PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل نشدن درایو فلاپی به پی سی

paket
02-07-2012, 11:36
دوستان یه مدت فلاپی سیستممو جدا کردم حالا که وصل میکنم چراغش روشن میشه اما ویندوز نمیشناسه میشه کمکم کنید وصلش کنم ؟؟ مرسی

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

jafarian
04-07-2012, 23:28
اگر فلاپی شما درست بوده تازه به اینصورت شده باید کابل از فلاپی جدا کنید برعکس جابزنید تا فلاپی درست شناسایی بشه:20:

paket
05-07-2012, 09:17
اخه جای سوکتش یه برامدگی داره که نمیشه برعکس زد دوست عزیز !!! از دوطرف هم همینطوره ! یا کابلو برعکس کنم که بازم نمیخوره یک سرش بزرگتره . سپاس

ask_bl
05-07-2012, 10:39
اخه جای سوکتش یه برامدگی داره که نمیشه برعکس زد دوست عزیز !!! از دوطرف هم همینطوره ! یا کابلو برعکس کنم که بازم نمیخوره یک سرش بزرگتره . سپاس

اول برین توی تنظیمات بایوس ببینین Enable هست؟
کابل فلاپی هم دو سرش اندازه هم هستن!

jafarian
05-07-2012, 13:12
تو سایت پایینم همنطور که نمایش داده شده کابل فلاپی رو بصورت برعکس نصب شده اگر کابل فلا پی اشتباه جا بخوره چراغ فلاپی بصورت دائم روشن میمونه مثل یکی شما اگر فلاپی یا کابلشم خراب باشه به همین صورته.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

paket
05-07-2012, 14:56
سوکت که به مادر برد وصل میشه نه او سوکت کوچولوهه که واسه برقشه فکر کنم موقع زدن به داخل نمیدونم چشوشد اتصال کرد سیما بهم چسبید پی سی خاموش شد چی میشه حالا ؟؟؟ پاور سوخت ؟ البته سریع کشیدم بیرون اما الان دیگه روشن نمیشه پاور رو باز کردم تنها به برق زدم از پشت کلیدشو خاموش روشن کردن روشن نشد اون فقط با پی سی روشن میشه یا نه اگه سالم باشه همینجوری روشن میشه ؟؟؟
دیدی چی شد !!!
همین کوچیکه اتصال کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
05-07-2012, 15:01
اگر منظورتون اون کابل پهن که به فلاپی بعدشم رو مادربورد خورده به چه صورتی اونی وصل کردین که باعث اتصالی شده ؟ چون اون کابل رو خودش حفاظ داره نباید باعث ایجاد اتصالی بشه مگر اینکه همینطور که گفتم کابل شما مورد داشته باشه به احتمال زیاد پاور نیم سوز شده شما با یک پاور دیگه تست کنید کیسدر ضمن تمامی کابلهای فلاپی سیدی رام و هادر بطور موقت جدا کنید .

paket
05-07-2012, 15:19
نه همون کابل کوچیکه که توش قرمز دارهدکابلو کهدفشار دادم داخل دیدم سوکت داغ شد تاریکوبود انگار سوکت درست ج نرفته بود یا چپه بود نمیدونم. حالا باید چیکا کنم پاورو بدم تعمیر ؟

همش تقصیر خودم شد باید خاموش میکردم !!! خدا کنه اسیب نزده باشه به مادربرد به هارد!!!

ask_bl
05-07-2012, 15:22
اون کوچیکه برا برقه اون پهنه که دیتاست
اون که ربطی به پاور نداره!

jafarian
05-07-2012, 15:24
اونی که شمامیگین کابل برق پاور که به فلاپی خورده شما باید قبلش سیستم کلا از برق قطع میکردین بعدش اون کابل وصل میکردین در وهله اول با یک پاوردیگه سیستم چک کنید .

paket
05-07-2012, 15:24
من با اجازتون برم بیرون یه پاور بزارم رو کیس کو ببینم چی میشه تشکر میکنم از تون خبرشو میدم همینجا .
لامسب خیلی دود کرد تاریک بود ندیدم همینطور شانسی جازدم اینطوری شد .

ask_bl
05-07-2012, 15:25
اگر منظورتون کابل برق هست مشکلی برا پاور پیش نمیاد
نهایا فلاپی درایو میسوزه
ببیین چراغ مین بردتون وقتی پاور رو وصل میکنین روشن میشه!؟

paket
06-07-2012, 00:22
رفتم خوشبختانه فقط پاورو عوض کرد کاملا روشن شد بدون نقص .یه دست دو تمیز گذاشت برام و ۱۴ تومن هم گرفت خوب گرفته مبلغشو ؟

درضمن چراغ فلاپیم روشن میشه اما ویندوز شناسایی نمیکنه راهی داره ؟ مرسی که وقت گذاشتین واسم .

jafarian
06-07-2012, 12:56
همینطور که قبلا هم گفتم روشن موندن چراغ فلاپی تو ویندوز بصورت دائم مربوط به 3 مورد میشه

1 فلاپی درایو شما مورد داره

2 کابلی که از مادربورد به فلاپی خورده مورد داره

3 کابلی که از فلاپی به مادربورد متصل کردین در وصل نشده که طبق همون سایت که قراردادم باید متصل کنید

برای اون پاوری هم که تهیه کردین فیمتش همون میشه اگر پاور 12 باشه 2 تومن هزینه نصبش میشه.

paket
23-09-2012, 15:14
داخل بایوس فلاپی درایو نیس در کدوم قسمته؟؟؟
الان تو قسمت منیجر میشناسه اما تو مای کامپیوتر نیس ببینید عکسو:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
23-09-2012, 23:04
اگر فلاپی درایو شما داخل دیسک منجمنت شناسایی بشه بشه باید عکس شبیه عکس پایین داخل دیوایس منیجر داشته باشین که من گذاشتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما طبق عکس پایین به داخل بایوس برین طبق عکس اون قسمتی که نوشته شده disk drive a گزینه مورد نظر که بصورت قرمز مشخص شده رو انتخاب کنید

اگر که بازم وارد ویندوز شدین نبود بااین عمل رجیستری ویندوز باز کنید با تایپ فرمان regedit داخل منوی run بعدشم به این مسیرپایین برین

بعدش وقتی روی گزینه ای که بار رنگ سبز در مسیر رجیستری مشخص کردم انتخاب کردین داخل پنجره سمت راست روی این گزینه Upperfilters کلیک راست گزینه delete انتخاب کنید بعدشم روی این گزینه Lowerfilters کلیک راست گزینه delete انتخاب کنید رجیستری رو ببندین بعدش که از نوع بالا اومد تست کنید

The floppy disk drive is missing from the My Computer folder ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

paket
24-09-2012, 23:14
یک دنیا ممنون اق جعفراز توضیح کاملت عزیز میرم که تست کنم

paket
08-01-2013, 22:13
جناب جعفريان :
با تشكر خالصانه از راهنماييتون درست شد مشكلم .

Sent from my iPhone4s-ios 6.0.1Tapatalk

Hosseinsh22
13-01-2013, 21:11
شما کابل فلاپی رو کاملا نصب کنید بعد تو computer management تو بخش device manager ببینید همه سخت افزار ها نصب هس اگه نبود گزارش بدید یا پیام خصوصی بدید:n16: