PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد هارد digital western 1 t 64 mb

Tom Clancy's
17-06-2012, 10:54
سلام دوستان
من یه هارد WD 1T 64 mb گرفتم
اول میخواستم بدونم که از کجا میتونم بفهمم که واقعا 64 بافر هست یا نه؟
بعد تو ویندوز 7 امتیازی که به قسمت های دیگه داده بالای 7.5 هست اما برای هار د رو داده 5.7 :13:
میخواستم بدونم این خیلی کم نیست؟
بعد من هارد رو به پورت SATA 3G وصل کردم درسته یا باید وصل کنم به SATA 6G

ممنون

ata.royalfalcon
17-06-2012, 14:57
سلام دوستان
من یه هارد WD 1T 64 mb گرفتم
بعد تو ویندوز 7 امتیازی که به قسمت های دیگه داده بالای 7.5 هست اما برای هار د رو داده 5.7 :13:
میخواستم بدونم این خیلی کم نیست؟

ممنون

سلام

براي فهميدن ميزان buffer هاردتان كافيست برنامه hdtune رو نصب كنيد و از قسمت info ميزان buffer رو بفهميد .

اگر هاردتان SATA revision 2.0 يا SATA 3 Gbit/s هست فرقي نميكند به پورت SATA 3 Gbit/s متصل كنيد يا SATA 6 Gbit/s چون سرعت بالاخره بيشتر از SATA 3 Gbit/s نخواهد شد . اما اگر هاردتان SATA revision 3.0 يا SATA 6 Gbit/s باشه اجباراً بايد به SATA6 مادربردتان متصل كنيد .

Tom Clancy's
18-06-2012, 11:16
این برنامه رو نصب کردم منتها تو قسمت buffer نوشته N/A :13:

منتها برای ساتا نوشته SATA ||| اما من برای اولین بار هارد رو وصل کردم به SATA 3G میخواستم بدونم هارد مشکل پیدا میکنه؟!!

ata.royalfalcon
18-06-2012, 13:07
این برنامه رو نصب کردم منتها تو قسمت buffer نوشته N/A :13:
شما میتونید با جستجوی سریال نامبر نوشته شده بر روی لیبل هارد در گوگل و سایت های مختلف ، کلیه مشخصات هارد رو از جمله buffer رو متوجه بشید . البته مشخصاتی که بر روی لیبل هارد نوشته (مثل بافر) غلط و نادرست هم نیست .

منتها برای ساتا نوشته SATA ||| اما من برای اولین بار هارد رو وصل کردم به SATA 3G میخواستم بدونم هارد مشکل پیدا میکنه؟!!
خیر مشکلی ایجاد نمیکنه . ولی اگر مادربردتان SATA revision 3.0 داره بهتره که به آن وصل شود .
پیشنهاد میدم که بایوس مادربردتان رو هم آپدیت کنید . البته قبل از آپدیت بایوس مطالعات کافی در این مورد داشته باشید .