PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کار افتادن پورت usb. Usb Devices not Recognized

golijan
05-07-2012, 12:04
یه لپ تاپ دارم که چهارتا پورت یو اس بی داره. یکی از پورتهای یو اس بی که نمیدونم به چه علت یکدفعه از کار افتاده و هر وقت دستگاه یا فلشی بهش وصل میکنم پیغام USB Devices Not Recognized میده . ویندوز هم عوض کردم ولی باز درست نشده. خیلی واسم مهمه. یکی راهنمایی کنه..................:41:

jafarian
05-07-2012, 13:08
طبق روشهای پایین از سایت مایکروسافت برین:20:

روش اول

پنجره run اجرا کنید داخلش دستور Devmgmt.msc وارد کنید اینتر کنید بعدشم تو صفحه ای که باز میشه روی گزینه computer کلیک راست کنید گزینه Scan for hardware changes انتخاب کنید دیوایس منیجر ببنیدین بعدش

روش دوم

طبق مرحله قبل پنجره run اجراکنید داخلش دستور Devmgmt.msc وارد اینترکنید بعدشم این گزینه Universal Serial Bus controllers رو پیدا کنید روش دبل کلیک کنید از زیر منویی که باز میشه گزینه USB Root Hub Properties پیدا کنید روش کلیک راست کنید گزینه properties انتخاب کنید بعدم به سربرگ Power Management برین اونجا تیک گزینه Allow the computer to turn off this device to save power بردارین تایید کنید درضمن تمامی گزینه هایی که تو اون قسمت به همین USB Root Hub Properties اسم میبینید باید تک تک همین کار کنید بعدشم تایید کنید روی گزینه computer برین گزینه Scan for hardware changes انتخاب کنید بعدش دیوایس منیجر ببنیدین

روش سوم

سیستم ریستارت کنید قبلش هر چی دستگاه usb که به کیس وصل هست جدا کنید بعدش کعه وارد ویندوز شدین بعد از 10 دقیقه از نوع تست کنید علت دیگه هم که امکانش هست این مشکل به وجود بیاد از ولتاژ کمی هست که به درگاه usb میرسه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

golijan
05-07-2012, 18:18
کاراییی که گفتین رو انجام دادم ولی درست نشد.:45:
واااااااااااااااااااااای خدا. یکی بگه چیکار کنم....

jafarian
05-07-2012, 23:50
از این دو تا روش دیگه که میگم برین .

روش اول

کامپیوتر خاموش کنید بعدش کلا کابل برق از کیس جدا کنید همچنین کلیه دستگاههای usb رو که به کیس اتصال داره رو جدا کنید بعد 30 دقیقه به همین صورت که سیستم خاموش صبر کنید درمرحله بعد دستگاههای usb رو که بیشتر باهاشون کاردارین بطور مثال موس یا کیبورد فقط وصل کنید بعدش سیستم روشن از نوع تست کنید

روش دوم

تو این روش طبق سایت پایین که بصورت شکل توضیح داده شده پیش برین ابتدا تمامی دستگاههای usb رو از کیس جدا کنید به غیر از موس کیبورد در مرحله بعد داخل سرچ منوی استارت دستور Advanced System settings رو وارد کنید گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شکل 1 پنجره که تو سایت قرارداده شده باز میشه بعدش تو همین شکل اول به سربرگ Advanced برین اونجا گزینه Environment Variables که بصورت زرد رنگ مشخص شده رو انتخاب کنید داخل شکل 2 از قسمت System variables گزینه New رو که بصورت زردرنگ مشخص شده رو انتخاب کنید داخل شکل 3 داخل کادر اول این دستور devmgr_show_nonpresent_devices رو وارد کنید داخل کادر دوم هم عدد 1 تایپ کنید بعد از 3 دقیقه روی دکمه اوکی کلیک کنیدبعدش طبق شکل 4 پنجره دیوایس منیجر اجرا کنید اونجا گزینه از قسمت View گزینه hidden devices انتخاب کنید بعد طبق شکل 5 یکسری دستگاهها بصورت کمرنگ در قسمت universal serial bus controllers مشاهده میکنید همه این گزینه ها رو آنیستال کنید بعدش طبق شکل شماره 6 روی کلید استارت منو کلیک راست گزینه Open Windows Explorer انتخاب کنید بعدش تو کادر سرچ طبق شکل دستور INFCACHE.1 رو وارد اینتر کنید اگر ازاون قسمت موفق نشدین از این مسیرم C:\Windows\System32\Driver Store میتونید برین برای پیدا کردن اون فایل بعدش روی همین فایل INFCACHE.1 که پیدا شد کلیک راست گزینه Properties انتخاب کنید تا پنجره ای طبق شکل 7 باز بشه اونجا به سربرگ Security برین بعدش روی دکمه Add کلیک کنید طبق شکل که بصورت زرد رنگ مشخص شده طبق شکل 8 داخل کادر گزینه Administrators رووارد کنید که اونم بصورت زرد رنگ مشخص شده روی دکمه اوکی بعد از آخر کلیک کنید بعد این فایل INFCACHE.1 پاک کنید بعد درمرحله آخرم تمامی دستگاهها ی usb رو مجدد به سیستم اتصال بدین چک کنید از نوع.

golijan
06-07-2012, 14:02
از این دو تا روش دیگه که میگم برین .

روش اول

کامپیوتر خاموش کنید بعدش کلا کابل برق از کیس جدا کنید همچنین کلیه دستگاههای usb رو که به کیس اتصال داره رو جدا کنید بعد 30 دقیقه به همین صورت که سیستم خاموش صبر کنید درمرحله بعد دستگاههای usb رو که بیشتر باهاشون کاردارین بطور مثال موس یا کیبورد فقط وصل کنید بعدش سیستم روشن از نوع تست کنید

روش دوم

تو این روش طبق سایت پایین که بصورت شکل توضیح داده شده پیش برین ابتدا تمامی دستگاههای usb رو از کیس جدا کنید به غیر از موس کیبورد در مرحله بعد داخل سرچ منوی استارت دستور Advanced System settings رو وارد کنید گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شکل 1 پنجره که تو سایت قرارداده شده باز میشه بعدش تو همین شکل اول به سربرگ Advanced برین اونجا گزینه Environment Variables که بصورت زرد رنگ مشخص شده رو انتخاب کنید داخل شکل 2 از قسمت System variables گزینه New رو که بصورت زردرنگ مشخص شده رو انتخاب کنید داخل شکل 3 داخل کادر اول این دستور devmgr_show_nonpresent_devices رو وارد کنید داخل کادر دوم هم عدد 1 تایپ کنید بعد از 3 دقیقه روی دکمه اوکی کلیک کنیدبعدش طبق شکل 4 پنجره دیوایس منیجر اجرا کنید اونجا گزینه از قسمت View گزینه hidden devices انتخاب کنید بعد طبق شکل 5 یکسری دستگاهها بصورت کمرنگ در قسمت universal serial bus controllers مشاهده میکنید همه این گزینه ها رو آنیستال کنید بعدش طبق شکل شماره 6 روی کلید استارت منو کلیک راست گزینه Open Windows Explorer انتخاب کنید بعدش تو کادر سرچ طبق شکل دستور INFCACHE.1 رو وارد اینتر کنید اگر ازاون قسمت موفق نشدین از این مسیرم C:\Windows\System32\Driver Store میتونید برین برای پیدا کردن اون فایل بعدش روی همین فایل INFCACHE.1 که پیدا شد کلیک راست گزینه Properties انتخاب کنید تا پنجره ای طبق شکل 7 باز بشه اونجا به سربرگ Security برین بعدش روی دکمه Add کلیک کنید طبق شکل که بصورت زرد رنگ مشخص شده طبق شکل 8 داخل کادر گزینه Administrators رووارد کنید که اونم بصورت زرد رنگ مشخص شده روی دکمه اوکی بعد از آخر کلیک کنید بعد این فایل INFCACHE.1 پاک کنید بعد درمرحله آخرم تمامی دستگاهها ی usb رو مجدد به سیستم اتصال بدین چک کنید از نوع.

دوست عزیز اولا از وقتی که واسه راهنمایی گذاشتی ممنون
ولی من از win xp استفاده میکنم و در مسیر system32 فولدری بنام Driver Store وجود ندارد!!! فولدرهای dllcache و DRVSTORE وجود دارند که البته در هیچ کدام فایل INFCACHE.1 وجود ندارد.
منتظرم>.................:45:

jafarian
06-07-2012, 15:40
همونطور که گفتم به غیر از موس و کیبورد مابقی دستگاهها رو وقتی که سیستم کلا خاموش کابل برقم به سیستم وصل نیست جدا کرده باشین بعد این روش برین اون فایلی که من بهش اشاره کردم تو ویندوز اکس داخل این مسیر C:\WINDOWS\system32\drivers\INFCACHE.1 قرارداره به این مسیر برین ببینید این فایل میبینید یا که نه اگر بود طبق همون روش که گفتم پیش برین اگرم که نبود باز روی مای کامپیورت کلیک راست گزینه properties انتخاب کنید به سربرگ advanced برین اونجا گزینه Environment Variables انتخاب کنید بعدش تو قسمت پایین بخش دوم گزینه new رو بزنید بعدش تو کادری که باز میشه همونطور که قبلا توضیح دادم تو قسمت اول این دستور devmgr_show_nonpresent_devices پیست کنید تو قسمت دوم هم عدد 1 بزنید بعدش پنجره دیوایس منیجر اجرا کنید گزینه view رو اتخاب کنید از زیرمنوش گزینه Show Hiden Devices انتخاب کنید حالا در قسمت Universal Serial Busها و Human Interface Device ها تمام کمرنگها و علامت دارها رو Unistall کنید و ازآخرم سیستم ریستارت کنید بعد ازنوع تست کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

golijan
06-07-2012, 19:06
چیزایی که گفتین رو انجام دادم و همه کم رنگها و علامت دار ها رو unistall کردم اما درست نشد
راستی INFCACHE.1 در مسیری که گفتین وجود نداشت بلکه در مسیر C:\WINDOWS\inf و C:\WINDOWS\NLDRV\001 وجود داره که البته وقتی properties میگیری سربرگی بنام security نداره.
:45:

jafarian
06-07-2012, 22:37
دیگه مشکل شما به احتمال زیاد مربوط به پورت usb که دارین میشه البته قبلش تمامی درایورهای لپ تاپ آپدیت کنید همینطورم که گفتم لپ تاپ از برق بکشین باطری لپ تاپ به مدت نیم ساعت دربیارین بعدش جابزنید ازنوع تست کنید اگر بااین دورشم راه نیفتاد اگر به پورت usb زیاد احتیاج دارین باید به فکر خرید یک هاب usb باشین که قیمتی حول و حوش 3500 تومن داره .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

golijan
07-07-2012, 09:12
یعنی پورت USB بصورت سخت افزاری خراب شده؟
قابل تعمیر هست؟ چه جوریه؟ میشه توضییح بدین....

golijan
07-07-2012, 11:07
امروز به نمایندگی شرکت DELL زنگ زدم و مشکلمو بهشون گفتم.
نتیجه:
از آنجایی که من جهار تا پورت usb دارم (دوتا پشت لپ تاپ و دوتا کنار(سمت راست) لپ تاپ) گفتن که دوتای پشتی پورت هایی هستن که رو مادربرد هستن و دوتای کناری مثل کارتهای توسعه که پورت USB هستن رو مادر برد نصب شدن. مال من یکی از پورت های پشتی خراب شده. خلاصه نتیجه این شد که یا پورت رو مادر برد تکون خورده (احتمال قوی تر) یا چیپ Usb خراب شده . درهرصورت باید سخت افازری تعمیر بشه و حدودا 100 هزار تومنی خرج میبیره. واااای رفتم تو خرج
البته به پیشنهاد اون کارشناسی که باهاش حرف زدم گفت چونکه من سه تا پروت فعال دیگه دارم فعلا این خرج رو نکنم بهتره چون اگه باز یکی دیگه از این پورتها خراب بشه و دوباره ببرم تعمیر دوباره باید حدودا 100 تومنی خرج کنم. پس فعلا با این وضعیت باید کنار بیام.

jafarian از اینکه این یکی دو روزه وقت گذاشتی و راهنمایی کردی ممنون.دمت گرم:7:

pararak
20-05-2014, 20:27
سلام
من لب تابم toshiba satellie a300 هستش یه چند روزی میشه هر 3 تا پورت یو اس بی از کار افتاده هر روشی رو بگی امتحان کردم نشد تو device manger که میرم روی درایورها یه مثلث زرد رنگه درایورش هم آپدیت کردم بعد همه درایورها رو
unistal کردم وقتی درایورها رو میشناسه در پایان پیام میده driver not succsesfully install در ضمن ویندوز ویستای 32 اصل روی سیستم نصبه که بعد از این مشکل آپدیت شده تو تنظیمات یو اس بی هم enable ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

mohammadi_4u
20-05-2014, 20:43
سلام
ابتدا مطمین شوید نرم افزاری هست یا سخت افزاری .
یه یو اس بی به همون پورت که جواب نمیده بزنید و به منوی بوت اپشن بروید ببینید شناخته شده نام یو اس بی یا خیر.اگه بله نرم افزاریه و میشه رفعش کرد و اگه خیر متاسفانه سخت افزاریه و باید چک بشه.

pararak
20-05-2014, 22:47
سلام
منظورتون منوی بوت بایس هستش؟
با تشکر

pararak
21-05-2014, 01:06
سلام دوست عزیز
تو قسمت بوت آپشن فلش شناخت پس اشکال نرم افزاریه شما چه راه حلی رو پیشنهاد می کنید

mohammadi_4u
21-05-2014, 05:44
سلام علیکم
خدارو شکر حالا که نرم افزاریه
ابتدا تموم قطعات usb رو از سیستم جدا کنید .حتی موس .بعد سیستم رو خاموش کنید و از برق خارج کنید و یبار clear cmos کنید.بعد چند دقیقه روشنش کنید .و. فقط و فقط اجزای لزوم رو به پورت یو اس بی بزنید و از تب دوایس منیجر scan for hardware change. بزنید .
اگه مشکل مرتفع شد که هیچ .اگه نشد سیستم رستور جهت رفع تداخل نرم افزاری .نصب کنید. و در اخرین مرحله اگه بازم رفع نشد این اپدیت رو نصب کنید از سایت مایکروسافت. KB2830154
....

...........
لینک یوتیوب