PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد فاکس canon mx320

mohsenmas
17-06-2012, 18:20
سلام.من یک 4 کاره canon mx320 و hp1102 دارم.کنن جوهرش تموم شده دیگه واسه پرینت ازش استفاده نمیکنم.
چون جوهر نداره نمیتونم فکس هم بگیرم. با کامپیوتر میتونم با کنن فکس ارسال کنم.میخواستم ببینم راهی هست فکسهای داخله حافظه کنن با کامپیوتر ببینم بعد با یه دستگاه دیگه پرینت بگیرم.کنن حافظه 50تایی داره که کاغذ نداشته باشه فاکس ذخیره میکنه.
باتشکر.

m_2t_ab
18-06-2012, 01:39
من هم ام ایکس 320 دارم و ازش خیلی راضی ام. پیشنهاد می کنم دوباره براش کارتریج بخرید و با شارژ کردنش ازش استفاده کنید. خیلی خوب جواب میده.
الان کارتریجاش در چه وضعیتی هستن؟

mohsenmas
18-06-2012, 08:50
کاتریجاش کاملا خالین. چون پرینتر لیزری گرفتم دیگه برام نمی ارزه 20تومن پول کاتریج بدم برای گرفتن فاکس اونم ماهی چند مرتبه. اگه بشه فاکس با پرینتر دیگه پرینت بگیرم عالی میشه.

m_2t_ab
19-06-2012, 00:23
اگر به تازگی خالی شدن (و در واقع هدشون خشک نشدن) به راحتی می تونید شارژشون کنید، با خرید 4 جوهر 100 سی سی به مبلغ حدود 15 تا 20 تومن بیش از 30 بار می تونید کارتریجاتونو شارژ کنید. (هربار حدود 200 صفحه چاپ می کنه و یعنی میشه 6000 صفحه و یا به عبارتی هر صفحه حدود 3 تا تک تومن!) اتفاقا کارتریجای خوبی داره و اگر به خوبی ازش نگهداری بشه حالا حالا ها براتون کار می کنه.
در هرحال من چون خیلی از فاکسش استفاده نکردم در مورد مسئله ای که مطرح کردید چیزی به ذهنم نمی رسه.
(البته اینم بدونید که اگر کارتریجاتون رو شارژ نکنید ممکنه به زودی بسوزن (چون خشک کار می کنن حتی اگر پرینت نگیرید، وقتی روشن میشه یه مقدار کمی هد کلین می کنه) و در نتیجه وقتی خشک کار می کنن احتمال داغ شدن و سوختنشون هست. و متاسفانه چهار کاره ها غالبا به نحوی طراحی شدن که اگر یه قسمت کار نکنه کلا دستگاه کار نمی کنه، یعنی اگر کارتریجش خراب باشه شاید حتی با کامپیوتر هم نتونید باهش فکس بفرستید.
در کل من پیشنهاد می کنم حتما از این دستگاه استفاده کنید که دستگاه خیلی خوبیه، من الان اپسون تی پنجاه که یه پرینتر حرفه ای و اصلاخا خرکار هست دارم اما هنوز از این دستگاه هم استفاده می کنم.
(ضمنا اگر مودم دایال آپ داشته باشید برای ارسال و در یافت فکس اصلا نیاز به دستگاه دیگری ندارید، حتی با خود ویندوز 7 می تونید فاکس بفرستبدو دریافت کنید، بدون اینکه نرم افزاری نصب کنید.)
موفق باشید.

mohsenmas
19-06-2012, 11:48
شما خودت شارژ میکنی کارتریج جواب میده؟.چون من تاحالا دو تا خریدم. جوهر اولش تموم شده بود میگفتن شارژ جواب نمیده یه کاتریج نو بخر .الان قیمتش 35000تومن برای 200برگ نیصرفه.
البته رنگیشم تموم شد. حالا باید جفتشو شارژکنم یا میشه با یک کارتریج سیاه کار کنه؟
روشن میمونه از فکسش استفاده میکنم برای دریافت.

m_2t_ab
19-06-2012, 12:51
بله، من خودم شارژ می کنم و کارتریج مشکی قبلیم حدود 30 بار شارژ شد و بعد سوخت که اونم فکر می کنم مربوط به جوهر گاما (ایرانی) بود که توش ریختم چون جوهر قبلیم (100 سی سی) تموم شده بود.
بهترین گزینه برای جوهر پارت تکنیک هست که 100 سی سی اون حدود 5 تا 6 تومنه (یک لیترش 27 تومنه)
به گفته فروشنده ها هم دقت نکن، اونا دنبال سود هستن! البته غالبا این مدل کارتریج ها 30 بار جواب نمیدن و حدود 5 بار جواب میدن اما کارتریجای این ژاپنی و خیلی خوبن.
اگر چیپ کارتریج رو بشناسه (در واقع ارور نده) اگر یکیش رو هم شارژ کنید جواب میده اما به همون دلیل بالا احتمال سوختن اون یکی زیاده.
خواستی بگو نحوه شارژش هم بهت بگم.
موفق باشی

mohsenmas
19-06-2012, 16:08
فعلا کاتریج جدیدرو 5تومن دادم برام شارژش کردن.خوبه فعلا.کاتریج فابریک خودشم دارم هنوز نمیدونم میشه شارژش کرد یا نه.شما هم از کارتریج pg-510 و cl-511 استفاده میکنید؟
یعنی برای جلوگیری از سوختن کاتریج رنگی اونم شارژ کنم.چهارتا جوهر نیاز دارم.
اگه زحمتی نیست راهنمایی کنید طریقه شارژ و لوازم موردنیاز و حدود هزینش؟

m_2t_ab
19-06-2012, 17:53
خوب، مثل اینکه قضیه داره جدی میشه!
اول اینکه شارژش بسیار راحته و شما با هزینه ای که برای 4 بار شارژ بیرون دادید (20 تومن) می تونید حدود 30 بار شارژ کنید.
کارتریج کانن اصلی و غیر اصل نداره، همه اش (این مدلا) ژاپنی و عالیه. همش هم شارژ میشه.
چون فکر می کنم این آموزش مفید باشه یه تاپیک جدا میزنم و تو اون توضیح میدم
بعد آدرسشو میزنم اینجا
موفق باشید