PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کابل شبکه یا یک مودم اینترنت پرسرعت؟

david-ebi
22-06-2012, 02:21
دوستان من سیستمم در اتاق شخصی ام در یک طرف حیاطمان است. یک مودم ای دی اس ال غیر بیسیم دارم که کنار سیستمم است و4 تا پورت خروجی اترنت دارد که از یکی از آنها برای سیستمم استفاده میکنم. حالا یک ----- هم دارم در این طرف حیاطمان در پذیراییمان. که برای باز کردن شبکه های کارتی باید به اینترنت متصل شود. فاصله این ----- تا مودمم که آنطرف حیاط کنار سیستمم است 35 متر است. حالا به نظر شما من یک کابل شبکه 35 متری بخرم به قیمت 16000 تومان و از یکی دیگر از پورتهای مودمم یک خروجی بگیرم برای رسیورم و یا اینکه با 26000 تومان یک مودم ای دی اس ال غیر بیسیم دیگر بخرم و بگذارم کنار رسیورم و با کابل کوتاه شبکه به رسیورم وصلش کنم؟. کدام راه درد سر کمتر و کیفیت بهتری دارد؟.

MahdiX
22-06-2012, 13:39
بحث در مورد ماه واره و... ممنوعه برای همین کسی ج نمیده

narthex
22-06-2012, 14:12
راجع به ماه..واره چیزی نمی دونم، اما با دو تا مودم که نمیشه روی یک خط تلفن 2 تا اینترنت داشت! بر فرض اینکه شما دو تا pc دور از هم دارید، یا باید کابل کشی طولانی کنید (با همون Ethernet) یا switch/modem وایرلس داشته باشید. اگر pc کارت وایرلس نداره هم مهم نیست، بیرون USB Wireless هستش که بشه خرید و استفاده کرد.

M-Bagher
22-06-2012, 14:36
دوستان من سیستمم در اتاق شخصی ام در یک طرف حیاطمان است. یک مودم ای دی اس ال غیر بیسیم دارم که کنار سیستمم است و4 تا پورت خروجی اترنت دارد که از یکی از آنها برای سیستمم استفاده میکنم. حالا یک ----- هم دارم در این طرف حیاطمان در پذیراییمان. که برای باز کردن شبکه های کارتی باید به اینترنت متصل شود. فاصله این ----- تا مودمم که آنطرف حیاط کنار سیستمم است 35 متر است. حالا به نظر شما من یک کابل شبکه 35 متری بخرم به قیمت 16000 تومان و از یکی دیگر از پورتهای مودمم یک خروجی بگیرم برای رسیورم و یا اینکه با 26000 تومان یک مودم ای دی اس ال غیر بیسیم دیگر بخرم و بگذارم کنار رسیورم و با کابل کوتاه شبکه به رسیورم وصلش کنم؟. کدام راه درد سر کمتر و کیفیت بهتری دارد؟.

سلام. دوست عزیز اگه کابل 35 متری بگیری فرقی تو کیفیت و سرعت نمیکنه.
تا زیر 100 متر تاثیری نداره

david-ebi
23-06-2012, 00:40
راجع به ماه..واره چیزی نمی دونم، اما با دو تا مودم که نمیشه روی یک خط تلفن 2 تا اینترنت داشت! بر فرض اینکه شما دو تا pc دور از هم دارید، یا باید کابل کشی طولانی کنید (با همون Ethernet) یا switch/modem وایرلس داشته باشید. اگر pc کارت وایرلس نداره هم مهم نیست، بیرون USB Wireless هستش که بشه خرید و استفاده کرد. با تشکر از شما دوست عزیز. اول اینکه باید ببخشید قوانین را رعایت نکردم و دوم اینکه فرض کنید به جای اون دستگاه (ر.س.ی.و.ر) یک سیستم خونگی دیگه دارم. با فرض اینکه وقتی به یکی از سیستمهام وصل هستم اون یکی دیگه همیشه خاموش باشه حالا بازم بهتر 35 متر کابل شبکه بکشم یا برم یک مودم دیگه بخرم؟.شاید عده ای بگن تو که همیشه میخواهی یکی را خاموش نگه داری و هیچوقت همزمان از هر دو استفاده نکنی خوب مودمت را بردار و بین این دو سیستم جابجا کن. اما من نمیخواهم چنین کاری بکنم. و میخواهم مودمم همیشه کنار یکی از سیستمهام ثابت باشه. حالا با این وضعیت 35 متر کابل بهتر یا یک مودم جدید دیگر؟

mahla_EEL
23-06-2012, 00:53
هزینه کارت شبکه بی سیم رو هم برای pc حساب کردی

david-ebi
23-06-2012, 08:31
هزینه کارت شبکه بی سیم رو هم برای pc حساب کردی
دوست عزیز گفتم شما فرض کن اون دستگاه دیگه یک سیستم خونگی اما در اصل که یک چیز دیگه است.اصلا احتیاجی به کارت شبکه نداره. اصلا شما اگر حتی سیستم خونگی را بخواهی به adsl وصل کنی آیا به کارت شبکه احتیاج داری؟

SNOW PATROL
23-06-2012, 08:35
دوست عزیز ----- شما چی هست چون الان اکثر ----- ها usb wireless رو ساپورت میکنند و میتونید راحت از ان استفاده کنید

narthex
23-06-2012, 08:53
دوست عزیز گفتم شما فرض کن اون دستگاه دیگه یک سیستم خونگی اما در اصل که یک چیز دیگه است.اصلا احتیاجی به کارت شبکه نداره. اصلا شما اگر حتی سیستم خونگی را بخواهی به adsl وصل کنی آیا به کارت شبکه احتیاج داری؟

شما برای اتصال به اینترنت کارت شبکه یا کارت وایرلس یا USB (برای مودم های خاص و در موارد خاص bluetooth ... ) لازم دارید. به نظر من، اگر مودم دارید، همین الان ببرید با سیستم دیگه چک کنید که اصلاً کار می کنه یا نه! برای این میگم که شما وقتی ADSL روی خط تلفن می بندید، spliter قرار می دید که تلفن از مودم خطش جدا بشه، یعنی اینکه حتی اگر بخواید مودم دیگه ای بگیرید باید همون 35 متر سیم تلفن رو از جای فعلی مودم به اونجا بکشید.
از نظر کار تمیز و اصولی wireless مناسبه اما هزینه داره .. کابل کشی مشکل نداره، فقط باید هواستون باشه که وقتی کابل رو برای اتصال از switch به سیستم می خواید socket بزنید باید straight باشه .... معمولاً اون کسی که کابل رو ازش می خرید می دونه انجامش میده ....
توی منزل خودمون، حدود 40 50 متر کابل کشی شبکه داریم، مشکلی هم با سرعت وجود نداره ...

mahla_EEL
23-06-2012, 10:06

excuse me - متوجه منظور شما نشدم
مودم ADSL اگه با کایل شبکه وصل یشه کارت شبکه معمولی می خواد که اکثر سیستم ها دارن
اگه با usb وصل بشه فقط پورت usb می خواد
اگه از طریق wireless وصل بشه کارت شبکه wireless می خواد که سیستم های خونگی ندارن ولی لپ تاپ ها و... دارن

چیزی که من متوجه شدم شما مودم بی سیم رو کنار دستگاه دسیورت می ذاری و با کایل شبکه وصل میشه و سیستم خونه هم از طریق wireless به مودم وصل میشه

مودم قبلی ات هم دیگه لازم نداری

بدرود

david-ebi
23-06-2012, 23:50
با تشکر از همه دوستان. ظاهرا من خیلی بد قضیه را توضیح دادم. حالا دوباره سعی میکنم با زبان راحتتری موضوع را بگویم. فرض کنید من یک سیتم دارم در نقطه آ که برای اتصال به اینترنت به یک مودم معمولی adsl غیر بیسیم(مودم-1) متصل است. این مودم-1 چهار پورت خروجی دارد که من در حال حاضر فقط از یک پورت آن استفاده میکنم .یک سیستم دیگر هم دارم در نقطه ب که با یک مودم دیگر ولی از همان نوع مدل مودم-1 که اسمش را مودم2 میگذاریم به اینترنت متصل است. اما به صورتیکه هیچوقت این دو سیستم همزمان با هم به اینترنت وصل نیستند. یعنی همیشه یکی از آنها خاموش و کلا از مدار خارج است. حالا مودم2 من سوخته است و سیستمی که در نقطه ب قرار دارد دیگر نمیتواند به اینترنت وصل شود. فاصله بین نقطه آ تا نقطه ب هم 35 متر است. من نمیخواهم از مودم -1 برای سیستمم که در نقطه ب قرار دارد استفاده کنم. یعنی آنرا از نقطه آ بردارم و ببرم به نقطه ب و به سیستم دیگرم که بی مودم شده وصلش کنم.حالا آیا بهتر است که از یکی دیگر از چهار پورت خروجی مودم-1 یک عدد کابل شبکه 35 متری بکشم به سیستم دیگرم در نقطه ب و یا مثل قبلا بروم و یک مودم دیگر هم مدل با مودم-1 بخرم و وصل کنم به سیستمی که در نقطه ب قرار دارد.؟میخواستم با زبان راحتتر بگم مسئله فیزیک کوانتوم طرح کردم!!! شرمنده دیگه.

mahla_EEL
24-06-2012, 00:19
همون کابل کشی کن

mahsmahs
24-06-2012, 01:33
معلومه که مودم جدید راحتتر و بهتره اما چون شما یک خط adsl دارید اگر کابل بکشی که سختتر هست اما در عوض می تونی همزمان هم استفاده کنی از هر دو وسیله ;)

Sent from my XPERIA S

MahdiX
25-06-2012, 01:03
فرض کنید من یک سیتم دارم در نقطه آ
:39:
باز هم سلام
از لحاظ کیفیت همونطوری که دوستان گفتند کابل تا 100متر هم مشکلی نداره پس هردو روش خوب هستند
از لحاظ سختی هر دو روش به نظر من سادست و هیچ زحمتی ندارن (البته اگر شما پریز تلفن نزدیک ریسیور داشته باشید)
تنها جنبه سلیقه ای و ظاهری خونه و راحتی خودتون مونده که مهمه
اگر مودم بگیرید قطعا استفاده هم زمان از نت رو از دست میدید که به نظر من چیز مسخره ایه چون الان اینترنت سرعتی نداره که بشه با دو سیستم همزمان ازش استفاده کرد
اما اگر زبونم لال اینترانت ملی راه بیوفته و بحث تلویزیون کابلی اونوقته که احتمال تداخل هست
اگر شکل خونه اجازه کابل کشی رو میده کابل بکشید اگر نمیده مودم بگیرید .
به نظرم این کاملا سلیقه ایه
موفق باشید .

MahdiX
25-06-2012, 01:03
فرض کنید من یک سیتم دارم در نقطه آ
:39:
راستی این جملتون خیلی باحال بود .