PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور کتابخوان شویم ؟

rostamiani
01-07-2012, 07:14
سلام
من سال هاست کتابخوان نیستم
هر بار تصمیم می گیرم به سال های قبل از آشنایی با کامپیوتر برگردم ، نشده. سال هایی که صبح تا شب کتاب داستان و آموزش 3Ds Max و ویندوز و Amiga 500 می خوندم و سیر نمی شدم :19:
لطفا اگه هر تجربه، روش یا نکته ای می دونید بنده رو راهنمایی کنید تا بتونم به کتاب عادت کنم.
هر زمان سراغ کتاب میرم با اینکه دوست دارم بیش تر بخونم ، نیروی مرموزی منو از سر کتاب بلند می کنه . مشکل اینه که در مورد کامپیوتر برعکسه ! همون نیرو نمیزاره بلند بشم

کلا نیازمند هرگونه راهنمایی شما هستم.
تنها راه حلی که الآن به ذهنم می رسه اینه که با دوستانی مثل خودم قرار بزارم که هر روز مقدار مشخصی کتاب بخونیم تا همین حس رقابت بهمون کمک کنه :20:
متشکرم :10:

Zoroastrian
01-07-2012, 17:56
والا دادا منم همین جورم ولی می دونی من چیکار کردم مثلا همون کتابا رو به جای اینکه بشینم بخونم تو کامپیوتر می خونم میرم پی دی افش رو می خونم :21: اگرم پی دی اف نداشته باشه جاهایی که کامپیوتر ندارم می خونم :3:ولی کلا این کامپیوتر مارو معتاد کرد رفت :38:

rostamiani
01-07-2012, 18:23
والا دادا منم همین جورم ولی می دونی من چیکار کردم مثلا همون کتابا رو به جای اینکه بشینم بخونم تو کامپیوتر می خونم میرم پی دی افش رو می خونم :21: اگرم پی دی اف نداشته باشه جاهایی که کامپیوتر ندارم می خونم :3:ولی کلا این کامپیوتر مارو معتاد کرد رفت :38:

متشکرم ... به نظر منم معتاد شدیم ! باید اول این اعتیاد یه کاریش بکنم...
منم رفتم ایبوک ریدر خریدم که بهم کمک کنه ... ولی هنوز مشکل دارم

ملا نصرالدین
05-07-2012, 14:36
مشکل از کتاب شماست.کتاب باید ادم رو جذب کنه.اگر کتاب جاذبه نداشته باشه ادم یا نمیخونش یا اگر بخونه هیچی ازش نمیفهمه.به نظر من اول با کتاب هایی که مورد علاقه شما هست شروع کنید

senaps
06-07-2012, 21:17
عزیز من! شما وقتی یه عمر سوار لمبورگینی بشی، میای دوباره سوار پراید بشی؟!!‌ نه.....
وقتی شما به خوندن دیجیتال کامپیوتری عادت کنی، نمیتونی برگردی... دلیلی هم نیست که برگردی!! شخصا کتاب های صوتی رو داخل ماشین گوش میکنم و کتاب های دیجیتالم رو رو کامپیوتر..... روزی 40 صفحه و اینا تقریبا میخونم....

Reza31001
06-07-2012, 22:45
عزیز من! شما وقتی یه عمر سوار لمبورگینی بشی، میای دوباره سوار پراید بشی؟!!‌ نه.....
وقتی شما به خوندن دیجیتال کامپیوتری عادت کنی، نمیتونی برگردی... دلیلی هم نیست که برگردی.
اینو قبول ندارم
گرچه شرایط منم دقیقا مثل همین دوستمونه که تاپیک رو زدن ولی هیچ وقت کتاب دست گرفتن و حس کردن سنگینی کتاب و ورق زدنش نمی تونه با زل زدن به صفحه نمایش و کلیک کردن جایگزین بشه
ebook لزوما گزینه بهتر و کاملتری از کتاب معمولی نیست و نخواهد بود

senaps
07-07-2012, 09:15
گرچه شرایط منم دقیقا مثل همین دوستمونه که تاپیک رو زدن ولی هیچ وقت کتاب دست گرفتن و حس کردن سنگینی کتاب و ورق زدنش نمی تونه با زل زدن به صفحه نمایش و کلیک کردن جایگزین بشه

تاپیک رو کمی منحرف میکنه ولی میگم:

باید از یه جایی شروع بشه... به خاطر هر کدوم از این کتاب هایی که ما میخریم تا وزنش رو حس کنیم و حس زیبا و جالب ورق زدن رو داشته باشیم، ده ها درخت قطع میشه و هزاران ساعت وقت تلف میشه دم و دستگاه های بزرگ برق مصرف میکنن و کلی مشکل دیگه که یه کتاب چاپ بشه که بعد از یه مدت تازه ممکنه خراب هم بشه!!!! در صورتی که کتابخون باشید و مثلا 500 تا کتاب داشته باشید، باید یه اتاق برای کتابخونه داشته باشید!!
در صورتی که برای کتاب های دیجیتال، علاوه بر کیفیت بالاتر و امکانات بیشتر(مثل نوت گذاشتن علامت زدن صفحه‌ای خاص و....!!) هزینه های کمتری صرف میشه و اسیب کمتری به طبیعت میرسه....
ارشیو کرد کتاب های الکترونیکی ساده تره و با یه ایبوک ریدر یا تبلت عادی 200 هزار تومنی میشه حس زیبای کتاب داشتن رو گرفت!!! من که این کارو میکنم....

تازه کتاب هات هرچقدر که زیاد باشن، حجم زیادی رو اشغال نمیکنن...چرا برا حمل و نقل چه برای نگهداری و ....!!!

دنیا هم دیگه داره پیشرفت میکنه و بهتره ماها هم کم کم با دنیا همراه بشیم برای مدرن شدن...

Nocturne
30-09-2012, 22:43
آقای رستمیانی اگه به جوابی رسیدید ما رو هم در جریان بذارید
و ضمنا دو پیشنهاد دارم. رو خودم اثر گذاشت البته به جایی که میخوام برسم هنوز نرسیدم ولی تاثیر داره: 1. کار کردن تندخوانی 2. در نظر گرفتن هدف

hamid_diablo
30-09-2012, 23:38
شاید خاطر خوبی از کتاب خوندن ندارم!!!

مثلا من از زمان امتحانای سخت و مرد افکن پیام نور دیگه رغبت خودمو به کتاب از دست دادم.کسی که بدون مجله و کتاب خوندن قبل از خواب نمیتونست بخوابه

به هر حال باید از جایی شروع کنیم و بهتره از کتابهایی که فکرمونو درگیر میکنه پرهیز کنیم.ابتدا از کتابهای داستان و رمانهای سبک برای خوندن استفاده کنیم تا اون حالتی رو که داشتیم رو از دست بدیم.

شـیـفــو
01-10-2012, 00:11
من 2 سال پیش عضو کتابخونه پارک رازی شدم ( با اینکه خیلی دوره از خونم ) اما حداقل 4 روز هفته از ساعت 3 تا 5-6 کتابخونه بودم و کتابای مختلف میخوندم .
بغیر از مواردی که دوستان گفتند شما بهتره برای شروع در محیط قرار بگیرید ، کتابخونه خودش بهترین مکان و جو برای مطالعه هست اما خونه بهترین جا برای استراحت ، که به قول خودت اون نیرو از مطالعه شما جلوگیری میکنه اما تو کتابخونه سیستم شخصیت دم دستت نیست که هوس برت داره از سر کتاب بلند شی
نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه ، کلا می خوام بگم بهتره تو محیط باشی . مثلا باشگاه ورزشی بهترین جا برای ورزش هست و حس ورزش میاد سراغت اما روی تشک خواب ، شما توی رستوران حس اینترنت گردی بیشتر داری یا غذا خوردن ؟ یا پشت میز کامپیوتر بیشتر دوست دارید اینترنت گردی کنید یا مواد لازم شام رو تهیه و تدارک ببینید ؟