PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید هارد اکسترنال 1 ترا

l2eza.d
27-06-2012, 22:56
سلام دوستان خسته نباشید .
هارد اکسترنال تا 1 ترا پرتابل کدومو پیشنهاد می کنید ؟
امروز رفتم بازار رضا اینا موجود بود:
transend 1 tb =210
westerndigital =230
adata=250
silicon=230
pqi 750gig 7200rpm =200
که گفتن سیلیکون و ترنسند و a data ضد ضربه اند .
برای آرشیو فیلم و ... کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟
کجا بهتره برای خرید ؟
راست می گن هارد های 750 یا 500 خرابی کمتر از 1 ترا دارند ؟

ممنون اگه می شه یکم سریع تر فردا بعد از ظهر می خوام بخرم . ممنون

amirkhan_0o0
27-06-2012, 23:20
سلام
اینجــــــــــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاپیک جامع هارد اکسترنال هست و بچه های تاپیک کارشناسان ارشد! هارد دیسکند. از این به بعد سوالاتتون رو توی تاپیک مربوطه مطرح کنید!
دو شرکت مطرح بازار هارد سیگست و وسترن هستند که طی تحقیق کوچیکی که برای یه کار نیمه دانشگاهی چند فصل پیش داشتم، هرکدوم تقریبا 31 تا 33 در صد بازار رو داشتند!
مجموعا 65 درصد بازار برای این دو تا شرکت هست که البت سامسونگ هم سهامش رو به سیگیت فروخت و این دو شرکت از نظر من بهترین برند های هارد هستند. اکثر هارد های بازار از جمله adata , silcon power و غیره از هارد های این شرکت استفاده می کنند و حد اکثر پکیج و اینترفیس رو خودشون طراحی می کنند!
برای مقابسه سیگیت و وسترن همون طوری که تو اون تاپیک نوشتم:

این اختلاف مثل بنز و بی ام و هست که هردو خوبند و حالا هر کی یه انتخابی داره!
از دید بنده:
وسترن خوشگل تر چون کارتریج نداره، قابلیت رمز نگاری سخت افزاری توش گنجونده شده
سیگیت امکان تغییر کارتریج داره، وبا دستگاه های دیجیتال مثل تی وی، گیرنده دیجیتال و ماه * واره و اینا سازگاری بیشتری داره..
اما عرفا ملت وسترن رو بر سیگیت ترجیح می دن گرچه در سطح جهانی با هم فروش برابر دارند.

hamid novin
28-06-2012, 05:14
سلام کارشناس محترم هارد اکسترنال پرتابل 1 ترا جمع و جور سازگار با تلویزیون های 3 بعدی سونی میخوام بخرم لطف کنید اگر تجربه اتصال هاردی به تی وی را داشته اید مارک و مدل آنرا بفرمائید چیه ؟ چون شنیده ام همه نوع هاردی با تلویزیون ها باز نمیشوند . با تشکر

ata.royalfalcon
28-06-2012, 11:13
سلام کارشناس محترم هارد اکسترنال پرتابل 1 ترا جمع و جور سازگار با تلویزیون های 3 بعدی سونی میخوام بخرم لطف کنید اگر تجربه اتصال هاردی به تی وی را داشته اید مارک و مدل آنرا بفرمائید چیه ؟ چون شنیده ام همه نوع هاردی با تلویزیون ها باز نمیشوند . با تشکر

سلام
من مدل TV شما رو نمیدونم ولی در درجه اول دفترچه راهنمای TV رو مطالعه و بررسی کنید . موارد مهمی مثل حداکثر حجم قابل شناسایی هارد یا پارتیشن ، نوع فرمت ، نوع اینترفیس ، تعداد پارتیشنها و ...
مثلا سینمای خانگی ما که سامسونگ هست (قدیمی) هارد پرتابل رو فقط فرمت FAT32 و FAT16 رو با حداکثر حجم 160 گیگابایت رو با اطمینان میتونه شناسایی کنه !!!
در عکس زیر توضیحات مربوط به نحوه استفاده از دستگاههای ذخیره سازی جانبی رو مشاهده میکنید (دفترچه راهنمایی سینمای خانگی ما) .
52434
در کل هارد اکسترنال seagate goflex ultra portable با اینترفیس usb2 شانس بیشتری برای شناسایی شدن در TV خواهد داشت .

amirkhan_0o0
28-06-2012, 13:20
راستی این سیگیت گوفلکس فری ایجنت 1 ترایی که یک هفته است خریدم رو روی 2 مدل از سامسونگ و یک مدل سونی که تولید 2009 به بالا بودند تست کردم مثل کره جواب می ده!

hamid novin
11-08-2012, 03:47
سلام
من مدل TV شما رو نمیدونم ولی در درجه اول دفترچه راهنمای TV رو مطالعه و بررسی کنید . موارد مهمی مثل حداکثر حجم قابل شناسایی هارد یا پارتیشن ، نوع فرمت ، نوع اینترفیس ، تعداد پارتیشنها و ...
مثلا سینمای خانگی ما که سامسونگ هست (قدیمی) هارد پرتابل رو فقط فرمت FAT32 و FAT16 رو با حداکثر حجم 160 گیگابایت رو با اطمینان میتونه شناسایی کنه !!!
در عکس زیر توضیحات مربوط به نحوه استفاده از دستگاههای ذخیره سازی جانبی رو مشاهده میکنید (دفترچه راهنمایی سینمای خانگی ما) .
52434
در کل هارد اکسترنال seagate goflex ultra portable با اینترفیس usb2 شانس بیشتری برای شناسایی شدن در TV خواهد داشت .

دوست عزیز تلویزیون من سونی مدل 46EX720 هست ساخت 2011 که 2012 به ایران رسیده . یکی از فروشندگان گفته Seagate Expansin 1 tr usb 3&2 و همینطور یک مدل Silicon و هارد جدید خود سونی Sony 500 gig که هنوز 1 ترا نداره با تلویزیون باز میشه و فرمتش هم باید Fat32 باشه. فقط میخوام نکنه خرید کنم بعد ببینم باز نمیشه بخاطر همین کاربری که تجربه کرده با تلویزیون سونی EX720 من را هم راهنمائی کنه . با تشکر

hamid novin
11-08-2012, 03:51
راستی این سیگیت گوفلکس فری ایجنت 1 ترایی که یک هفته است خریدم رو روی 2 مدل از سامسونگ و یک مدل سونی که تولید 2009 به بالا بودند تست کردم مثل کره جواب می ده!

دوست عزیز امیر خان من تلویزیون سونی 46EX720 دارم آیا روی این تی وی هم امتحان کردید ؟ که اگر باز بشه بنده هم بخرم ضمنا چند خریدید و از کجا ؟ با تشکر

ata.royalfalcon
11-08-2012, 08:11
دوست عزیز تلویزیون من سونی مدل 46EX720 هست ساخت 2011 که 2012 به ایران رسیده . یکی از فروشندگان گفته Seagate Expansin 1 tr usb 3&2 و همینطور یک مدل Silicon و هارد جدید خود سونی Sony 500 gig که هنوز 1 ترا نداره با تلویزیون باز میشه و فرمتش هم باید Fat32 باشه. فقط میخوام نکنه خرید کنم بعد ببینم باز نمیشه بخاطر همین کاربری که تجربه کرده با تلویزیون سونی EX720 من را هم راهنمائی کنه . با تشکر

سلام .
اگر TV هارد Seagate Expansion 1 tr usb 3&2 رو شناسايي كنه قطعاً مدل seagate goflex رو شناسايي خواهد كرد .