PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت نشدن فلش مموري و ويروس اتوران

attaghi
21-06-2012, 01:01
سلام دوستان
يه مشكلي براي من پيش اومده و هر كاري ميكنم حل نميشه . من يه فلشي كه توش ويروس اتوران داشت رو به سيستم زدم سيستمم رو الوده كرد ولي با هزار بدبختي ويروس رو پاك كردم و الان اثري ازش روي سيستم نيست . فلش رو هم فرمت ميخواهم بكنم نميشه و پيام زير رو ميده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از طريق SAFE MODE فرمت ميشه ولي بازم مياد توي ويندوز همين جوري ميشه . توي فلش مموري هيچي نيست ولي با يه فايل توي SYSTEM 32 در ارتباطه چون فلش من چراغ داره و وقتي در حال خواندن باشه چشمك ميزنه كه الان وقتي وصل ميكنم هر چند ثانيه يه بار چشمك ميزنه بعد هم وقتي ميخواهم STOP كنم درايوش رو و از سيستم درارم اين پيام زير مياد :

نرم افزار حذف ويروس اتوران رو هم كه ريختم وقتي فلش رو نصب ميكنم اين پيام رو ميده :

يه موضوع ديگه كه نميدونم به اين ربط داشته باشه يا نه ولي از وقتي اين ويروس اومده يه پيام خطايي از طرف نود 32 هر 5الي 10 دقيقه يك بار مياد :

اسكن هم ميكنم با نود 32 درايو فلش مموري رو اينطوري ميشه :

قبلا هم اين ويروس نبود وقتي اسكن ميكردم اون 3تا عدد همشون روي 0 بود .
توي تمام اموزش ها و نرم افزار هاي مختلفي كه توي گوگل سرچ كردم و استفاده كردم هيچ نسانه اي از اين ويروس اتوران روي سيستمم نيست ولي مثل اينكه توي فلش مموري هست حالا ميخواستم ببينم چه طوري پاكش كنم و از شرش براي هميشه خلاص بشم . در ضمن نميخواهم ويندوزم رو عوض كنم .
ممنون

don salieri2
21-06-2012, 02:31
با cmd هم یه بار امتحان کن. تو Run تایپ کنcmd بعد که باز شد، تایپ کن >>>>>":format g"که g مثلا درایو فلشه.

edvard_kachal
21-06-2012, 09:11
عزیزم هنوز کامپیوترت ویروس داره ... بهتر یه ویروس یاب قوی و ابدیت شده نصب کنی .. موفق باشی

attaghi
21-06-2012, 09:20
سلام
ممنونم دوستان عزيزم .
الان نود 32 و اخرين اپديتش وي سيستم نصبه نمدونم اسكن هم ميكنم يه سري ويروس پيدا ميكنه پاك ميكنه اما نمدونم اين چرا درست نميشه .

attaghi
21-06-2012, 09:23
با cmd هم یه بار امتحان کن. تو Run تایپ کنcmd بعد که باز شد، تایپ کن >>>>>":format g"که g مثلا درایو فلشه.

سلام . ممنونم
دوست عزيزم با اين روش هم درياو فلش مموري رو پاك كردم اما دوباره همون جوري ميشه و فرمت عادي اون حالت اتفاق ميفته .

attaghi
21-06-2012, 09:33
يك نكته ام اينكه اون قسمتي كه در بالا نوشتم و گفتم موقع stop كردن به يه چيزي وصله و stop نميشه مگر اينكه همينجوري فلش رو از سيستم بكشم بيرون . اون برنامه اي كه عكسش رو گرفتم براي همين stop كردن فلش مموري و قطعاتي هست كه با usb به سيستم وصل ميشه اون فايلي كه بهش وصله و توي عكس بالا مشخص هست بعد از چند دفعه فلش رو وصل كردن و دراوردن تغيير ميكنه و يه فايل exe ديگه در همون مسير system 32 با يه اسم ديگه ميشه . اينو گفتم يعني اينكه اون فايلي كه بهش متصل ميشه ثابت نيست و متغيره .

pcsoft
21-06-2012, 09:49
يك نكته ام اينكه اون قسمتي كه در بالا نوشتم و گفتم موقع stop كردن به يه چيزي وصله و stop نميشه مگر اينكه همينجوري فلش رو از سيستم بكشم بيرون . اون برنامه اي كه عكسش رو گرفتم براي همين stop كردن فلش مموري و قطعاتي هست كه با usb به سيستم وصل ميشه اون فايلي كه بهش وصله و توي عكس بالا مشخص هست بعد از چند دفعه فلش رو وصل كردن و دراوردن تغيير ميكنه و يه فايل exe ديگه در همون مسير system 32 با يه اسم ديگه ميشه . اينو گفتم يعني اينكه اون فايلي كه بهش متصل ميشه ثابت نيست و متغيره .

آنتی ویروس کسپرسکی نصب کنید اون فایلی که توی عکس داخل SYSTEM32 هست و نمی گذاره فلش فرمت بشه رو بهش بدین اسکن کنه. و کلا بزنید Drive C رو اسکن کنه

attaghi
21-06-2012, 09:59
آنتی ویروس کسپرسکی نصب کنید اون فایلی که توی عکس داخل SYSTEM32 هست و نمی گذاره فلش فرمت بشه رو بهش بدین اسکن کنه. و کلا بزنید Drive C رو اسکن کنه

سلام دوست عزيزم . ممنون
يعني با اين انتي ويروس نود 32 كه من دارم نميشه پاكش كرد يا اصلا به غير آنتي ويروس با برنامه ي ديگه اي چيزي راه حلي وجود نداره كه اين مشكل حل بشه ؟

pcsoft
21-06-2012, 10:14
سلام دوست عزيزم . ممنون
يعني با اين انتي ويروس نود 32 كه من دارم نميشه پاكش كرد يا اصلا به غير آنتي ويروس با برنامه ي ديگه اي چيزي راه حلي وجود نداره كه اين مشكل حل بشه ؟

شما کسپرسکی نصب کنید و اسکن کنید اگر مشکل حل شد که برگردین به نود۳۲. اگر حل نشد یه فکر دیگه بکنیم.

اگر توی بخش اورژانس مطرح می کردین بهتر بود. زودتر به جواب می رسیدین. ولی خب کسپر رو نصب کنید ببینیم چی میشه.

attaghi
21-06-2012, 10:45
شما کسپرسکی نصب کنید و اسکن کنید اگر مشکل حل شد که برگردین به نود۳۲. اگر حل نشد یه فکر دیگه بکنیم.

اگر توی بخش اورژانس مطرح می کردین بهتر بود. زودتر به جواب می رسیدین. ولی خب کسپر رو نصب کنید ببینیم چی میشه.

ممنونم .
دوست عزيز با كاسپر اسكاي هم مشكل حل نشد . من ميخواهم ببينم اگه مشكل از فلش مموري هست من اين فقلش رو ديگه بندازم بيرون يكي ديگه بخرم اگه مشكل از ويندوز هست كه درستش كنم .

Karkas20
21-06-2012, 11:19
سلام دوست عزیز

این فایل را دانلود بکن و بعد اجرا بکن تا از سیستم شما لوگ بگیره و خودش اتوماتیک به سرور اپلود میکنه و بعدش یه لینک بهتون میده و شما لینک که قرار میده را اینجا بگذارید تا یکم برسی بکنم ببینم مشکل شما از کجاست.

attaghi
21-06-2012, 11:46
سلام دوست عزیز

این فایل را دانلود بکن و بعد اجرا بکن تا از سیستم شما لوگ بگیره و خودش اتوماتیک به سرور اپلود میکنه و بعدش یه لینک بهتون میده و شما لینک که قرار میده را اینجا بگذارید تا یکم برسی بکنم ببینم مشکل شما از کجاست.

سلام. خيلي ممنونم دوست عزيزم
اين لينك خدمت شما : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Karkas20
21-06-2012, 12:53
سلام. خيلي ممنونم دوست عزيزم
اين لينك خدمت شما : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

اینجا پاسخ دادم

forum.p30world.com/showthread.php?t=563839&p=7063783#post7063783

jafarian
21-06-2012, 13:04
این سه تا روش پایینم میتونید تست کنید:20:

روش اول

پنجره cmd رو اجرا کنید داخلش دستور del /a:rhs D:autorun.inf رو تایپ کنید فقط بجای d درایو خودتون که همون فلش میشه رو وارد کنید اینتر کنید بعدشم سیستم ریستارت کنید

روش دوم

پنجره cmd رو باز کنید دستورات که داخل سایت پایین هست وارد کنید تو قسمت Second Method .

روش سوم

از برنامه ای که معرفی شده استفاده کنیدمشکلی بود بگین راهنمایی کنم

attaghi
21-06-2012, 13:07
این سه تا روش پایینم میتونید تست کنید:20:

روش اول

پنجره cmd رو اجرا کنید داخلش دستور del /a:rhs D:autorun.inf رو تایپ کنید فقط بجای d درایو خودتون که همون فلش میشه رو وارد کنید اینتر کنید بعدشم سیستم ریستارت کنید

روش دوم

پنجره cmd رو باز کنید دستورات که داخل سایت پایین هست وارد کنید تو قسمت Second Method .

روش سوم

از برنامه ای که معرفی شده استفاده کنیدمشکلی بود بگین راهنمایی کنم

سلام آقا يجعفريان عزيز . خيلي ممنون من هميشه مزاحم شما هستم و با راهنمايي هاي خوبتون هميشه مشكلاتم حل ميشه البته از دوست عزيزم karkas 20 هم ممنونم كه اطلاعات درست و خوبي بهم دادن .
روش اول رو تست كردم ميگه همچين فايل وجود نداره .
روش دوم رو نفهميدم چه جوري بايد تو cmd وارد كنم و چي كار ميكنه ؟
در مورد روش سوم هم از چه برنامه اي بايد استفاده كنم ؟

jafarian
21-06-2012, 13:19
سلام آقا يجعفريان عزيز . خيلي ممنون من هميشه مزاحم شما هستم و با راهنمايي هاي خوبتون هميشه مشكلاتم حل ميشه البته از دوست عزيزم karkas 20 هم ممنونم كه اطلاعات درست و خوبي بهم دادن .
روش اول رو تست كردم ميگه همچين فايل وجود نداره .
روش دوم رو نفهميدم چه جوري بايد تو cmd وارد كنم و چي كار ميكنه ؟
در مورد روش سوم هم از چه برنامه اي بايد استفاده كنم ؟

برای روش دوم دستورات داخل فایل txt پایین که گذاشتم داخل پنجره cmd وارد کنید برای هرکدوم هم بترتیب اینتر کنید فقط بجای f همینطور که گفتم مسیر درایو فلش خودتون بدین فرمان attrib هر چی فایل که داخل فلش بصورت مفخی باشه نمایش میده روش سوم هم از برنامه لینک دوم استفاده کنید که داخل سایتی که قبل گذاشته بودم تو قسمت Third Method توضیح داده شده.

attaghi
21-06-2012, 13:26
برای روش دوم دستورات داخل فایل txt پایین که گذاشتم داخل پنجره cmd وارد کنید برای هرکدوم هم بترتیب اینتر کنید فقط بجای f همینطور که گفتم مسیر درایو فلش خودتون بدین فرمان attrib هر چی فایل که داخل فلش بصورت مفخی باشه نمایش میده روش سوم هم از برنامه لینک دوم استفاده کنید که داخل سایتی که قبل گذاشته بودم تو قسمت Third Method توضیح داده شده.

ممنون
اين نتيجه اين روش :

الان مشخص نميشه مشكل از فلش مموري هست يا سيستم من ؟ اگه فلش مموري هست كه ميندازمش بيرون اگه مشكل سيستم هست كه بايد حلش كنم .

jafarian
21-06-2012, 13:31
اون دستور attrib که من گفتم زدین اگر بعدش به فلش رجوع کنید اگر که فایلی داخلش فلش بصورت هیدن باشه میتونید دستی پاکش کنید بجزاتوران چون الان داخل فلش شما فایلی به اسم اتوران کلا وجود نداره .

attaghi
21-06-2012, 13:36
اون دستور attrib که من گفتم زدین اگر بعدش به فلش رجوع کنید اگر که فایلی داخلش فلش بصورت هیدن باشه میتونید دستی پاکش کنید بجزاتوران چون الان داخل فلش شما فایلی به اسم اتوران کلا وجود نداره .

دوباره امتحان كردم و اون دستور رو زدم و بعد رفتم داخل درايو فلش مموري هيچي حتي به صورت هيدن هم نيست . ولي ويروس اتوران هنوز روش هست چون بايد OPEN كنم باز بشه اونم تو پنجره جديد و گزينه اول راست كليك روش AUTO PLAY هست . ولي درايو هاي ديگم اصلا اين مشكل اتوران و AUTO PLAY رو خدارو شكر ندارن . نميدونم الان مشكل كجاست ؟

jafarian
21-06-2012, 13:42
این برنامه Autorun Virus Remover رو هم یک تست کنید فلش با این برنامه یک اسکن کنید.

attaghi
21-06-2012, 13:49
این برنامه Autorun Virus Remover رو هم یک تست کنید فلش با این برنامه یک اسکن کنید.

آقاي جعفريان عزيز اين برنامه رو روي سيستم نصب كردم . توي اين پست همه چي رو از اول دقيق توضيح دادم :

jafarian
21-06-2012, 14:50
این برنامه USB Show رو دانلود کنید اجراش کنید بعدشم مسیر فلش خودتون بدین که اگر فایل مخفی روی فلش باشه رو برای شما نمایش میده .

attaghi
21-06-2012, 15:33
این برنامه USB Show رو دانلود کنید اجراش کنید بعدشم مسیر فلش خودتون بدین که اگر فایل مخفی روی فلش باشه رو برای شما نمایش میده .

آقاي جعفريان عزيز با اين برنامه امتحان كردم هيچ فالي توي درايو فلش نبود . با اين بر نامه Flash_Disinfector.exe كه معرفي كرديد زدم و مشكل auto play و اينكه درايو فلش توي يه صفه جديد باز ميشد حل شد و الان به حالت عادي برگشت و با راهنمايي karkas20 عزيز هم دو تا فايل رو از سيستم 32 پاك كردم و ديگه الان راحت فلش فرمت ميشه و راحت هم stop ميشه و چيزي بهش وصل نيست . فقط نمدونم الان اين ويروسه بازم روي سيستمم هست يا نه ؟