PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای cpu

Emir1
05-07-2012, 17:02
سلام،
یه سیستم نسبتا قدیمی دارم که بعضی اوقات ازش استفاده میکنم، جدیدا سی پی یو و مادربوردش رو با یه نفر طاق زدم، مادربوردش ga-8i865pe775-g-rh Giga هست (سوکت 775) و سی پی یوش 3.06 ،فقط سی پی یو شدیدا صدای بلند و آزار دهنده داره، من قبلا تو هیچ سیستمی همچین صدایی نشنیده بودم، آیا همه ی سی پی یوهای این مدلی به این شکل صدای بلند دارن؟ راه حلی هست که بشه صداش رو کم کرد؟
اگه راه حلی برای صداش نباشه مجبورم سی پی رو عوض کنم چون صداش تقریبا غیرقابل تحمله! واسه این مادربورد نهایتش میشه سی پی یوهای دو هسته ای سلرون وصل کرد درسته؟ یه دو هسته ای سلرون قدرتمنده یا این سی پی یوی 3 فول؟
مرسی

EXTREME
05-07-2012, 22:22
اون صدای فن است
سی پی یو تون قدیمیه و تکنولوژیش قدیمیه ودماش به نسبت بالاست به همین دلیل باید دور فن بره بالا تا بتونه دما رو کنترل کنه چون دور فن بر اساس دمای سی پی یو تنظیم میشه
برای کم کردن صدای فن باید یک جوری دمای سی پی یو رو کم کنید سیستم رو خاک گیری کنید فن سی پی یو رو خاک گیری کنید و یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید تهویه کیس رو. بهتر کنید و دمای محیط رو کاهش بدین
حالت smart fan هم در بایوس فعال باشه با این کارها دمای سی پی یو کم و دور فن هم کمتر میشه اگر فن سیم کنترلر فن داشته باشه

پروسس های اضافرو ببنیدید و چک کنید سیستم ویروسی نباشه اینا باعث بالارفتن cpu usage ودر نتیجه دمای سی پی یو میشن

Emir1
06-07-2012, 13:15
راستش سیستم که اول روشن میشه، صدا کمه بعد چند دقیقه خیلی زیاد میشه. این خمیری که میگید چه نوع خمیری باشه؟ باید فن رو بردارم و روی سی پی یو بزنم؟ نیازی که به در آوردن سی پی یو نیست؟
این اسمارت فنی که توضیح دادین در حالتی جواب میده که فن سیم کنترلر داشته باشه؟ این سیم رو چطور میتونم بفهمم داره یا نه، اگه اینم توضییح بدین که چطور smart fan بایوس رو فعال کنم ممنون میشم. شرمنده زیاد سوال پرسیدم:11:

EXTREME
06-07-2012, 13:35
فن سی پی یوتون 3سیمه است یا 4 سیمه ؟

بله باید فن رو بردارین و روی سی پی یو خمیر بزنید قبلش باید خمیر های قبلی روی سی پی یو رو پاک کنید نیازی به برداشتن سی پی یو نیست
اگه فنتون 4 سیمه باشه و سیم کنترل فن داشته باشه تو بایوس در قسمت pc health status میتونید اسمارت فن رو فعال کنید که بر اساس دمای سی پی یو دورش تنظیم بشه
خمیر هم یک خمیر خوب مثل tx3 یا tx4 تهیه کنید