PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز کردن Fan پردازنده AMD !!!

n00b
19-06-2012, 16:10
سلام.....///////////:11:
من یه پردازنده ی AMD مدل 1090T دارم که داخل HeatSink ش گِل گرفته/// :20: و موقع بالا اومدن سیستم... دماش همینجوری میره بالا....////// :41:
حالا می خوام بازش کنم و تمیزش کنم.../// اما متأسفانه بلد نیستم...//// :19: میشه پیچ هاشو باز کرد و تمیزش کرد...ولی من یه راه ساده تر می خوام...تا بدون باز کردن پیچ ها تمیزش کنم.../////:13:
اگه ممکنه یکی از دوستان راهنمایی کنه که چطور می تونم بازش کنم...////// خنک کنندش همونیه که از اول روش بود.../////// :12:
ممنون............//////// :10:

EXTREME
19-06-2012, 16:15
یک ضامن داره فن اون رو بدید عقب فن آزاد میشه بعد اون دوتا گیره دو طرف رو آزاد کنید و فن رو بردارید خاک گیری کنید تمیزش کنید روغن کاری کنید یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید و دوباره فن رو جا بزنید نیاز به باز کردن پیچ نیست

n00b
19-06-2012, 16:28
یک ضامن داره فن اون رو بدید عقب فن آزاد میشه بعد اون دوتا گیره دو طرف رو آزاد کنید و فن رو بردارید خاک گیری کنید تمیزش کنید روغن کاری کنید یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید و دوباره فن رو جا بزنید نیاز به باز کردن پیچ نیست
ممنون که جواب دادید.../// :11: من همین کارو کردم... ولی... اون دوتا گیره وصلن به یه گیره ی شبیه به خودشون که از داخل Heatsink رد شده... :13: هر کاری کردم FAN از رو Heatsink جدا نشد...//// :41: مشکل با اون گیره وسطیست...//// :20: چجوری می تونم درش بیارم...؟؟؟؟؟///// :9: بارم ممنون...///// :10:

ess_1362
19-06-2012, 18:40
52006
ابتدا ضامن پلاستیکی مشکی را 180 درجه جابجا می کنید
سپس دو تا گیره فلزی را با دقت از پایه های نگهدارنده مادربرد جدا می کنید
بعدش خیلی آرام با حرکات افقی چپ و راست سینک را از پردازنده جدا کنید دقت کنید که حرکات دست شما بصورت چرخشی و چپ و راست باشه و یکدفعه عمودی سینک را بیرون نکشید چون پایه های پردازنده خرد شده و در سوکت باقی خواهد ماند

پ.ن : توصیه می کنم قبل اینکه اینکار را انجام بدین چند دقیقه پردازنده را روشن بذارید ت خمیر حرارتی بین پردازنده و سینک گرم بشه تا سینک راحت تر جدا بشه

موفق باشید

EXTREME
19-06-2012, 19:07
ممنون که جواب دادید.../// :11:من همین کارو کردم... ولی... اون دوتا گیره وصلن به یه گیره ی شبیه به خودشون که از داخل Heatsink رد شده...:13: هر کاری کردم FAN از رو Heatsink جدا نشد...//// :41:مشکل با اون گیره وسطیست...//// :20: چجوری می تونم درش بیارم...؟؟؟؟؟///// :9:بارم ممنون...///// :10:

یک ضامن داره میچرخونیش آزاد میشه بعد اون گیره هارو دربیار خیلی آسونه