PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در بوت شدن هارد ديسك

ahmadreza.rstm
24-06-2012, 14:10
سلام دوستان، يه هارد 250 maxtor هست، بدون مشكل كار مي كرد، يه دفعه ديگه بالا نيومد، توي بايوس شناسايي ميشه ولي موقعي كه مي خوام ويندوز نصب كنم نمي تونه درايو ها رو پيدا كنه، و ميگه هيچ هاردي شناسايي نشد، تنظيمات را چك كردم بدون مشكله، هارد ساتا هستش، بايوس سيستم را هم ريست كردم كردم ولي نشد، روي يه سيستم ديگه كه تست كردم نشد، كنار يه هار ديسك ديگه هم گزاشتم، سيستم بالا نمياد، راه حل به نظر شما چي ميتونه باشه، ايراد از كدوم قسمته، كابل را هم تعويض كردم نشد.
راهنمايي كنيد خيلي واسم مهمه

ahmadreza.rstm
24-06-2012, 15:45
پيغام خطايي ميده به شرح زير
A disk read error occurred
چراغ هارد كه روي كيس هستش هم دائم روشنه.

EXTREME
24-06-2012, 16:00
الان هارد قشنگ تو بایوس دیتکت میشه ؟
یک 30 ثانیه تو بایوس باشین و ریست کنین سیستم رو باز برین تو بایوس ببینید بازم هارد تو بایوس دیتکت شده یا نه

ahmadreza.rstm
02-07-2012, 11:40
بله هارد كاملا شناسايي ميشه توي بايوس، هنگامي كه مي زارم واسه نصب ويندوز بيش از حد معمول طول مي كشه شايد ٢٠ دقيقه طول بكشه تا مراحل POST را بگذرونه و وارد نصب ويندوز بشه، ويندز هم به مرحله چك كردن كه ميرسته پيغام ميده كه درايوها شناسايي نشد.

masood2525
03-07-2012, 06:21
منم همین مشکل رو با هاردم پیدا کردم حتی هارد رو به صورت slave بایه سیستم دیگه هم بالا نمیاره
در ضمن یه دیتا بیس خیلی مهم هم روی هارد دارم که باید برش دارم ؟؟؟؟؟

EXTREME
03-07-2012, 08:45
اگه هارد در بایوس دیتکت شده ولی موقع نصب ویندوز شناسایی نمیشه و با یک هارد دیگه هم شناسایی نمیشه و از اونجایی که روی یه سیستم دیگه هم همینطور بوده احتمال میدم بافر هارد ایراد داشته باشه

na68
03-07-2012, 09:05
احمد رضا می تونی یدونه هارد دیگه رو سیستم نصب کن ببین همین طوریه اون هارد توی نصب ویندوز بعد از اینتر گیر میکنه یا نه

na68
03-07-2012, 09:12
مسعود اگه میتونی یه دونه سی دی hiren پیدا کن بعد توی setup برو boot m-d رو به cd تغییر بهده بعده وارد ویندوز نرمال شو بعد دیتا بیس تو کپی کن توی یکی از درایو ها

ahmadreza.rstm
03-07-2012, 19:34
احمد رضا می تونی یدونه هارد دیگه رو سیستم نصب کن ببین همین طوریه اون هارد توی نصب ویندوز بعد از اینتر گیر میکنه یا نه

اين كار را كردم مشكلي نيست، ويندوز نصب ميشه، مشكل با هارده، موقعي كه هارد را وصل مي كنم به سيستم مرحله اول سيستم هنگ مي كنه و همونطور كه گفتم هيچ عكس العملي نشون نميده بايد ريستش كنم تا دوباره راه بيوفته، احتمالا طبق گفته مهرداد بافر هارد مشكل پيدا كرده، اگه بافر ايراد داشته باشه ميشه اون را حل كرد، راه حلش چطوريه ؟

mtchabok
11-07-2012, 10:48
منم همین مشکل رو دارم .
low format هم کردم ولی درست نشد . البته فک کنم به خاطر بوت سکتورهاش باشه .
چونکه دقیقا زمانیکه می خواد به بوت سکتورها دسترسی داشته باشه هارد از دسترس خارج میشه . ( واسه من که اینطوریه )
آیا میشه بوت سکتور رو درستش کرد ؟