PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریستارتـــهای مکـــرر سیستــــم مــن ! @@@

Audiophile
22-06-2012, 14:39
سلام دوستان
نمیدونم برای این سوال باید تاپیک بزنم یا تاپیک خاصی داره. اگه داره که مدیرا زحمت بکشن منتقلش کنن.

عرض کنم که سیستم بنده مدام ریستارت میشه!
بلو اسکرین نداره و فقط ریستارته.

من با احتمال خیلی بالا مطمئنم که مشکل سخت افزاریه. چرا؟
من چند ماه قبل یه ویندوز اکس پی یکساله داشتم که یهو دچار این مرض شد و بعضی اوقات ریستارت با بلو اسکرین بود و بعضی اوقات هم همینجوری مثل الان !
خلاصه اینقد تکرار شد که توی آخریش (که بلو اسکرین بود) دیگه بالا نیومد و safe mode هم نیومد و این شد که بالاخره اون ویندوز رو عوض کردم.

ویندوز سون ریختم اینترپرایز.
و خب این مشکل دوباره روی این ویندوز جدید هم خودشو نشون داد و کم کم بیشتر و بیشتر شد.
تا جایی که چندروز قبل که چندروز قبل که سیستم رو روشن کرده بوده بودم و بدون اینکه دست بهش بزنم داشتم با مهمان گرامی اختلاط میکردم، توی نیم ساعت 6 بار ریستارت شد !
بدون اینکه من اصلا به موس یا کیبورد دست زده باشم ! که البته هیچکدومش بلو اسکرین نبود.

اینهم تا جایی ادامه پیدا کرد که اون ویندوز رو هم ناک اون کرد و در آخرین ریستارت وقتی ویندوز بالا میومد توی لاگین system repair میومد و با یک ارور مربوط به مموری، میگفت نمیتونه repair کنه و میگفت restore کن و واسه ریستور که میرفتم اونم همین ارور مموری رو میداد. تا اینکه بالاجبار باز هم اقدام به تعویض ویندوز نمودیم !

ویندوز جدید بود که مطمئنم کرد ایراد سخت افزاریه !
چون ویندوز رو که ریختم و در اولین لاگین که روی صفحۀ درخواست پسورد مونده بود، بعد از 10 دقیقه که من پسورد رو نزدم ، سیستم ریستارت شد !!
و خب بعد از اون باز قطار ریستارتهای نیم ساعته و یک ساعته شروع شد.

دیشب جای رمها رو تغییر دادم. چهارتا اسلات دارم روی مادربردم و دو تا رم یک گیگ. هردو رم رو درآوردم و روی اسلات بغلی که تاحالا استفاده نکرده بودم زدم.
فن استاک سی پی یو رو هم درآوردم و غبارروبی کردم و سرجاش چسبوندم!
این عمل نسبتا موفقیت آمیز بود و دیشب در کمال تعجب کلا از ریستارت خبری نبود.
اما امروز دوباره آش همون آش و .....

خواهش میکنم دوستان کمک کنن که این مشکل رو رفع کنم..
مشکل از گرما نیست. چون چک کردم و دمای همۀ قطعات در حد نرماله.

CPU: E8200 @ 2.66Ghz
Ram: 2 x Corsair XMS2 Extreme 1Gig
Main: Asus p5k
Power: 580B Green
Graphic: Gforce 8800GT

O.S: Windows 7 Enterprise 6.1.7601 Service Pack 1 Build 7601
Antivirus: Kaspersky 2012

.

:40:

jafarian
22-06-2012, 22:09
اینطوری که شما میگین مشکلتون بیشتر مربوط به رم میشه برنامه memtest ازلینک پایین دانلود کنید این برنامه روروی فلش بوت کنید از طریق بوت فلش با این برنامه رمهای سیستم اسکن کنید ببینید اروری دریافت میکنید درمرحله بعد برنامه hwinfo32 رو از لینک دوم دانلود کنید این برنامه رواجرا کنید بعدش روی گزینه save reports از این برنامه کلیک کنید فایل مورد نظر که ذخیره میشه رو اینجا آپلود کنید :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Audiophile
23-06-2012, 01:08
ممنون دوست عزیز :40:

عرض شود که اون اسکن مموری که فرمودید رو انجام دادم اما اروری نداد خوشبختانه !

و اما فرمایش دومتون :

ممنون از لطفتم و منتظر جواب :)
البته خوشبختانه از پست قبلیم تا این پست که حدود 12 ساعتی هم میگذره ، هیچ ریستارتی نداشتم !!......

:11:

jafarian
23-06-2012, 07:49
شما باز روی همون گزینه save reports کلیک کنید اینبار از بین گزینه هایی که نمایش داده میشه تیک گزینه sensor فقط بزنید بعدش فایل اینجا آپلود کنید درضمن این ریستارت سیستم حین کارهای سنگین به وجود میاد یا تو حالت idle هم سیستم ریستارت میشه اگر که با صفحه آبی هم مواجه میشین به شاخه ویندوز برین فایل درون پوشه minidump داخل تاپیک پایین آپلود کنید.

Audiophile
23-06-2012, 17:35
خدمت شما:

فقط سنسور (آخرین گزینه) رو تیک زدم.

نه نه عرض کردم که توی اولین پستم، حتی ممکنه توی همون صفحۀ درخواست پسورد ورود به ویندوز هم اتفاق بیفته !
الان بنده یه ساعت پیش سیستم رو روشن کردم ، نیم ساعت قبل یه ریستارت داشتم ! بدون هیچ کار سنگینی، فقط فایرفاکس باز بود و دانلود منجر !
نه صفحه آبی نداشتم ...

امیدوارم این مشکل حل بشه. از کار و زندگی انداخته ما رو ! :|
اون اسکن رم ها که ارور نداد، یعنی رم ها مشکلی نداشتن !؟
پس مشکل از چی میتونه باشه ؟ :(

مرسی:40:

Audiophile
24-06-2012, 15:47
اگر که با صفحه آبی هم مواجه میشین به شاخه ویندوز برین فایل درون پوشه minidump داخل تاپیک پایین آپلود کنید.

آقا الان با صفحه آبی مواجه شدم!
اما توی فولدر ویندوز ، فولدری به اسم minidump نبود ! سرچ هم زدم dump ، چیزی پیدا نشد تو کل درایو C .. !! کجاست پس؟

ask_bl
24-06-2012, 20:48
آقا الان با صفحه آبی مواجه شدم!
اما توی فولدر ویندوز ، فولدری به اسم minidump نبود ! سرچ هم زدم dump ، چیزی پیدا نشد تو کل درایو C .. !! کجاست پس؟
برای اکتیو کردن ریپرت به روش زیر عمل کنین

52306

برای ادامه بحث مربوط به BSOD در تاپیک خودش پستتون رو بدین:

مهم : بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون

Audiophile
25-06-2012, 23:20
ممنون علی آقا ..
چک کردم ، اون موردی که توی عکس فرموده بودید تیک داشت خودش !

بله بله متوجهم ، اما هنوز بلو اسکرین مشکلم نیست و مشکل همون ریستارتها بدون بلو اسکرین هست که موضوع همین تاپیک هم هست.
حتما اگر مشکلم به بلو اسکرین تغییر هویت! داد ، به همون تاپیکی که البته باهاش آشنا هم هستم مراجعه میکنم :)
ممنون از تذکرتون:11:
منتظر jafarian عزیز هستم تا ادامۀ فرمایشاتشون رو انجام بدم ان شاء الله به نتیجه برسیم :)

3d_boy
25-06-2012, 23:46
ممنون علی آقا ..
چک کردم ، اون موردی که توی عکس فرموده بودید تیک داشت خودش !

بله بله متوجهم ، اما هنوز بلو اسکرین مشکلم نیست و مشکل همون ریستارتها بدون بلو اسکرین هست که موضوع همین تاپیک هم هست.
حتما اگر مشکلم به بلو اسکرین تغییر هویت! داد ، به همون تاپیکی که البته باهاش آشنا هم هستم مراجعه میکنم :)
ممنون از تذکرتون:11:
منتظر jafarian عزیز هستم تا ادامۀ فرمایشاتشون رو انجام بدم ان شاء الله به نتیجه برسیم :)

با سلام
شما رم ها رو یکی یکی روی سیستم قرار بده یعنی فقط با یک گیگ رم کار کن شاید یکی از رمها خراب باشه
روی مادربورتون خازن بادکرده وجود داره یا نه?
چیپست های روی مادر بورد رو لمس کنید ببنید چقدر داغ می شه

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

mehdionline7
26-06-2012, 19:02
دوست عزیز نرم افزار خاصی نکردی ؟ من خودم با نصب اسکین ویندوز 8 به این مشکل دچار شدم .