلا به حرفش گوش ندید... همین.قطعاتی رو میخواید بگیرید

اگر در دیدن فیلم ها مشکل دارید کدک زیر را دانلود کنید (تشکر از merikhi)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش نکات کلی و AMD
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آموزش Intel:

آموزش After Market Cooler

آموزش Water Cooler

آموزش کراس فایر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تشکر ویزه از K1lou به خاطر لینک ها
همه ی آموزش ها در یک لینک:
لینک مستقیم رپیدباز:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تشکر ویژه از:
surena_iran2564

لینک ها در دست پرسرعت شدن و دائمی شدن میباشند :D

تمامی حقوق برای نویسنده (K!ng of th3 K!ngs) رزرو شده است.در صورت کپی کردن ذکر منبع فراموش نشود.این مطلب برای اولین بار در ایران و توسط فروم پی سی ورلد و من منتشر شده.

K!ng of th3 K!ngs
09-07-2012, 18:52
آموزش نصب Intel Processor به پست اول اضافه شد!

K!ng of th3 K!ngs
09-07-2012, 18:56
آموزش نصب Water Cooler -After Market Cooler به پست اول اضافه شد!

Ebi725
09-07-2012, 23:07
سلام

ممنون دوست عزیز ولی لینک ها مشکل داره
اگر لطفا کنید لینک رو اصلاح کنید

merikhi
10-07-2012, 01:22
سلام

ممنون دوست عزیز ولی لینک ها مشکل داره
اگر لطفا کنید لینک رو اصلاح کنید

K!ng of th3 K!ngs
10-07-2012, 02:16
لینک سالمه که

merikhi
10-07-2012, 03:35
آقا دستت درد نکنه بهترین آموزش اسمبل ایرانیه که دیدم خسته نباشی.:20:

کسی تو دیدن ویدیوهاش هم مشکل داشت کدکIV50 videos رو دانلود و نصب کنه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-------------
خمیرسیلیکون از قلم افتاد گمونم

MR.CART
10-07-2012, 04:50
دستت درد نکنه مهندس واقعا زحمت کشیدی و انشاالله مهم بشه

ArashMiniStar
10-07-2012, 10:29
آقا اگر بتونید نصب سی پی یو های اینتل هم بگذارید عالی میشه

K!ng of th3 K!ngs
10-07-2012, 12:56
خمیرسیلیکون از قلم افتاد گمونم
خمیر سیلیکون روی هیت سینک های استاک هست.ولی روی after market یسنت که توضیح داده میشه

توضیح اینتل هم به زودی گذاشته میشه

K!ng of th3 K!ngs
15-07-2012, 16:43
موزش نصب اینتل و کولر های اضافه تا پس فردا آماده میشود به احتمال زیاد

ArashMiniStar
15-07-2012, 17:18
موزش نصب اینتل و کولر های اضافه تا پس فردا آماده میشود به احتمال زیاد

سلام.آقا نصب کولر و پردازنده سوکت ها با هم فرق داره؟؟

K!ng of th3 K!ngs
15-07-2012, 18:13
بله ای ام دی و اینتل برای استاک فرق داره و کولر های AFTER MAKRKET هم بعضی هاشنون فرق داره.واتر کولر هم فرق داره

K!ng of th3 K!ngs
18-07-2012, 22:29
آموزش نصب اینتل و واتر کولر اضافه شد!

E.N.A.Y.A.T
21-07-2012, 17:28
آقاي مهندس دستت مرسي. خيلي فيض برديم.:11:

ArashMiniStar
21-07-2012, 20:02
عزیز من دیروز سی پی یو e5200 ام رو باز کردم و دوباره بستم.با اینکه خمیر سیلیکون رو با ادکلن:39: پاک کردم و کولر هم محکم بستم دمای سی پی یو در حد 20 درجه یا بیشتر بالاتر رفته...!!
فن سی پی یو رو داشتم یک ساعت روش کار میکردم که نصب بشه ولی آخرش هم شد.محکم محکم هست بنظرم.فشار میدم تکون نمیخوره.

K!ng of th3 K!ngs
24-07-2012, 17:20
خب شما باید خمیر سیلیکون میزدید و نصب میکردید.
شما دوباره برای اطمینان با استون یا همون ادکلن پاکش کنید و خمیر رو به اندازه ی یه نقطه وسط بزارید و کولر رو نصب کنید.
راه نصب کولر هم این طوریه:اون 4 تا پایه وضعیتشون باید Lock یا Close باشه.بعد روی پردازنده قرارش بدید و 4 تا پایه توی سوراخ برن و سپس فشارشون بدید تا وقتی که یه صدای کوچیک بدن.برای اطمینان سعنی کنید مادربرد رو از طریق کولر بلندش کنید.البته حواستون باشه نیافته اگر محکم باشه نمی افته.یا همین طوری که توی کیس وصله بکشیدیش اگر جاش عوض نشد یعنی خوبه

ArashMiniStar
24-07-2012, 17:33
خب شما باید خمیر سیلیکون میزدید و نصب میکردید.
شما دوباره برای اطمینان با استون یا همون ادکلن پاکش کنید و خمیر رو به اندازه ی یه نقطه وسط بزارید و کولر رو نصب کنید.
راه نصب کولر هم این طوریه:اون 4 تا پایه وضعیتشون باید Lock یا Close باشه.بعد روی پردازنده قرارش بدید و 4 تا پایه توی سوراخ برن و سپس فشارشون بدید تا وقتی که یه صدای کوچیک بدن.برای اطمینان سعنی کنید مادربرد رو از طریق کولر بلندش کنید.البته حواستون باشه نیافته اگر محکم باشه نمی افته.یا همین طوری که توی کیس وصله بکشیدیش اگر جاش عوض نشد یعنی خوبه
عزیز خیلی ممنون از پاسختون.پس من روشم تو بستن کولر اشتباه بوده!! فکر میکردم باید در حالت باز باشه و محکمش کنیم بعد ببندیم :دی
حالا این خمیرسیلیکون چند هست؟ ارزونش هم کارم رو راه میاندازه؟ یک سوال دیگه.اگر سی پی یو ای ام دی FX بخرم خمیرش رو برای اینم میکشه استفاده کنم؟

K!ng of th3 K!ngs
24-07-2012, 18:12
خمیز از 1000 شروع میشه تا 15000 هم هست.شما هرچی گیر اوردیدی بخرید.من خودم با 1000 تومنی هستم الان مشکلی هم نداره.هر بسته خمیر تا 2 بار باید بتونه اگر فقط یه نقطه بزنید.بله الان بزنید برای FX هم کمی نگه دارید

hellfire
25-07-2012, 04:53
از مدیرا تقاضا میشه که این تاپیک رو به صورت تاپیک پیوست شده در بیارن. با تشکر از تاپیک مفیدتون!

K1lou
26-07-2012, 14:53
با سلام
من لینک آخر که کل آموزشها رو داشت خواستم دانلود کنم سرعت اونقدر پایین بود که نمیشد دانلود کرد من سرعت دانلودم 130 کیلو بایت هست اما توی اون سایت به 12 رسیده بود. جای دیگه ای نمیشه ریموت اپلود کرد که سرعت بهتری داشته باشه
با تشکر

K!ng of th3 K!ngs
26-07-2012, 15:59
چرا من خودمم تو فرکش هستم شما جایی مشناسی که مجانی باشه سرعتش هم خوب باشه؟

K1lou
26-07-2012, 22:34
چرا من خودمم تو فرکش هستم شما جایی مشناسی که مجانی باشه سرعتش هم خوب باشه؟

خودم که نه . ولی خوب میشه لینک رو بدیم به بچه ای تایپیک مستقیم سازی لینک ها . اونا می تونن جای خوبی آپلود کنن البته فضاهایی مثل tranbit هستن که باز قابلیت رموت برای کاربرای مجانی ندارن
در هر صورت به نظر من بهتره لینک رو همونجا بزاریم تا دوباره ریموت بشه
با تشکر

Altairezio
31-07-2012, 04:58
دوست من اگه میشه تو این تاپیک یا یه تاپیک مخصوص خودش در مورد کراس فایر کردن توضیحات بیشتر بده و عیب ها و خوبی هاشو بگو بعد که توضیحات در مورد کارت های گرافیکی قابل کراس فایر و این که اون کارتا باید مثل هم باشن یا فرق داشته باشنم میشه و مادربرد های قابل این کار و ....
متشکر

K!ng of th3 K!ngs
31-07-2012, 15:02
بسیار خب این کار هم میکنم...

مهندس الهه
07-08-2012, 18:29
میتونم لینکهاتون رو تو مدیافایر یا هر فایل سرور دیگه ای که بگید آپلود کنم
حالا کجا ؟ :20:

K!ng of th3 K!ngs
09-08-2012, 16:06
آگه میشه ایم کار رو بکنید.
بسیار ممنون میشم
توی مدیافایر و پرشنی گیگ باشه خوبه

surena_iran2564
21-08-2012, 20:16
سلام و سپاس
لینک آخری که همه آموزش هارو پوشش میداد رو تبدیل به لینک مستقیم کردم در رپید باز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/Amoozesh+Assemble.rar
اگر زیاد دانلود بشه فکر میکنم تا دو ماه اعتبار داشته باشه

surena_iran2564
21-08-2012, 21:23
دانلود کردم
سوال
اتصال کابل های پاور به مین بورد و سایر قطعات در اینتل فرقی با AMD نداره؟
چون فقط برای AMD توضیح داده شده بود.
در کل فرق بین اسمبل کردن کیس بر پایه های AMD و intel در کجا ها هست ؟
با سپاس

Altairezio
22-08-2012, 13:12
دوست من اگه میشه تو این تاپیک یا یه تاپیک مخصوص خودش در مورد کراس فایر کردن توضیحات بیشتر بده و عیب ها و خوبی هاشو بگو بعد که توضیحات در مورد کارت های گرافیکی قابل کراس فایر و این که اون کارتا باید مثل هم باشن یا فرق داشته باشنم میشه و مادربرد های قابل این کار و ....
متشکر

دوست من این چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:46::3 :

K!ng of th3 K!ngs
22-08-2012, 16:02
دانلود کردم
سوال
اتصال کابل های پاور به مین بورد و سایر قطعات در اینتل فرقی با AMD نداره؟
چون فقط برای AMD توضیح داده شده بود.
در کل فرق بین اسمبل کردن کیس بر پایه های AMD و intel در کجا ها هست ؟
با سپاس

نه نصب کابل ها هیچ فرقی نداره تنها فرق بین اینتل و ای ام دی نصب خود سی پی یو و فنش هست.

دوست من این چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بینید دوست عزیز توضیح حاصی نداره .همن طوری که گفتم دسترسیم به نت خیلی سخت هست چند روزیه.به همین دلیل کمرنگ شدم.شما برای کراس فایر کارت های هم خانواده رو میتونین کرسا کنین مثل 68xx-69xx-67xx و غیره ولی نمیشه 68xx با 69xx کراس فایر کرد . بهتره که 2 تا کارت هم نام و یک مدل کراس فایر بشن مثلا 2 تا 6870 .برای انویدیا هم فکر میکنم فقط کارت های یک سان

ArashMiniStar
25-08-2012, 23:22
سلام عزیز
شما کراس 2 تا 6750 برای مینی که در اسلات دوم x8 ساپورت میکنه پیشنهاد میکنید??
خودم یک 6750 دارم
پاورم هم 600 realممونکس هست
ضمنا کابل کراس مارک و مدل خاصی داره??قیمت دارید?
ممنون

K!ng of th3 K!ngs
26-08-2012, 02:31
بله در اسلات 2 8 باشه مشکلی نیست.کابلش معمولا با بسته بندی کاتر هست اگه نیست قیمتش از 5 تومن بیشتر نیست
اگر کارتتون کراس میشه بکنید ولی خیلی کراس رده پایین رو پیشنهاد نمیکنم.
اگر بفروشنیش و با 160 70 تومنش که میخوادی کراس کمدی یه 6850 یا 6790 بگیرید بهتره

Life24
27-08-2012, 01:39
سلام
دمت گرم خیلی جالب بود.
از بس تئوری خوندیم خسته شدیم. فیلم خیلی جالب و عالی بود.
اگر نکات یا مسائل دیگر هم آموزش داده بشه به صورت فیلم خیلی ممنون میشیم.

K!ng of th3 K!ngs
27-08-2012, 19:05
نکات دیگه نیست ... اگر چیزی به ذهنتون میاد بگید توضیح میدم

Hamed DC
03-10-2012, 15:00
سلام عزیز
شما کراس 2 تا 6750 برای مینی که در اسلات دوم x8 ساپورت میکنه پیشنهاد میکنید??
خودم یک 6750 دارم
پاورم هم 600 realممونکس هست
ضمنا کابل کراس مارک و مدل خاصی داره??قیمت دارید?
ممنون
سلام آرش جان.
من خودم خیلی درگیر این موضوع بودم. هم برای کراس و هم برای SLI!
بهترین و بیشترین کارایی رو اسلاتهای 16X و8X دارن که در حالت دوال 9درصد کارایی کمتری از دو اسلات 16Xدارن و این امر در کیفیتهای
بالاتر به 3درصد هم کاهش پیدا میکنه. ولی در مورد اسلاتهای 8Xباید بگم که، در مقایسه با نمونه اول در سطر بالا، حدود11درصد اختلاف
کارایی در بالاترین سطخ رو داره. البته این در شرایطی هست که پردازنده و رم و هارد و پاور هیچ مشکل و در اصطلاح،گلوگاهی رو برای
سیستم و خصوصا کارتها ایجاد نکنن.

pclord
04-10-2012, 13:11
سلام
از دوستان تشکر میکنم کار خوبی انجام دادین ، خیلی به کار میاد

لینک های سیت اول بعضیشون پاک شده لطفا دوباره آپلود کنید.

ممنون.

K1lou
05-10-2012, 08:31
سلام
از دوستان تشکر میکنم کار خوبی انجام دادین ، خیلی به کار میاد

لینک های سیت اول بعضیشون پاک شده لطفا دوباره آپلود کنید.

ممنون.

با سلام
من کل فایلها رو دوباره آپلود کردم به trainbit

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینکها اصلاح شد

ArashMiniStar
05-10-2012, 19:17
دوستان یک نکته ای رو بگم برای کسانی که اولین باره سیستم اسمبل میکنن
اون نکته این هست که مادربورد رو باید با پایه های زردش ببندین نه اینکه فقط پیچ ببندین.اگر این کارو کنید احتمال دارد مادروبردتون بسوزه.
برای من هم همین موضوع پیش اومد ولی نسوخت یعنی با پیچ بستم بعد از بستن قطعات وقتی میومدم دکمه ی پاور کیس رو میزدم سریع خاموش میشد!!

Altairezio
05-10-2012, 21:56
دوستان این پیچایی که مادربردو باهاش به کیس میبندیم جاهایه مخصوصی دارن؟
آخه من 4 تا پیچ دارم با 6 تا جایه پیچ!

K!ng of th3 K!ngs
07-10-2012, 21:35
سلام دوستان.
توی خود کیس اون قسمتی که مادربرد رو نصب میکنید نوشته توی کدوم سوراخ ها با جای پیچ بزارید.4 تا اشکالی نداره 2 تا نباشه کشگلی پیش نمیاد.
این نکات در آموزش ذکر شده.

big zeus
25-11-2012, 16:42
آقا دستتون درد نکنه واقعا من خیلی وقت بود دنبال چنین چیزی برا آموزش اسمبل کردن میگشتم مرسی

Pc.34
09-12-2012, 16:12
همه ی آموزش ها در یک لینک: [/COLOR][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک مستقیم رپیدباز:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تشکر ویژه از: surena_iran2564 می تونید این فایل Amoozesh_Assemble.rar رو بی زحمت یه جای دیگه اپلود کنید ؟ فایل پاک شده ، یه دور چک کنید . یه جا مثل این4shared.com یا zippyshare.com اپلودشون کنید ، بی زحمت :)

K!ng of th3 K!ngs
09-12-2012, 21:43
در حال آپلود...

GhesseyeAmir
10-12-2012, 00:21
این که یه سیستم باید ست باشه میشه بیشتر توضیح بدین.میخوام سیستمم رو خودم به سلیقه خودم ببندم.ولی چه چیزایی باعث ست شدن میشه؟

K!ng of th3 K!ngs
10-12-2012, 14:26
ببینید دوست عزیز ست شدم من درست نفهمیدم منظورتون چیه.
ولی فکر کنم منظورتون اینه
قطعاتی که میخرید باید با مادربرد جو در بیاد . مثلا سی پی یو AMD باشه بادی مادر بدر AMD بگیرید یا اینتل باشه هم همینطور.بعد باز باید به سوکت سی پی یو توجه کرد AM3+ باشه باید مادربدری گرفت که سوکتش AM3+ باشه . 1155 باشه باید مادربرد سوکتش Intel 1155 باشه.
یا رم.DDR3 باشه مادربرد هم باید سوکت رمش DDr3 باشه.
اگه سوالی هست بگم
------------------------------------
+
فعلا نتم خرابه ببینم چی میشه تا آپلود میکنم

GhesseyeAmir
10-12-2012, 14:55
ببینید دوست عزیز ست شدم من درست نفهمیدم منظورتون چیه.
ولی فکر کنم منظورتون اینه
قطعاتی که میخرید باید با مادربرد جو در بیاد . مثلا سی پی یو AMD باشه بادی مادر بدر AMD بگیرید یا اینتل باشه هم همینطور.بعد باز باید به سوکت سی پی یو توجه کرد AM3+ باشه باید مادربدری گرفت که سوکتش AM3+ باشه . 1155 باشه باید مادربرد سوکتش Intel 1155 باشه.
یا رم.DDR3 باشه مادربرد هم باید سوکت رمش DDr3 باشه.
اگه سوالی هست بگم
------------------------------------
+
فعلا نتم خرابه ببینم چی میشه تا آپلود میکنم

ممنون.بله.منظورم از ست همین مچ بودن و هماهنگی بین تمام قطعاته.
پس کافیه یه مادر برد خوب انتخاب کنم بعد بر اساس اون قطعات دیگرو انتخاب کنم؟باید به مشخصات مادربرد که تو سایت سازنده وجود داره توجه کنم؟

K!ng of th3 K!ngs
10-12-2012, 15:09
پس کافیه یه مادر برد خوب انتخاب کنم بعد بر اساس اون قطعات دیگرو انتخاب کنم؟
نه شما اول قطعات رو انتخاب میکنی بعد مادربرد مناسب میگیری ... مثلا برای رندر و طاحی و 3d max و ادیت باید سی پی یو خوب باشه-برای بازی کارت گرافیک بعدا یه مادربرد خوب انتخاب میکینید...
شما یه تاپیک بزن بگو چقدر بودجه داری و چه کاربدری داری.دوستان و من راهنمایی میکنن...

GhesseyeAmir
10-12-2012, 22:09
راستی منظور از
Intel® Socket 1155 for 3rd/2nd Generation Processors
و
Intel® Socket 2011 for 2nd Generation Core™ i7 Processors
چیه؟
دومی با اینکه 2011 هست ولی فقط 2nd هستش ولی اولی که قدیمیتره هم 2nd هم 3rd هست؟
منظورشون چیه؟

K!ng of th3 K!ngs
10-12-2012, 23:02
دوست عزیز سروی Sandy Bridge اینتل نسل دوم یا 2nd Generation حساب میشن.سوکت 2011 هم مربوط به Sandy Bridge هست.
ولی در سوکت 1155 نسل سومی به نام Ivy Bridge هست که جدید تره

GhesseyeAmir
11-12-2012, 02:06
دوست عزیز سروی Sandy Bridge اینتل نسل دوم یا 2nd Generation حساب میشن.سوکت 2011 هم مربوط به Sandy Bridge هست.
ولی در سوکت 1155 نسل سومی به نام Ivy Bridge هست که جدید تره

ممنونم.خیلی خوب جواب میدید.ببخشیدا ولی آخه با این که 2011 جدیدتره و باید از نسل دوم و نسل سوم پشتیبانی کنه فقط از نسل دوم پشتیبانی میکنه ولی اون یکی که یه خورده قدیمی تره از دوتاش پشتیبانی میکنه.
سوکت 2011 مال asus rampage iv exterme
سوکت 1155 مال asus p8z77 deluxe
الان آخه باید اونی که دوتا نسلو ساپورت میکنه گرونتر باشه.ولی اونی که فقط نسل دومو ساپورت میکنه گرونتره.من که سردرگم شدم و دلیلشو نمیدونم :41:

K!ng of th3 K!ngs
11-12-2012, 12:45
ببینید سوکت 2011 جزو Sandy Bridge هست.Ivy Bridge بعد از سوکت 2011 اومده.
منظورتون از پشتیبانی کردن،مادربرده؟
اگه آره که اصلا شکل سوکت 1155 با 2011 فرق داره... به همین دلیل پشتیبانی نمیشه.همین طور چیپست هم در این موضوع دخیل هست.

GhesseyeAmir
11-12-2012, 13:40
ببینید سوکت 2011 جزو Sandy Bridge هست.Ivy Bridge بعد از سوکت 2011 اومده.
منظورتون از پشتیبانی کردن،مادربرده؟
اگه آره که اصلا شکل سوکت 1155 با 2011 فرق داره... به همین دلیل پشتیبانی نمیشه.همین طور چیپست هم در این موضوع دخیل هست.

بله.مادربرده.شاید من اشتباه میکنم.سوکت 2011 یعنی مال سال 2011 یا مدلشه؟2011 ساله؟
الان شما کدومو بیشتر پیشنهاد میدید از اون دو مدل؟
در ضمینه گیمینگ باشه.و بودجه هم مهم نیست

K1lou
11-12-2012, 13:51
بله.مادربرده.شاید من اشتباه میکنم.سوکت 2011 یعنی مال سال 2011 یا مدلشه؟2011 ساله؟
الان شما کدومو بیشتر پیشنهاد میدید از اون دو مدل؟
در ضمینه گیمینگ باشه.و بودجه هم مهم نیست

با سلام
2011 اسم سوکت هست که جایگزین 1366 معماری نهالم شد و در سطح high end هست به نظر من شما از سری ivy bridge انتخاب کنید

GhesseyeAmir
11-12-2012, 14:14
مشکل من اینه که به سختی پول قطعات کیسو جور کردم.و نمیخوام چند سال دیگه دوباره هزینه کنم.میخوام یه مادربردی باشه که اگه 7 یا 8 سال دیگه خواستم چها رتا رم و یه سی پی یو دیگه بهش اضافه کنم از نسل جدیدتر واسم مشکلی پیش نیاد.نیام باز دوباره مادربرد بگیرم.خلاصه عمری باشه.
کدوم مادربرد این مشخصاتو داره؟

K!ng of th3 K!ngs
11-12-2012, 17:17
من قیمت های جدید دستم نیست ولی قبل از دلار 2000 تومن ارزون ترین مدل 2011 قیمتش 900.000 بود.الان بالای 1.5 باید باشه فقط واسه سی پی یو.یه کارت همون قدر هم لازم دارم برای گیم که 3-4 سال ارتقا نخواد...
به نظر من Ivy برای شما خیلی بهتره.سوکت 2011 خیلی گرونه و قدرتش رو فعلا بازی ها نمیتونن به طور کامل استفاده کنن

ArashMiniStar
12-12-2012, 20:40
مشکل من اینه که به سختی پول قطعات کیسو جور کردم.و نمیخوام چند سال دیگه دوباره هزینه کنم.میخوام یه مادربردی باشه که اگه 7 یا 8 سال دیگه خواستم چها رتا رم و یه سی پی یو دیگه بهش اضافه کنم از نسل جدیدتر واسم مشکلی پیش نیاد.نیام باز دوباره مادربرد بگیرم.خلاصه عمری باشه.
کدوم مادربرد این مشخصاتو داره؟
داداش شما سوپر پی سی هم نگیری 4 سال دیگه چنان قدیمی میشه که نگو:n28:

GhesseyeAmir
13-12-2012, 01:18
داداش شما سوپر پی سی هم نگیری 4 سال دیگه چنان قدیمی میشه که نگو:n28:

همینش بده که همش باید در حال ارتقا دادن باشی :n03:

GhesseyeAmir
21-12-2012, 22:57
سلام دوستان.از اونجایی که همه چی گرون شده حسابی من نمیتونم یه سیستم مدل بالا رو یه دفعه بگیرم و مجبورم جدا جدا بگیرم قطعاتو.
من میخوام یه سیستم خیلی قوی ببندم که هم مخصوص گیم باشه هم نمایش فیلمهای سه بعدی بصورت واقعی.
همونجور که مانیتور باید 120 هرتز باشه و قابلیت سه بعدی داشته باشه.آیا قطعات دیگه ای هم باید مدل خاصی باشه؟لطفا بگید چه مشخصاتی باید داشته باشه.
ممنون از شما
:n16:

imi1366
10-01-2013, 22:31
سلام دوستان
من امروز یه سری قطعات گرفتم و خودم اسمبل کردم. ولی وقتی دکمه power کیس رو میزنم یه لحظه برق میاد توش و میره (فقط 1ثانیه). یعنی چراغ پاور یه لحظه روشن میشه و سریع خاموش میشه. مشکل از چیه؟
میشه از آپدیت نبودن بایوس باشه؟!
قطعات:
main: asus p8b75b
cpu: core i3 2120
power: 470wat acbell
ram: 4gig 1600 corsair
hdd: 1t seagest
گرافیکم فعلا از آنبرد همین استفاده میکنم...

ArashMiniStar
11-01-2013, 01:52
سلام دوستان
من امروز یه سری قطعات گرفتم و خودم اسمبل کردم. ولی وقتی دکمه power کیس رو میزنم یه لحظه برق میاد توش و میره (فقط 1ثانیه). یعنی چراغ پاور یه لحظه روشن میشه و سریع خاموش میشه. مشکل از چیه؟
میشه از آپدیت نبودن بایوس باشه؟!
قطعات:
main: asus p8b75b
cpu: core i3 2120
power: 470wat acbell
ram: 4gig 1600 corsair
hdd: 1t seagest
گرافیکم فعلا از آنبرد همین استفاده میکنم...
اینو چک کن:

اون نکته این هست که مادربورد رو باید با پایه های زردش ببندین نه اینکه فقط پیچ ببندین.اگر این کارو کنید احتمال دارد مادروبردتون بسوزه.
برای من هم همین موضوع پیش اومد ولی نسوخت یعنی با پیچ بستم بعد از بستن قطعات وقتی میومدم دکمه ی پاور کیس رو میزدم سریع خاموش میشد!!

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

imi1366
11-01-2013, 13:03
اینو چک کن:

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

ممنون دوست عزیز
ولی مادربورد رو روی پایه بستم. بار اولم نیست سیستم میبندم قبلا 3-4تایی بستم ولی این مشکل نبوده...
امروز گفتم شاید مشکل از دکمه ی پاور کیس هست. دکمه رو 5ثانیه روشن نگه داشتم که پاور ترکید :18: دود بلند شد ازش :n28: نمیدونم چیکار کنم (140تومن پول پاور بود) حالا خدا کنه به بقیه قطعات آسیب نرسونده باشه. گفتم دیگه تا بعد تعطیلیها صبر کنم ببرم بیرون نشون بدم... اینم از شانس ما... :45:

K!ng of th3 K!ngs
11-01-2013, 14:51
خب پس مشکل پاور بوده یا مشکل اتصالی درون پاور یا بیرون مثلا سیم ها که به بدنه ی کیس گرفته باشن و اتصال کوتاه ایجاد کنن.
شما حتما ببرید بیرون بگید با یه پاور دیگه تست کنن اناشالله به قطعات آسیب نریسه باشه

imi1366
11-01-2013, 16:19
خب پس مشکل پاور بوده یا مشکل اتصالی درون پاور یا بیرون مثلا سیم ها که به بدنه ی کیس گرفته باشن و اتصال کوتاه ایجاد کنن.
شما حتما ببرید بیرون بگید با یه پاور دیگه تست کنن اناشالله به قطعات آسیب نریسه باشه
با یه پاور دیگه تست کردم ولی بازم همونجوریه... مادربوردو میدم نمایندگی. از یکی هم پرسیدم همین مشکل رو داشته ولی دیگه مثل من خازن پاورو نسوزونده... :n27: گفت مادر برد رو داده نمایندگی بایوسش رو آپدیت کرده درست شده. مثل اینکه سی پی یو قدیمیتر میندازن روش بعد که سیستم اومد بالا بایوس رو آپدیت میکنن.
ممنون از جواتون

Prince.Kourosh
17-06-2013, 01:34
پردازنده های جدید اینتل مسوم به هسول با شماره شناسه 47xx به بالا هم اومد ولی هنوز اندر خم یه سیستم هستیم....
دلار که اومد پایین مگه آرزوی داشتن یه سیستم چقد میتونه گرون باشه...!
به قول اون دوستمون که امضاش نوشته بود
یاد گذشته شاد باد...

K!ng of th3 K!ngs
20-06-2013, 17:00
اشکال نداره منم خیلی صبر کردم که سیستم i3 که دارم رو بگیرم :D

Dark Soul
21-06-2013, 15:56
سلام
امکان اپلود آموزشها در اپلود سنتر دیگه ای هست ؟

"همه ی آموزش ها در یک لینک" اعتبارشون تموم شده بقیه هم محدودیت زمانی دارن .

K!ng of th3 K!ngs
28-06-2013, 23:55
توی این هفته اصلا نمیتونم آپ کنم توی هفته یبعدی آپ میکنم البته شاید شد کردم

Msd.Socianse
07-07-2013, 19:25
سلام
من خیلی دنبال آموزش کلی (Amoozesh_Assemble.rar) بودم. اما نتونستم دانلودشون کنم.
اگه لطف کنید تو یه آپلودسنتر خوب و Resume دار مثل rodfile یا uploadbaz یا hipfile ...... آپش کنید خیلی ممنون میشم.
منتظرم

دم شما گرم :»

K!ng of th3 K!ngs
10-07-2013, 00:37
چشم در روز های آتی آپلود خواهم کرد

gamal19
11-07-2013, 12:33
سلام ، اگه تونستید همه آموزش ها در یک لینک رو تو یه جای دیگه آپ کنید.
ممنون :n16:

K!ng of th3 K!ngs
11-07-2013, 15:13
دوستان لطفا یکی دوتا جای خوب معرفی کنید من آپ کنم

K!ng of th3 K!ngs
13-07-2013, 21:54
این لینک تورنت.
سرعت آپلودم پایینه متاسفانه .پس یه شب تا صبح بزارید دانلود بشه و لطفا SEED کنید

ho3ein-hz
17-07-2013, 13:58
این لینک تورنت.
سرعت آپلودم پایینه متاسفانه .پس یه شب تا صبح بزارید دانلود بشه و لطفا SEED کنید

دوست من اگه بتونی تو مدیافایر یاهیپ فایل یا آپلودباز یا هرجای دیگه آپ کنی ممنونت می شیم، لینک تورنتت صفر سرعتش!!

K!ng of th3 K!ngs
17-07-2013, 15:21
باشه این کار رو میکنم...
در ضمن دیروز و پری روز Seed نمیکردم الان ارم سید میکنم

ho3ein-hz
22-07-2013, 10:20
شاه شاهان خوب خوبان لینک ما را در بیاب:n02:

mpirayesh
26-07-2013, 01:46
شما لینک رو بذار
روی exprees leech
همه راضین ازش
هم مستقیمه هم سرعت مناسبه

K!ng of th3 K!ngs
26-07-2013, 23:48
دوستان در این آموزش قسمت AMD کار خودمه.
ولی قسمت اینتل کار یه نفر تو یوتیوب !
تا آخر هفته صبر کنید آموزش اینتل رو خودم میزارم.

persian365
27-07-2013, 00:19
تشکر برای زحمتی که می کشید
لطفا بعد از این که آموزش های کامل رو قرار دادید ، یک جای مناسب آپلود کنید ( همه آموزش ها در یک فایل باشه بهتره )

Msd.Socianse
27-07-2013, 22:59
سلام دوست عزیز (K!ng of th3 K!ngs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
داداش ما هنوز منتظریما !!! خیلی وقته :n27:
اگه یه جای تمیز و بی دردسر آپش کنی 3پاسگزارت میشیم

K!ng of th3 K!ngs
29-07-2013, 18:24
چشم آموزش Intel رو تموم کنم همه رو در یک لینک میزارم

hamidrezaj
30-08-2013, 04:05
سلام خیلی ممنون به خاطر آموزشهای مفیدتون
انشاءالله یه مدت بعد میخوام سیستم رو ارتقاء بدم
فقط سوالی که دارم اینه توی آموزشها نحوه نصب همه قطعات داخل کیس مثلا مربوط به اینتل آموزش داده شده؟ و همچنین موارد مربوط به بایوس و... و این آموزشها برای چه نسلی از سی پی یوهای اینتل هستند ؟ چون یه کم کار حساسی هست و
نمیخوام اشتباهم باعث بشه خدای نکرده مشکلی بوجود بیاد و مجبور بشم ببرم پیش تعمیرکار یا قطعه ای بسوزه
و آموزشها تکمیل شده؟ و لینک همه آموزشها در یک لینک از کار افتاده
انشاءالله سربلند باشید

K!ng of th3 K!ngs
30-08-2013, 18:24
سلاک بله توی آموزش نوه ی نصب همه چیز قرار داده شده.بایوس تنظیمات خاصی نداره فقط وقتی برای اولین بار روشن میکیند توش برید دکمه ی f5 رو بزنید تا همه چیز دیفالت بشه بعد اگزیت کنید.این آموزش ها برای نسل intel LGA 1155 و AMD AM3+ هست.البته خیلی با هم فرقی ندارن نسل های مختلق از نظر نصب کردن.آموزش ها تکمیل شده و اینترنتم داغونه سعی میکنم آپلودش کنم.ببینید فقط دقت و آهستگی ....اگر با دقت و آروم پیش برید هیچ اتفاقی نمی افته.ولی حتما آموزش رو ببینید و فایل پی دی اف رو بخونید ....

hamidrezaj
31-08-2013, 01:52
ممنون لینک دانلود pdf رو پیدا نمیکنم و 3 تا از آموزشها رو دانلود کردم ولی فقط نحوه نصب cpu و کراس فایر و کولینگ بود
و لینک دانلود آموزش نصب همه قطعات هم نیست

Reza kheyri1373
31-08-2013, 17:27
ممنون لینک دانلود pdf رو پیدا نمیکنم و 3 تا از آموزشها رو دانلود کردم ولی فقط نحوه نصب cpu و کراس فایر و کولینگ بود
و لینک دانلود آموزش نصب همه قطعات هم نیست
دقیقا!!!

منم همین مشکل رو دارم.

K!ng of th3 K!ngs
02-09-2013, 17:55
باشه دوستان براتون میزارم

mk367
25-09-2013, 02:42
تو اموزشی که برای تصب سی پی یوی اینتل هست چیزی درباره نحوه نصب خمیر سی پی یو نمی بینم !اینکار رو باید چطور انجام داد؟

K!ng of th3 K!ngs
26-09-2013, 22:24
سی پی یو اگر با خودش به صورت استاک فن داشته باشه خمیر روش هست ولی اگر فن After market خریدید باهاش معمولا یک خمیر هست که روی سی پی یو یه مقداری مثلا به اندازه ی خمیر دندون روی مسواک کمی بیشتر بزنید با با یه پلاستیکی چیزی روی سطح سی پی یو پخشش کنید و بعد فن رو نصب کنید.
برای پاک کردنش هم از استون استفاده کنید یا الکل که برای تعویض این کار لازمه

mk367
27-09-2013, 01:33
ممنون ار جوابتون ولی خیلی ها پیشنهاد میدند اون خمیر اوریجینال زیر فن رو پاک کنیم و خمیر جداگانه ای تهیه کنیم وروی سی پی یو بمالیم
میگن رو عملکرد سی پی یو تاثیر مثبت داره

akhoond
29-09-2013, 10:27
لینک های کلی پاک شده
یه چک بفرمایید

مرسی

K!ng of th3 K!ngs
29-09-2013, 14:59
نه دوست عزیز همون خیمر خود سی پی یو خوبه مگر اینکه برای اورکلاک بخواین که اونم فن جدید باید بخرید.
دوستان قول میدم توی این هفته یا کمی دیر تر همه ی لینک هارو دوباره آپلود کنم.فقط یه جای خوب معرفی کنید که یه مدت زیادی بمونه

امید رض
15-01-2014, 19:18
باسلام من تونصب وصل کردن چراغ های کیس یعنی چراغ ری استارت وچراغ سبز که برای روشن کردنش هست اگه می شه یه عکس برام بزاریدممنون می شم یابگید شمرده شمرده

Altairezio
15-01-2014, 19:40
باسلام من تونصب وصل کردن چراغ های کیس یعنی چراغ ری استارت وچراغ سبز که برای روشن کردنش هست اگه می شه یه عکس برام بزاریدممنون می شم یابگید شمرده شمرده

مادربردتون چیه؟!

امید رض
15-01-2014, 19:56
giga 970-ud3

Altairezio
15-01-2014, 20:11
giga 970-ud3

امید اول بهت تبریک میگم که بعد قرن ها جستو جو سیستمتو جور کردی!
تو این عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قسمت سیاه رنگ پایینی ترین قسمت م.ب مربوط به چراغ ها و دکمه ها میشه!(خوب الان برو از تو دفترچه ی م.ب ـــت به قسمت پین های اون قسمت برو و از اونجا طبق اون سیمای کیسو به مادر برد وصل کن!)

================================================== =================================================

البته اگه بازم حل نشد اینو یه نگاهی بنداز!

امید رض
15-01-2014, 20:37
جاداره بخاطر تبریک. ازشماممنون باشم ویه سوالی داشتم این بودکه میگن باید موقع وصل کردن این چراغ ها باید طزف مثبت ومنفی رواشتباه نزنی اگه می شه یه توضیحی بدید درباره طرف های مثبت ومنفی

Altairezio
15-01-2014, 20:42
جاداره بخاطر تشکر. ازشماممنون باشم ویه سوالی داشتم این بودکه میگن باید موقع وصل کردن این چراغ ها باید طزف مثبت ومنفی رواشتباه نزنی اگه می شه یه توضیحی بدید درباره طرف های مثبت ومنفی

دقت کنی تو عکس برا هر سوکت پین دار + و - تعیین شده!(روی سوکت ها هم +و- معلومه!اگه نبود شانسی بزنین!)
مثبتو منفیو عوضی بزنین مشکلی پیش نمیاد !(برا چراغا اگه اشتباه بزنین روشن نمیشن!و اگه مال دکمه ها هم اشتباه بزنین اصلا کار نمیکنن!)
برا همین اگه +و - معلوم نبود شما نوشته ها رو به سمت بیرون وصل کنین به طوری که دیده بشن بعد تک تک دکمه ها رو بعد روشن کردن امتحان کنید!تکلیف چراغا هم روشنه!

Abraye Paeezi 67
13-02-2014, 02:13
لینک دانلوده خرابه

SAWAL96
22-02-2014, 01:24
چرا من خودمم توفکرش هستم شما جایی مشناسی که مجانی باشه سرعتش هم خوب باشه؟
بله . سایت Mediafire.com رایگان و بدون محدودیت سرعت (البته محدوده ها! پلی با سرعت ایران نامحدود به نظر میاد !:n02:)

mrabbani
04-03-2014, 20:56
آموزش نکات کلی و AMD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Pre Build 1.mp4
Pre Build 2.mp4
Pre Build 3.mp4

آموزش After Market Cooler ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

CM Hyper 212.mp4

عذر خواهی می کنم بدون اجازه سایز فیلم هارو کم کردم که بقیه بتونن راحت تر دانلود کنند . البته می شه توی سایت aparat.com هم اپلود کرد .
از دوست عزیز اقای K!ng of th3 K!ngs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم خواهش می کنم بگن که از چه نرم افزار هایی برای شاخت این ویدئو استفاده کردن . مخصوصا باری نوشته ها و پاز های وسط ویدئو ؟
در اخر هم اگه کاری بر خلاف قوانین انجام دادم عذر خواهی می کنم .
فیلم هارو توی mediafire میتونید انلاین هم ببینید .

K!ng of th3 K!ngs
20-03-2014, 00:59
دوست عزیز به خطار این کار از شما بسیار ممنونم.
دوست من یادم نمیاد اسم برنامه چی بود.توی کامپیوتر دوستم این کار رو کردم ....
لینک هارو در پست اول جایگزین میکنم.
باز هم تشکر

nilon
06-04-2014, 21:28
سلام

من الان از مادر بود ایسوز P7H55 استفاده میکنم و روش سی پی یو core i3 هستش میخواستم ببینم امکان نصب سی پی یو قوی تری مثل core i7 یا i5 هستش یا نه ؟ اگر امکانش هست آیا در بازار این سی پی یو مناسب برای این مادربرد موجود هستش یا نه
ممنون میشم اگر بنده رو در این زمینه راهنمایی فرایید.

K!ng of th3 K!ngs
11-04-2014, 18:12
بله هست ولی از نوع قدیمی i7 که نهایتا میهش i7 860 .که با توجه با اینکه قدیمیه باید به سختی گیر بیاد

K!ng of th3 K!ngs
07-06-2014, 11:47
دوستان به زودی آموزش جدیدی که بر پایه ی Intel 1155 هست و به صورت کامل هست (صوتی و تصوریری)آماده و همراه با آموزش AMD آپلود خواهد شد...

hasanjun77
15-06-2014, 17:49
دوستان به زودی آموزش جدیدی که بر پایه ی Intel 1155 هست و به صورت کامل هست (صوتی و تصوریری)آماده و همراه با آموزش AMD آپلود خواهد شد...

دوست عزیز اگه ممکنه یه جای پرسرعت آپلود کن بنظرم ارزش داره حتی برای اینکار هزینه کنی
منم معمولا لینک های کم سرعت رو با فایل گیر مستقیم میکنم ولی بعضی سرورا اینقدر کیفیتشون پایینه که اون نمیتونه مستقیم کنه!

K!ng of th3 K!ngs
16-06-2014, 14:50
چشم حتما این کار رو میکنم

hasanjun77
19-06-2014, 09:43
اینم ویدیوی آموزش کامل اسمبل با کیفیتHD به مدت 30 دقیقه .لینک مستقیم به مدت 7روز(درصورت حمایت تمدید خواهد شد):
آموزش کامل اسمبل با کیفیتHD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] uilder%21_-_Gaming_PC_%5B0bUghCx9iso%5D_%5Btag22%5D.mp4)

K!ng of th3 K!ngs
20-06-2014, 16:31
این کار خودتون هست یا چی؟ و اینکه بر پایه AMD هست یا Intel?

Dark Soul
20-06-2014, 18:53
اینم ویدیوی آموزش کامل اسمبل با کیفیتHD به مدت 30 دقیقه .لینک مستقیم به مدت 7روز(درصورت حمایت تمدید خواهد شد):
از این دست ویدئوها در نت مسلما زیاد هست مهم اینه زیرنویس داشته باشه ، اگه بتونید زیرنویسش کنید واقعا لطف بزرگی به خیلی از دوستان می کنید .

K!ng of th3 K!ngs
20-06-2014, 22:12
شما صبر کنید ویدئوی من به زبان فارسی که آماده بشه در یوتیوب و آپارات قرارش میدم ... همچنین در یه جایی که پاک نشه هم آپلودش میکنم...

hasanjun77
24-06-2014, 15:02
انشالله تا چند روز دیگه زیر نویس میکنم.
آموزش برپایه intel و سوکت115x هستش. درضمن به دلیل مهم بودن جزئیات تصویر، فیلم با کیفیت بالا انتخاب شد .

K!ng of th3 K!ngs
24-06-2014, 15:22
فیلم رو دیدم.
اون آقا خیلی خوب و تمیز کاز کرده...

hasanjun77
25-06-2014, 11:29
فیلم رو دیدم.
اون آقا خیلی خوب و تمیز کاز کرده...
من تقریبا 30 درصد از کار زیر نویس رو تموم کردم. اگه میخوای همین فیلمو بعنوان فیلم اصلی توی تاپیک بزنیم؟
انشالله فردا یا پس فردا فایل زیر نویس رو میذارم.

K!ng of th3 K!ngs
25-06-2014, 13:52
حالا همین فیلم رو تا زمانی که مال من آماده بهش میزاریم ...
بعدش هر دو رو قرار میدیم و اون یکی رو پاک نمیکنم...

ba maram
04-09-2014, 22:24
2 3 ماهه داره فیلم آماده میشه:n03:

Ahmad.S9689
25-11-2014, 19:59
میشه مشخصات دقیق قطعات یه کیس تا سقف 1.5 تومن که بازی های جدید رو بکشه بگی.

ممنون

afshin b
25-11-2014, 20:01
میشه مشخصات دقیق قطعات یه کیس تا سقف 1.5 تومن که بازی های جدید رو بکشه بگی.

ممنون

دوست عزیز اینجا جای این موضوع نیست. باید در قسمت مشاوره خرید سیستم تاپیک بزنید. درضمن با این بودجه بازی هایی که اخیرا امدن رو گمان نکنم بتونید بازی کنین.

4770k
29-11-2014, 21:41
زیر خاکی بالا اوردم
کسی میتونه یه فیلم برای اتصال کابل های برق پاور و کابل های ساتا بزاره؟ تمام مشکل من با اسمبل همینه

d.r amir
29-12-2014, 16:50
خب با توجه با اینکه خیلی ها این کار رو نمیتوانند انجام بدهند این تاپیک زده شد.
در ضمن اگر دایل آپ هستید هم به نظر من برید کافی نت دانلودش کنید.
در فایل پی دی اف و ویدئو ها همه چیز توضیح داده شده است که اصلا چرا خود فروشنده اسمبل نکنه.
در آخر از مدیران تقاضا دارم فایل رو پیوست کنند که پاک نشه...

نکات هنگلم خرید:(در آموزش ذکر نشده)
خب یک قسمت مهم دیگه هم زمانی هست که میخواید خرید کنید.این قسمت به این دلیل مهمه که فروشنده تمام سعیش رو میکنه که بهتون یک جنس رو بندازه
کلا به این چند روش این کار رو میکنه:
1-مثلا شما میخواید تا 1 میلیون بگیرید و قطعاتی رو مد نظر دارید.میرید اونجا و به فروشنده میگید من این قطعات رو میخوام.بعدا اون حساب میکنه یشه به فرض 900 تومن.طبیعیه که شما میرید جاهای دیگه هم یه نگاهی میندازید.میرید یه مغازه ی دیگه و اون حساب میکنه مثلا میشه 1 میلیون و 50 تومن به فرض.خب شما میگید اون ارزون تر شد پس برم پیش اون ولی... وقتی اون داره بهتون میده قطعات رو اگر حواستون باشه میبینید که داره قطعاتی غیر از چیز هایی که شما میخواستید میده.بعد که بهش میگید بهتون میگه "نه همون بسه و فلان چیز برای شما زیاده و ..." به این ترتیب قانع میشید و جنس ضعیف تر از چیزی که میخواخستید و البته چیزی که روی دستش باد کرده رو میخرید.حالا چطوری؟مثلا یک کارت هست که در اصل حافظه GDDR5 داره.اون فروشنده مدل DDR3 رو داره که روی دستش باد کرده.اون که ارزون تر هست رو حساب میکنه که دقیقا مشخصات یکسان فقط DDR3 و پهنای باند کمتری داره.
2-اون چیزی که شما میخواید رو موجود نداره و به جاش سعی میکنه چیزی گرون تر رو بده
3-یک برند آشغال داره و هیچ کس نخریده روی دستش باد کرده،اگر بفهمه که شما هیچی از سخت افزار سر در نمیارید به یه طریقی اون رو بهتون میفروشه.مثلا یه برندی که تا حالا اسمشم نشنیدید و گارانتی هم نداره ...
4-اگر بفهمن که شما از سخت افزار چیزی سر در نمیارید قطعاتی قدیمی رو بهتون میدن مثلا شما الان میدونید که سوکت 775 دیگه منسوخه ولی هم مادربردش موجوده هم پردازندش.حالا اگه شما حواستون نباشه میرید اونجا میگید سی پی یو 4 هسته ای میخوام.اونم بهتون سری های 4 هسته ای Core 2 Quad 775LGA میده ....

=============
خب حالا چطوری یه کاری کنیم که بهمون نندازن؟
کار خیلی ساده ایه
1-باید بدونید چی میخواید بگیرید.از قبل قطعات رو مد نظر داشته باشید و برنامه ریزی کنید اگر فلان قطعه گیر نیاد چی بگیرید.به هیچ وجه از فروشنده مشاوره نگیرید
2-حرف فروشنده رو گوش نکنید.باور کنید یا نکنید،فروشنده هر حرفی میزنه فقط برای سود خودشه نه کمک به شما
3-وقتی خریدید حتما جعبه ی قطعات رو نگاه کنید و چک کنید همه ی مشخصاتش روش نوشته شده باشه.مثلا اگر شما قراره GTS 450 بگیرید،اگر روی جعبش ننوشته بود 1Gb GDDR5 Memory اصلا نگیریدش.یا هر چیز دیگه ای.حتما GDDR5 رو نوشته باشه.نزارید 2 گیگ بودنش شمارو فریب بده
4-سعی کنید قطعاتتون گارانتی داشته باشن.اگه گرون شد اشکالی نداره.چون حد اقل میدونید اصل هستن
5-نزارید شما رو با جملاتی مثل "این 2 گیگ هست بهتره" یا این سری فنوم هست خوب تره" یا "انویدیا برای بازی خوب نیست یا ای ام دی " یا "اینتل توی بازی خوب نیست" شما رو گمراه کنه
در نهایت اصلا به حرفش گوش ندید... همین.قطعاتی رو میخواید بگیرید

اگر در دیدن فیلم ها مشکل دارید کدک زیر را دانلود کنید (تشکر از merikhi)

----------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش نکات کلی و AMD
آموزش Intel:

آموزش After Market Cooler

آموزش Water Cooler

آموزش کراس فایر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تشکر ویزه از K1lou به خاطر لینک ها
همه ی آموزش ها در یک لینک:
لینک مستقیم رپیدباز:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تشکر ویژه از:
surena_iran2564

لینک ها در دست پرسرعت شدن و دائمی شدن میباشند :D

تمامی حقوق برای نویسنده (K!ng of th3 K!ngs) رزرو شده است.در صورت کپی کردن ذکر منبع فراموش نشود.این مطلب برای اولین بار در ایران و توسط فروم پی سی ورلد و من منتشر شده.

ببخشید توضیح اینکه سیم دکمه پار(خاموش و روشن کردن و ریستارت)چجوری باید نصب شن توی فیلمها توضیح داده شده و لینک مربوط به اون کدومه؟

bahaarnarenj
20-05-2016, 12:38
سلام لینک ها کار نمی کنن؟

mehdi300022
24-11-2020, 02:29
مهندس جان دمت گرم ولی به نظرت اگه سیستم اجاره کنیم به صرفه تر نیست؟؟!!