PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [اختصاصی کاربران] موضوعات (مناظر، طبیعت، نجومی، هوایی، آسمان و حیات وحش)

صفحه ها : 1 2 [3]

knight110
02-02-2013, 14:06
چرا؟؟؟؟؟؟:n04: یعنی بنده اول پاسخ میدم و بعد شما برای اون سوال طرح میکنید؟ :n04: پست ها چرا پس و پیش شد؟؟؟؟؟
درضمن میتونیم اسمتونو داشته باشیم؟
و خواهش بابت اینکه کمی محاوره ای و صمیمی حرف بزنید
باتشکر

دوست خوبم باور بفرماييد بيشتر ازاين محاوره اي بلد نيستم بنويسم . مگر اين كه براي گويش و نگارش بنده هم دوره آموزشي بگذاريد.

نام ونشان هم مهم نيست. باهمين نام كاربري كافي است. مگر اين كه انشاءالله دانشجوي ارشد شديد و نياز به راهنمايي يا منابع اوريجينال براي تدوين پايانامه داشته باشيد كه اون موقع شايد بيشتر با هم آشنا شويم.

s.hossein45
02-02-2013, 14:08
سلام: یک کار HDR

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeediranzad
02-02-2013, 16:14
سلام
این عکس را آماده کرده بودم که تو تاپیک والپپیرها بگذارم. ولی به ضرورت اینجا میگذارم.
برای ریسایز کردن نیازی به نرم افزار اضافه نیست. Paint در همه ویندوزها هست.
زمان1/500؛ f4.0؛ ISO80

Amateِur
02-02-2013, 22:00
Sony HX100V همراه با ويرايش.

اين هم از گربه محله ما.به سختي مي شدازاين وروجك عكس گرفت. دوربين را گذاشتم روي عكاسي زنجيره اي تا حداقل بتوان يكي ازعكس ها را انتخاب كرد.البته پيشتر اين عكس را بارگذاري كرده بودم. اما اين دفعه با ويرايش جديد آن را لود مي كنم.

اميدوارم آقا مهدي ياهمان Photographer خودمان ديگه از تكراري بودن دوربين گله نكند چون حالا حالاها حداقل تا سال 2015 قصد تعويض دوربين راندارم.:n02:

خوشحال ميشم دوستان انتقاد كرده و نظر كارشناسي خودشان را ارائه فرمايند. حتي از كيفيت دوربين ، برنددوربين ، مدل دروبين ، عكسي كه براي پروفايل خودم انتخاب كردم ، نام كاربري كه براي خودبرگزيده ام و...

همين نظرات و انتقادهاي سازنده است كه باعث يادگيري بيشتر ميشه.

در ضمن براي همه شركت كنندگان كنكور ارشد هم آرزوي موفقيت مي كنم.

:دی
والا من كه نگفتم دوربينت تكراريه. من گفتم عكس هات تكراري شد.... عكس جالب و زيباييه ولي در سطح آماتور.
موفق باشي

Traceur
02-02-2013, 22:05
تجمع صدف ها روی صخره لب دریا (ساحل کیش)
Sony CyberShot DSC H50

"تنظیم رنگ دستی"

نمایش عکس در ابعاد اصلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Amateِur
02-02-2013, 22:22
سينك ظرف شويی - Sink
كنون 40 دی - canon EOS 40D
فاصله كانوني 55 ميليمتر - Focal 55mm
سرعت شاتر 1/250 - Shutter speed 1/250 s
حساسيت 800 - ISO 800
همراه با فلاش - with flash

s.hossein45
02-02-2013, 22:39
سينك ظرف شويی - Sink كنون 40 دی - canon EOS 40D فاصله كانوني 55 ميليمتر - Focal 55mm سرعت شاتر 1/250 - Shutter speed 1/250 s حساسيت 800 - ISO 800 همراه با فلاش - with flash [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام : دوست عزیز اگر سرعت شاتر بالاتر بود حالت بلور قطرات اب کمتر میشد .مگراینکه سرعت کم عمدی بوده.

knight110
03-02-2013, 01:02
:دی
والا من كه نگفتم دوربينت تكراريه. من گفتم عكس هات تكراري شد.... عكس جالب و زيباييه ولي در سطح آماتور.
موفق باشي

دوست خوبم کار من عکاسی نیست که بخواهم حرفه ای وارد این کار شوم. اما علاقمندم که افراد با تجربه ای همچون شما که ظاهرا تحصیلات آکادمیکی در این زمینه نیز دارند مرا راهنمایی نمایند.

اگر ممکنه به مرور پارامترهای یک عکس حرفه ای را با ذکر نمونه بیان بفرمایید تا هم از عکس ها لذت ببریم و هم از اندوخته دانشی شما عزیزان بتوان بهره جست.

تا کنون نیز مطالب خوبی از شما فرا گرفته ام که درصددم در عکس های بعدی به کار بندم.

Переклад не
03-02-2013, 08:12
دوست خوبم کار من عکاسی نیست که بخواهم حرفه ای وارد این کار شوم. اما علاقمندم که افراد با تجربه ای همچون شما که ظاهرا تحصیلات آکادمیکی در این زمینه نیز دارند مرا راهنمایی نمایند.

اگر ممکنه به مرور پارامترهای یک عکس حرفه ای را با ذکر نمونه بیان بفرمایید تا هم از عکس ها لذت ببریم و هم از اندوخته دانشی شما عزیزان بتوان بهره جست.

تا کنون نیز مطالب خوبی از شما فرا گرفته ام که درصددم در عکس های بعدی به کار بندم.

این مهدی خان خودشون زیاد تابع قوانین نیستن اومدن درس میدن به اینو اون :دی
اینجا عکسهای مربوط به بخش اجسام بیجان-ماکرو و مد رو قرار میده:دی . آخه قطره ی آب حیات وحشه؟مناظره؟ طبیعت ؟ نجومی؟ چی؟:n24:
================================================== ===============================

اینم سگ باوفای چوپان
canon 3100

Mohammad Hosseyn
03-02-2013, 08:47
روستای سلمیان کلا - بابل

دورین : Sony H-50

شاتر : 1/250

دیافراگم : f/8

iso : 200

Miss Artemis
03-02-2013, 10:53

ببخشید من می پرم وسط بحث :n02:

من خودم دانشجو ترم 5 عکاسی ام که دارم این حرف رو میزنم. تحصیلات موثر هست اما کافی نیست.

عکاسی به هیچ عنوان به تحصیلات آکادمیک ربطی نداره.بلکه به تجربه مربوطه .

توی دانشگاه یک سری اصول اولیه رو درس میدن که اون اصول رو تو همه ی سایت ها هم میشه پیدا کرد.بقیه ش دیگه به خود شما بستگی داره که چقدر تو عکاسی خلاقیت داشته باشین.

خیلی از اساتید ما تو دانشگاه هستن خیلی هم موفق هستن تو کارشون اما لزوما رشته شون عکاسی نیست.

Amateِur
03-02-2013, 11:33
سلام : دوست عزیز اگر سرعت شاتر بالاتر بود حالت بلور قطرات اب کمتر میشد .مگراینکه سرعت کم عمدی بوده.

خوب همونطور كه ميدونيد هر چقدر سرعت شاتر بالاتر بره عكس تاريك تر ميشه. محيط كاملا تاريك بود و با سرعت شاتر بالا و حتي حساسيت بالا هم عكس كاملا تاريكي ثبت ميشد كه منو مجبور به استفاده از فلاش كرد. هنگام استفاده از فلاش سرعت شاتر از 250 نميشه بالاتر برد. دليل بلوري قطرات هم سرعت نيست بلكه فوكس
هست كه كمي پايين تر از قطرات فوكوس شده. :20:

ببخشید من می پرم وسط بحث [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خودم دانشجو ترم 5 عکاسی ام که دارم این حرف رو میزنم. تحصیلات موثر هست اما کافی نیست.

عکاسی به هیچ عنوان به تحصیلات آکادمیک ربطی نداره.بلکه به تجربه مربوطه .

توی دانشگاه یک سری اصول اولیه رو درس میدن که اون اصول رو تو همه ی سایت ها هم میشه پیدا کرد.بقیه ش دیگه به خود شما بستگی داره که چقدر تو عکاسی خلاقیت داشته باشین.

خیلی از اساتید ما تو دانشگاه هستن خیلی هم موفق هستن تو کارشون اما لزوما رشته شون عکاسی نیست.

بله. دقيقا حق با ايشونه.
منم مي خواستم همين هارو بگم.
عكاسي بايد تو خونت باشه :دی

SA.JJ.AD
03-02-2013, 17:53
این عکسو تابستون 90 سر صبح موقع طلوع خورشید گرفتم :n01:که البته هرکی دیده گفته شبیه غروب خورشیده :n04::n09:
+
با گوشی Xperia X8 که دوربینش 3.2 هستش:n02::n09:

بدون هیج ادیت و انگولک:n02:
دریای خزر ( بندر انزلی):n11:

داشتم قندیل میبستم از سرمای صبح عجله ای شد یکم کج افتاد :n27:

پ.ن:
(دوستان نرم افزاری سایتی چیزی (غیر فتوشاپو افزونه هاش) سراغ دارید بشه عکس هایی که اینجور کج و معوج هستن رو صاف و صوف کرد و در عین حال کیفیت نپره ؟!:n02:ممنون میشم معرفی کنید:n16:

Amateِur
03-02-2013, 21:52
این عکسو تابستون 90 سر صبح موقع طلوع خورشید گرفتم :n01:که البته هرکی دیده گفته شبیه غروب خورشیده :n04::n09:
+
با گوشی Xperia X8 که دوربینش 3.2 هستش:n02::n09:

بدون هیج ادیت و انگولک:n02:
دریای خزر ( بندر انزلی):n11:

داشتم قندیل میبستم از سرمای صبح عجله ای شد یکم کج افتاد :n27:

پ.ن:
(دوستان نرم افزاری سایتی چیزی (غیر فتوشاپو افزونه هاش) سراغ دارید بشه عکس هایی که اینجور کج و معوج هستن رو صاف و صوف کرد و در عین حال کیفیت نپره ؟!:n02:ممنون میشم معرفی کنید:n16:

شما كل نت رو زيرو رو كني تو اديت عكس نرم افزاري قوي تر از فتوشاپ پيدا نميكني. اين كار با فتوشاپ و بدون افت كيفيت كاملا ميسره.

به اين صورت:

دانلود ويدئو با حجم 2.5 مگابيت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
)

ELSIN
04-02-2013, 01:47
FZ35 ، :n16:

saeediranzad
04-02-2013, 03:17

سلام
Photoscape یه نرم افزار مجانی و ساده است که تغییر زاویه عکس را انجام میده.

knight110
04-02-2013, 09:31
Canon 960IS

روستاي اطراف رامسر

Переклад не
04-02-2013, 10:19
شما كل نت رو زيرو رو كني تو اديت عكس نرم افزاري قوي تر از فتوشاپ پيدا نميكني. اين كار با فتوشاپ و بدون افت كيفيت كاملا ميسره.

به اين صورت:

دانلود ويدئو با حجم 2.5 مگابيت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
)

بهترین نرم افزار ویرایش و بهینه سازی عکس photoshop lightroom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستش

Amateِur
04-02-2013, 19:42
بزرگراه همت - hemat hwy
كنون 40دی - Canon EOS 40D
فاصله كانوني 18ميليمتر - focal L 18mm
ديافراگم 8 - f-stop f/8
سرعت شاتر 10ثانيه - Exposure time 10 sec
حساسيت 100 - ISO 100

knight110
05-02-2013, 01:00
Canon 960Is

آبشار مارگون

Spak
05-02-2013, 08:37
D7000
f/3.5
1/2000
iso-100

Переклад не
05-02-2013, 09:49
D7000
f/3.5
1/2000
iso-100

مثله اینکه قبلا اینجا قرارش داده بودید
پست 341

Amateِur
05-02-2013, 10:04
مثله اینکه قبلا اینجا قرارش داده بودید
پست 341

بهزاد جان چه اشكال داره عكس هاي زيبا دوباره گذاشته بشن مثلا براي مني كه اولين باره ميبينم :20:

Переклад не
05-02-2013, 10:29
بهزاد جان چه اشكال داره عكس هاي زيبا دوباره گذاشته بشن مثلا براي مني كه اولين باره ميبينم :20:

شما لطف کن برو از اول تا آخر تاپیکو مشاهده بفرما:n24:

s.hossein45
05-02-2013, 14:03
سلام: HDR

Amateِur
05-02-2013, 14:23
سلام: HDR

كادرو خوب بستي اما اگه وايد تر ميبستي بهتر بود. رنگ ها بيش از حد غليظ شدن و تركيب رنگ ها هم اصلا مناسب نيست.

Amateِur
05-02-2013, 21:57
نقاشي با نور، هنری زيبا،در دانشگاه ياد گرفتم

عكس: مهدی تقوی / 17 بهمن 91

Amateِur
06-02-2013, 00:13
آب بازي امروز در آتليه :دی

كنون 40دی
يك 250 هم ثانيه با فلاش
نگين كادرو بد بستي براي همين كادرم ده بار يه ليوان اب پركرديم ريختيم تو كاسه. استاد مجتبي زحمت شليك پاك كن رو به كاسه كشيدن :دی تمام سكو صورتمونم خيس شد :دی

saeediranzad
06-02-2013, 04:21
سلام
بترتیب یک شات شاده و دو HDR که در حالت Painterly5با Photomatrix پردازش شده.

Amateِur
06-02-2013, 11:43
سلام
بترتیب یک شات شاده و دو HDR که در حالت Painterly5با Photomatrix پردازش شده.

سعيد جان عكس هاي زيبايي ميگيريد. فقط بايد به كادبندي هم توجه كنيد. كادر بنديتون خيلي ضعيفه. حيف اين نماي زيبا و عكاسي مثل شما كه كادرو بد ببنده و عكسو خراب كنه نيست؟. پل ها همگي نصفه در كادرند.

Amateِur
06-02-2013, 11:47
ديشب. ميدان فاطمي

saeediranzad
06-02-2013, 14:42
سعيد جان عكس هاي زيبايي ميگيريد. فقط بايد به كادبندي هم توجه كنيد. كادر بنديتون خيلي ضعيفه. حيف اين نماي زيبا و عكاسي مثل شما كه كادرو بد ببنده و عكسو خراب كنه نيست؟. پل ها همگي نصفه در كادرند.
بله؛ حق با شماست.
ولی بخاطر جای پل و زاویه اش با افق غروب؛ محدودیت جابجایی داشتم.
حالا من همچین عکاس هم نیستم. :n02:بیشتر دارم تجربه میکنم.
پل بتونی اهواز در شب:۱۵ ثانیه؛ ریسایز و کراپ شده.

knight110
07-02-2013, 01:03

malek911
07-02-2013, 14:10

malek911
07-02-2013, 14:12

Amateِur
07-02-2013, 22:11
امروز - برج ميلاد تهران
كنون 40دی
سرعت: 1/800
ديافراگم: f/5.6
فاصله كانوني:55 ميليمتر
حساسيت: 400

Переклад не
08-02-2013, 06:41
امروز - برج ميلاد تهران
كنون 40دی
سرعت: 1/800
ديافراگم: f/5.6
فاصله كانوني:55 ميليمتر
حساسيت: 400

اینجا بیشتر به نظرمیادخواستی از قابلیت های دوربین رونمایی کنی (که در حقیقت اینطور نیست و فقط به نظر میاد)مثلا سرعت بالای شاتر و اینچیزا(نه اینکه واقعا قابلیتم داره:n09:). میتونستی کادر رو باز تر کنی اقلا معلوم بشه عامل اون فواره چیه.

Amateِur
08-02-2013, 10:24
اینجا بیشتر به نظرمیادخواستی از قابلیت های دوربین رونمایی کنی (که در حقیقت اینطور نیست و فقط به نظر میاد)مثلا سرعت بالای شاتر و اینچیزا(نه اینکه واقعا قابلیتم داره:n09:). میتونستی کادر رو باز تر کنی اقلا معلوم بشه عامل اون فواره چیه.

در مورد كادر بندي واقعا حق با توه. خيلي عجله اي و سر سري گرفتم اين عكسو . اما، قابليت دوربين؟؟ اين چيزيه كه 300دی كه 10 سال پيش معرفي شد هم به راحتي ميتوني از اين عكسا بگيره پس كاملا اين قضيه منتفيه.

knight110
08-02-2013, 21:48

knight110
08-02-2013, 23:51
Sony HX100V همراه با ویرایش

saeediranzad
09-02-2013, 03:07
سلام
نمایشگاه گل و گیاه اهواز
ببخشید اگه حجمها زیاده. همه را به نصف ریسایز کردم.

knight110
09-02-2013, 10:16
سلام
نمایشگاه گل و گیاه اهواز
ببخشید اگه حجمها زیاده. همه را به نصف ریسایز کردم.

عكس هاي زيبايي است.

برند و مشخصات دوربين را نيز بيان بفرماييد.

در صورت امكان عكس ها را به لحاظ رنگ و شفافيت با استفاده از نرم افزارهايي همچون فتو شاپ ويرايش نماييد.

s.hossein45
09-02-2013, 13:05
سلام

saeediranzad
09-02-2013, 15:23
عكس هاي زيبايي است.
برند و مشخصات دوربين را نيز بيان بفرماييد.
در صورت امكان عكس ها را به لحاظ رنگ و شفافيت با استفاده از نرم افزارهايي همچون فتو شاپ ويرايش نماييد.
سلام و سپاس
دوربینم Canon SX30 است. فتوشاپ را هم از ترس اینکه لپتاپم سنگین بشه نصب نمیکنم. با Zoom Browser کنون ویرایش میکنم.

ELSIN
09-02-2013, 16:32
سعید جون لازم نیست Photoshop رو نصب کنی ، میتونی از این جا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نسخه پرتابل رو دانلود کنی من یه ورژن قبلتر اینو مدت زیادیه دارم استفاده میکنم هیچ مشکلی هم نداره ، به همه دوستان توصیه میکنم

این عکس رو با همون نسخه پرتابل ادیت کردم ، البته خیلی کم :n06:
FZ35، درکه

دستم لرزیده و عکس یه کم تار شده ، اخه خیلی سرد بود :n30:

mehr film
09-02-2013, 21:20
دوستان من یه پیشنهادی دارم برای ارتقا سطح کیفی تاپیک : اونم اینکه بهتره که کمتر اسنپ شات هاتون رو آپ کنید ....

هر عکسی که میگیرید فورا آپلودش نکنید در اینجا یا هرجا دیگه ... خودتون با دید نقد بهش نگاه کنید و راضی نباشید به عکسی که گرفتید ... و ببینید آیا میشه اسم عکس روی اون اثر گذاشت ؟

اکثر عکس هایی که ( بجز یه تعداد ) در این تاپیک و بقیه تاپیک ها قرار میگیره رو واقعا اسم عکس نمیشه روش گذاشت و یه اسنپ شات ساده بیشتر نیستند

** یه طور کلی، اصطلاح اسنپ شات ( ‏Snapshot‏) به عکس هایی اطلاق‎ ‎می شود که توسط آماتورها، با دوربین های ساده،جهت ثبت اتفاقات ساده خانوادگی نظیر‎ ‎تعطیلات،عروسی و غیره، گرفته می شوند.

من خودم رو جدای از بقیه نمیدونم خدایی نکرده توهین به کسی محسوب نشه من فقط پیشنهادم رو دادم ....

knight110
10-02-2013, 00:22
Canon 960IS همراه با ویرایش.

knight110
10-02-2013, 00:33
Sony HX100V همراه با ویرایش

Traceur
10-02-2013, 00:59
انبوه درختان در جنگل های مازندران (آبشار آب پری - رویان)
Sony CyberShot DSC H50

"اندکی نور پردازی"

نمایش عکس در ابعاد اصلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeediranzad
10-02-2013, 06:02
سعید جون لازم نیست Photoshop رو نصب کنی ، میتونی از این جا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نسخه پرتابل رو دانلود کنی من یه ورژن قبلتر اینو مدت زیادیه دارم استفاده میکنم هیچ مشکلی هم نداره ، به همه دوستان توصیه میکنم
ممنون. نسخه لایتش را گرفتم. یه مدت کار کنم ببینم چی میشه. چون اصلاْ بلد نیستم.
البته Gimp را هم روی لینوکس داشتم؛ ولی باش کار نمیکردم.

Переклад не
10-02-2013, 09:00
دوستان من یه پیشنهادی دارم برای ارتقا سطح کیفی تاپیک : اونم اینکه بهتره که کمتر اسنپ شات هاتون رو آپ کنید ....

هر عکسی که میگیرید فورا آپلودش نکنید در اینجا یا هرجا دیگه ... خودتون با دید نقد بهش نگاه کنید و راضی نباشید به عکسی که گرفتید ... و ببینید آیا میشه اسم عکس روی اون اثر گذاشت ؟

اکثر عکس هایی که ( بجز یه تعداد ) در این تاپیک و بقیه تاپیک ها قرار میگیره رو واقعا اسم عکس نمیشه روش گذاشت و یه اسنپ شات ساده بیشتر نیستند

** یه طور کلی، اصطلاح اسنپ شات ( ‏Snapshot‏) به عکس هایی اطلاق‎ ‎می شود که توسط آماتورها، با دوربین های ساده،جهت ثبت اتفاقات ساده خانوادگی نظیر‎ ‎تعطیلات،عروسی و غیره، گرفته می شوند.

من خودم رو جدای از بقیه نمیدونم خدایی نکرده توهین به کسی محسوب نشه من فقط پیشنهادم رو دادم ....

دوست عزیز منم این موضوع رو قبلا مطرح کردم .وقعا تاپیک شده "تاپیک عکس بازی کاربران"
بعضی از دوستان به تاپیک خیلی بدهکارن و باید بدهیشون رو هر لحظه به لحظه پرداخت کنن.اسمشم میذارن نظر خواهی درمورد عکسهای آماتور.این که نشد
شما صفحات ابتدایی تاپیک رو ببینید واقعا دوستان گل کاشته بودن.اینم از حال و روز فعلی تاپیک

s.hossein45
10-02-2013, 09:44

knight110
10-02-2013, 10:06
Canon 960IS همراه با ویرایش

اکواریوم قشم

تعدادی دیگری هم هست که به مرور لود خواهند شد.

jb.NY
10-02-2013, 10:32

بنده نه عکاسم نه از قوائد عکاسی سر در میارم که بخوام عکس کسی رو نقد کنم و بگم بده یا خوب، ولی یه بعنوان یه تماشاچی(!) جای خالی شما و بعضی دیگه از دوستان مثل Aless ،spak ،dada_zebel (با عرض معذرت، اسمشون رو نمیدونم) و ... رو حس میکنم
هرچند دوستانی که در حال حاضر فعالیت دارن هم بعضا عکسای جالبی آپ میکنن، اما منم مثل این دوستمون فکر میکنم تعداد عکسها رو به همون بعضا کاهش بدیم و اونایی که فکر میکنم ارزش نقد شدن دارن رو به اشتراک بذاریم ارزش تاپیک خیلی بیشتر میشه
به هر حال...
دخالت بنده رو به بزرگی خودتون ببخشید:n16:

mehr film
10-02-2013, 17:45
دوست عزیز منم این موضوع رو قبلا مطرح کردم .وقعا تاپیک شده "تاپیک عکس بازی کاربران"
بعضی از دوستان به تاپیک خیلی بدهکارن و باید بدهیشون رو هر لحظه به لحظه پرداخت کنن.اسمشم میذارن نظر خواهی درمورد عکسهای آماتور.این که نشد
شما صفحات ابتدایی تاپیک رو ببینید واقعا دوستان گل کاشته بودن.اینم از حال و روز فعلی تاپیک

بله درسته ابتدای تاپیک عکس های بهتری دیده میشد ...

این روال انگیزه رو از دوستان میگیره به نظرم ..

بنده نه عکاسم نه از قوائد عکاسی سر در میارم که بخوام عکس کسی رو نقد کنم و بگم بده یا خوب، ولی یه بعنوان یه تماشاچی(!) جای خالی شما و بعضی دیگه از دوستان مثل Aless ،spak ،dada_zebel (با عرض معذرت، اسمشون رو نمیدونم) و ... رو حس میکنم
هرچند دوستانی که در حال حاضر فعالیت دارن هم بعضا عکسای جالبی آپ میکنن، اما منم مثل این دوستمون فکر میکنم تعداد عکسها رو به همون بعضا کاهش بدیم و اونایی که فکر میکنم ارزش نقد شدن دارن رو به اشتراک بذاریم ارزش تاپیک خیلی بیشتر میشه
به هر حال...

شما اختیار داری خواهش میکنم ممنون از لطف شما ....

به نظر من بخش عکاسی انجمن هنوز حالت تخصصی به خودش نگرفته و به همین علت هست که شاید سطح این بخش هنوز پایینه ...

به هر حال امیدوارم دیدمون رو به مناظر و طبیعت صرف از گل و گیاه گسترش بدیم و با دید باز تری عکاسی کنیم

اینم یه عکس که آف تاپیک نشه :)

Spak
10-02-2013, 21:34
به هر حال...

دوست گرامیمون آقا محمد (mehr film ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) درست میگن، اول باید یکم سطح عکسهایی رو که قرار میدیم ببریم بالا تا ارزش نقد کردن رو داشته باشن، البته باید یکم هم سرعت و قدرت تاپیک رو برد بالا! قبلا که تمام موضوعات رو توی یه تاپیک قرار میدادیم هیجانش بیشتر بود، البته از نظر من! اینجوری بهتره درصورتی عکسها هم بهتر بشن و هم بیشتر.
اینجا میایم تا از همدیگه هم ایده بگیریم برای خلاقیت و گسترش کارهای خودمون و هم بررسی عکسها و نظرات دوستان برای پیشرفت بیشتر.
و البته این رو هم بگم که نظر دادن و نقد کردن مثبت روی عکسها انگیزه بیشتر هم برای عکاسی ایجاد میکنه و هم برای قرار دادن عکسها !
متاسفانه این روزها یکم درگیری کاریم زیادتر شده ولی سعی میکنم بیشتر بیام :n16:

حالا برای اینکه دست خالی هم نباشم یه عکس میذارم ولی یادم نمیاد قبلا گذاشتمش یا نه! اگه تکراریه ببخشید ...

knight110
10-02-2013, 23:05

سپاس از این عکس خاطره انگیز.

یادش بخیر دوران دانشجویی چقدر به این باغ زیبا تردد می کردیم. آخه دوستان شیرازی خوب می دانند که از مجتمع

دانشگاهی تپه ارم تا باغ ارم راهی نیست.

اگر از دانشگاه هم عکس هایی داری و یا بتوانی تهیه کنی عالی است. مجتمعی بسیار زیبا که سوژه های فراوانی

برای عکاسی در خود دارد. خوب خاطرم است که اون موقع ها پایین مجتمع جایی که زمین چمن واقع شده است

بیدهای مجنون بسیار زیبایی وجود داشت که به همراه سایر درختها و گلهای موجود ترکیب بسیار بدیعی به وجود

آورده بود.

اون موقع ها هم دانشجویان خوش ذوق و هنرمندی بودند که این مجتمع به خصوص در شب که چراغ های خوابگاه نیز

روشن بود سوژه عکاسی آنها بود. و چه عکس های زیبایی که خلق نمی کردند .زمانی که هنوز از دوربین های

دیجیتال خبری نبود و برندهای کانن و یاشیکا یکه تاز بودند ( و البته دوربین ZENIT روسی که تازه

وارد بازار شده بود و خیلی ها را به سوی خود جلب می کرد).

knight110
11-02-2013, 23:02
Sony HX100V

دوستان درود بر شما.

عکاسی در شب یکی از علاقمندی های من می باشد. تعدادی عکس در حالت SCN و انتخاب مود شب گرفته ام که مایلم از دیدگاه و نقطه نظرات فنی دوستان جهت عکاسی در شب بهره مند شوم.

خوب می دانم که عکسهای با کیفیتی نیستند به همین دلیل مایلم با راهنمایی شما عزیزان بتوانم عکسهای کیفی تری تهیه کنم.

البته هر سه عکس با استفاده از فتو شاپ به لحاظ نور و رنگ کاملا ویرایش شده اند .

با استفاده از فلاش و سه پایه

بدون فلش و با استفاده از سه پایه

Переклад не
11-02-2013, 23:49
عکساتون عالیه اما این کارتون که عکسارو با حجم بالا گذاشتید نامردیه

Amateِur
11-02-2013, 23:56
Sony HX100V

دوستان درود بر شما.

عکاسی در شب یکی از علاقمندی های من می باشد. تعدادی عکس در حالت SCN و انتخاب مود شب گرفته ام که مایلم از دیدگاه و نقطه نظرات فنی دوستان جهت عکاسی در شب بهره مند شوم.

خوب می دانم که عکسهای با کیفیتی نیستند به همین دلیل مایلم با راهنمایی شما عزیزان بتوانم عکسهای کیفی تری تهیه کنم.

البته هر سه عکس با استفاده از فتو شاپ به لحاظ نور و رنگ کاملا ویرایش شده اند .

با استفاده از فلاش و سه پایه

بدون فلش و با استفاده از سه پایه

دوست من knight110. چند نكته بهتون ميگم اميدوارم گوش بديد.
ببينيد دوستان تذكرات زيادي در موارد مختلف دادند.

شما خيلي كتابي صحبت ميكنيد.شايد فكر كني ادب رو رعايت ميكني اما كاربرا رو ا خودت دو ميكني. دوستمون بهزاد يه بار بهتون گفت اما شما توجهي نكرديد.
عكس گرفته ه ام . علاقمندی های من می باشد . بنظروتون بهتر نيست بجاي اينا بگيد: عكس گرفتم يا دوست دارم يا خوشم مياد.
مطمئن باشيد اين طرز صحبت باعث عدم تمايل براي برقراري ارتباط با شما ميشه (نقد عكس هاتون و جواب دادن به سوالاتون). خيلي ساده بگم خواهش ميكنم خودموني تر صحبت كنيد. :20:

دوستمون بهزاد ازتون خواستن اسمتون رو بگيد كه نگفتيد. ماشالا فعاليتتون كه زياده پس بهتر نيست براي ارتباط بهتر با دوستان اسمتون رو بگيد تا بجاي كي نايت110 شما رو با اسمتون خطاب كنيم؟ به نظر بنده خيلي بهتره.
طبق قانون تاپيك، حجم عكس ها بيشتر از 300كيلوبيت نبايد باشه. در حالي كه حجم عكساي شما به طور ميانگين 500 كيلوبيته! براي مني كه adsl هم دارم ولي ترافيكم حجميه مشكل ميشه سر زدن به تاپيك هاي عكاسي.

حالا ميرسيم به عكس هاتون. متاسفانه عكس هاتون در عين بي كيفيتي حجم بالايي دارند كه براي من سواله!
شما هنگام عكاسي چه چيزي رو سوژه قرار ميديد؟ باور كنيد تا عكس هاتو سوژه و هدف درستي نداشته باشند زيبا در نميان. قبل از اينك عكس بگيريد سوژتون رو مشخص كنيد و اين كه هدفتون چيه از اين عكس و ايا با اين كادر زيبا در مياد يا نه. استفاده از فلاش هم كار بسيار اشتباهي اونم در محيط باز!
راهه درازي در پيش دارين...!

knight110
12-02-2013, 00:13
عکساتون عالیه اما این کارتون که عکسارو با حجم بالا گذاشتید نامردیه

عکسها را ریسایز کردم. امیدوارم که از حوزه نامردی(!!!) خارج شده باشند.

همانگونه که گفتم عکسها با فتو شاپ این گونه شده اند و اگر نه عکسهای اصلی اصلا قابل ارائه نیستند. به دنبال این هستم که حداقل عکسهایی بگیرم که با امکانات دوربین حداقل نزدیک به کیفیت عکسهایی که می بیند باشند.

لطفا راهنمایی.

knight110
12-02-2013, 00:18
دوست من knight110. چند نكته بهتون ميگم اميدوارم گوش بديد.
ببينيد دوستان تذكرات زيادي در موارد مختلف دادند.

شما خيلي كتابي صحبت ميكنيد.شايد فكر كني ادب رو رعايت ميكني اما كاربرا رو ا خودت دو ميكني. دوستمون بهزاد يه بار بهتون گفت اما شما توجهي نكرديد.
عكس گرفته ه ام . علاقمندی های من می باشد . بنظروتون بهتر نيست بجاي اينا بگيد: عكس گرفتم يا دوست دارم يا خوشم مياد.
مطمئن باشيد اين طرز صحبت باعث عدم تمايل براي برقراري ارتباط با شما ميشه (نقد عكس هاتون و جواب دادن به سوالاتون). خيلي ساده بگم خواهش ميكنم خودموني تر صحبت كنيد. :20:

دوستمون بهزاد ازتون خواستن اسمتون رو بگيد كه نگفتيد. ماشالا فعاليتتون كه زياده پس بهتر نيست براي ارتباط بهتر با دوستان اسمتون رو بگيد تا بجاي كي نايت110 شما رو با اسمتون خطاب كنيم؟ به نظر بنده خيلي بهتره.
طبق قانون تاپيك، حجم عكس ها بيشتر از 300كيلوبيت نبايد باشه. در حالي كه حجم عكساي شما به طور ميانگين 500 كيلوبيته! براي مني كه adsl هم دارم ولي ترافيكم حجميه مشكل ميشه سر زدن به تاپيك هاي عكاسي.

حالا ميرسيم به عكس هاتون. متاسفانه عكس هاتون در عين بي كيفيتي حجم بالايي دارند كه براي من سواله!
شما هنگام عكاسي چه چيزي رو سوژه قرار ميديد؟ باور كنيد تا عكس هاتو سوژه و هدف درستي نداشته باشند زيبا در نميان. قبل از اينك عكس بگيريد سوژتون رو مشخص كنيد و اين كه هدفتون چيه از اين عكس و ايا با اين كادر زيبا در مياد يا نه. استفاده از فلاش هم كار بسيار اشتباهي اونم در محيط باز!
راهه درازي در پيش دارين...!

عرض کردم که راهنمایی کنید. بله میدانم که راه درازی در پیش دارم. خب گفتید استفاده از فلش خوب نیست . این درست. چرا؟ چکار کنم. نظر فنی؟

از بابت حجم عکسها هم ببخشید . حق با شماست. حجم را کم کردم.

در مورد شیوه نوشتن هم قبلا گفتم که چشم. اجازه دهید که به مرور که با نوع نگارش شما و سایرین بیشتر آشنا شدم این کار خود به خود انجام خواهد شد. مگر

نشنیداید که از قدیم و ندیم گفته اند که کمال همنشین در من اثر کرد...

این عکسها را فقط برای نظر دادن شما و بقیه گذاشتم. حالا من یک پیشنهاد به شما می کنم:

شاید تنها کسی هستید که ایرادهای غیر فنی میگیرید. مثل همین نوع نگارش و از جانب بقیه صحبت می کنید. یکی دو نفر بیشتر در این مورد به من چیزی نگفته اند.

عزیز دل برادر هدف من یادگیریه. پس راهنمایی کنید. و نظر فنی بدید. این که این عکس بی کیفیته و یا اول سوژه را انتخاب کن و هدف داشته باش را خیلی خوب

بلدم. یکیار دیگه به عکسهایی که تا به حال گذاشتم نگاه بکن. هر کسی با هدفی کاری را انجام میده. اگر وقت میذارم میام اینجا اینه که از نظر دوستانی مثل شما استفاده کنم .

در مورد اسم هم میتونید با نام مستعار سینا منو خطاب کنید.

خوبه؟باز هم ابهامی هست؟ باور کنید اصلا ناراحت نمی شم. اما منطقی اینه که وقتی ایراد می گیرید از لحاظ فنی هم راهنمایی کنید. انتقاد همراه با پیشنهاد.

Amateِur
12-02-2013, 00:56
عرض کردم که راهنمایی کنید. بله میدانم که راه درازی در پیش دارم. خب گفتید استفاده از فلش خوب نیست . این درست. چرا؟ چکار کنم. نظر فنی؟

از بابت حجم عکسها هم ببخشید . حق با شماست. حجم را کم کردم.

در مورد شیوه نوشتن هم قبلا گفتم که چشم. اجازه دهید که به مرور که با نوع نگارش شما و سایرین بیشتر آشنا شدم این کار خود به خود انجام خواهد شد. مگر

نشنیداید که از قدیم و ندیم گفته اند که کمال همنشین در من اثر کرد...

این عکسها را فقط برای نظر دادن شما و بقیه گذاشتم. حالا من یک پیشنهاد به شما می کنم:

شاید تنها کسی هستید که ایرادهای غیر فنی میگیرید. مثل همین نوع نگارش و از جانب بقیه صحبت می کنید. یکی دو نفر بیشتر در این مورد به من چیزی نگفته اند.

عزیز دل برادر هدف من یادگیریه. پس راهنمایی کنید. و نظر فنی بدید. این که این عکس بی کیفیته و یا اول سوژه را انتخاب کن و هدف داشته باش را خیلی خوب

بلدم. یکیار دیگه به عکسهایی که تا به حال گذاشتم نگاه بکن. هر کسی با هدفی کاری را انجام میده. اگر وقت میذارم میام اینجا اینه که از نظر دوستانی مثل شما استفاده کنم .

در مورد اسم هم میتونید با نام مستعار سینا منو صدا خطاب کنید.

خوبه؟باز هم ابهامی هست؟ باور کنید اصلا ناراحت نمی شم. اما منطقی اینه که وقتی ایراد می گیرید از لحاظ فنی هم راهنمایی کنید. انتقاد همراه با پیشنهاد.

خوب سينا جان من فقط براي خودت راهنمايي فني و غير فني كردم چه طرز صحبت و چه نظر فني روي عكس. عزيز ببين من براي جمع آوري تشكر راهنماييت نكردم چون كسي اين ورا نمياد پس مطمئن باش هر چي گفتم براي خودت بوده. حالا كه ناراحتت كردم معذرت مي خوام. به خدا نامردي كردم اگه بگم عكسايي كه گرفتي (عكساي امشبت) خوبه و حرف نداره پس انتقاد پذيريتو بالاتر ببر و همينطور سطح كيفي :20:

دوربین عکاسی خودشم میتونه عکس بندازه ..

منظره خوب خیلی جاها هست ..
مدل خوب خیلی جاها هست ...
نور کافی بیشتر اوقات میشه پیدا کرد ...
با وجود اینا همه عکسها خوب نمیشن ؟؟ !!!!!
-----" عکاسی مثل نفس کشیدن راحت نیست برعکس مثِ آدمی میمونه که تنگی نفس داره و فقط گاهی یه نفس عمیق میتونه بکشه از پس همون یه نفس یه اثر قوی میاد " ------
"یک عکس خوب با روح عکاس ادغام شده"

(کاتبنامه)

knight110
12-02-2013, 01:09
خوب سينا جان من فقط براي خودت راهنمايي فني و غير فني كردم چه طرز صحبت و چه نظر فني روي عكس. عزيز ببين من براي جمع آوري تشكر راهنماييت نكردم چون كسي اين ورا نمياد پس مطمئن باش هر چي گفتم براي خودت بوده. حالا كه ناراحتت كردم معذرت مي خوام. به خدا نامردي كردم اگه بگم عكسايي كه گرفتي (عكساي امشبت) خوبه و حرف نداره پس انتقاد پذيريتو بالاتر ببر و همينطور سطح كيفي :20:

دوربین عکاسی خودشم میتونه عکس بندازه ..

منظره خوب خیلی جاها هست ..
مدل خوب خیلی جاها هست ...
نور کافی بیشتر اوقات میشه پیدا کرد ...
با وجود اینا همه عکسها خوب نمیشن ؟؟ !!!!!
-----" عکاسی مثل نفس کشیدن راحت نیست برعکس مثِ آدمی میمونه که تنگی نفس داره و فقط گاهی یه نفس عمیق میتونه بکشه از پس همون یه نفس یه اثر قوی میاد " ------
"یک عکس خوب با روح عکاس ادغام شده"

(کاتبنامه)

دوست خوبم باز هم نظر فنی ندادی. مثلا برای گرفتن عکسی با کیفیت تر در شب و یا برای این عکسهایی که امشب گذاشتم بهترین سرعت و یا حالت دیافراگم چیه؟ و

این که چطوری سرعت و دیافراگم را تنظیم کنم و...

Amateِur
12-02-2013, 14:00
دوست خوبم باز هم نظر فنی ندادی. مثلا برای گرفتن عکسی با کیفیت تر در شب و یا برای این عکسهایی که امشب گذاشتم بهترین سرعت و یا حالت دیافراگم چیه؟ و

این که چطوری سرعت و دیافراگم را تنظیم کنم و...

من از كيفيت عكست ايرادي نگرفتم (جز رزوليشن پايين) . از سوژه،كادر بنديت و مسائل فني ايراد گرفتم. در كل هنگام شب بايد ديافراگم رو باز كنيد يعني هر چه عدد F رقم پايين تري باشه دياف باز تره و نور بيشتري به سنسور ميرسه و هرچي عدد F بالاتر باشه دياف بسته تره و نوره كمتري به سنسور ميرسه. حساسيت يا ايزو رو زياد بالا نبريد و سعي كنيد در نور كم حداكثر تا 400 بالابرديد. سرعت شاتر هم متغييره و هر چه بالا تر ببريد نور كمتر و هر چه سرعت پايين تر نور بيشتر. حالا شما لطف كنيد دوربيني كه باهاش عكس ميگيريد رو مدلشو بگيد تا بگم چجوري اين تنظيمات رو اعمال كنيد.

dada_zebel
12-02-2013, 15:15

سلام جناب محمد عزیز
البته باید اضافه کنم در مورد اون ناراحتی که صورت گرفت و شما هم شاهدش بودید نظارتی صورت نگرفت
اونجا من عکس ها رو شروع به نقد کرده بودم اما دوستانی که تازه کار بودن به جای اینکه بیان از تجربه دوستان دیگه یاد بگیرن اومدن و نظر غیر کارشناسی دادن و من هم نمی تونم دروغ بگم واقعا ناراحت شدم
البته بیشتر ناراحتی من از مدیران محترم این بخش بود که در مقابل اون دوست عزیز توضیح کارشناسی نخواستن و جالب اینکه خودشون به عنوان مدیر اومدن زیر نظر غیرکارشناسانه اون دوست محترم تشکر زدن. یعنی این یک توهین غیرمستقیم به من بود که شما بعد از این همه فعالیت عکاسی هیچی نمی فهمی
حالا شما انتظار دارین من و سایر دوستان با چه انگیزه ای بیایم فعالیت کنیم
من در حد تجربه خودم میومدم و نقد مینوشتم و یا عکس قرار میدادم و هدف بیشتر اشتراک تجربیات بود

بله شما کاملا درست میفرمایین الان بیش از 60 درصد عکس ها اسنپ شات هستش و این واقعا خوب نیست

به طور کلی باید شرایطی فراهم بشه که حرفه ای ها بیان و با فعالیتشون باعث پیشرفت بقیه بشن نه اینکه باعث فراری دادن بضاعت کم هم بشیم

من از هر چیزی اطلاعاتی نداشته باشم یا اینکه مطمئن نباشم بیان نمی کنم ولی شما شاهد بودین که در مقابل اون عمل غیر کارشناسی کاربر مزبور یک مدیر هم اظهار نظر نکرد و متاسفانه به همین دلیل بود که دست و پای امثال بنده نیز برای ادامه فعالیت بسته شد

در این مدت از دوستانی چون شما عکس های بسیار خوبی دیدم و نیز نقدهای بسیار خوبی
این عکس رو هم به خاطر تشکر از مطلب به جا و بسیار خوبتون از من پذیرا باشید
موفق باشید

knight110
12-02-2013, 20:11
من از كيفيت عكست ايرادي نگرفتم (جز رزوليشن پايين) . از سوژه،كادر بنديت و مسائل فني ايراد گرفتم. در كل هنگام شب بايد ديافراگم رو باز كنيد يعني هر چه عدد F رقم پايين تري باشه دياف باز تره و نور بيشتري به سنسور ميرسه و هرچي عدد F بالاتر باشه دياف بسته تره و نوره كمتري به سنسور ميرسه. حساسيت يا ايزو رو زياد بالا نبريد و سعي كنيد در نور كم حداكثر تا 400 بالابرديد. سرعت شاتر هم متغييره و هر چه بالا تر ببريد نور كمتر و هر چه سرعت پايين تر نور بيشتر. حالا شما لطف كنيد دوربيني كه باهاش عكس ميگيريد رو مدلشو بگيد تا بگم چجوري اين تنظيمات رو اعمال كنيد.

لطفا برای دو دوربین راهنمایی کنید:

Sony HX100V و Canon 960Is

یک سئوال دیگه. تنظیمات لازم برای عکاسی از آب روان به چه صورت است.مثل عکسی که در صفحه قبل دوستی لود کرده بود.

knight110
12-02-2013, 20:31
لطفا برای دو دوربین راهنمایی کنید:

Sony HX100V و Canon 960Is

یک سئوال دیگه. تنظیمات لازم برای عکاسی از آب روان به چه صورت است.مثل عکسی که در صفحه قبل دوستی لود کرده بود.

عکس زیر را که از آبشار مارگون گرفتم ببین. چطوری میشه عکسی گرفت که آب جاری در عکس، روان و صاف در بیاد.

Amateِur
12-02-2013, 21:38
عکس زیر را که از آبشار مارگون گرفتم ببین. چطوری میشه عکسی گرفت که آب جاری در عکس، روان و صاف در بیاد.

براي اين كار بايد سرعت شاتر رو پايين بياري (مثلا 1 ثانيه) و ديافراگم رو ببندي (مثلا F/22) براي اعمال تنظيمات هم بهتره به يك دوربين فروشي بريد و از فروشنده بپرسيد چون متاسفانه من خيلي كار با دوربين هاي كامپكت رو بلد نيستم . اين رو هم در نظر بگيريد كه همه ي دوربين هاي كامپكت ا آلترازوم قابليت تغيير ديافراگم و سرعت شاتر رو ندارند.
اينم يه نمونه عكس كه آب رو اين فرمي دراوردم. اطلاعات عكس رو نگاه كن بهت كمك ميكنه. مثلا در اون عكس ديافراگم رو 16 گرفتم و سرعت شاتر رو 1.3 ثانيه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Переклад не
12-02-2013, 21:41

برای صاف دراومدن آبه آبشار :
1.دوربین رو روی سه پایه مستقر کنید و روبه نمایی که قصد عکاسی دارید برگردونید و کاملا سوژه رو برای عکاسی هدف بگیرید
2.سرعت شاتر رو کمتر کنید مثله یک بیستم یا یک پانزدهم و یا بیشتر یا کمتر (خودتون تست کنید ببینید تو کدوم سرعت عکستون خوب درمیاد)
3.اگه موقعیتتون شب بود که هیچ وگرنه باید با کمتر کردن یا بیشتر کردن پارامتر های دیگه بتونید شدت نوری که با کاهش دادن سرعت بوجود میاد جبران کنید.مثلا دیافراگم رو عددشو زیاد کنید
4.برای اینکه هیچ لرزشی بوجود نیاد از تایمر استفاده کنید.یعنی بذارید رو تایمر و کلید شاتر رو بزنید و بعد از دوسه ثانیه عکس بگیره

با توجه به نوع و مدل دوربین شاید بعضی از تنظیمات وجود نداشته باشن

mehr film
12-02-2013, 22:28
سلام جناب محمد عزیز
البته باید اضافه کنم در مورد اون ناراحتی که صورت گرفت و شما هم شاهدش بودید نظارتی صورت نگرفت
اونجا من عکس ها رو شروع به نقد کرده بودم اما دوستانی که تازه کار بودن به جای اینکه بیان از تجربه دوستان دیگه یاد بگیرن اومدن و نظر غیر کارشناسی دادن و من هم نمی تونم دروغ بگم واقعا ناراحت شدم
البته بیشتر ناراحتی من از مدیران محترم این بخش بود که در مقابل اون دوست عزیز توضیح کارشناسی نخواستن و جالب اینکه خودشون به عنوان مدیر اومدن زیر نظر غیرکارشناسانه اون دوست محترم تشکر زدن. یعنی این یک توهین غیرمستقیم به من بود که شما بعد از این همه فعالیت عکاسی هیچی نمی فهمی
حالا شما انتظار دارین من و سایر دوستان با چه انگیزه ای بیایم فعالیت کنیم
من در حد تجربه خودم میومدم و نقد مینوشتم و یا عکس قرار میدادم و هدف بیشتر اشتراک تجربیات بود

بله شما کاملا درست میفرمایین الان بیش از 60 درصد عکس ها اسنپ شات هستش و این واقعا خوب نیست

به طور کلی باید شرایطی فراهم بشه که حرفه ای ها بیان و با فعالیتشون باعث پیشرفت بقیه بشن نه اینکه باعث فراری دادن بضاعت کم هم بشیم

من از هر چیزی اطلاعاتی نداشته باشم یا اینکه مطمئن نباشم بیان نمی کنم ولی شما شاهد بودین که در مقابل اون عمل غیر کارشناسی کاربر مزبور یک مدیر هم اظهار نظر نکرد و متاسفانه به همین دلیل بود که دست و پای امثال بنده نیز برای ادامه فعالیت بسته شد

در این مدت از دوستانی چون شما عکس های بسیار خوبی دیدم و نیز نقدهای بسیار خوبی
این عکس رو هم به خاطر تشکر از مطلب به جا و بسیار خوبتون از من پذیرا باشید
موفق باشید

بله درسته .. تا بوده و بوده در همچین فضاهایی دلخوری و سوء تفاهم و ناراحتی بوده ....

اما بهترین کار این هست که تا جایی با هم بحث کنیم که زبان هم دیگه رو بفهمیم .. و سعی کنیم با عکس هامون باهم بحث کنیم نه فقط با نوشتن متن ....
به هر حال امیدوارم فعالیت شما و بقیه دوستان باز هم بیشتر بشه ....

و ممنون از لطف شما برای عکس اچ دی آر خوبتون....

ببخشید یه مقدار حجمش بالاست

knight110
13-02-2013, 00:06
آکواریوم قشم

دوربین: Canon 960IS

ویرایش شده

دوستان برای عکاسی از آکواریوم چه پیشنهادی دارید؟ آیا کسی تجربه ای داره ؟

knight110
13-02-2013, 00:08
بله درسته .. تا بوده و بوده در همچین فضاهایی دلخوری و سوء تفاهم و ناراحتی بوده ....

اما بهترین کار این هست که تا جایی با هم بحث کنیم که زبان هم دیگه رو بفهمیم .. و سعی کنیم با عکس هامون باهم بحث کنیم نه فقط با نوشتن متن ....
به هر حال امیدوارم فعالیت شما و بقیه دوستان باز هم بیشتر بشه ....

و ممنون از لطف شما برای عکس اچ دی آر خوبتون....

ببخشید یه مقدار حجمش بالاست

عکس قشنگیه.

آیا فضا واقعا مه آلود بوده یا خوتان ویرایش کردید؟ آگر ویرایش شده کمی در مورد این تکنیک توضیح دهید.

Amateِur
13-02-2013, 00:57
اقا سينا جان باز كه به قول دوستمون مهر فيلم اسنپ شات گذاشتيد. اخه عكاسي از آكواريموم كه جالب در نمياد دوست من:n29:

knight110
13-02-2013, 09:36
اقا سينا جان باز كه به قول دوستمون مهر فيلم اسنپ پات گذاشتيد. اخه عكاسي از آكواريموم كه جالب در نمياد دوست من:n29:

دوست خوبم بازهم شما گير داديد؟!!!!

هر اسمي كه ميخواهي روي اين عكس ها بگذاريد مشكلي نيست. اما قبلا از شماخواهش كردم كه نظرفني ارائه كنيد. اگر ناراحت نمي شويد اجازه دهيد اگر هم مواردي خارج از قاعده دراين فرام لود مي شود ناظر فرام تذكر لازم را بدهد. ازطرفي باتوجه به موضوع فرام اين عكس به عنوان snapshot تلقي نمي شود. اسنپ شات براي ثبت اتفاقات ساده خانوادگی مثل ‎تعطیلات،عروسی و غیره، گرفته می شوند.

mehr film
13-02-2013, 10:29
عکس قشنگیه.

آیا فضا واقعا مه آلود بوده یا خوتان ویرایش کردید؟ آگر ویرایش شده کمی در مورد این تکنیک توضیح دهید.

مرسی ممنون ... نه فضا همینطور مه آلود بود

Amateِur
13-02-2013, 11:21
دوست خوبم بازهم شما گير داديد؟!!!!

هر اسمي كه ميخواهي روي اين عكس ها بگذاريد مشكلي نيست. اما قبلا از شماخواهش كردم كه نظرفني ارائه كنيد. اگر ناراحت نمي شويد اجازه دهيد اگر هم مواردي خارج از قاعده دراين فرام لود مي شود ناظر فرام تذكر لازم را بدهد. ازطرفي باتوجه به موضوع فرام اين عكس به عنوان snapshot تلقي نمي شود. اسنپ شات براي ثبت اتفاقات ساده خانوادگی مثل ‎تعطیلات،عروسی و غیره، گرفته می شوند.

زيبا ترين عكس ها هم كه قاعده و قانون عكس هارو رئايت نكرده باشند اسنپ شات تلقي ميشوند :20:

knight110
13-02-2013, 11:47
زيبا ترين عكس ها هم كه قاعده و قانون عكس هارو رئايت نكرده باشند اسنپ شات تلقي ميشوند :20:

آفرين. حالاشد.

خب حالا بگيد كه قاعده و قانوني كه دراين عكس هارعايت نشده كدام ها هستند و چطور بايد عمل مي كردم كه اين عكس ها حرفه اي تر گرفته مي شد.براي يادگيري بيشتر اگر هم نمونه هايي داريد لود كنيد. چند بار هم در پستهاي قبلي از كادربندي صحبت كرديد. درمورد كادربندي هم بيشتر برام توضيح بده. چه مواردي را بايد رعايت كنم تا عكسها كادري بندي مناسبي داشته باشن.لطفابرگرد به پستهاي قبلي و عكسهاي قبلي من و ايرادات و اشكالات را روي عكس ها مطرح كن.

قبلا هم كه گفتم كه من آماتورم و عكاسي يكي ا ز سرگرمي هامه چون به طبيعت و محيط اطرافم خيلي علاقه دارم و معمولا بادقت به آنها نگاه مي كنم.

saeediranzad
13-02-2013, 16:51
آب پیمایی ۲۲بهمن!

saeediranzad
13-02-2013, 16:52

knight110
13-02-2013, 18:47
کشتزارهای اطراف شیراز

لطفا در مورد کادر بندی و در کل ایرادات و اشکالات فنی این عکس بحث کنید.

SA.JJ.AD
13-02-2013, 19:49
عزیز این چه سایزیه اخه !! شما که ماشالا کم عکس نمیزاری داخل این تاپیک همینجور پیش بری برا هر صفحه باید 7.8 مگ بزاریم کنار :n29:لطفا عکس ها رو تغییر سایز و کم حجم قرار بدید و یا اگه خیلی دوست دارید با حجم بالا به نمایش بزارید !:n29:! به صورت لینک قرار بدید ! این چندمین باره داره این اتفاق میفته ! :n27:و دوستان قبلا هم در این مورد تذکراتی داده بودن ... اما ... :n15:

+
در مورد یه سری عکس های به ظاهر خبری در مورد اب پیمایی و راه پیماییو کوه پیماییو منزل پیمایی و... !:n29:صفحه ی قبل هم بهتره ا تو تاپیک مربوط به خودش قرار بگیره یعنی : ورزشی، خبری، پرتره، کودک، هنرهای زیبا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehr film
13-02-2013, 21:10
کشتزارهای اطراف شیراز

لطفا در مورد کادر بندی و در کل ایرادات و اشکالات فنی این عکس بحث کنید.

شما به نظرم بهتره به جای اینکه حسی و غریزی یه عکسی بگیرید ... یه مقدار راجع به مبانی عکاسی اول مطالعه کنید که کادر بندی چی هست ترکیب بندی چی هست زیبایی شناسی چیه ، چه چیزی در عکس زیباست چه چیزی نا زیباست ....

برای مثال شما مثلا در این عکس خواستی چی رو نشون بدی ؟ درخت ؟ کوه ؟ چمن ؟ یا آسمان ؟ خب این ها ضمن اینکه موضوعاتی بسیار تکراری هستند و همه ی ما هم در روز داریم بار ها و بار ها از همین زاویه ای که شما عکس رو گرفتی این چیزها رو میبینیم ، اجرای اون هم نادرست هست ..

مثلا کادرتون بسیار پر ایراد از بالا ، سمت راست و سمت چپ قطع شده . سوژه مشخصی در عکس نیست .. ترکیب بندی خاصی نیست در عکس و .....

هر عکسی رو که میگیرید به فکر این باشید که چیزی رو به مخاطب نشون بدید که در درجه اول یا تا حالا ندیده یا کم دیده . یا اگرم دیده از زاویه ی دیگه این شما اون موضوع رو نمایش بدی

knight110
13-02-2013, 22:00
شما به نظرم بهتره به جای اینکه حسی و غریزی یه عکسی بگیرید ... یه مقدار راجع به مبانی عکاسی اول مطالعه کنید که کادر بندی چی هست ترکیب بندی چی هست زیبایی شناسی چیه ، چه چیزی در عکس زیباست چه چیزی نا زیباست ....

برای مثال شما مثلا در این عکس خواستی چی رو نشون بدی ؟ درخت ؟ کوه ؟ چمن ؟ یا آسمان ؟ خب این ها ضمن اینکه موضوعاتی بسیار تکراری هستند و همه ی ما هم در روز داریم بار ها و بار ها از همین زاویه ای که شما عکس رو گرفتی این چیزها رو میبینیم ، اجرای اون هم نادرست هست ..

مثلا کادرتون بسیار پر ایراد از بالا ، سمت راست و سمت چپ قطع شده . سوژه مشخصی در عکس نیست .. ترکیب بندی خاصی نیست در عکس و .....

هر عکسی رو که میگیرید به فکر این باشید که چیزی رو به مخاطب نشون بدید که در درجه اول یا تا حالا ندیده یا کم دیده . یا اگرم دیده از زاویه ی دیگه این شما اون موضوع رو نمایش بدی

آفرین. خوبه . دارم کم کم چیزایی یاد میگیرم.در ارتباط با این مطالبی که گفتید آیا فایل آموزشی ذر اختیار دارید؟ بالاخره هر چی باشه خیلی از دوستان دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته عکاسی هستند.
دراین عکس ترکیبی از سبزی کاج و سرو و از طرفی بی برگی سایر درختها که کنار هم بودند نظر مرا جلب کرد.اگر نگاهی به درختای سبز بیاندازید می بینید که نزدیک به هم به عبارتی من تو من و به شکلی منظم در یک ردیف هستند. اما درختان بی برگ از هم جدا ،پراکنده و تا حدودی بد قواره هستند. میدونی یک جورایی مفهوم قشنگی برام داشت. این مفهوم که همیشه با همرنگی و همکاری می توانیم موفق باشیم و شاداب اما با جدایی و تک روی معمولا آن نتیجه ای که میخواهیم به دست نمیاد و خیلی وقتها زحماتمان به بار نمیشینه و این در حالیه که همه درختان در یک محیط هستند و از شرایط آب و هوایی و خاک یکسان استفاده می کنند. اما تعدادی سبز و تعدادی دیگر خشک و بی ثمر. میخاستم اینو به مخاطب تیز بین بگم که با همکاری، همیشه پایدار و پر ثمر هستیم اما با تک روی و انفرادی ممکن است هیچگاه فعالیت ها مون به نتیجه دلخواه نرسه. پس همه دور هم جمع بشیم.

Amateِur
14-02-2013, 00:21

من دقيقا با مهر فيلم جان موافقم. شايد سينا جان (Knigt110) دليل گذاشتن عكساش تشكر كاربراس پس حداقل حرفه اي عمل كنيم و عكسي كه ساده ترين مباني رو رعايت نكرده تشكر نكنيم. بهتر نيست؟ :20:

آفرین. خوبه . دارم کم کم چیزایی یاد میگیرم.در ارتباط با این مطالبی که گفتید آیا فایل آموزشی ذر اختیار دارید؟ بالاخره هر چی باشه خیلی از دوستان دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته عکاسی هستند.
دراین عکس ترکیبی از سبزی کاج و سرو و از طرفی بی برگی سایر درختها که کنار هم بودند نظر مرا جلب کرد.

ببينيد سينا جان،عزيزم، اينكه 4 تا درخت رو داخل كادر قرار بديد طوري كه از دورو برش كات نشه بخدا كاره سختي نيست و فقط خودتون ميتونيد انجامش بديد. انقدر آسونه كه لازم به آموزش دادن نداره. فقط براي شروع كار سوژه اي كه ازش عكس ميگيريد رو داخل كادر قرار بديد. بريد سايت 1x.com تازه ميفهميد عكاسي يني چي. بابا ما داريم با دوربينمون بازي ميكنيم تا عكاسي. عكساي شما كه ماشالا تاپيك عكاسي رو تركونده :n02:
نماي رو به شهر منزل ما خيلي زيباه انصافا و از ميرداماد تا كوه هاي بومهنو شرق تهرانم معلومه ولي اصلا نميشه كادر مناسبي بست. از يطرف سيم برق مياد توكادر يه طرف ساختمون نصفه مياد ساختمون در حال ساخت نمارو بهم ميريزه و خلاصه، حالا چون ويو عاليه من هر روز بيام صد تا عكس بگيرم از اين نما؟ اول بايد كادرو در نظر بگيري سينا جان.

knight110
14-02-2013, 00:39
من دقيقا با مهر فيلم جان موافقم. شايد سينا جان (Knigt110) دليل گذاشتن عكساش تشكر كاربراس پس حداقل حرفه اي عمل كنيم و عكسي كه ساده ترين مباني رو رعايت نكرده تشكر نكنيم. بهتر نيست؟ :20:

ببينيد سينا جان،عزيزم، اينكه 4 تا درخت رو داخل كادر قرار بديد طوري كه از دورو برش كات نشه بخدا كاره سختي نيست و فقط خودتون ميتونيد انجامش بديد. انقدر آسونه كه لازم به آموزش دادن نداره. فقط براي شروع كار سوژه اي كه ازش عكس ميگيريد رو داخل كادر قرار بديد. بريد سايت 1x.com تازه ميفهميد عكاسي يني چي. بابا ما داريم با دوربينمون بازي ميكنيم تا عكاسي. عكساي شما كه ماشالا تاپيك عكاسي رو تركونده :n02:
نماي رو به شهر منزل ما خيلي زيباه انصافا و از ميرداماد تا كوه هاي بومهنو شرق تهرانم معلومه ولي اصلا نميشه كادر مناسبي بست. از يطرف سيم برق مياد توكادر يه طرف ساختمون نصفه مياد ساختمون در حال ساخت نمارو بهم ميريزه و خلاصه، حالا چون ويو عاليه من هر روز بيام صد تا عكس بگيرم از اين نما؟ اول بايد كادرو در نظر بگيري سينا جان.

مثل این که مرغ برای شما دوستان یک پا داره نه؟

هر چی من میگم آماتورم شماها باز بر می گردید سر حرف اولتان و تهاجمی برخورد می کنید. دوستان عزیزان واقعا شما تحصیلات آکادمیکی دارید؟!!! وقتی شما سر کلاس درس و بحث می نشستید و از اساتید خودتان کسب دانش می کردید اینطوری به شما جواب می دادن؟ فکر نکنم.

به جای لحن تهاجمی. دست افرادی را که برای یادگیری به سوی شما دراز شده را گرفته و گام به گام او را راهنمایی کنید. هنوز یک نظر تخصصی جامع و کامل در این فرام ندیده ام. بله دوست خوبم آقا مهدی عزیز من هم سالها پیش سایت Photo.net را مرور می کردم. و مایلم بودم از کار اساتید بزرگ ایده بگیرم. خود شما اصرار داشتید که من از بقیه تشکر کنم. نه؟ یادتان رفت که اعتراض کردید که چرا از بقیه تشکر نمیکنم. نه عزیزم برای جلب تشکر بقیه دوستان وقت صرف نمیکنم بلکه وقت گذاشتم ام تا از افرادی مثل شما یاد بگیرم.این همه عکسها با سوژه های مختلف لود شده مثلا دوستی عکسهایی از قطره و سینک ظرفشویی گذاشت. خب که چی؟ آیا واقعا عکسی جذاب و حرفه ای بود؟ نور فلش در یکی از اونها بسیار نمایان و بیش از حد بود.ندیدم اعتراض های زیادی باشه از این که این عکس چه ربطی به این فرام داره و یا کادر بندی و نوردهی اون اصلا خوب نیست. و یا عکسی از یک میدان در شب. خب در همه شهرها میدانهایی هست به مراتب زیباتر از آن میدان و با مناظر بی نظیر.
دوستان خوبم اگر من هم سر کلاس درس انتظارم از دانشجویان و شاگردام در سطح خودم باشه که ...

به هر حال من اهل جا زدن نیستم. این جا محلیه برای یادگیری و من هم با این هدف اومدم. پس لطفا فقط اظهار نظر فنی دقیق. اگر کادر بندی درست نیست بگید به این

دلائل درست نیست و باید به این شیوه عمل می شد.

چند بار هم هست که به کنایه از تعداد عکسهایی که میذارم صحبت میشه. شاید هم دلیل همین تعداد عکسها باشه. فرهنگ ایرونیه دیگه نمیشه کاریش کرد. تا زمانی که ایستادی کسی کار به کارت نداره اما همین که حرکت کردی سنگه که به سمتت پرتاب میشه.

یه پیشنهاد دارم. از این به بعد وقتی خواستید فردی مثل منه آماتور را راهنمایی کنید جمله خودتان را با این عبارت شروع کنید که: اگر جای شما بودم...(بعد شما نقدتان و پیشنهادات خودتان را بیاورید) .

موافقید؟

Amateِur
14-02-2013, 01:08
سينا جان ببين. اولا من از مدير عزيزمون مهران و احسان درخواست ميكنم تاپيكي با عنوان اسنپ شات و عكس هاي آماتور بزاره و هر كسي تشخيص داد كه عكسش آماتوره و نياز به كمك و راهنمايي داره بياد و بزاره تو تاپيكه خودش. بايد فروم رو به جلو پيش بره. خيلي از كاربراي عكاسي تو فروم akkasee.com هم هستن و ميدونن اونجا چه خبره. تاپيكي هست كه توسط مديران تاييد ميشه و سطح عكسا بالاه تاپيك آزاد هست و تاپيك آماتور ها. من به شخصه وقتي تاپيكي كه عكس ها توسط مديران تاييد ميشه و تاپيك آزاد (براي حرفه اي و نيمه حرفه اي ها) عكساشون رو ميديدم واقعا واقعا لذت ميبردم و حرفي براي گفتن باقي نمي موند.
شما هر عكسي دستتون مياد ميزاريد و ميگيد نظر! خوب بايد بپذيريد كه كاربرا اشتياق به نقد عكستون پيدا نميكنن. من ازتون معذرت مي خوام ببخشيد اما كسي كه يه درخت رو بعد از اين همه درگيري در انجمن و چيكار كنو و چيكار نكن نميتونه تو كادر قرار بده از آماتور هم يه پله پايين تره. آيا اين اولين باري بود كه پست داديد و انتظار نقد و راهنمايي براي پيشرفت داشتيد؟ خوب نه. دها بار عكس گذاشتيد و كاربرا گفتن چيكار كن چيكار نكن اما باز شما ميايد و اين عكس رو ميذاريد كه بي تعاروف افتضاحه!
عزيز خوب يخورده دقت كن اينجوري كه نميشه. بهترم هست كه از آرشيوت عكس نذاري و طبق اون چيزايي كه ياد گرفتي بري عكس بگيري و بذاري.

چاكريم - مهدي

پارك ساعي♥

knight110
14-02-2013, 01:30
سينا جان ببين. اولا من از مدير عزيزمون مهران و احسان درخواست ميكنم تاپيكي با عنوان اسنپ شات و عكس هاي آماتور بزاره و هر كسي تشخيص داد كه عكسش آماتوره و نياز به كمك و راهنمايي داره بياد و بزاره تو تاپيكه خودش. بايد فروم رو به جلو پيش بره. خيلي از كاربراي عكاسي تو فروم akkasee.com هم هستن و ميدونن اونجا چه خبره. تاپيكي هست كه توسط مديران تاييد ميشه و سطح عكسا بالاه تاپيك آزاد هست و تاپيك آماتور ها. من به شخصه وقتي تاپيكي كه عكس ها توسط مديران تاييد ميشه و تاپيك آزاد (براي حرفه اي و نيمه حرفه اي ها) عكساشون رو ميديدم واقعا واقعا لذت ميبردم و حرفي براي گفتن باقي نمي موند.
شما هر عكسي دستتون مياد ميزاريد و ميگيد نظر! خوب بايد بپذيريد كه كاربرا اشتياق به نقد عكستون پيدا نميكنن. من ازتون معذرت مي خوام ببخشيد اما كسي كه يه درخت رو بعد از اين همه درگيري در انجمن و چيكار كنو و چيكار نكن نميتونه تو كادر قرار بده از آماتور هم يه پله پايين تره. آيا اين اولين باري بود كه پست داديد و انتظار نقد و راهنمايي براي پيشرفت داشتيد؟ خوب نه. دها بار عكس گذاشتيد و كاربرا گفتن چيكار كن چيكار نكن اما باز شما ميايد و اين عكس رو ميذاريد كه بي تعاروف افتضاحه!
عزيز خوب يخورده دقت كن اينجوري كه نميشه. بهترم هست كه از آرشيوت عكس نذاري و طبق اون چيزايي كه ياد گرفتي بري عكس بگيري و بذاري.
پارك ساعي♥

خب حالا چه چیز این عکس قشنگه؟ یک صندلی خالی . هدفت از این عکس چی بوده؟ چیز خارق العاده ای درش نمیبینم. آخه شماهایی که ادعای حرفه ای بودن می کنید باور کنید اندک عکسهایی دیده ام که جالب باشه. مخصوصا عکسهای شما.شما خودت میای ایراد میگیری که عکسهای پرتره نذارید بعد میای عکس از میدان فاطمی میذاری. تشکر نکنیم میگی تشکر کن. عکس بذاریم میگی برای تشکر کردن دیگرانه. گل میذارم میگی یک چیز دیگه بذار تکراریه. آکواریوم میذارم میگی این که جالب نمیشه. عزیز دل برادر لطفا از جانب سایرین اظهار نظر نکن. اگر شما عزیز اجازه بدهی حتما کسانی هستند که نظر فنی بدهند.از طرفی جایی ندیدم که نوشته باشه این فرام مخصوص حرفه ای هاست(تا حالا که انچنان حرفه ای به نظر نمی رسد).دوست خوبم این فرام ناظر داره اجازه دهید تذکرات لازم را ایشان بدهند. لطفا این بحث را نیز ادامه ندهید. چون هیچ پاسخی به شما نداده و کار خودم را انجام میدم. ممنون

Amateِur
14-02-2013, 01:38
خب حالا چه چیز این عکس قشنگه؟ یک صندلی خالی . هدفت از این عکس چی بوده؟ چیز خارق العاده ای درش نمیبینم. آخه شماهایی که ادعای حرفه ای بودن می کنید باور کنید اندک عکسهایی دیده ام که جالب باشه. مخصوصا عکسهای شما.شما خودت میای ایراد میگیری که عکسهای پرتره نذارید بعد میای عکس از میدان فاطمی میذاری. تشکر نکنیم میگی تشکر کن. عکس بذاریم میگی برای تشکر کردن دیگرانه. گل میذارم میگی یک چیز دیگه بذار تکراریه. آکواریوم میذارم میگی این که جالب نمیشه. عزیز دل برادر لطفا از جانب سایرین اظهار نظر نکن. اگر شما عزیز اجازه بدهی حتما کسانی هستند که نظر فنی بدهند.از طرفی جایی ندیدم که نوشته باشه این فرام مخصوص حرفه ای هاست(تا حالا که انچنان حرفه ای به نظر نمی رسد).دوست خوبم این فرام ناظر داره اجازه دهید تذکرات لازم را ایشان بدهند. لطفا این بحث را نیز ادامه ندهید. چون هیچ پاسخی به شما نداده و کار خودم را انجام میدم. ممنون

سينا جان شما لطف كن بحث رو ادامه نده نه من!
ببينيد اولا من كي گفتم پرتره نزار؟ لينك همچين پستي كه دادم رو بديد ببينم! من نگفتم عكس نذار فقط گفتم و ميگم كيفيت كارتو بالا ببر همين. مشكلات و سوالاتتو بپرس تا كمكت كنم.

Mehran
14-02-2013, 01:55
انگار چیزی به نام نقد دوستانه، نقد محترمانه

قراره همیشه به عنوان یه حرف شعاری باقی بمونه

دوستان، توقع من بیشتر از اینها بود...

لطفا این روند نقد به تاپیک های دیگه تعمیم پیدا نکنه

تاپیک موقتا قفل میشه !

با تشکر مهران...

Mehran
15-02-2013, 20:20
سلام

از چند وقت پیش تصمیم گرفته بودیم روند فعلی انجمن عکاسی رو تغییر بدیم و طرح جدیدی رو جایگزین تاپیک های جامع سه گانه کنیم.

توضیحات بیشتر... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قفل شد !

با تشکر مهران...