PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز xp روی یک هارد(IDE) جدا شده از لپ تاپ

Arsham.Kamali
20-06-2012, 16:14
سلام
من می خواستم روی یه لپ تاپ قدیمی ویندوز xp نصب کنم ولی چون مینی بود و cd رام نداشت مجبور شدم هاردش رو در بیارم و بصورت جداگانه روش ویندوز بریزم و بذارم سره جاش !

سوال اول: از این روش بعد از نصب هارد روی لپ تاپ ، ویندوزش بالا میاد ؟

سوال دوم: چرا وقتی هارد رو وصل میکنم رو سیستم خودم و می خوام روش ویندوز نصب کنم مرحله صفحه آبی نصب اولیه فایل ها رو عبور میکنه و بعد از اولین ریستارت که باید بره تو صفحه اصلی نصب ، یهو یه صفحه آبی میاد ؟؟؟!!!؟؟!؟

+ مشخصات سیستم pc خودم :
cpu: 3.07 core i3
ram: 2g
graphic: 210 1gig
hdd: 500+ SATA

البته فک کنم چون سیستم من با هارد SATA کار میکرد ، دیگه یه هارد IDE رو ساپرت نکنه !!!
(یه چیز دیگه : من واسه تست یه هارد معمولی IDE رو نصب کردم جای هارد اصلیم و خواستم روی اون ویندوز نصب کنم ولی بازم بعد از اولین ریستارت یهو صفحه آبی میاد !!!!)

jafarian
20-06-2012, 16:22
مشکل شما مربوط به سیدی ویندوز اکس پی که درایورساتا رو درخودش نداره ویندوز لینک پایین دانلود کنید مشکلتون رفع میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Microsoft Windows XP Professional SP3 Integrated June 2012 + SATA Driver

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arsham.Kamali
21-06-2012, 17:23
مشکل شما مربوط به سیدی ویندوز اکس پی که درایورساتا رو درخودش نداره ویندوز لینک پایین دانلود کنید مشکلتون رفع میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Microsoft Windows XP Professional SP3 Integrated June 2012 + SATA Driver

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داداش مرسی ولی هیچ فرقی نکرد !!!
اخطار صفحه آبیش هم به همون قضیه هارد ربط داره ، میگه یه کاری باید بکنی که کدی هم اون لابلای توضیحاتش داره که درست یادم نیست ولی به چک کردن هارد ربط داشت : CHKSD /F تو همین مایه ها بود !!!

Arsham.Kamali
21-06-2012, 17:25
یه خورده بیشتر توضیح بدم :
من میخوام روی هارد IDE قدیمیم بوسیله سیستم جدیدم ، ویندوز xp نصب کنم ولی بعد از کپی فایل های اولیه و اولین ریستارت و در حین نمایش لوگو ویندوز xp یهو صفحه آبی میاد که میگه یه مشکلی تو هاردت هست که من متوجه نشدم چی میگه !!!!

مصطفی
23-06-2012, 17:29
میتونی از روی usb ویندوز xp نصب کنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C+%D9%81%D9%84%D8%B4+usb&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Arsham.Kamali
24-06-2012, 14:57
ببخشید من متوجه نشدم، از رو فلش چیو نصب کنم ؟

گفتم که نمی تونم با سیستم جدیدم ( sata ) یه هارد قدیمی رو روش ویندوز بریزم ، چه ربطی به usb داره ؟

jafarian
24-06-2012, 22:44
بایوس خودتون در وهله اول بروز کنید بعدش از طریق جامپر پشت هارد که دارین حالت slave با master هارد خودتون تغییر بدین تست کنید از نوع بعد همونطور که گفتم از اون ویندوزی که معرفی کردم استفاده کنید اگر که براتون مقدرو نبود دانلودش کنید از بیرون تهیه کنید تست کنید قبلش همین سیدی ویندوز که در اختیار دارین به وسیله برنامه image burn بصورت سرعت پایین رایت کنید روی سیدی از نوع تست کنید یا که همین ویندوز روی فلش بوت کنید از طریق برنامه WinSetupFromUSB که داخل لینک دوم قرارداره طرز کارشم به اینصورت برنامه رو اجرا میکنید فلش قبلش به سیستم میزنید بعد تیک گزینه اول میزنیدمسیر ویندوز اکس پی خودتون میدین روی دکمه go کلیک میکنید درضمن ورژن بتای برنامه رو دان کنیدبعد جوابش بدین.

Arsham.Kamali
29-06-2012, 02:27
صورت مسله رو بد عنوان کردم ، من میخوام روی یک هارد IDE در سیستم دیگه ویندوز بریزم ولی نمتونم ، یعنی نمیشه !
من خودم کار های کامپیوتر زیاد انجام میدم (سخت افزار ، نرم افزاری) تا حالا ندیدم که نشه روی یه سیستمی که هاردش sata هست ، یه هارد IDE وصل کنی و بخوای روش ویندوز بریزی و نشه !

تازه رفته بودم خونه یکی از بچه ها و میخواستم ویندوز بریزم براش ( سیستم جدید بود ) اولش هاردش رو کندم و هارد خودم رو جاش گذاشتم - 80 گیگ - ولی بازم بعد از کپی اولیه فایل ها بعد ریستارت منود و صفحه آبی اومد ! بعدش هارد اون لپ تاپ قدیمیه که مشکل اصلی بود رو وصل کردم و خواستم روی اینم تست کنم که بازم نشد !!!

فک کنم باید cpu و ram و باتری مارد برد و در بیارم و ریست کنم ، بعد ویندوز بریزم !!!!!

Arsham.Kamali
10-07-2012, 04:11
نشد ، هر کاری به ذهنم میرسید کردم ، نمیشه ، این هارد رو روش ویندوز بریزم !!!

cpu + ram + battrey +hdd sata و حتی کابل ربق هم کشیدم ولی فایده نداره ! هارد خودم ( IDE 80g ) رو وصل می کنم یا اون هارد لپ تاپ رو هر 2 تاشون رو اون صفحه گیر میکنن !!

اگه از صفحه آبی عکس بذارم تاثیر داره ؟

calej2009
24-09-2012, 15:34
منم مشکل شما را داشتم ، ویندوز با درایور ساتا نصب کردم درست شد

اینجا را یه نیگا کن شاید بدردت بخوره