PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آپ دیت کردن بایوس مادربرد msi

jamaljamal951
17-06-2012, 20:11
سلام دوستان
من بایوسم رو با استفاده از live update 5 آپدیت کردم از ویندوز
ولی یه گزینه دیگری هم داره که از طرق in dos mode (usb) . هست می خواستم بدونم روش دوم که نوشت با usb boot disk هست این یو اس بی دیسک چیه؟تواین عکش نوشته Eیعنی همون درایو Eهستیا ربطی نداره اگه درایوه اگه مشکلی پیش اومد اصلا سیستم دیگه بالا نمیاد که بخواییم از این درایو برای بوت کردن استفاده کنیم یا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همون دیسکت خودمونه یا با فلش یه بوت می سازه ؟ من اصلا فلاپی درایو ندارم یعنی نمی تونم با این روش آپ کنم؟
عکساشو هم میذارم
.

EXTREME
17-06-2012, 20:20
بهترین راه برای آپدیت بایوس های msi استفاده از قابلیت msi به نام m-flash است فایل بایوس رو داخل فلش میریزین و از طریق بایوس فایل رو از فلش brows میکنید

jamaljamal951
17-06-2012, 20:26
بهترین راه برای آپدیت بایوس های msi استفاده از قابلیت msi به نام m-flash است فایل بایوس رو داخل فلش میریزین و از طریق بایوس فایل رو از فلش brows میکنید
یعنی در set up فلش رو ، سیستم می خونه؟؟؟؟ همون فلش های معمولیه منظورتون ؟؟؟ حالا که لا ویندوز این کارو کردم میشه آپدیت جدیدو بریزم رو فلش؟؟؟ فایل جدید بایوس رو کجا میریزه که الان بریزم رو فلش داشته باشم؟تومادربردهای دیگه هم این قابلیت وجود داره؟
تشکر که این قد زود جواب دادین

EXTREME
17-06-2012, 20:31
بله تو فلش معمولی میریزین از روفلش میخونه در بایوس یک قسمت است نوشته m-flash
مثل Ez flash مین های ایسوس است منتها در ایسوس از هارد هم میشه brows کرد

jamaljamal951
17-06-2012, 20:32
یعنی در set up فلش رو ، سیستم می خونه؟؟؟؟ همون فلش های معمولیه منظورتون ؟؟؟ حالا که لا ویندوز این کارو کردم میشه آپدیت جدیدو بریزم رو فلش؟؟؟ فایل جدید بایوس رو کجا میریزه که الان بریزم رو فلش داشته باشم؟تومادربردهای دیگه هم این قابلیت وجود داره؟

تشکر که این قد زود جواب دادین

jamaljamal951
17-06-2012, 20:41
ببخشید وقتتونو میگیرم
راجع به defult کردن بایوس گفته بودین که باتری رو بردارم یا در مادربردهای جدید دکمه داره این عکس مادر برد منه به نظرتون دکمه داره یا باید باتری رو بردارم و با آپ دیت کردن بایوس لازمه این کارو انجام بدم؟ اصلا این دیفالت کردن کارش چیه؟ورژن بایوس بر میگرده یکی عقب تر یا ربطی نداره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
17-06-2012, 21:19
با برداتشن باتری مین بایوس دیفالت میشه این یعنی ورژنش تغییر نمیکنه بلکه تنظیمات بایوس به حالت دیفالت که در اکثر اوقات بهترین تنظیمات است برمیگرده که سیستم مشکلی نداشته باشه البته در بعضی از موارد استثنا هم وجود داره
برای اون دکمه برید سایت msi مدل مینتون رو ببینید اونجا توضیح داده که همچین قابلیتی داره یا نه میتونید از دفترچه مین هم کمک بگیرید

jamaljamal951
17-06-2012, 22:22
با برداتشن باتری مین بایوس دیفالت میشه این یعنی ورژنش تغییر نمیکنه بلکه تنظیمات بایوس به حالت دیفالت که در اکثر اوقات بهترین تنظیمات است برمیگرده که سیستم مشکلی نداشته باشه البته در بعضی از موارد استثنا هم وجود داره
برای اون دکمه برید سایت msi مدل مینتون رو ببینید اونجا توضیح داده که همچین قابلیتی داره یا نه میتونید از دفترچه مین هم کمک بگیرید

میشه به جای سی دی ویندوز فلشی که ویندوز داخلش هست برا بوت هم استفاده کرد؟یا این یکی دیگه نمیشه؟اگه میشه باید ایمیج بزارم تو فلش یا کپی سی دی رو رو بزارم؟
باتشکر

EXTREME
17-06-2012, 22:28
میشه به جای سی دی ویندوز فلشی که ویندوز داخلش هست برا بوت هم استفاده کرد؟یا این یکی دیگه نمیشه؟اگه میشه باید ایمیج بزارم تو فلش یا کپی سی دی رو رو بزارم؟
باتشکر

شما بافلش هم میتونید ویندوز نصب کنید ویندوز رو باید اصطلاحا رو فلش رایت کنید بوت سیستم رو هم میزارین رو فلش و با فلش ویندوز نصب میکنید
کپی سی دی رو نه با این نرم افزار میتونید ویندوز رو رو فلش رایت کنید نرم افزار NovicorpWinToFlash برای شما اینکارو انجام میده کار با این نرم افزار هم خیلی ساده است