PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قطع و وصل شدن تصویر مانیتور

Greedy
03-07-2012, 11:53
سلام
یکی از دوستان من مشکل قطع و وصل شدن تصویر مانیتور داره
گرافیکش هم onboard هست و مدلش VIA P4M900
گرافیکش درایورش واسه ویستا بود فقط سون نبود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمیدونم مانیتورش چند اینچی هست ولی از مانیتوری که ما داریم بزرگتره مانیتور ما رزولوشن 1366*768 رو داره ولی میبینم تو مانیتور اونا که بزرگتره 1280.1024 اخرشه و جالب اینجاس که خو دش رزولوشن 800.600 توصیه کرده !
حالا مشکل اصلی این دوستمون اینه که بعد چند دقیقه که ویندوز میاد بالا مدام تصویر قطع و وصل میشه مانیتور خاموش روشن میشه و صدایی از اسپیکر خارج میشه همون صدایی که موقع قطع و وصل کردن یه درایور usb مثه فلش خارج میشه از اسپیکر
اینم یه فیلم و یه فایل صوتی از خاموش و روشن شدن مانیتور :

حجمشم کمه یه مگ :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه بار کیسشو اورد خونمون به مانیتور خودم وصل کرد م همون رزولوشن 1366*768 توصیه کرده بود ولی مانیتور خودش این مشکل داره
حالا میخوام ببینم مشکل از چیه ؟ مانیتور یا کارت گرافیک ؟ ممکنه کارت گرافیکش به خاطر بزرگ بودن صفحه مانیتورش اون رزولوشن رو ساپورت نکرده باشه ؟

EXTREME
03-07-2012, 12:15
کیس دوستتنون رو مانیتور شما مشکلی نداشت ؟

Greedy
03-07-2012, 13:24
کیس دوستتنون رو مانیتور شما مشکلی نداشت ؟

نه چند ساعتی وصل کردم نه رزولوشن مشکلی نداشت نه اینکه اصلا قطع و وصل میشد

EXTREME
03-07-2012, 14:03
پس کیسشون مشکلی نداره و سالمه مشکل یا از کابل دیتا مانیتور یا کابل برق مانیتورش است است یا از خود مانیتور
به دوستتون بگین درایور مانیتور رو نصب کنه و رفرش ریت رو هم کنه اگه درست نشد مانیتور ایرادداره

بهتره ویندوزشم عوض کنه و درایور گرافیکشم آپدیت کنه
از چه خروجی گرافیک به مانیتور وصل میکنه ؟

Greedy
03-07-2012, 14:55
پس کیسشون مشکلی نداره و سالمه مشکل یا از کابل دیتا مانیتور یا کابل برق مانیتورش است است یا از خود مانیتور
به دوستتون بگین درایور مانیتور رو نصب کنه و رفرش ریت رو هم کنه اگه درست نشد مانیتور ایرادداره

بهتره ویندوزشم عوض کنه و درایور گرافیکشم آپدیت کنه
از چه خروجی گرافیک به مانیتور وصل میکنه ؟

اتفاقا دیروز ویندوزشو عوض کردم واسش تو طول ویندوز عوض کردن اصلا قطع و وصل نشد تصویر( ویندوز سون)
درایور گرافیکشم اخرین مدلی که اومده بود واسش دانلود کردم واسه ویندوز ویستا بود سون نداشت
خروجی dvi همه گرافیک های onboard
dvi هستن
به نظر من فکر کنم که ا این کارت گرافیک اون رزولشن ساپورت نمیکنه چون قبلا که درایور کارت گرافیک خودش ورژن قدیمیش رو نصب میکردم اخرین گزینش تو مایه های 1900.600 بود که اونم میزدم یه پیغام میومد رو مانیتور که رزولوشن 1900.1200 رو باید انتخاب کنی

صباکاربر
03-07-2012, 15:02
من خودم تخصصی در این زمینه ندارم ولی می توانم این مژده را به شما بدم که شرکتی که من در ان کار می کنم واحد مشاوره تلفنی را راه اندازی کرده که می توانید مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری خود را بصصورت تلفنی بر طرف کنید یرای اطلاعات بیشتر به سات [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید

EXTREME
03-07-2012, 15:07
من خودم تخصصی در این زمینه ندارم ولی می توانم این مژده را به شما بدم که شرکتی که من در ان کار می کنم واحد مشاوره تلفنی را راه اندازی کرده که می توانید مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری خود را بصصورت تلفنی بر طرف کنید یرای اطلاعات بیشتر به سات [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید

دوست من تبلیغ در اینجا ممنوع است اگه میخواین کمکشون کنید پ.خ بدین اینجا نه

EXTREME
03-07-2012, 15:08
اتفاقا دیروز ویندوزشو عوض کردم واسش تو طول ویندوز عوض کردن اصلا قطع و وصل نشد تصویر( ویندوز سون)
درایور گرافیکشم اخرین مدلی که اومده بود واسش دانلود کردم واسه ویندوز ویستا بود سون نداشت
خروجی dvi همه گرافیک های onboard
dvi هستن
به نظر من فکر کنم که ا این کارت گرافیک اون رزولشن ساپورت نمیکنه چون قبلا که درایور کارت گرافیک خودش ورژن قدیمیش رو نصب میکردم اخرین گزینش تو مایه های 1900.600 بود که اونم میزدم یه پیغام میومد رو مانیتور که رزولوشن 1900.1200 رو باید انتخاب کنی

به دوستتون بگین مانیتورشو بیاره رو سیستم شما چک کنه نتیجشو بگین

درایور مانیتور رو هم نصب کردین ؟
همه گرافیک های آنبورد dvi نیستند vga و خروجی های دیگه هم دارن حالا این آنبورد این خروجی رو نداره

Greedy
03-07-2012, 17:24
به دوستتون بگین مانیتورشو بیاره رو سیستم شما چک کنه نتیجشو بگین

درایور مانیتور رو هم نصب کردین ؟
همه گرافیک های آنبورد dvi نیستند vga و خروجی های دیگه هم دارن حالا این آنبورد این خروجی رو نداره
درایور مانیتور نه نصب نکرده براش نصب میکنم ببینم چی میشه
ممنون مهرداد جان از راهنمایی هات

setra
04-07-2012, 16:40
سلام دوستان روی کامپیوتر من هر چند وقت یک بار صفحه خراب می شه (رنگ رنگ می شه و بهم می ریزه) هنگ می کنه ریستارت می شه ویندوز هم عوض کردم فایده نداشت اما بعضی موقع ها درست می شه و یه بالون باز می شه این ارور میاد

Display driver stoped responding and has recovered
Display NVIDIA Windows Kernal Mode Driver, Version 296.10 stoped responding an has successfully recovered.

گرافیکم مشکل داره یا چیز دیگست؟

EXTREME
04-07-2012, 17:26
درایور گرافیک و بایوس مین رو هم آپدیت کنید
اگه درست نشد چون بهم ریختگی تصویر و هنگ کردن دارین این مشکل یا از دمای بالای گرافیک است یا خود گرافیک که ارتباط gpu با چیپ های رم قطع شده
بهتره گرافیک روی یه سیستم دیگه تست بشه