PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شروع یک رویا

emilvr
03-07-2012, 11:40
سلام

من به تازگی تصمیم گرفتم در زمینه بازیسازی فعالیت بکنم. از نقطه نظر برنامه نویسی تسلط کامل به زبان سی شارپ و از منظر مدلینگ 3d با نرم افزارهای 3dsmax , modo و نرم افزارهای گرافیکی نظیر فوتوشاپ و ... آشنای کافی دارم و طبق مطالعات قبلی در مبحث بازی سازی به این نتیجه رسیدم که با دانسته های من برای شروع باید با ساخت بازی های دو بعدی به مقوله بازی سازی وارد بشم و به عنوان ابزار قصد دارم از Xna به منظور ساخت بازی در ابتدای راه استفاده بکنم.

در این تاپیک قصد دارم پروژه های بازی سازی خودم رو منتشر بکنم و انتظار فیدبک و راهنمایی از تمام دوستان کاربلد رو دارم.

به عنوان اولین پروژه قصد ساختن بازی کلاسیک Breakout رو دارم. مراحل پیشرفت کار در هر بازی رو در این تاپیک اعلام خواهم کرد.

فعلا در حال بدست آوردن منطق بازی روی کاغذ هستم تا در ادامه اولین پروژه بازی سازی رو تکمیل بکنم.

با سپاس

S.R Download
03-07-2012, 12:48
خوبه خیلی عالیه !!!

ehsan_wwe
03-07-2012, 18:05
این بازی برک آوت چطوریه کاش یه عکس ازش میزاشتی
شاید بتونیم کمکت کنیم راحت تر کار کنی

emilvr
03-07-2012, 20:22
این بازی برک آوت چطوریه کاش یه عکس ازش میزاشتی
شاید بتونیم کمکت کنیم راحت تر کار کنی

بریک آوت یه بازی کلاسیک هستش که اولین بار برای کنسول آتاری ساخته شد.

تقریبا کارهای اصلی بازی رو انجام دادم و یجورایی نسخه بتا بازی رو درآوردم. این هم دو تصویر از محیط بازی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوشبختانه تا اینجا به مشکلی بر نخوردم، این بازی هنوز تکمیل نشده. گرافیک و تصاویر استفاده شده در حد تست هست فعلا زیاد روشون کار نکردم و فعلا تمرکزم روی خود بازی هستش. قسمت هایی که باید در ادامه تکمیل بکنم :

- تعیین تعداد شانس بازی ( یا همون به اصطلاح تعداد جون باقیمونده )
- بعد از فرود توپ به پایین صفحه در نسخه فعلی اتفاقی نمیفته و باید جون بازیکن کم بشه و پیغامی هم نشون بده.
- بعد از زدن تمام آجر ها باید پیغامی مبنی بر پیروزی نشون بده و احتمالا چند مرحله دیگه هم باید بسازم فعلا فقط همین مرحله است.
- هرچند احتمال برخوردش کمه اما توپ بعد از برخورد به گوشه ی بالا چپ یا راست نود درجه بر نمی گرده و روی یه خط افقی حرکت می کنه این مشکل قابل حل هستش و سعی میشه در آپدیت های بعدی فیکس بشه
- توپ گاهی بعد از برخورد به صفحه ( یا همون پدل ) یجورایی توش گیر می کنه که این رو هم باید حل بکنم.

من اسم بازی رو سدشکن گذاشتم و یه نسخه از بازی رو پابلیش کردم اگه بازم مشکل یا باگی دیدین اطلاع بدین ممنون میشم.
برای اجرای بازی باید این دو نرم افزار روی سیستمتون نصب شده باشی

The .NET Framework 4.0 Redistributable ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
The XNA Framework Redistributable 4.0 Refresh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود نسخه 0.01 بازی سد شکن : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

emilvr
05-07-2012, 10:56
در آپدیت جدید بازی این موارد رفع شد :
- تعیین تعداد شانس بازی ( یا همون به اصطلاح تعداد جون باقیمونده )
- بعد از فرود توپ به پایین صفحه در نسخه فعلی اتفاقی نمیفته و باید جون بازیکن کم بشه و پیغامی هم نشون بده.
- هرچند احتمال برخوردش کمه اما توپ بعد از برخورد به گوشه ی بالا چپ یا راست نود درجه بر نمی گرده و روی یه خط افقی حرکت می کنه این مشکل قابل حل هستش و سعی میشه در آپدیت های بعدی فیکس بشه

فقط برای رفتن به مرحله بعدی باید یک سری تغییراتی داده بشه مثلا سخت تر بشه، کارهایی که باید در نسخه بعدی انجامش بدم :

- بعد از رفتن به مرحله جدید، آجرها بعد از 2 بار ضربه خوردن نابود بشن
- نوع و ظاهر آجر ها در مرحله جدید متفاوت باشه
- در حال حاضر توپ بعد از خوردن به صفحه ( پدل ) 90 درجه مسیرش رو تغییر میده، برای کارایی بهتر بازی ممکنه تغییراتری روی این قسمت بدم که با برخورد به هر بخش مجزا از پدل جهت حرکت متناسب با اون عوض بشه

parvizamd
07-07-2012, 05:36
یادش بخیر یاد گیم میکر افتادم چقدر خوش بود...