PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد خرید پرینتر

mesbaha
09-07-2012, 17:59
سلام
من پرینتری میخواستم که بتونم بصورت بیسم ازش پرینت بگیرم.چه مارکی بهتره؟(مصرف خانگی)

majidgolizadeh
09-07-2012, 23:21
به نظر من برو HP Photosmart C310a یا B209a یا B210 بخر .
وایرلس
چاپ دورو C310a
اسکن 48 bit در C310 a
تاچ اسکرین
رزولشن بالا در چاپ
مهمترین قسمت اینکه کارتریج قابل شارز نمیخواد براش بخری و کارتریجهای خودش رو میتونی براحتی با جوهر ی که براش میخری شارژ کنی
اپسونsx 425 من داشتم فروختم خیلی زود هدش خشک میشه و احتیاج به تمیز کاری حرفه ای داره وکار تو نخواهد بود در کل دردسر زیاد داره
در ضمن مدلهایی که بالا اسم بردم سرعت چاپ در حالت معمولی خیلی بالاست و حال میکنی با سرعتش تو چاپ
این اپسون که گفتم تو چاپ دل ادم رو سیاه میکنه از بسکه کنده.
من تجربه 1 سال مو برات گفتم خودم الان C310a دارم به اینترنت هم وصل میشه و با صفحه تاچ اسکرینش کلی کار بدون استفاده از کامپیوتر میشه کرد در ضمن 5 کارتریجه
البته همه اینها برای کار خونگی عالیه

perna
10-07-2012, 03:09
من همین سوال رو در این تاپیک هم پرسیده ام با عرض پوزش از مدیران سایت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان (عذر می خوام اینجا مطرح کردم چون اجازه باز کردن تاپیک جدید نداشتم)

یه تاریخچه از پرینتر هام بگم « من کلا تا الان 10 تا پرینتر عوض کردم و اولین مدل چند کار Hp بود بعدش یه hp دیگه و بعد , Canon,canon,..., تا اینکه آخرین مدلش epson T50 . خیلی سر خراب شدن و شارژ کارتریز اذیت شدم و این نکته رو هم باید بگم که همه شون جوهرافشان بودند برای همین از شما راهنمایی می خوام ( البته باید عرض کنم که من عکاس نیستم ولی پدرم آتلیه دارند و به این پرینتر ها نیاز دارند و من هم برای ایشان می خوام خریداری کنم ) »

من برای کار حرفه ای عکاسی پرینتر می خوام خریداری کنم ، در حال حاضر پرینتر T50 دارم که چند وقتی هستش که خراب شده و یا درست شارژ نمی کنه یا یه رنگ رو چاپ نمی کنه و خلاصه دردسر شده..!

به همین دلیل می خوام پرینتر جدید بگیرم ،نظر خودم پرینتر P50 هستش ولی یکی از دوستان فرمودند که برای چاپ حرفه ای مناسب نیست! و سایه ها رو چاپ نمی کنه. ما خودمون عکس های بزرگ رو میدیم به یکی از همکاران که دستگاه مخصوص دارند و خیلی روی این موضوع حساس نیستم ولی نمی خوام که کیفیت عکس هامون هم پائین باشه و اگه به صرفه باشه ترجیه می دم از پرینتر حرفه ای تری استفاده کنم.

مشکل من اینجاست:

- طول عمر اکثر دستگاه ها پایینه و اذیت می کنند و حجم کار ما هم بالاست و نمی شه کار زمین روی بمونه ( فرق طول عمر بین لیزری و جوهر افشان رو نمی دونم )
- کیفیت چاپ بعضی پرینتر ها زیاد جالب نیست ، مثلا T50 به نسبت بقیه خیلی بهتر بود، ولی بعضی اوقات عکس ها رو دون دون چاپ می کرد (یعنی اینکه انگاری رزولیشن عکس ها پایین اومده کمی عکس ها بی کیفیت میشه)
- نمی دونم چرا بعد یه مدت عکس ها تغییر رنگ میدند و ضد آب هم نیستند، مشکل از جوهره یا از کاغذ نمی دونم ( کاغذ گلاسه با جوهر تانکری ، مارک جوهر رو خاطرم نیست)
- پرینتر فعلی رو هم می خوام تعمیر کنم که از این هم استفاده کنم، چند بار دادم تعمیر بشه و 120 تومان هم هزینه شده ولی هنوز مشکل داره. اگه تعمیر کار حرفه ای به من معرفی کنید ممنون میشم ( اینجوری اگه لیزری هم بگیرم جوهر افشان هم دارم من پرینتر قبلی هام هر وقت خراب شدند و هزینه تعمیرشون بالا شد دیگه برای تعمیر اقدام نکردم و از تعمیر کار پس نگرفتم ، ولی این دفعه نمی خوام اشتباه کنم و درست تعمیرش کنم تا دستم رو شاید یه روز بگیره)

در آخر چه مدلی بگیرم که با تانک سازگار باشه و ترجیحا از کجا بگیرم و اگه محبت کنید لیزری هم باشه مشکلی نیست ولی من اطلاع زیادی از پرینتر ها ندارم و این فروم هم خیلی گشتم ، ولی چیز زیادی در رابطه با کار خودم دستگیرم نشد.

یک سوال اساسی هم داشتم: فرض کنیم شما به من پرینتر لیزری معرفی کنید و من اون مدل رو بخرم ، آیا ممکنه پرینتر به خاطر حجم بالای کار ما آسیب ببینه؟؟؟
معمولا عکس پرسنلی زیاد چاپ میزنیم که موقع چاپ 1/4 کاغذ A4 رو پوشش میده، و بعدش دوباره ممکنه به همین صورت کاغذ جدید بگذاریم و 1/4 چاپ کنیم. مثلا در حدود روزی 30 ورق A4 یا کمتر.
چون پرینتر های لیزری داغ میشند برای همین پرسیدم شاید خراب بشند!

من پرینتر قبلی هام هر وقت خراب شدند و هزینه تعمیرشون بالا شد دیگه برای تعمیر اقدام نکردم و از تعمیر کار پس نگرفتم ، ولی این دفعه نمی خوام اشتباه کنم و درست تعمیرش کنم تا دستم رو شاید یه روز بگیره

majidgolizadeh
10-07-2012, 13:34
عزیز جان تانک فقط به Epson وصل میشه و بخیال HP بشو در این مورد البته وصل میشه ولی با دردسرهای فراوان روبرو خواهی بود.ولی کلا" Epson در دسر چاپش توی کار زیاده بعنوان نمونه
-کاغذ با گراماژ بالا رو رو تعداد 50عدد قاطی میکنه و کمکم باید بزنه
-باید دائما" در حال پرینت باشی وگر نه ورودی جوهرش خشک میشه و هدش درست پرینت نمیزنه اون موقع باید بری با حلال مخصوص و شلنگ وآمپول با فشار بازش کنی
-وسط کار گاهی وقتها بیخیال پرینت میشه و ارورهای الکی میده
ولی در کل HP رو اگر 10د روز هم پرنت نگیری و بعدش پرینت بگیری بدون مشکل چاپ میکنه ولی Epson هد کلین میخواد
پرینت لیزری هیچ موقع کیفیت چاپ حوهر افشان نداره ولی اگر 6 مه هم کار نکنه بازم مثل روز اول پرینت میزنه