PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کجا برم تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟

2lombe
25-06-2012, 10:07
ببینید بچه ها من تازگی ها اول دبیرستان را تمام کردم حالا می خواهم برای انتخاب رشته من از علوم انسانی و تجربی اصلا دوست ندارم فقط 2 راه دارم که برم هنرستان یا ریاضی البته نرمه ریاضی من 14 و فیزیک 15 بوده حالا موندم کجا برم لطفا کمک کنید:41:

alicpu
25-06-2012, 10:36
از من می شنوی برو ریاضی رشته خوبیه باید بخونی . فقط
تمام رشته های که در ریاضی هست در فنی هست و تمام رشته های که در فنی هست در ریاضی هست
اگر بری فنی یک سال می افتی جلو و می روی کاردانی و بعد قبول شدن کارشناسی شاید برات رددسر بشه
ولی اگر بری ریاضی یک سال می افتی عقب ولی یک راست می ری کارشناسی
تازه وقتی رفتی فنی اون جا مثلا می ایند برات درس های پیش را نیز یادت می دهند مثلا دیفرانسیل یا حسابان و از این گونه موارد
ولی ریاضی رشته خوبی هست. خیلی انتخاب توش هست که می توانی بسته به سلیقه ات بری توش و در دانشگاه رشته مورد علاقه خودت را انتخاب بکنی .
کلا اگر یک دانش اموز متوسط هم باشی راحت می توانی ریاضی را بخوانی

saeed 1428
25-06-2012, 10:37
مسلما ریاضی بهتر از هنرستانه .ولی نوشتت از نظر نگازش نمرش صفره.:31:

alicpu
25-06-2012, 10:46
نگاه کن اگر در طول سال حتی شده روزی یک ساعت بخوانی حتی در سال سوم که امتحان نهایی است . معدل بالای 18 نهایی را خواهی اورد .
من خودم امتحان ادبیات عجیب مریض بودم دو الی دو روز نصفی وقت بود هیچی نخوندم قبلا در اردیبهشت یک دور کتاب را خوانده بودم و بعد سه سال سوال های سال گذشته را نگاه کرده بودم . و شدم 17 ولی بازم خوب نیست .
یا مثلا حسابان را فقط در همین 4 روزی وقت بودم خوندم و در طول سال هیچی و شدم 15
این قدر هم سخت نیست .
فقط اگر یک ذره علاقه باشه . و یک ذره پشتکار همه چی حله

alicpu
25-06-2012, 10:48
هیچ وقت هم به نمره نگاه نکن رفیق بگو می توانم یا نه .
نمره را با پشتکار میشه درستش کرد . رفیق
الان خودت دوست داری چی بری

hsajj
25-06-2012, 10:48
شما اگه به رشته فنی خاصی علاقه داری بنظر من برو دنبال علاقت (من خودم رفتم هنرستان رشته کامپیوتر و تا لیسانس هم ادامه دادم)
ولی اگه فرقی برات نداره رشته ریاضی بهتره چون انتخاب های گسترده ای برای دانشگاه داری

2lombe
25-06-2012, 11:00
با تشکر از همتون من خیلی کم علاقه به هنرستان دارم ولی خیلی علاقه به ریاضی دارم اما یه موضوع اینکه بعضی از فامیل هایمان که ریاضی رفتند میگن توش گیر میکنی و یک جورهایی پشیمون میشی ولی خودم علاقه به ریاضی دارم

alicpu
25-06-2012, 11:00
دوست عزیز الان شما که کامپیوتر درس خواندی کجا سر کاری . یعنی الان بازار کار کامپیوتر چه طوره

alicpu
25-06-2012, 11:02
این ها همش شعر هستند که توش گیر می کنی من خودم امسال خیلی نخوندم . یعنی دو بار خوندم یکی ثلث اول یکی ثلث دوم اونم نه خیلی زیاد و معدل نهایی ام شد 16.20
تازه اگر شما بخواهی بخونی راحت 18 به بالا می شوی
هیچ وقت حرف به این و اون نده که برو تو این رشته خوبه یا بده
اول ببین به چی علاقه داری و بعد ببین اینده شغلی این رشته چیه

Akbar"22"
25-06-2012, 11:19
اگه شما با این وضع برید ریاضی بخونید فکر نکنم به نتیجه برسید ولی تو فنی و حرفه ایی هم چیز خیلی راحته از جمله کنکورش ... از ما گفتن :23: من کسی هستم که فنی وحرفه ایی رو تجربه کردم و انشاا... امسال برای اولین بار کنکور کاردانی فنی وحرفه ای قرار بدم .
البته اگه بیایی تو هنرستان کلا طرز درس خوندنتم تغییر می کنه دیگه مثلا مثل قبل لازم نیست زیاد درس بخونیی به جان خودم به هر حال خودت میدونی ...

Operalive
25-06-2012, 11:36
سلام - ببین دوست عزیز من درسم عالی بود و در رشت ریاضی مشغول به تحصیل شدم و در نهایت در کنکور موفق به انتخاب رشته دلخواه که برق بود نشدم - برق رتبه تقریبا یکی دو هزار میخواد - الان هم لیسانس یه رشته مزخرف که هر جا میری 5سال سابقه کار میخواد
به برادرم که یه خورده از من کمتر درس میخوند پیشنهاد دادم بره هنرستان رشته برق - و الان هم کاردانی برق داره و تابستان امسال امتحان کارشناسی رو میده و به نظرم موفق هست ./ رشته ای رو که باید رتبه زیر 2000 میشد در ریاضی مفت مفت و با علاقه بدست آورد
اگه علاقه رشته مورد نظر آینده شما در فنی هست - اون رو انتخاب کنید
در نهایت خود شما مهم هستید - این فقط یه نظر شخصی بود./

Akbar"22"
25-06-2012, 11:46
تاره از این ور ، برو سه سال ریاضی بخون ، بعد برو تو دانشگاه کامپیوتر بخون معنی نداره اگه از کنکور قبول شدیی

خوب مرد حسابی از همین الان برو کامپیوتر فنی هم یه زبان برنامه نویسی در حد حرفه ای یاد بگیر دیگه ، چه کاری !

MasterGeek
25-06-2012, 11:53
بین هنرستان با رشته ریاضی برای دانش آموزی که قصد ورود به یه گرایش خاص رو داره تفاوت های زیادی هست. منتهی وضعیت اقتصادی و عقب موندگی صنعتی کشور ممکنه سبب بشه که کلا این مسئله چندان تفاوتی ایجاد نکنه.

هدف از رشته ی فنی توی هنرستان ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای تربیت تکنیسین هست. مدرک خیلی مهم نیست ولی نحوه آموزش کتابها و حتی اساتید در جهت این هست (یا الااقل قراره باشن) و در کشور ما هم به تکنیسین بخصوص از نوع ماهرش بیشتر نیاز هست تا مهندس.
موسسه های آموزشی توی این بخش بیشتر زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هستند و جنبه عملی به تئوری میچربه.

در مورد رشته ریاضی هدف بیشتر تولید کسائی است که بتونن سیستم رو تحلیل و طراحی کنن (هرچند تو ایران به درد نمیخوره و تکنولوژی به شکل آماده وارد میشه و نیاز به کاربر هست) برای همین توی دروس و آموزش این تیپ از دانشجوهای فنی بحثهای تئوریک و ریاضی میچربه.
موسسه های آموزشی توی این بخش بیشتر زیر نظر وزارت علوم هستند و جنبه علمی بیشتری دارند.

خوب همه اینا بستگی به هدف و شرایط موچود داره. اول اینکه در ایران همه چیز درهم و برهم هست و خیلی نمیشه روی این دسته بندی ها حساب باز کرد. الان توی خیلی از رشته ها و اکثر پست ها مهندسی معنی نداره و اصولا کار مهندسی توی این صنعت انجام نمیشه.

به نظر من اگه به مسائل انتزاعی علاقه دارین و ریاضیتون خوبه برید رشته ریاضی. اگر هم اصلا به ریاضی علاقه ای ندارین و به نظرتون کسل کننده است و در عوض حال میکنین عملی چیزی رو یاد بگیرین یا سیستمی رو راه بندازین و ... برید هنرستان
علاقه مهمترین چیزه و باقی مسائل پشیزی اهمیت نداره (تجربه نشون داده زندگی و پول خوب هم در همین علاقه است)

ArashMiniStar
25-06-2012, 11:55
بنظر من اگه دوست داری ریاضی بری ریاضی برو.ولی باید بشینی بخونی...وگرنه معدلت خیلی افت میکنه

ArashMiniStar
25-06-2012, 11:57
از اونجایی که اول هستی اصلا اصلا ریاضی اول رو با سال های بعد مقایسه نکن...ریاضی 1 خیلی آسونه.من 19 شدم.ولی دوم رو چون فکر میکردم خیلی آسونه خیلی کم شدم.:41:

Akbar"22"
25-06-2012, 12:13
همین طور که میبینی دوست من خیلی ا میگن ریاضی سخته ولی تو برو همون ریاضی چرا ؟! چون تو میتونی :31: ...

(فکر کنم با راهنمایی های ما ، ایشون کلا درسو گذاشت کنار) :31:

ArashMiniStar
25-06-2012, 12:28
همین طور که میبینی دوست من خیلی ا میگن ریاضی سخته ولی تو برو همون ریاضی چرا ؟! چون تو میتونی :31: ...

(فکر کنم با راهنمایی های ما ، ایشون کلا درسو گذاشت کنار) :31:
خوب عزیز دل.اگه کسی نخواد درس بخونه هنرستان خیلی بهتره.از ما گفتن بود.رشته ریاضی نیاز به کار کردن داره...

omidariyan
25-06-2012, 12:37
اگه درسخون هستی و شب امتحانی میخونی (مثل خودم تا سوم راهنمایی معدلم 20 بود و ال دبیرستان هم 19.75) میتونی با همین سیستم(شب امتحان) ریاضی رو رد کنی(خودم امسال پیش رو تموم کردم با معدل 17.25) ولی باید بگم به فنا میری اگه بخوای شب امتحانی بخونی
اگه متوسط هستی با روزی 4 ساعت(میانگین) میتونی خودتو بچه زرنگ کلاس بکنی

ولی مهمتر از هر چیز علاقه هست (من از ریاضی زده شدم در حالی که تا دوم عاشقش بودم)

به نظرم به یه رشته فنی برو که علاقت بیشتره(اگه نظر ما رو حساب کنی)

brad pitt
26-06-2012, 13:11
از من میشنوی برو فنی
برق صنعتی . مخابرات . حسابداری . عمران و....

یا فنی تر جوشگاری و ......... . میدونید الان جوشکارا چند درآمد دارن؟
به پوزه تمام مهندسا میخندن

ممکنه تو ذهنت بگی نه بابا کلاسش پایینه اینها . بعد وقتی خواستگاری بری خواستگاری یکم همت کن کارشناسیشو میگیری هم کار داری هم تحصیل
حالا هر رشته ی فنی جوشکاری . کاشیکاری . عمران . برق و ..........

وقتی رفتی ریاضی و لیسانستو گرفتی میگی آخی یادش بخیر یکی بود بهم گفت برو فنی
فنی همیشه براش کار هست

یکم فقط تو کاردانی به کارشناسی بعد تلاشتو میکنی

hermione
26-06-2012, 16:35
انتخاب عاقلانه ریاضیه
سخته و میمونیو و فلانی نتونست بخونه .. آخرش که چی ... همش چرت و پرته هر سال این همه میرن رشته های فنی و مهندسی و از اون طرف هم اونقدر فارغ التحصیل میشن اتفاق خاصیم نیوفتاده .

2lombe
26-06-2012, 20:34
نتیجه نهایی گرفته می شود به حکم بنده به اطلاع می رسانم که به احتمال 98 درصد رشتــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــه ریاضی و به احتما 2 درصد فنی

شاید همین 2 درصد کار خودشو کرد

Akbar"22"
26-06-2012, 20:38
انتخاب عاقلانه ریاضیه
سخته و میمونیو و فلانی نتونست بخونه .. آخرش که چی ... همش چرت و پرته هر سال این همه میرن رشته های فنی و مهندسی و از اون طرف هم اونقدر فارغ التحصیل میشن اتفاق خاصیم نیوفتاده .

مگه قرار هست که اتفاق خاصی بیوفته ...

2lombe
27-06-2012, 08:40
به امبد خدا ریاضی ثبت نام کردیم و رفت تاپیک لطفا قفل کنید ممنون از همتون دستون درد نکنه

ArashMiniStar
27-06-2012, 10:41
فقط داداش یک توصیه از طرف من.از همون اول سال حتی شده کم بخون نذار شبه امتحان.کم میاری بخدا...کتاب جغرافی 2 تا شده برای ما : عمومی - استان (خراسان برای ما هست)