PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بایوس مادربورد Asrock

amir_tehran
17-06-2012, 09:30
سلام.
من دیروز که داشتم با کامپیوتر بازی می کردم یهو سیستم هنگ کرد و مجبور شدم با دکمه کیس ری استارت کنم.
بعد از اون دیگه ویندوز بالا نیومد، منم فکر کردم ویندوز مشکل پیدا کرده، ویندوز رو خواستم عوض کنم که هی گیر میکرد و مثلا تا 85% میرفت و گیر میکرد
خلاصه با هر بدبختی شده ویندوز رو نصب کردم ولی بازم هی تو لود کردن گیر میکرد و چراغ هارد روشن می موند، و وقتی هم بالا میومد یکم که کار می کردم مثلا فایل اکسترک می کردم دوباره هنگ می کرد و چراغ هارد روشن می موند. رفتم آپدیت آخرین ورژن بایوس رو دانلود کردم و با ویندوز نصب کردم وقتی ریست کرد نوشت load default f1 ...
یه همچین متنی بود، منم f1 زدم و سیستم بالا اومد.
اولش فکر کردم مشکل حل شده که مجدد همون مشکل پیش اومد

بردم بیرون یارو برام مشکل رو حل کرد. گفت ویروسی شده بود و بایوس هم مشکل پیدا کرده بود که مشکلش نرم افزاری بوده و حلش کرده

حالا سوالم اینه که یعنی چه مشکلی میتونه بوده باشه که با آپدیت بایوس حل نشد؟ من حتی توی تنظیمات بایوس روی load default settings هم کلیک می کردم و تنظیمات پیشفرض رو لود می کردم ولی بازم حل نمیشد

اگر بهم بگین که مشکل دقیقا چی بوده و چطوری حل شده ممنون میشم
آیا با در آوردن باطری مادر برد این مشکل حل شده؟

EXTREME
17-06-2012, 14:39
بعد از آپدیت بایوس معمولا باید باتری مین رو دربیارین تا بایوس دیفالت بشه ولی اگه خودتون داخل بایوس دفیالت رو زدین و بعدش سیو پس نباید مشکلی پیش بیاد
مشکل شما احتمالا از جایی دیگه ای بوده مثل ویروس که با ویروس کشی مشکلتون حل شده

amir_tehran
17-06-2012, 16:30
بعد از آپدیت بایوس معمولا باید باتری مین رو دربیارین تا بایوس دیفالت بشه ولی اگه خودتون داخل بایوس دفیالت رو زدین و بعدش سیو پس نباید مشکلی پیش بیاد
مشکل شما احتمالا از جایی دیگه ای بوده مثل ویروس که با ویروس کشی مشکلتون حل شده

ممنون از اینکه جواب دادین...
آخه من ویندوز رو عوض کردم و حتی در حین تصب ویندوز هم باز مشکل هنگ پیش میومد و بعد از نصب ویندوز که دیگه ویروسی نمی مونه ؟
اما بازم مشکل پابرجا بود، طرف هم گفت بایوس مشکل پیدا کرده بود
ولی برام سواله که اگر بایوس مشکل داشت چرا با آپدیت و دیفالت کردن مشکلش برطرف نشد!
و نمی دونم طرف چیکار کرد که درست شد و الان هیچ مشکلی نداره

بازم ممنون

EXTREME
17-06-2012, 17:35
هنگ کردن علت های زیادی داره و اگه سخت افزاری باشه از هر قطعه ای میتونه باشه حتما یک کار دیگه ای هم کرده و به شما نگفته وگرنه شما خودتون بایوس رو آپدیت کردین و دیفالت هم کردین

mahdi7777777
17-06-2012, 18:43
ممنون از اینکه جواب دادین...
آخه من ویندوز رو عوض کردم و حتی در حین تصب ویندوز هم باز مشکل هنگ پیش میومد و بعد از نصب ویندوز که دیگه ویروسی نمی مونه ؟
اما بازم مشکل پابرجا بود، طرف هم گفت بایوس مشکل پیدا کرده بود
ولی برام سواله که اگر بایوس مشکل داشت چرا با آپدیت و دیفالت کردن مشکلش برطرف نشد!
و نمی دونم طرف چیکار کرد که درست شد و الان هیچ مشکلی نداره

بازم ممنون

شاید مشکلش با چک دیسک بر طرف شده .. یه بار هارد رو کلا چک دیسک کرده + ویروس یابی ...یا با دیفرگمنت کردن مشکلش حل شده