PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل BOOTMGR is Missing در لپ تاپ GT780 MSI

ase_pase
01-07-2012, 11:29
سلام

من ویندوز لپ تاپ رو با کلی دردسر تازه عوض کرده بودم و همه چی درست بود تا اینکه دیشب یادم رفت لپ تاپ رو خاموش کنم و خودش خاموش شده.
الان هم ویندوز بالا نمیاد و همش میگه Bootmgr is missing هیچ کدوم از کلید ها مثل F3 , F11 یا حتی Delete کار نمیکنن و نمیتونم هیچ کاری بکنم و هیچ جایی برم.
دی وی دی ویندوز هم میزارم یا از این مینی ویندوز ها هم نمیشه کاری کرد و بالا نمیاد.

خواهش میکنم کمکم کنید.

h!tman
01-07-2012, 11:32
موقع استارت F2 رو بزنید
احتمالا به بایوس میرید
از اونجا first Boot Device رو روی هارد قرار بدید
درست نشد و بالا نیومد روی دی وی دی رام قرار بدید و وین نصب کنید

ase_pase
01-07-2012, 13:37
اصلا این چیز ها نمیاد که بخوام Boot Device رو تغییر بدم.
نه F2 نه del نه چیز دیگه

Farshid72
01-07-2012, 19:09
وقتی لپ تاپ رو روشن میکنید چی بالا میاد ؟
شما بهتره که از یه نسخه ویندوز لایو استفاده کنید و دیسک یا هاردی که اون ویندوز لایو روش هست رو متصل کنید به لپ تاپ و در صورت امکان از روی اون ویندوز رو بوت کنید
در غیر اینصورت بهتره که به تعمیرکار مجار لپ تاپ رو نشون بدید تا هم اونو ریست کنه و هم اینکه با یه هارد دیه تست کنه

h!tman
01-07-2012, 22:28
شما با هیچ کلیدی دسترسی به بایوس ستاپ ندارید؟!
والا فرشید جان فکر نکنم بتونن بوت کنن.!

ase_pase
13-07-2012, 11:12
سلام

به هیچ کلید دسترسی نداشتم و بله و از هیچ طریقی نمیتونستم بوت کنم و اون روش ها رو امتحان کردم و نشد. (حتی از یک ویندوز 64 بیتی سالم فایل های BOOTMGR رو هم ریختم توی دیسک و فلش ولی نشد)
یک گشتی که توی اینترنت زدم ، دیدم با این لپ تاپ مشکل مشابه هم بوده و راهش اینه که هارد ها رو دربیارم و جدا روشون ویندوز بریزم و یا اینکه فرمت کنم و بعد ویندوز بریزم که خوب واسه داشتن گازانتی نمیشد بازش کنم.
ظاهرا واسه اینکه لپ تاپ 2 تا هارد داره (یکی ساتا و یکی ssd) همچین مشکلی پیش میاد و دلیلش هم اون هارد ssd هستش.
فرستادمش ماتریکس و فرداش تحویل دادن و مشکل هم همین بود و هارد رو فرمت کردن و ویندوز ریختن و تحویل دادن.

شما رو هم معطل کردم و نیومدم ، شرمنده این چند وقته امتحان داشتم واصلا کم میتونستم بیام اینترنت.

h!tman
13-07-2012, 11:14
خوشحالم مشکلتون حل شد
اما در مورد گارانتی. فکر نکنم باز کردن هارد از گارانتی بندازه محصول رو. من بارها این کارو کردم :دی

ase_pase
13-07-2012, 11:32
مرسی :d
آخه دو جای لپ تاپ از این برچسب های گارانتی بود که نمیشد بازش کنم. فقط جای باتری بود که برچسب نداشت.

mb1372
13-07-2012, 14:49
سلام
من بعد از نصب partition magic روی لپتاپ asus k53tk دچار این مشکل شدم.هارد لپتاپ 3 درایو داشت.با نصب و اجرای partition magic صفحه آبی باز شد و بعد از restart دیدم که 2 درایو غیر قابل شناسایی است.و بعد از دستکاری هایی که کردم درایو ویندوز هم غیر قابل شناسایی شد و ابتدای روشن کردن پیغام bootmgr is missing می دهد.
راه حلی غیر از درآوردن هارد نیست؟
راه حلی غیر از فرمت کردن درایو ها نیست؟
خودم می تونم این مشکلو حل کنم؟(بدون مراجعه به گارانتی)
ممنون

Farshid72
13-07-2012, 17:30
بله دوسته عزیز منم میخواستم بگم اگه نمیتونید بوت کنید سیستم رو مشکل از هارد شما هستش ولی مثل اینکه من دیر اومدم اینجا و شما فرستاده بودین گارانتی...
---------------------------------

دوسته عزیز MB1372
شما باید سیستم خودتون رو ریکاوری کنید !!!!

ase_pase
13-07-2012, 20:11
مرسی از راهنمایی تون :)
آخه همونطوری که گفتم برچسب داشت و با اینکه مشکل و راه حلش رو فهمیده بودم ولی خوب نمیشد بازش کنم.
حالا یک سوال واسم پیش اومده : وقتی لپ تاپ میره روی حالت sleep و بعد که روشن میکنم ، همونطور میشه دکمه های بوت و اینا نیست بازم. مشکلی که نداره ؟

mb1372
14-07-2012, 07:17
دوسته عزیز MB1372
شما باید سیستم خودتون رو ریکاوری کنید !!!!
با چی ریکاوری کنم؟
ضمنا repair ویندوز سون جواب نمی ده.

Farshid72
15-07-2012, 11:19
با دیسک هایی که دارید
اگه دیسکی ندارید با نصب برنامه paragon partition درایو ریکاوری خورتونو ریکاوری کنید و روی فلش بریزید و اجرا کنید سیستم ریست و وارد منوی ریکاوری میشه

mb1372
26-07-2012, 15:51
من نرم افزارهای ریکاوری زیادی رو امتحان کردم.خیلی هاشون حتی هارد رو نمی شناختن.بعضیا که می شناختن فرمت نمی کردن:2:
با هزار بدبختی یکی پیدا کردم که باهاش بتونم تمام هارد رو فرمت کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم:27:
خلاصه همه اطلاعات پرید.خوب بود که لپتاپ رو تازه خریده بودم و چیز خاصی روش نبود
تنها راه حل همین بود؟یعنی باید تمام هارد فرمت بشه؟
سپاس:11:

amirahmed
14-07-2014, 16:42
سلام من لپ ناپم دو تا هار داره و بعد از نصب ويندوز بالا نمياد حالا بأيد چي كار كنم