PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین Asus A53SV ، HP 4530s و Acer 5755G

neopersia
16-06-2012, 03:56
سلام

چند روزه که دارم سرچ میکنم تا یه مدل لپتاب برا خودم پیدا کنم. چون اینترنتی میخوام بخرم و نمیتونم از نزدیک چک کنم برام مهمه که اول مطمئن شم بعد سفارش بدم.
نتیجه جستجو این دو تا بود:

HP 4530s
پردازنده: Intel 2430M 2.4GHz Core i5 3.0 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 640 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 6490M 1024 MB UpTo 4096 MB

و

Aces 5755G
پردازنده: Intel® Core™ i5 Sandy Bridge (2.4~3.0) 3M L2 Cache
حافظه: 4.0 GB DDR3
هارد دیسک: 640 GB SATA
کارت گرافیک: GeForce® GT540M 1.0 GB up to 4.0 GB

امشب این مدل رو هم اتفاقی پیدا کردم که تقریباً توی همین رنج قیمت بود:

Asus A53SV
پردازنده: Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i5 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4GB DDR3
هارد دیسک: 320GB
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT540M GPU 2GB

دیگه فرصت جستجوی بیشتر ندارم و فردا میخوام سفارش بدم. به نظرتون کدوم یکی رو انتخاب کنم؟

mohsenfhm
16-06-2012, 06:33
بنده اگر جای شما باشم A53SV رو انتخاب می کردم . چون گرافیک قوی تر و کیفیت ساخت بهتری نسبت به دو مدل دیگه داره !

edvard_kachal
16-06-2012, 09:14
به نظر من acer ... من هم ایسر دارم هم ایسوس ... به نظرم کیفیته ساخت ایسوس زیادم خوب نیست ... از ایسر هم خیلی راضیم بخصوص برای تعویض ویندوز...

afdragon
16-06-2012, 09:51
ایسر و ایسوس هر دو خوبن، حالا شما باید با توجه به سلیقه ی شخصی خودتون انتخاب کنین.

Mr.Mazmamfi
16-06-2012, 09:59
امشب این مدل رو هم اتفاقی پیدا کردم که تقریباً توی همین رنج قیمت بود:

Asus A53SV
پردازنده: Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i5 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4GB DDR3
هارد دیسک: 320GB
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT540M GPU 2GB

دیگه فرصت جستجوی بیشتر ندارم و فردا میخوام سفارش بدم. به نظرتون کدوم یکی رو انتخاب کنم؟

سلام عزیزم

این مدلی که شما زدی مشخصاتش اشتباهه ( به اشتباه مشخصات core i7 رو برداشتید و ویرایش کردید به core i5 ) !!!!

مشخصات :
core i5 2450 هست نه 2670 !!!
core i5 سه (3) مگ کش داره نه 6 مگ !!!

بیخیال . . . .

خب . . . . .
مدل پیشنهادیه من تو بین اینایی که دادید هیشکدوم نیست !!!

من به شما مدل Z570 از برند لنوو رو پیشنهاد میکنم که به مراتب کیفیت فوق العاده بهتری نسبت به این مدل ها داره . گارانتی 2 ساله سازگار داره ، کیبورد فوق العاده و آرگونومیک داره که تایپ کردن با اون خیلی راحته .

گرافیک 2 گیگ 540 داره ( همرده با این بالایی ها )

کیف + ماوس + آنتی ویروس نود 32 یکساله هم داره ( بسته خدمات )

نکته » در نگاه اول خیلی ها میگن که نباید گول بسته خدمات لنوو رو خورد ، ولی این حرف اشتباه محضه و از دهان کسی خارج میشه که اصلا بسته خدمات رو از نزدیک ندید ه .

من هم کیف کوله و هم دستی لنوو رو دیدم ، کیفیت خوبی داره و نسبت به برند های دیگه که کیف روش میدن خیلی بهتره ، مثل ایسوس و MSi ( کیف این 2 برند مفت هم نمیارزه )

ماوس هم 2 نوع داره ( به فروشنده مربوط میشه ) اگر بسیم داشته باشه ، بسیم برمیداری و گرنه با سیم داره .

و اگر بسته رو نخواستی بگو برات قیمتش رو کم کنه ، بین 60 الی 80 تومن کم میکنن .

برو جایی بخر که کوله و ماوس بیسم بهت بدن ( چون واقعا ارزش داره)

آنتی ویروسم باز میتونی با فروشنده صحبت کنی و بهش پس بدی .

اینم یه اکسترنال ریویو :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.

راستی اگر این مدل رو نخواستید مدل 5755 ایسر رو پیشنهاد میدم .

ولی همون لنوو رو بخرید که ضرر نمیکنید .

artyst
16-06-2012, 10:04
اگر به جای شما بود acer 5755 رو انتخاب میکردم .چون گرافیک قوی تر و کیفیت ساخت بهتری نسبت به دو مدل دیگه داره !

peaceful1
16-06-2012, 10:54
ایسر ولی 5755 که با گرافیک 630 nvidia هست فکر نکنم الان کمی وقت بزارید و از جای مناسب خرید کنید بیشتر از 1/200 باشه.

neopersia
16-06-2012, 13:17
از همه دوستانی که راهنمایی کردند ممنونم
درسته اون acus مشخصاتش رو اشتباه نوشته بود.
من ۱۲۰۰ واسه لپ تاپ کنار گذاشته بودم. ۵۰ تومن هم بیشتر شد اشکال نداره. لنوو و ایسوس ظاهراً قیمتششون بیشتر از اینا میشه
با این اوصاف فکر میکنم همون acer بهترین گزینه ای باشه که میتونم با این بودجه بخرم

فرق i5 2450M و i5 2410M در عمل خیلی زیاده؟ من عادت دارم از کامپیوتر بدجور کار میکشم :دی
اگر هم دوستان جایی رو سراغ دارند که بشه آنلاین خرید کرد ممنون میشم معرفی کنند (البته از طریق پیام خصوصی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا پروفایل (forum.p30world.com/member.php?u=54164) که تبلیغ نشه :)).

peaceful1
16-06-2012, 21:46
معمولا از یه حدی کانفیگ بالا تر میره مخصوصا کارت گرافیک و پروسسور راندمان سیستم میاد پایین با این وجود که اسمی سیستم شاید خیلی دست بالا باشه ولی کم بی مشکل نیست مثل خیلی از مدل های دل و اچ پی
برای همین کانفیگ الزامی نداره از حدی بالا تر باشه چون معمولا لپ تاپ هایی که هیت سینک مناسبی دارند یک دفعه قیمتشون میکشه بالا.

راستی ببین لپ تاپ با پروسسور ivy bridge و گرافیک سری 6xx تو بازار هست؟تو این محدوده قیمت؟

چون چند تغییر اساسی کرده هم تو معماری نسل اخر باس رم افزایش پیدا کرده که خیلی مهم هست و هم اندازه ساخت به مراتب کاهش پیدا کرده که هم لپ تاپ خنک تر هست و مصرف باطزی کمتر.
نسل اجزاء تو انتخاب تو این 4-5 ساله خیلی تاثیرش زیاد شده حتی برای استفاده عام به دید من از کارایی لپ تاپ گاهی مهمتر میشه.

neopersia
25-06-2012, 23:56
راستی ببین لپ تاپ با پروسسور ivy bridge و گرافیک سری 6xx تو بازار هست؟تو این محدوده قیمت؟

ایوی برج ها هنوز قیمتشون خیلی بالاس. توی ایران هم که هر چیزی جدید میاد تا یه مدت قیمتش گرونتر از قیمت واقعیه و خریدش زیاد به صرفه نیست
در هر صورت من که نتونستم یه مدل توی این رنج قیمت پیدا کنم

همون ۵۷۵۵ رو سفارش دادم
سی پی یوش ۲۴۵۰M بود. گرافیکش هم ۶۳۰ با ۲ گیگ حافظه
امروز بالاخره به دستم رسید. از نظر ظاهری یه مقدار از چیزی که فکرشو میکردم بهتر بود :دی
کاراییش رو هم باید توی عمل نشون بده که با توجه به این مقدار که تست کردم به نظرم خوب جواب میده

از همه دوستانی که راهنمایی کردند ممنونم :11:

peaceful1
26-06-2012, 04:55
قربانت.

مبارک باشه لپ تاپ خوبی هست.

این جزء اولین لپ تاپ های این رنجی ایسر هست که تو بازار ایران ارائه میشده که صدای استریو داره کیفیت صدای خوبی هم داره.

طراحی این سری از ایسر بعد سالیان سال تغییر کرد و بلاخره از اون حالت قدیمی خارج شده و خیلی شکیل تر شده

واقعا به قیمت خوب می ارزه کارایی خوبی داره و به دید من به تناسب کارایی و قیمت هم برند ایسر (به عنوان یکی از قدیمیترین و پر فروش ترین برند های لپ تاپ در
دنیا) و این مدل بخصوص تو بازار محجور مونده و اگه کسی میخره از رو ناچاری میگیره.

وقت کردی با حوصله از سایت ایسر اخرین ورژن درایور ها رو دانلود کن و بایوس رو هم ابدیت کن هر دو سه ماه یک بار حداقل این کار رو بکن.

آیوی برج اندازه ساختش کم شده برای همین گرمای تولیدیش خیلی کمتر شده و قابلیت های زیادی هم بهش اضافه شده.

مثلا یکی از خوبی های دیگه این پردازنده این هست که اولین نسلی هست که خود پردازنده کنترلر USB 3.0 داره قبل این از چیپ NEC استفاده میشد که کم مشکل نبود ولی خیلی پیش می اومد که به صورت کامل از درگاه های نسل قبل تر پشتیبانی نمیکنه و....

یه تغییر مهم دیگه پشتیبانی از درگاه کارت حافظه PCI Express 3.0 هستش.

کارت گرافیک آبرد این پردازنده به مراتب بهینه و قویتر شده

و خیلی قابلیت های رمزگشایی و رمز گزاری سخت افزاری و محاسبات بهیه تر و....

این سری جدید کارت های گرافیکی انویدیا هم 28 نانومتری هست خیلی نسبت به نسل 5XX تغییر کرده گاهی با کمی دقت بیشتر بدون افزایش هزینه میشه به نتیجه های بهتری رسید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]