PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در استفاده از 4 گیگ رم در ویندوز 64 بیتی

mb1372
08-07-2012, 23:34
سلام
با وجود اینکه روی لپتاپ ویندوز سون 64 بیتی نصب کردم ولی در قسمت my computer نوشته 3.46 usable . مشکل از کجاست؟
لپتاپ asus k53tk / cpu:a6-3420 / ram:4
ممنون

saeed_136915
09-07-2012, 00:04
سلام
مطمئنین ویندوزتون 64 بیتی هست؟؟
البته ممکنه مادربرد هم محدودیت ایجاد کنه

mb1372
09-07-2012, 00:18
آره.چن تا از نرم افزار های 32 بیتی روش نصب نمی شد.
یعنی ممکنه که cpu ای که از 64 بیت پشتیبانی می کنه رو بذارن روی مادر بوردی که پشتیبانی نمی کنه؟

saeed_136915
09-07-2012, 01:34
آره.چن تا از نرم افزار های 32 بیتی روش نصب نمی شد.
یعنی ممکنه که cpu ای که از 64 بیت پشتیبانی می کنه رو بذارن روی مادر بوردی که پشتیبانی نمی کنه؟

اول شما روی My Computer راست کلیک کنین و Properties رو انتخاب کنین و اونجا به قسمت System Type نگاه کنین که 64 بیتی هست یا نه.
بله مادربردها محدودیت ساپرت رم دارن و احتمال داره که 4 گیگ رم رو 3.4 گیگ بشناسه.(البته 4 و 3.4 زیاد تفاوتی نداره)

mb1372
09-07-2012, 09:43
میشه بگین از کجا میشه مطمئن شد که مادربورد پشتیبانی میکنه یا نه؟

saeed_136915
09-07-2012, 10:24
اگه لپتاپتون اینه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی مشخصاتش نوشته که تا 8 گیگ ساپرت میکنه. شما تنظیمات بایوس رو دستکاری نکردین؟؟

mb1372
09-07-2012, 13:16
نه.تازه خریدمش
ویندوز رو هم فروشنده روش نصب کرده
در ضمن همین لپتاپی هست که آدرسشو دادین

jafarian
09-07-2012, 22:39
یکیش به این شاید مربوط باشه که گرافیک لپ تاپ شما از رم میگیره که همون شر میشه اما اگر غیر ازاین باشه از طریق safe mode بالا بیاین ببینید اونجا هم به همین صورت رم شمارو نمایش میده اگر بازم همین 3.46 صورت بودمنوی run اجرا کنید داخلش دستور msconfig وارد کنید به سربرگ boot برین بعدشم Advanced options بعدش طبق شکل ببینید طبق شکل گزینه مورد نظر 0 باشه اگر 0 نبود تیکش بردارین تایید اوکی کنید ریستارت کنید اگر بازم به همین صورت بود به بایوس سیستم برین گزینه memory remap in BIOS ببینید فعاله یا نه طبق شکل دوم آخر سرم این ویندوز لینک دوم نصب کنید این ویندوز آپدیت احتمالش هست رم شما رو کامل شناسایی کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 012_x64.txt.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mb1372
10-07-2012, 09:16
یکیش به این شاید مربوط باشه که گرافیک لپ تاپ شما از رم میگیره که همون شر میشه اما اگر غیر ازاین باشه از طریق safe mode بالا بیاین ببینید اونجا هم به همین صورت رم شمارو نمایش میده اگر بازم همین 3.46 صورت بودمنوی run اجرا کنید داخلش دستور msconfig وارد کنید به سربرگ boot برین بعدشم Advanced options بعدش طبق شکل ببینید طبق شکل گزینه مورد نظر 0 باشه اگر 0 نبود تیکش بردارین تایید اوکی کنید ریستارت کنید اگر بازم به همین صورت بود به بایوس سیستم برین گزینه memory remap in BIOS ببینید فعاله یا نه طبق شکل دوم آخر سرم این ویندوز لینک دوم نصب کنید این ویندوز آپدیت احتمالش هست رم شما رو کامل شناسایی کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 012_x64.txt.html

بایوس که چنین چیزی نداشت.بقیه موارد رو هم امتحان کردم.درست نشد:41:.
میشه مطمئن شد که فضای باقیمانده رم به گرافیک داده شده یا نه؟

jafarian
10-07-2012, 14:08
بایوس که چنین چیزی نداشت.بقیه موارد رو هم امتحان کردم.درست نشد:41:.
میشه مطمئن شد که فضای باقیمانده رم به گرافیک داده شده یا نه؟

نصب اون ویندوزی رو که گفتم انجام دادین ورژن 64 بیتیش لینکش قراردادم ؟ بعدش از داخل safe mode هم تست کردین از طریق فرمان msconfig هم رفتین ببینید که به همین صورته یا نه ؟ اگر که کامپیوتر شما گرافیک حالت share داشته باشه از رم میگیره به گرافیک اختصاص میده تو بعضی از گرافیکهای لپ تاپ به همین صورته اون ونیدوز که گفتم حتما تست کنید بعلاوه تو حالت safe mode .

mb1372
11-07-2012, 17:33
نصب اون ویندوزی رو که گفتم انجام دادین ورژن 64 بیتیش لینکش قراردادم ؟ بعدش از داخل safe mode هم تست کردین از طریق فرمان msconfig هم رفتین ببینید که به همین صورته یا نه ؟ اگر که کامپیوتر شما گرافیک حالت share داشته باشه از رم میگیره به گرافیک اختصاص میده تو بعضی از گرافیکهای لپ تاپ به همین صورته اون ونیدوز که گفتم حتما تست کنید بعلاوه تو حالت safe mode .
ویندوز رو که امتحان نکردم.چند روزی طول میکشه تا دانلودش کنم:31:
بعد دانلود مزاحم میشم
سپاس:11:

mb1372
11-07-2012, 19:05
یه مورد دیگه یادم اومد:
توی ویندوز سون 32 بیتی هم که رم قابل استفاده باید 3 و خورده ای گیگ باشه ، فقط 2.24 گیگ از رم شناسایی شده بود:18:
این یه چیزی رو داره داد میزنه.ولی نمی دونم چی؟میشه کمک کنید؟

jafarian
11-07-2012, 23:08
یه مورد دیگه یادم اومد:
توی ویندوز سون 32 بیتی هم که رم قابل استفاده باید 3 و خورده ای گیگ باشه ، فقط 2.24 گیگ از رم شناسایی شده بود:18:
این یه چیزی رو داره داد میزنه.ولی نمی دونم چی؟میشه کمک کنید؟
ه
همینطور که قبلا هم اشاره کردم اگر با اون روشها که گفتم مشکلتون رفع نشد یعنی از تو safe mode چک کردن از طریق msconfig یا مورد شما مربوط به گرافیک میشه که حالت شر داره از رم میگیره یا که با همون ویندوز تست کنید چون همینطور که اشاره کردم روی یک لپ تاپ ویندوزش 32 بیتی بود همین ویندوزی که به شما معرفی کردم نصب کردم البته ورژن 32 بیتیش رم لپ تاپ کامل 2 گیگش شناخت.

consolemarket
04-08-2012, 15:16
فکر نکنم تو ویندوز 64 بیتی به مشکل بخوری!!!!!!!!تعجبه!!!!!!!!!!!

mb1372
04-08-2012, 16:39
از اينكه رمش 3.48 توي ويندوز 64 بيتي هست مطمئنم.اگه بدونيد كه 3 نسخه ويندوز رو (حتي ويندوز آپديت شده تا2012) هم امتحان كردم ، تعجبتون بيشتر ميشه:27:
سوالم اينجاست كه آيا باقيمانده رم صرف گرافيك ميشه يا نه؟از كجا مطمئن بشم؟!!
توي task manager پانصد و خورده اي مگابايت صرف system reserved شده.نمي دونيد اين system reserved دقيقا چيه؟:9: