PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درمورد اضافه کردن RAM

Bypasser
02-07-2012, 11:29
سلام خدمت دوستان :46:

من الان روی سیستم رم 2 گیگ dual channel ( یعنی 2 تا 1 گیگ ) OCZ 1333 دارم با توجه به اینکه نمی خوام این رم ها رو وردارم
مادربورد جای 2 اسلات رم دیگه رو هم داره میخواستم یه رم 4 گیگ دیگه هم اضافه کنم حالا یا یک رم 4 گیگ یا 2 رم 2 گیگ dual channel

حلا می خواستم بپرسم برای اینکه این رم ها بتونن با هم مچ بشن و خوب کار کنن باید باس 1333 بگیرم و اینکه از همین برند OCZ بگیرم ؟ ( با توجه به اینکه قبلیا OCZ هستند ) و یا نه برند های دیگه رو پیشنهاد میدین ؟ در این صورت با رم های قبلیم سازگار می شن یا نه ؟

و سوال بعدی اینکه برای اینکه با رم های قبلی که dual channel هستن مچ شن باید این رم 4 گیگ رو هم بصورت dual channel بگیرم یا نه ؟

مشخصات سیستم :
Intel® Core™2 Quad Processor Q9550
(12M Cache, 2.83 GHz, 1333 MHz FSB)

Mainboard GA-EP45T-UD3R
4x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR3 2200+/1333/1066/800 MHz memory modules

و نکته بعدی اینکه مادربور باس 2000 رو هم ساپورت میکنه منتها آیا مجبورم بخاطر CPU باس 1333 بگیرم ؟
و با توجه به مشخصات سیستم و قیمت الان رم در بازار 8 گیگ اضافه کنم یا 4 گیگ ؟

لطفا راهنمایی کنید . ممنونم

Devicestreet
02-07-2012, 11:44
حلا می خواستم بپرسم برای اینکه این رم ها بتونن با هم مچ بشن و خوب کار کنن باید باس 1333 بگیرم و اینکه از همین برند OCZ بگیرم ؟
بهتره از همین ocz و از همین فرکانس تهیه کنید

و سوال بعدی اینکه برای اینکه با رم های قبلی که dual channel هستن مچ شن باید این رم 4 گیگ رو هم بصورت dual channel بگیرم یا نه ؟

چند کاناله بودن رم ها به چیپست شما بستگی داره و با توجه به اینکه چیپست شما دو کاناله رو ساپورت می کنه از شناسایی رم های دیگه معذوره(فعلا فقط دو پلتفرم هستند که از رم های 3 و 4 کاناله استفاده می کنند پلتفرم 1366 از 3 کاناله و پلتفرم 2011 از 4 کاناله پس میبینید که تنوع رم های دو کاناله خیلی بیشتره)
موفق باشید

MR.CART
02-07-2012, 12:52
با توجه به اینکه چیپست شما دو کاناله رو ساپورت می کنه از شناسایی رم های دیگه معذوره
البته اگه اون دو تا رم دیگه از همون مدل قبلی باشن یعنی ایشون دو تا یه گیگ داره اگه دو تا یه گیگ دیگه بندازه از همون مدل و فرکانس نمیشه ولی اگه مثلا 2تا 2 گیگ بندازه میشه حتی اگه از همون مدل و فرکانس قبلی باشه!
و گرنه با رم های دیگه مشکلی نداره اگه بخواد دوال چنل کنه

Bypasser
02-07-2012, 13:41
با تشکر از دوستانی که پاسخ دادن
امروز متوجه شدم که OCZ دیگه RAM تولید نمی کنه و محصولات RAM اش رو در دسته بندی End of Life قرار داده با این حال گیر میاد OCZ در بازار داخل ؟ قیمتی ارش دارین و اینکه از کجا میشه تهییه کرد ؟

N_Slayer
04-07-2012, 02:38
سلام دوست عزیز ،

ببخشید که این حرف من مربوط به پستتون نمیشه ، میخواستم بپرسم قصد فروش مادربورد و سی پی یو تونو دارید ؟ اگه آره ،من با قیمت خوبی ازتون میخرمشون ، جواب رو لطفا برات پیغام خصوصی کنید ، ممنون