PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرینت با مقیاس یک هزارم

nelahe
07-07-2012, 08:26
سلام

چطور در قسمت پرینت تعیین کنیم که این کار (برای نقشه ها) با مقیاس یک هزارم، یک صدم و غیره پرینت گرفته شود

nelahe
12-07-2012, 09:51
هیچ راهی نداره

نمی شه با مقیاس پرینت گرفت

aram_nfs
12-07-2012, 23:57
سلام

برای این کار بهتره قبل از پرینت نسبت رو درست کنید و بعد پرینت بگیرید چون پرینت فایل با حجم بزرگ مسلتزم وقت و پردازش زیادیه

ولی در هر صورت برای این کار کافیه درصد تغییر طول و عرض رو با استفاده از رادیکال مقیاست بدس بیاری

مثلا برای مقیاس یک هزارم کافیه طول و عرض رو به مقدار (1/sqrt1000) یعنی چیزی حدود 1/31.6 درصد انتخاب کنی

موفق باشی

nelahe
14-07-2012, 09:38
سلام

برای این کار بهتره قبل از پرینت نسبت رو درست کنید و بعد پرینت بگیرید چون پرینت فایل با حجم بزرگ مسلتزم وقت و پردازش زیادیه

ولی در هر صورت برای این کار کافیه درصد تغییر طول و عرض رو با استفاده از رادیکال مقیاست بدس بیاری

مثلا برای مقیاس یک هزارم کافیه طول و عرض رو به مقدار (1/sqrt1000) یعنی چیزی حدود 1/31.6 درصد انتخاب کنی

موفق باشی

مرسی از شما

چطور یک عدد را تبدیل می کنید مثلاً طول 16 است برای تبدیل به مقیاس یک هزارم

رادیکال مقیاس و (1/sqrt1000) را چطور حساب می کنید

aram_nfs
14-07-2012, 13:32
خوب برای تبدیل اندازه تصویر با استفاده image size که می تونی با کلید های ترکیبیه alt+ctrl+I بهش برسی

عدد طولت رو ضبدر یک بروی رادیکال مقیاست بکن و عدد بدست اومده رو توی طول یا عرض تصویرت (هر کدوم رو که ضرب کردی) وارد کن اگه طول به عرض اتچ باشه یعنی constrain proportion تیک خورده باشه طول یا عرض دیگه هم به خودی خود تنظیم میشه

برای محاسبه عدد هم از ماشین حساب ویندوز استفاده کن به راحتی

nelahe
14-07-2012, 16:51
سلام

شما منظورتون از رادیکال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، تقسیم بود. من مونده بودم که حساب کردن رادیکال پیچیده است.

دستتون درد نکنه مرسی

aram_nfs
14-07-2012, 23:11
ببخشید فرق بین رادیکال و تقسیم رو می دونم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فک نمی کنم توضیحم اینقده گنگ بوده باشه

nelahe
16-07-2012, 17:22
سلام

منظورم این نبود که شما متوجه نیستید!!!

خواستم مطمئن شم که ببینم خودم درست متوجه شدم یا نه

اگه منظورم اشتباه رسوندم باید ببخشید