PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد لب تاپ = سرعت کم با وجود 7200 دور بودن هارد و پخش با مشکل فیلم های اچ دی و فول اچ دی

dianakhashi
23-06-2012, 10:44
سلام
من لب تاپ دل دارم مدتیه هرچی ویندوز عوض می کنم مشکل سرعت داره و حل نمیشه

مثلا تو پخش فیلمهای پرکیفیت تیک می زنه در حالی که اگه از هارد اکسترنال استفاده بکنم این مشکل رو نداره

ویندوز عوض کردم
جای رم ها رو عوض کردم
ویروس کشی کردم
کاملا فرمت و از نو پارتیشن بندی کردم
کل هارد رو یک درایو کردم
از برنامه های پرفکت دیسک و غیره استفاده کردم
از برنامه اچ دی دی رجنریتور استفاده کردم و بدسکتور نداشت
ویندوز 32 بیتی نصب کردم
از هایرن بوت برای لو لول فرمت استفاده کردم اما برنامه ها شناساییش نمکنن

خواهشا یکی یه راهنمایی مفید بکنه مشکلم حل بشه
نمیدونم چیکار کنم هارد جدید بگیرم یا شایدم مشکل از یه جایی دیگه باشه و من نمیدونم

اگه آقا مهرداد راهنماییم کنه که خیلی ممنون میشم چون میدونم اطلاعات سخت افزاری خوبی داره

در ضمن مدل لب تاپ من Dell XPS L501A هست
cpu : core i7 1.73Ghz
RAM : 6 GB
HDD : 640 TOSHIBA
GROPHIC : GT435M 2GB UP TO 4GB

با تشکر

EXTREME
23-06-2012, 12:20
شما از هارد اکسترنال فقط استفاده کنید کلا مشکل سرعت ندارین ؟ و وقتی از هارد خودتون استفاده کنید مشکل افت سرعت دارین ؟

dianakhashi
23-06-2012, 17:22
بله فیلمی که داخل هارد لب تاپه رو وقتی پخش می کنم تیک دار نشون میده یعنی قط و وصل میشه همونو تو اکسترنال کپی می کنم درست نشون میده
تست کردم ویروس و بدسکتور هم نداشت نمی دونم چیکارش کنم ممنون میشم کمکم کنید

dianakhashi
23-06-2012, 18:05
اگر نظر خاصی در مورد ویندوز خاصی دارین بگین
مثلا یه ویندوز مطمئن
البته من همه نوع ویندوزی رو آزمایش کردم نشد
ویندوز اورجینال هم گرونه

EXTREME
24-06-2012, 22:58
اول از همه ویندزتون رو عوض کنید و سیستمتون رو برای اطمینان خاطر مجددا اسکن ویروس بکنید
از اونجا که فیلم ها تو هارد دیگه درست نشون میده پس مشکل از فیلم و پلیر و کدک هم نیست
مشکل از درایور گرافیک هم نمیتونه باشه چون تو اون هارد هم مشکل ندارین
پس میمونه خود هارد و سیستم برق رسانی
سیستم رو با یک پاور دیگه تست کنید
و یک عکس از سربرگ health نرم افزار hd tune بزارید اینجا همچنین یک error scan با این نرم افزار بگیرین

dianakhashi
26-06-2012, 16:34
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
ویندوز رو عوض کردم و اسکن هم گرفتم
با توجه به اینکه سیستم بنده لب تاپه نمیتونم از یه پاور دیگه استفاده بکنم

لب تاپ رو باز کردم و هاردش ساتا هست
اگه هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کنم و اون رو لو لول فرمت کنم امکان درست شدنش هست ؟
لطفا راهنماییم کنید

EXTREME
26-06-2012, 19:32
آها ببخشبد حواسم نبود لپ تاب دارین گفتم پاور :31:

الان چیزی که من دارم تو عکس hd tune میبینم هارد مثل اینکه مشکل داره
شما هارد رو یک دور دیفرگمنت کنید
من نظرم اینه که یک دور دیگه با hdd regenerator کل هارد رو اسکن کنید احتمالا چند تا سکتور delay داشته باشین میدونم این تست رو انجام دادین ولی دوباره تست کنید برای تست هم از طریق داس اینکارو بکنید بهتره
یک erro scan هم با خود نرم افزار hd tune انجام بدین و اتصالات هارد به لپ تاب رو هم چک کنید
نتیجه نگرفتین low level format بکنید برای low level format از نرم افزار hdd low level format tools استفاده کنید
نشد فریم هاردتونو آپدیت کنید
درست نشد هارد باید بره برای تعمیر یا هد یا پلاتر ممکنه ایراد داشته باشه

dianakhashi
29-06-2012, 17:34
بقیه کارا رو انجام دادم درست نشد
فقط موندم چطوری فریم هاردم آپدیت کنم
میشه راهنمایی کنید ؟
البته تو سایت توشیبا یه نرم افزار گذاشته بود نمیدونم به درد بخوره یا نه !

ممنون از الطافت عزیز

EXTREME
29-06-2012, 20:06
برای آپدیت فریم ویر هارد برید سایت سازنده ی هارد و فریم ویر مربوطشو دانلود و سپس نصب کنید
درست نشد هارد رو بدید بیرون هد و پلاترشو نگاه کنند

dianakhashi
02-07-2012, 13:10
سلام

تو اینترنت گشتم یکی دیگه با همین مشکل مواجه شده بود
میگفت تمام کارای منو انجام داده بود و به نتیجه نرسیده بود و چند بار هم به نمایندگی داده بود درست نشده بود و با هاردهای دیگه هم آزمایش کرده بودن همین مشکل رو داشت
مشکل از هیچ جا نیست جز بایوس
البته به گفته اون بنده خدا چون اون هم مث من بایوسش رو آپدیت کرده بود
منم الان رفتم نسخه بایوس قبلیش رو گرفتم و میخوام دانگرید بکنمش نظرتون چیه امکان درست شدنش هست ؟

EXTREME
02-07-2012, 13:30
برای رفع مشکل ultra dma آپدیت بایوس توصیه میشه من یادم رفت بهتون بگم

dianakhashi
05-07-2012, 20:02
سلام
ممنون از راهنماییتون ولی آخرین آپدیت سایت دل رو نصب کردم که این مشکل برا لب تاپم پیش اومد
الان هم هرچی میخوام دانگرید کنم نمیشه
در ضمن ممکنه آپدیت جدیدتری باشه ولی تو سایت دل وجود نداشته باشه ؟

ممنون اگه کارم راه بیوفته انقد دعات برات بکنم که ایشالا خوشبخت شی :)
بازم ممنون

EXTREME
05-07-2012, 22:24
یعنی شما از موقعی که بایوس لپ تاب رو آپدیت کردین این مشکل برای هارد ایجاد شد ؟

dianakhashi
06-07-2012, 10:00
آره احتمال اینکه با آپدیت بایوس دچار این مشکل شدم خیلی زیاده
چون دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه و همچنین یه بنده خدای دیگه ای هم با همین مشکل روبرو شده بود
بعد از کلی کلنجار رفتن و مراجعه به نمایندگی و هزار جای دیگه و با تعویض هارد و خلاصه اینکه به طور قطع مطمئن شده بود مشکل از بایوس سیستمه
اونم دقیقا از همین مدل لب تاپ ها داشت و با همین مشخصات و با همین مشکلات
احتمالا آخرین نسخه بایوس که تو سایت دل هست باگ داره و الان هم هر کاری می کنم بایوسم رو دانگرید کنم نمیشه
ممنون از راهنماییهات اما یه کم دیگه راهنماییم کن بلکه مشکلم حل بشه
1 - از سایت بایوس آجنت پلاس اکانت بخرم و بایوسم رو از طریق اون آپدیت کنم مشکلی پیش نمیاد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2 - را هی هست که بشه بایوسم رو دانگرید کنم یا همون آخرین ورِژن بایوس رو دوباره روش بریزم
چون هر کاری می کنم اگه قدیمی باشه یا هم ورژن باشه سیستم قبول نمی کنه
حتی یه درایو با فرمت فت درس کردم و فایل ها رو توش ریختم و از طریق داس هر کاری کردم نتونستم بایوس رو دانگرید کنم

3 - تو همه سایتها گشتم و نتونستم نسخه ای از فریمور هارد سیستمم پیدا کنم تا اینکه از سایت لنوو یه برنامه گرفتم و از طریق داس هارد رو
چک کرد و گفت آپدیتی برای هارد من وجود نداره میتونی راهنماییم کنی !!

در نهایت رفتم تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشت آپدیت داره برا بایوس سیستمم و وقتی خواستم آپدیت کنم
گفت باید حدود 30 دلار برای اشتراک 1 ساله اون بدم ٰ سوال من اینه اگه 30 دلار رو بدم و اشتراک رو بگیرم امکانش هست که
نسخه بایوسی که به من میده به سیستم من نخوره و کلا سیستمم رو از کار بندازه ؟
میشه یه سری به سایتش بزنی و نظرتو بهم بگی ؟؟

بازم ممنون از وقتی که میزاری
دمت گرم

dianakhashi
06-07-2012, 10:06
آره احتمال اینکه با آپدیت بایوس دچار این مشکل شدم خیلی زیاده
چون دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه و همچنین یه بنده خدای دیگه ای هم با همین مشکل روبرو شده بود
بعد از کلی کلنجار رفتن و مراجعه به نمایندگی و هزار جای دیگه و با تعویض هارد و خلاصه اینکه به طور قطع مطمئن شده بود مشکل از بایوس سیستمه
اونم دقیقا از همین مدل لب تاپ ها داشت و با همین مشخصات و با همین مشکلات
احتمالا آخرین نسخه بایوس که تو سایت دل هست باگ داره و الان هم هر کاری می کنم بایوسم رو دانگرید کنم نمیشه
ممنون از راهنماییهات اما یه کم دیگه راهنماییم کن بلکه مشکلم حل بشه
1 - از سایت بایوس آجنت پلاس اکانت بخرم و بایوسم رو از طریق اون آپدیت کنم مشکلی پیش نمیاد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2 - را هی هست که بشه بایوسم رو دانگرید کنم یا همون آخرین ورِژن بایوس رو دوباره روش بریزم
چون هر کاری می کنم اگه قدیمی باشه یا هم ورژن باشه سیستم قبول نمی کنه
حتی یه درایو با فرمت فت درس کردم و فایل ها رو توش ریختم و از طریق داس هر کاری کردم نتونستم بایوس رو دانگرید کنم

3 - تو همه سایتها گشتم و نتونستم نسخه ای از فریمور هارد سیستمم پیدا کنم تا اینکه از سایت لنوو یه برنامه گرفتم و از طریق داس هارد رو
چک کرد و گفت آپدیتی برای هارد من وجود نداره میتونی راهنماییم کنی !!

در نهایت رفتم تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشت آپدیت داره برا بایوس سیستمم و وقتی خواستم آپدیت کنم
گفت باید حدود 30 دلار برای اشتراک 1 ساله اون بدم ٰ سوال من اینه اگه 30 دلار رو بدم و اشتراک رو بگیرم امکانش هست که
نسخه بایوسی که به من میده به سیستم من نخوره و کلا سیستمم رو از کار بندازه ؟
میشه یه سری به سایتش بزنی و نظرتو بهم بگی ؟؟

بازم ممنون از وقتی که میزاری
دمت گرم

EXTREME
06-07-2012, 10:19
برای لپ تاب برای آپدیت بایوسش باید یک مقدار احتیاط کنید بایوس های لپ تاب تقلبیش زیاده و زیاد دستکاری میشه
به نظر من لپ تاب رو ببرین نمایندگیش اونا خودشون بایوس دارن با پروگرمر یک بایوس برای لپ تابتون بریزن اگه درست شد که هیچی وگرنه باید هارد فریم ویرش آپدیت بشه درست نشد هارد باید بره برای تعمیر و هد و پلاترش چک بشه