PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در ادغام دو پارتیشن و تغییر پارتیشن سیستم

armin100
04-07-2012, 08:56
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه هارد دارم که از 3 پارتیشن تشکیل شده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M: از لحاظ فیزیکی اولین پارتیشن من هست. قبلا روش ویندوز نصب بود اما الان خالیه و صرفا شامل فایل هایی میشه که یک System Partition به اونها نیازمنده.
C: از لحاظ فیزیکی دومین پارتیشن من هست. در حال حاضر، ویندوزم روش قرار داره.
D: از لحاظ فیزیکی سومین پارتیشن من هست. تمامی داده ها و اطلاعات جانبیم روی این پارتیشن هست.

حالا کاری که می خوام بکنم این هست که پارتیشن های M و C رو ادغام (Merge) کنم. برای این کار من از نرم افزار EASEUS Partition Master هم استفاده کردم اما موقع ادغام این دو پارتیشن، بهم میگه که چون یکی از اونها System Partition و دیگری Boot Partition هست، امکانش وجود نداره. به همین خاطر فکر می کنم قدم اول من باید این باشه که System Partition رو از M به C منتقل کنم تا M به یه پارتیشن معمولی تبدیل بشه. اما نمیدونم باید چه جوری این کار رو انجام بدم...

کسی از دوستان می تونه من رو راهنمایی کنه؟

takro22
04-07-2012, 09:03
در مورد پارتیشن بندی می توانی به این لینک مراجعه کنی مطالب خوبی دارد : لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
04-07-2012, 09:06
با نرم افزار paragon partion هم تست کنید اگه با اونم نشد نمیشه چون اون درایوتون فایل های بوت داره

r.gharravi
04-07-2012, 10:11
این نرم افزار کارت رو راه میندازه : AOMEI Partition Assistant Pro Edition 5.1

لینک دانلود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_t6262
04-07-2012, 10:15
من از برنامه easeus partition master home edition برای ادغام دو تا پارتیشن که ویندوز نتوانست ادغام کنه استفاده کنه. باید بگم که کارش فوق العاده بود.

راحت گزینه merge را انتخاب میکنی و بعد دو تا پارتیشن را انتخاب میکنی و در پایان apply میکنی و تمام.

armin100
04-07-2012, 10:49
در مورد پارتیشن بندی می توانی به این لینک مراجعه کنی مطالب خوبی دارد : لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون دوست عزیز اما متاسفانه مطلبی مربوط به مشکلی که من دارم پیدا نکردم.

armin100
04-07-2012, 10:53
با نرم افزار paragon partion هم تست کنید اگه با اونم نشد نمیشه چون اون درایوتون فایل های بوت داره

خیلی ممنون دوست عزیز از پاسخ شما
متاسفانه نسخه ای که من از این نرم افزار دارم روی Windows 8 نصب نمیشه. ظاهرا نسخه ی جدیدش با این ویندوز هم سازگار شده که چون حجمش بالاست الان نمی تونم دانلودش کنم. اگه راهی پیدا نکردم، اون رو هم حتما تست می کنم.

armin100
04-07-2012, 10:58
این نرم افزار کارت رو راه میندازه : AOMEI Partition Assistant Pro Edition 5.1

لینک دانلود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی ممنون دوست عزیز از پاسخ شما
من این نرم افزار رو دانلود و نصب کردم. اما موقع انجام عمل Merge باز هم با این پیغام مواجه میشم:

Boot Partition and system partition can not be merged into one

آیا منظور شما این بود یا اینکه باید عملی جز Merge انجام بدم؟

armin100
04-07-2012, 11:00
من از برنامه easeus partition master home edition برای ادغام دو تا پارتیشن که ویندوز نتوانست ادغام کنه استفاده کنه. باید بگم که کارش فوق العاده بود.

راحت گزینه merge را انتخاب میکنی و بعد دو تا پارتیشن را انتخاب میکنی و در پایان apply میکنی و تمام.

از پاسخ شما هم ممنون دوست عزیز
اما همون طور که در پست اول هم گفتم، این کار با توجه به وضعیت هارد بنده توسط این نرم افزار عملی نبود...

K1lou
04-07-2012, 11:12
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه هارد دارم که از 3 پارتیشن تشکیل شده:

M: از لحاظ فیزیکی اولین پارتیشن من هست. قبلا روش ویندوز نصب بود اما الان خالیه و صرفا شامل فایل هایی میشه که یک System Partition به اونها نیازمنده.
C: از لحاظ فیزیکی دومین پارتیشن من هست. در حال حاضر، ویندوزم روش قرار داره.
D: از لحاظ فیزیکی سومین پارتیشن من هست. تمامی داده ها و اطلاعات جانبیم روی این پارتیشن هست.

حالا کاری که می خوام بکنم این هست که پارتیشن های M و C رو ادغام (Merge) کنم. برای این کار من از نرم افزار EASEUS Partition Master هم استفاده کردم اما موقع ادغام این دو پارتیشن، بهم میگه که چون یکی از اونها System Partition و دیگری Boot Partition هست، امکانش وجود نداره. به همین خاطر فکر می کنم قدم اول من باید این باشه که System Partition رو از M به C منتقل کنم تا M به یه پارتیشن معمولی تبدیل بشه. اما نمیدونم باید چه جوری این کار رو انجام بدم...

کسی از دوستان می تونه من رو راهنمایی کنه؟

با سلام
این مشکل شما کمی شبیه به مشکل من در این تایپیک هست این رو هم ببینید بدک نیست البته من می خواستم پارتیشن رو پاک کنم
نسخه بوت اکرونیس رو هم یک امتحان بکنید . و یا می تونید از سایزش کم کنید و قسمتهای دیگه رو به پارتیشن دلخواه خودتون بدید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

armin100
04-07-2012, 20:22
با سلام
این مشکل شما کمی شبیه به مشکل من در این تایپیک هست این رو هم ببینید بدک نیست البته من می خواستم پارتیشن رو پاک کنم
نسخه بوت اکرونیس رو هم یک امتحان بکنید . و یا می تونید از سایزش کم کنید و قسمتهای دیگه رو به پارتیشن دلخواه خودتون بدید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز :11:
اتفاقا مشکل شما دقیقا همین مشکل بنده بود: متفاوت بودن پارتیشن های System و Boot و پیدا کردن راهی برای تغییر پارتیشن System.
این لینکی که لطف کردید و گذاشتید، مشکل من رو به راحتی در کمتر از 5 دقیقه حل کرد؛ چیزی که چندین روز ذهن من رو درگیر خودش کرده بود.

جهت اطلاع دوستان، همون طور که پیشتر اشاره کرده بودم، نمیشه پارتیشن های System و Boot رو توسط نرم افزارهای پارتیشن بندی و مدیریت هارد دیسک ادغام (Merge) کرد.
کاری که باید انجام می شد این بود که سیستم رو توسط دی وی دی یا فلش حاوی ویندوز، بوت کنیم. بعد، وارد محیط cmd بشیم و از اونجا پارتیشن System رو حذف کنیم.
طبیعتا بعد از این کار دیگه ویندوز قبلی بالا نمی یاد (چون پارتیشن System نابود شده!!!). حالا باید همون جا وارد بخش startup repaire بشیم تا مشکل ما رو حل کنه و پارتیشنی که ویندوز روش نصب هست رو تبدیل به System Partition کنه تا ویندوز قبلی صحیح و سالم دوباره بالا بیاد.

باز هم از کاربر K1lou و سایر دوستانی که سعی در حل مشکلم داشتن، بسیار تشکر می کنم. :11:

mahsmahs
04-07-2012, 20:37
کاری که شما می خواهید انجام بدید اگر نیازی به دیتا روی هاردتون ندارید خیلی ساده میتونید از اول ویندوز نصب کنید و پارتیشن بندی کنید
اگر نه کارتون سخته و باید اول یکی رو بعد بکاپ حذف و بعد به دیگری extend کنید :)

Sent from my XPERIA S

armin100
04-07-2012, 20:58
کاری که شما می خواهید انجام بدید اگر نیازی به دیتا روی هاردتون ندارید خیلی ساده میتونید از اول ویندوز نصب کنید و پارتیشن بندی کنید
اگر نه کارتون سخته و باید اول یکی رو بعد بکاپ حذف و بعد به دیگری extend کنید :)

Sent from my XPERIA S

دوست عزیز، از اون جایی که ویندوزم رو تازه عوض کرده بودم، به خاطر شرایط کاریم و تعدد نرم افزارهای نصب شده، تعویض دوباره ی ویندوز برام راهگشا نبود و آخرین گزینه ی ممکن بود.
اما روش دوم شما رو ان شالله جهت کسب تجربه، دفعه ی بعد تست می کنم. فقط اینکه از کدوم یکی از پارتیشن ها باید backup بگیرم؟ Boot یا System؟