PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درست کردن تنظیمات

hamedre81
01-07-2012, 21:26
با سلام
چطوری میشه تنظیمات رو اصلا درست؟
و اون تنظیمات رو جای ذخیره کنه و موقع ورود دباره آن تنظیمات اعمال بشه

اگه کسی بلد هست با یه مثل ساده بگه

Akbar"22"
02-07-2012, 15:48
با سلام
چطوری میشه تنظیمات رو اصلا درست؟
و اون تنظیمات رو جای ذخیره کنه و موقع ورود دباره آن تنظیمات اعمال بشه

اگه کسی بلد هست با یه مثل ساده بگه

دوست عزیز ، شما برای این کار ها باید یک بانک اطلاعاتی طراحی کنید مثلا اون چیزیی که من کار کردم Access 2007 بود ، که از طریق این نرم افزار شما جدول هایی رو طراحی می کردید که هر جدول شامل موارد زیر می بود :

1 - فیلد (کوچکترین جزء داده)

2 - رکورد (فیلد های مرتبط به هم)

3 - فایل (رکوردهای موجود در جدول)

4 - کلید (تعیین یک یا چند فیلد به عنوان کلید که جستجو بر اساس آن انجام گیرد)
......
.
.
بعد از فهمیدن این مفاهیم شما می توانید در جدول تان فیلد هایی را طراحی کنید که از طریق آن مقادیر ذخیره میشوند که اگر مقادیری ذخیره کنید یک رکورد ایجاد می شود که میتوانید از طریق کدنویسی و با استفاده از کنترل های Adodc و Data به مقادیر بانک اطلاعاتی در محیط ویژوال بیسیک دسترسی داشته باشید و با قرار دادن شرط هایی مقدار فیلد های خود را چک کنید مثلا اگر در فیلدی با نام A مقدار 1 وجود داشت این کار را انجام بده درغیره این صورت ... که به این صورت میتوانید کارهای خود را به پیش ببرید .

hamedre81
02-07-2012, 17:10
دوست عزیز ، شما برای این کار ها باید یک بانک اطلاعاتی طراحی کنید مثلا اون چیزیی که من کار کردم Access 2007 بود ، که از طریق این نرم افزار شما جدول هایی رو طراحی می کردید که هر جدول شامل موارد زیر می بود :

1 - فیلد (کوچکترین جزء داده)

2 - رکورد (فیلد های مرتبط به هم)

3 - فایل (رکوردهای موجود در جدول)

4 - کلید (تعیین یک یا چند فیلد به عنوان کلید که جستجو بر اساس آن انجام گیرد)
......
.
.
بعد از فهمیدن این مفاهیم شما می توانید در جدول تان فیلد هایی را طراحی کنید که از طریق آن مقادیر ذخیره میشوند که اگر مقادیری ذخیره کنید یک رکورد ایجاد می شود که میتوانید از طریق کدنویسی و با استفاده از کنترل های Adodc و Data به مقادیر بانک اطلاعاتی در محیط ویژوال بیسیک دسترسی داشته باشید و با قرار دادن شرط هایی مقدار فیلد های خود را چک کنید مثلا اگر در فیلدی با نام A مقدار 1 وجود داشت این کار را انجام بده درغیره این صورت ... که به این صورت میتوانید کارهای خود را به پیش ببرید .

شنیدم ارتباط access با ویژوال بیسک کمی پیچیده هست ؟ آیا روش ساده تری نیست؟

Akbar"22"
02-07-2012, 17:38
شنیدم ارتباط access با ویژوال بیسک کمی پیچیده هست ؟ آیا روش ساده تری نیست؟

:44: !
فکر نکنم اون قدرم پیچیده باشه ...
شما راه بهتریی شنیدیی ؟

فکر نکنید ، کنترل یا فرم یا مشخصه ی خاصی وجود داره که از طریق اون به راحتی بتونید تنظیمات رو درون اون نگه داری کنید و بعد ...
تا اون جایی که سواد من میکشه فقط از طریق پایگاه داده می تونید مقادیر رو ذخیره کنید تا موندگار بشن تا در صورت نیاز بعدا هم در صورت نیاز استفاده کنید .

hamedre81
02-07-2012, 18:35
ممنون این رو انجام می دم اگه به مشکلی خوردم در اینجا می نویسم

sosani2007
23-09-2012, 09:23
راه خیلی ساده هم وجود داره
شما می تونید با فایل های متنی کار کنی من فکر نمی کنم اتصال وی بی به فایل های متنی زیاد پیچیده باشه

sat066
03-12-2012, 21:56
سلام شما میتونید مثل برنامه یاهو مسنجر تنظیمات ر ا در ریجستر ذخیره کنی