PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد روی پا موقع شوت زدن

H 2 H
06-07-2012, 22:37
سلام به همه دوستان....
من تو رشته فوتسال فعالیت میکنم....
حدودا 1 ماهه پیش .... میخواستم توپ رو شوت کنم که دفاع حریف توپ رو زد منم با همون قدرت که میخواستم توپ رو شوت کنم پای اون رو شوت کردم طوریکه انگشت کوچیکه پام از جا در اومد ..... الان موقع دویدن یا پاس دادن خوبه پام ولی همین که میخوام شوت بزنم دردی میاد روی پام که تا 5 دقیقه هستش بعد دوباره آروم میشه ....ولی واقعا اذیت میکنه نمیدونم چیکارش کنم .. نمیخوام از آمادگی بدنیم دور بشم ولی این پا یکم کار رو سخت کرده موقعی که میخوام ضربه تمام کننده بزنم.
از دوستان میخوام کمک کنن ببینم علت چیه و راه درمان چیه ؟؟
ممنون .

morsadr
07-07-2012, 15:12
سلام به همه دوستان....
من تو رشته فوتسال فعالیت میکنم....
حدودا 1 ماهه پیش .... میخواستم توپ رو شوت کنم که دفاع حریف توپ رو زد منم با همون قدرت که میخواستم توپ رو شوت کنم پای اون رو شوت کردم طوریکه انگشت کوچیکه پام از جا در اومد ..... الان موقع دویدن یا پاس دادن خوبه پام ولی همین که میخوام شوت بزنم دردی میاد روی پام که تا 5 دقیقه هستش بعد دوباره آروم میشه ....ولی واقعا اذیت میکنه نمیدونم چیکارش کنم .. نمیخوام از آمادگی بدنیم دور بشم ولی این پا یکم کار رو سخت کرده موقعی که میخوام ضربه تمام کننده بزنم.
از دوستان میخوام کمک کنن ببینم علت چیه و راه درمان چیه ؟؟
ممنون .
دوست عزیز اصولا دردهایی که در اثر ضرب دیدگی ایجاد می شوند درمانی بجز مسکن و ضد التهاب و گذشت زمان ندارند . البته نرمش و در مواردی فیزیوتراپی می توانند کمک کننده باشند . در هر صورت بهتره که توسط یک ارتوپد بررسی شوید

H 2 H
07-07-2012, 19:12
مرسی دوست عزیز واسه پاسخ ..... یعنی فیزیو تراپی واسه استخوان هم خوبه ؟؟؟؟ من فکر میکردم فیزیوتراپی واسه ماهیچه و کشیدگی اون هست !!!!! به هر حال مرسی از راهنماییت حتما میرم پیش ارتوپد

hamed999
09-07-2012, 01:14
دوستمون که جوابتون رو داد - اما به عنوان یه فوتسالی میگم تا وقتی پات خوبه خوب نشده با اون پا شوت نزن با اون یکی شوت بزن - چون اکثرا فوتسالیست ها دو پا هستن --- من خودم تو یک ماه پیش اصلا با پا راست شوت نزدم تا خوب بشه - اینجوری هم از تمرین عقب نمیمونی هم روند بهبودیت تازه بهتر هم میشه

morsadr
13-07-2012, 16:44
مرسی دوست عزیز واسه پاسخ ..... یعنی فیزیو تراپی واسه استخوان هم خوبه ؟؟؟؟ من فکر میکردم فیزیوتراپی واسه ماهیچه و کشیدگی اون هست !!!!! به هر حال مرسی از راهنماییت حتما میرم پیش ارتوپد

بله درسته فیزیوتراپی عمدتا روی ماهیچه ها و تاندونها تاثیر دارد ولی عمده دردهای ضرب دیدگی نیز در اثر آسیب ماهیچه ای می باشد . در مورد استخوانها نیز تقویت ماهیچه ها کمک کننده می باشد چون این ماهیچه ها هستند که سیستم استخوانی را در بر دارند و حمایت می کنند و خیلی وقتها با تقویت عضلات یک ناحیه به کاهش آسیب غیر عضلانی نیز کمک می شود مانند فیزیوتراپی در کمر درد ها و یا استفاده از فیزیو ترالپی در بعد از درمان شکستگی ها