PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر شدن درایو c

ملا نصرالدین
20-06-2012, 15:58
سلام

درایو c(ویندوز) من 16.5 گیگ هست ولی الان با اینکه برنامه زیادی توش ندارم 1.37 گیگ بیشتر فضای خالی نداره.این هم عکسش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دسکتاب خالیه و my document چیز زیادی توش نداره

از properties گزینه compress this drive to save disk space تیک دار هست

با انتی ویروس اپدیت شده symantec هم ویروس یابی کردم هیچی نبود
با برنامه wash and go و ashampoo uninstaller هم کاری از پیش نبردم.تاثیر زیادی نداشت

سیستم ریستور و هایبرنت هم خاموش هست.

temp , prefetch هم خالی هست

موقع نصب ویندوز یادمه که فرمت کردم. ntfs هم هست.

دیگه من چکار کنم ؟

saeed_136915
20-06-2012, 16:12
خوب عزیز حجم درایوت کمه وگرنه فضای استفاده شده زیاد نیست

jafarian
20-06-2012, 16:13
برنامه Disk Space Fan Pro از لینک پایین دانلود کنید رجیسترش کنید این برنامه رو بعدش درایو خودتون که همون c باشه رو انتخاب کنید روی دکمه analyze از این برنامه کلیک کنید وقتی که کارش به اتمام رسید یک نمودار برای شما نمایش میده که میتونید ازطریق این نمودار متوجه بشین که کدوم برنامه حجم بیشتری از درایو شما رو به خودش اختصاص داده اگر که لازم نبود بعد اون برنامه رو پاک کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سریال برنامه

M@lz0.kg

ECAE01539FD40DB

ملا نصرالدین
20-06-2012, 16:30
خوب عزیز حجم درایوت کمه وگرنه فضای استفاده شده زیاد نیست

خب میترسم ویندوز رو توی یه درایو دیگه بریزم.چون رم م کمه. 1 گیگ. به نظر شما جواب میده؟

saeed_136915
20-06-2012, 16:33
خب میترسم ویندوز رو توی یه درایو دیگه بریزم.چون رم م کمه. 1 گیگ. به نظر شما جواب میده؟

متوجه نشدم به رم چه ربطی داره؟؟ :23:

ملا نصرالدین
20-06-2012, 16:34
برنامه Disk Space Fan Pro از لینک پایین دانلود کنید رجیسترش کنید این برنامه رو بعدش درایو خودتون که همون c باشه رو انتخاب کنید روی دکمه analyze از این برنامه کلیک کنید وقتی که کارش به اتمام رسید یک نمودار برای شما نمایش میده که میتونید ازطریق این نمودار متوجه بشین که کدوم برنامه حجم بیشتری از درایو شما رو به خودش اختصاص داده اگر که لازم نبود بعد اون برنامه رو پاک کنید:20:

سریال برنامه

M@lz0.kg

ECAE01539FD40DB

ممنون ولی چی رو پاک کنم؟برنامه های program file رو که نیاز دارم.اینجوری هم که اینجا نشون میده مثل اینکه بیشتر حجمش رو ویندوز گرفته
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
20-06-2012, 21:52
اگر اینطوری که شما میگین بیشتر حجم اشغال شده سیستم شما مربوط به پوشه program files باشه شما باید حجم پارتیشن خودتون یا به وسیله یک برنامه پارتیشن بندی افزایش بدین یا که هارد خودتون از نوع کلا پارتیشن بندی کنید پیشنهاد منم اختصاص 25 تا 27 گیگ فضا برای درایو c که سایت مایکروسافت اشاره کرده برای نسخه 32 بیت 16 گیگ برای 64 بیت 20 گیگ البته اگر گزینه هایبرنت تو ویندوز شما فعاله با غیر فعال کردنش حول و حوش 1 گیگ از فضای درایو شما آزاد میشه پوشه temp هم مقدار کمی تاثیر داره.

MR.CART
20-06-2012, 22:01
البته اینو دقت داشته باشید که اگه فایل های حجیم رو حذف میکنید اگه درایور رو انتخاب نکرده باشید دیفالت میره تو خود اون درایو یعنی اگه فایل های درایور c حذف کردید تو خود همون c میمونه فقط اسمش پاک شده!
کافیه هیدن فایلز رو فعال کنید و برید تو پوشه $Recycle.Bin اونجا میتونید فایل های اضافی رو حذف کنید!

ملا نصرالدین
21-06-2012, 10:40
متوجه نشدم به رم چه ربطی داره؟؟ :23:

خب میترسم سرعتم بیاد پایین

jafarian
21-06-2012, 13:06
خب میترسم سرعتم بیاد پایین

پارتیشن بندی هارد ربطی به کاهش سرعت رم نداره شما میتونید همونطور که گفتم یا که به وسیله یک برنامه پارتیشن بندی فضا از پارتیشن درایو d بگیرین به c اضافه کنید یا که هارد کلا از نوع پارتیشن بندی کنید.

ملا نصرالدین
21-06-2012, 16:40
سلام
ببخشید من برنامه mini tools partition wizard رو دانلود کردم.از درایو d هم حجم کم کردم.ولی نمیدانم چطوری این حجم کم شده رو به درایو c منتقل کنم.میشه کمکم کنید چکار کنم؟

jafarian
21-06-2012, 22:04
سلام
ببخشید من برنامه mini tools partition wizard رو دانلود کردم.از درایو d هم حجم کم کردم.ولی نمیدانم چطوری این حجم کم شده رو به درایو c منتقل کنم.میشه کمکم کنید چکار کنم؟

این برنامه بعدش نصبش کنید اجراش کنید البته قبلش اطلاعات درایو d خودتون روی یک درایو دیگه کپی کنید چون باید پارتیشن d رو به درایو c اتصال بدین یا همون merge کنید وقتی که اطلاعات کامل کپی کردین طبق شکل پایین روی درایو d خودتون طبق شماره 1 کلیک کنید بعدش طبق شماره 2 گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شماره 3 داخل صفحه ای که باز میشه روی درایو d یکبار کلیک کنید بعدم next بزنید طبق شماره 4 تو صفحه بعدم روی درایو c اینبار کلیک کنید از آخرم گزینه finish بزنید بعدم روی دکمه apply کلیک کنید تا کار به اتمام برسه بعد خواستین از طریق گزینه move/resize میتونید اونمقدار پارتیشنی که لازم دارین برای c اختصاص بدین مابقی رو برای ساخت درایو d بکار ببرین بعد از این کارم باز باید روی دکمه apply کلیک کنید فقط قبلش اطلاعات درایو d رو روی یک درایو دیگه منتقل کنید.