PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل اضافه نشدن وزن نوزاد از بدو تولد تا تقریبا یک ماهگی!؟

shab_2008
15-06-2012, 13:21
سلام دوسنان

دوستان من حدودا یک ماهی میشه که برای چهارومین بار پسرخاله دار شدم!:31:

این بچه یه مشکلی داره که گویا کمی نگران کننده به نظر میرسه!

اونم وزنش هست که از وقتی به دنیا اومده تا الان که حدودا یک ماه هست وزنش افزایش نداشته!

البته شکمش زیاد کار میکنه ( از 4 تا 6 بار در 24 ساعت!) ! شیر مادرش هم متاسفانه کمه و جدیدا هم شیر خشک بهش میدن!

دلیل این عدم افزایش و کار کرد زیاده شکمش چیه و راه حلش چی میتونه باشه؟

ممنون

cool11
16-06-2012, 18:55
باید دکتر تشخیص بده که با توجه به اینکه طفلی هنوز زبونش بسته است پیشنهاد می کنم حتما به یه دکتر خبره و حاذق و آشنا مراجعه کنید

اسهال شدید ،آدم بالغ و قوی رو از پا در میاره چه برسه به طفل نوزاد

دقت کنید که شیشه شیر و آب و پستونک حتما جوشیده باشه و تمیز و آب شیر مونده نباشه

طفل رو هم یه جای محفوظ بذارید که در معرض هوای آلوده و گرد و خاک نباشه و ندید دست این و اون که هی ماچ های آبدار و دستمالی کننش

چون بچه معمولا هم دستش رو تو دهنش میکنه همیشه دست هاش و جاهایی که در تماس با دستشه تمیز کنید

یادتون نره که هرچی بیماری زودتر درمان بشه ، عواقبش در آینده کمتره

morsadr
17-06-2012, 10:53
سلام دوسنان

دوستان من حدودا یک ماهی میشه که برای چهارومین بار پسرخاله دار شدم!:31:

این بچه یه مشکلی داره که گویا کمی نگران کننده به نظر میرسه!

اونم وزنش هست که از وقتی به دنیا اومده تا الان که حدودا یک ماه هست وزنش افزایش نداشته!

البته شکمش زیاد کار میکنه ( از 4 تا 6 بار در 24 ساعت!) ! شیر مادرش هم متاسفانه کمه و جدیدا هم شیر خشک بهش میدن!

دلیل این عدم افزایش و کار کرد زیاده شکمش چیه و راه حلش چی میتونه باشه؟

ممنون

دوست گرامی وزن نگرفتن نوزاد حتما بررسی می خواهد . اول از همه یک سری آزمایش و ویزیت متخصص و در صورت نیاز تغذیه با شیر خشک مخصوص .
در مورد کارکرد شکم نوزاد باید بگم که این کاملا طبیعی می باشد و اسهال نیست . یک نوزاد طبیعی ممکن است با هر بار تغذیه یک بار شکمش کار کند که کاملا طبیعی می باشد . در هر صورت یک ویزیت و بررسی آزمایشگاهی واجب می باشد