PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک ausu 5770

aluminum
15-06-2012, 09:56
سلام
دوستان من جدید به خاطر یکسری مشکلات مادربوردم رو عوض کردم و حدوداً دو سه هفته بدون مشکل بودم تا چند روز پیش مشکلم شروع شد
در حین کار با سیستم بدون اینکه صفحه گرافیکی سنگین و یا برنامه ای که بخواد به سیستمم فشار بیاره خود به خود سیستم هنگ میکنه و تصویر سبز یا سفید میشد کلا و باید سیستم ریاستارت میشد.این اتفاق هر روز نمیافتاد ولی دو سه روز یک بار اینجوری میشد.در حین بازی با ساکر اصلا این اتفاق نمی افتاد
امروز خواستم با نرم افزاری که به طور اتوماتیک درایورها را آپدیت میکنه درایورها را اپدیت کنم که از قضا برای گرافیک درایور جدید تشخصی داد و حین نصب صفحه ابی اومد.
بعد از ریاستارت شدن دیدم در صفحه هایی که پس زمینه سفید داره نوشته هایی که روش کلیک میکنم به رنگ آبی در میاد و قابل خوندن نیست مثل عکس زیر .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم شاید مشکل از درایور که نصب شده باشه و اخرین درایورش از سایتش دانلود و نصب کردم(درایور قبلی رو پاک نکردم و روی همون نصب کردم) ولی مشکل حل نشد

الان نمیدونم که مشکل من سخت افزاریست و یا نر افزاری

EXTREME
15-06-2012, 11:22
به نظر من اول ویندوز رو عوض کنید اسکن ویروس بکنید و سپس آخرین ورژن داریور گرافیک رو نصب کنید درست نشد مشکل سخت افزاری است
این مشکل میتونه از دمای گرافیک و خود گرافیک باشه - و همچنین پاور
اگه این قطعه ها تست شد و مشکل حل نشد در آخر رم و مین چک بشه مین احتمالش کمه
چک کنید تداخل سخت افزاری وجود نداشته باشه

aluminum
17-06-2012, 18:03
ویندوز رو عوض کردم. و دو سه روز خوب ببود الان دوباره همون خالت پیش اومد با این تفاوت که صفحه به هم ریخت و سریع صفحه آبی اومد و سریعا سیستم ری استارت شد
من حدس میزنم مشکل از رم باشه.مین من چهارتا اسلات رم داره که دو به دو یک رنگ هستند.روی یکی از رنگها یک رم دو گیگ و روی اون یکی دو تا رم یک گیگ انداختم به نظرتون این میتونه مشکل ساز بشه؟

چه جوری میتونم متوجه بشم قطعات تداخل دارن؟

EXTREME
17-06-2012, 19:11
مشکب شما صفحه آبی است
یک علتش میتونه از درایورها و نصب یک نرم افزار باشه که باعث این مشکل میشه
ویروس
دمای قطعات - پاور - رم و اسلات و هارد در آخر مین
ویندوز رو هم عوض کردین
حین نصب ویندوز مشکلی نداشتین ؟

aluminum
17-06-2012, 19:21
مشکب شما صفحه آبی است
یک علتش میتونه از درایورها و نصب یک نرم افزار باشه که باعث این مشکل میشه
ویروس
دمای قطعات - پاور - رم و اسلات و هارد در آخر مین
ویندوز رو هم عوض کردین
حین نصب ویندوز مشکلی نداشتین ؟

نه موقع نصب ویندوز به مشکل بر نخوردم
دمای هارد- گرافیک و سی پی یو زیر 40 درجه هست
پاور و رم رو نمیدونم چه جوری باید اندازه گیری کنم

درایورها هم همه رو از سایت اصلی خود قطعات دانلود کردم.

چند دقیقه پیش دوباره همین مشل پیش اومد.و هر دوبار موقع کار کردن با فایرفاکس!!!
پس به نظرتون مشکل سخت افزاری نیست؟

EXTREME
17-06-2012, 19:55
من بیشتر فکر کنم نرم افزاری باشه چون موقع نصب ویندوز مشکل نداشتین
ببینید چه نرم افزاری نصب میکنید اینطوری میشه یا چه درایوری تداخل سخت افزاری هم میتونه باعث این مشکل بشه و ویروس
اگه نتیجه نداد سخت افزاری است دما که خوبه
رم رو با memtest تست کنید
هاردرو با hdd regenerator و hd tune
با یک پاور دیگه سیستم تست بشه و در آخر مین و گرافیک

aluminum
19-06-2012, 20:03
من بیشتر فکر کنم نرم افزاری باشه چون موقع نصب ویندوز مشکل نداشتین
ببینید چه نرم افزاری نصب میکنید اینطوری میشه یا چه درایوری تداخل سخت افزاری هم میتونه باعث این مشکل بشه و ویروس
اگه نتیجه نداد سخت افزاری است دما که خوبه
رم رو با memtest تست کنید
هاردرو با hdd regenerator و hd tune
با یک پاور دیگه سیستم تست بشه و در آخر مین و گرافیک

رم رو نشد تست کنم. چون بیشتر از 1290 مگ رو نمیتونست تست کنه و فکر کنم باید همزمان دو تا فایل رو اجرار کنم.
هارد هم توی برنامه ها میزنه ok
ولی یه چیزی من رو مشکوک کرده.شاید خنده دار باشه
سیستم من معمولا یکسری نرم افزار ثابت در حال اجرا داره که در طی شبانه روز در حال اجرا هستند بدون مشکل
ولی من به یک سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مشکوکم.احساس میکنم هر وقت این مشکل برای من ایجاد میشه این سایت بازه.البته نمیتونم بگم هر وقت سایت رو باز میکنم به مشکل برمیخورم و یا اینکه هر بار سایت باز هست این مشکل ایجاد میشه
ولی امروز سه بار پشت سر هم مشکل برام ایجاد شد و هر سه بار این سایت همراه چند سایت دیگه باز بود
نمیدونم دارم درست میگم یا نه ولی وقتی من میام بازی کالف دیتوتی cod mw3 رو اجرا میکنم و ساعتها بازی میکن بدون مشکل بعید میدونم به خاطر مشکل در رم و یا گرافیک باشه که فکر کنم شما هم همین نظر رو داشته باشید؟!!

EXTREME
19-06-2012, 21:11
برای چند مدتی اون سایت رو باز نکنید قبلش حافظه کش مرورگر و کوکی هارو پاک کنید و به اون سایت نرید ببینید بازم مشکل است یا نه یا اگه از فایرفاکس استفاده کنید چند روز از IE استفاده کنید
اگه تو بازی ها مشکل ندارین و موقع نصب ویندوز هم مشکل ندارین احتمال اینکه مشکل سخت افزاری باشه کمه