PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بعد از برق رفتن ناگهانی

vista2006
13-06-2012, 17:36
سلام
در حال کار باسیتم بودم،یدفه برق رفت..الان که روشن میکنم،صفحه بایوس میاد..اما بعدش یه صفحه مشکی میاد بدون هیچ نوشته دیگه!!!صدای فن هم میاد!!
با CD ویندوز نتونستم دستگاه رو بوت کنم!!
هاردم رو میشناسه!!..قطعه دیگه ندارم که بتونم پاور یا گرافیک رو امتحان کنم!!
بنظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایییم کنید

EXTREME
13-06-2012, 17:45
وقتی برق یک دفعه میره کابل های هارد و کابل های قسمت های دیگه چون شوک وارد شده یک دفعه eject میکنه
اول از همه کابل های هارد و اتصالاتش و اتصالات پاور روی مین به خصوص atx رو تست کنید
درست نشد بایوس مین رو دیفالت کنید و بوت سیستم رو بزارین رو هارد و جای رم رو عوض کنید و اسلات رم رو تمیز کنید و اسلات گرافیک رو تمیز کنید
درست نشد بهتره سستم رو از کیس دربیارین و به صورت open air تست کنید
اگر نتیجه نداد باید سیستمتون قطعاتش تست بشه از جمله رم - گرافیک - پاور و مین که برای تست اینا مجبورید با یک قطعه دیگه تست کنید
همچنین کاربعدی که باید بکنید اینه که سیستم رو خاموش کنید و کابل هارد رو بکشین و سیستم رو روشن کنید و ببینید با این کار نوشته ای بعد از صفحه آرم مین میاد یا نه

vista2006
13-06-2012, 18:00
ممنون از پاسختون!!!:11:...تا این حد سخت افزار کار نکردم،یعنی جرئت بازکردن کیس رو تاحالا نداشتم!!،:41:ولی به امتحانش میارزه..ممنون

EXTREME
13-06-2012, 18:06
ممنون از پاسختون!!!:11:...تا این حد سخت افزار کار نکردم،یعنی جرئت بازکردن کیس رو تاحالا نداشتم!!،:41:ولی به امتحانش میارزه..ممنون

خوب اینکارو بکنید به سخت افزار آشنا میشین

soroosh_cz
13-06-2012, 18:20
به نظر من تنظیمات بایوس مشکل دار شدن...
احتمالا با همون Restore to Default درست بشه... البته یادتون نره که اولین اولویت رو به هارد بدین..

vista2006
13-06-2012, 20:19
باطری CMOS رو یکی دو ساعت درآوردم و گذاشتم..فایده ای نداشت..
وقتی هارد دیگه جایگزین میکنم،تا مرحله خوش آمدگویی ویندوز جلو میره،یدفه صفحه آبی رنگی میاد و دوباره ریست میشه!!!

EXTREME
13-06-2012, 23:44
باطری CMOS رو یکی دو ساعت درآوردم و گذاشتم..فایده ای نداشت..
وقتی هارد دیگه جایگزین میکنم،تا مرحله خوش آمدگویی ویندوز جلو میره،یدفه صفحه آبی رنگی میاد و دوباره ریست میشه!!!
من این همه براتون نوشتم مثل اینکه شما اصلا پست منو نگاه نکردی
کابل هارد رو بکشین و سیستم رو روشن کنید ببینید بعد از آرم بایوس نوشته ای میاد یا نه
اون هاردی هم که گذاشتین اگر قبلا روش ویندوز نصب بوده و گذاشتین با یک سی پی یو دیگه ویندوز روش نصب شده برای اینکه سیستم شما با اون هارد بوت بشه با سی پی یو و مین شما باید ویندوز روش نصب بشه
موارد دیگه ای هم تو پست گفتم کامل تست کنید

vista2006
14-06-2012, 08:56
من این همه براتون نوشتم مثل اینکه شما اصلا پست منو نگاه نکردی
کابل هارد رو بکشین و سیستم رو روشن کنید ببینید بعد از آرم بایوس نوشته ای میاد یا نه
اون هاردی هم که گذاشتین اگر قبلا روش ویندوز نصب بوده و گذاشتین با یک سی پی یو دیگه ویندوز روش نصب شده برای اینکه سیستم شما با اون هارد بوت بشه با سی پی یو و مین شما باید ویندوز روش نصب بشه
موارد دیگه ای هم تو پست گفتم کامل تست کنید

ممنون از راهنماییهاتون...قطعه یدک ندارم...فقط این سیستم قدیمی رو دارم که فعلا باش به نت وصل میشم...گرافیک و رم این سیستمو، اون یکی ساپورت نمیکنه!!
وقتی سیستم روشن میشه،یه بوق کوچیک رومیزنه(فکر کنم نشون میده،رم سالمه)
کابل هاردو کشیدم وسیستم رو روشن کردم،این اومد:
Reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press a key
از نرم افزار HDD Regenerator هم استفاده کردم،کل هارد رو اسکن کرد و هیچ بد سکتوری پیدا نکرد!!
گرافیک یا مادربورد سوخته؟؟؟؟؟

EXTREME
14-06-2012, 11:20
وقتی تصویر دارین یعنی گرافیک سالمه
سیستم شما باید با یک هارد و رم و پاور دیگه تست بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاست
هارد رو که به سیستم میزنید هارد در بایوس دیتکت شده یا نه برید ببینید
اگه با این کارا درست نشد مشکل از مین و بایوسش میتونه باشه

kases
14-06-2012, 11:59
منم یه بار همچین بلایی سرم اومد یه دفه برق رفت و بعدش که سیستم روشن کردم صدای فن میومد ولی هیچی نمایش داده نمیشد

کابل هارد کشیدم بیرون دوباره زدم درست شد

vista2006
14-06-2012, 12:14
بله هارد در بایوس شناخته میشه...با جابجایی کابل هارد یا درآوردن و جازدنش هم مشکل حل نشد..
فکر کنم دیگه کاری از دستم برنمیاد:41:،باید بدمش بیرون برا تست قطعاتش....
یه دنیا از لطف وراهنماییهاتون ممنون...درسته نتونستم درستش کنم،اما کلی مطلب یادگرفتم...بازم ممنون:11:

EXTREME
14-06-2012, 12:44
بله هارد در بایوس شناخته میشه...با جابجایی کابل هارد یا درآوردن و جازدنش هم مشکل حل نشد..
فکر کنم دیگه کاری از دستم برنمیاد:41:،باید بدمش بیرون برا تست قطعاتش....
یه دنیا از لطف وراهنماییهاتون ممنون...درسته نتونستم درستش کنم،اما کلی مطلب یادگرفتم...بازم ممنون:11:
رو نصب ویندوز هم نمیتونید برید ؟
به نظر من اول این راهو تست کنید اگه نتیجه نگرفتین بدین بایوس مین رو براتون آپدیت کنن و رم و پاور و هارد سیستم رو براتون تست کنن در آخر هم مین رو تست کنند

vista2006
14-06-2012, 13:43
از رو cd ویندوز ،بوت میشه...اون صفحه که press any key ...میاد ..وقتی یه دکمه رو میزنم،مینوسه setup.... اما یدفه میره و همون صفحه مشکی،بدون هیچ نوشته ای میاد..

EXTREME
14-06-2012, 14:10
از رو cd ویندوز ،بوت میشه...اون صفحه که press any key ...میاد ..وقتی یه دکمه رو میزنم،مینوسه setup.... اما یدفه میره و همون صفحه مشکی،بدون هیچ نوشته ای میاد..

خوب حالا هارد رو بکش کابل برق و دیتاشو و بوت رو بزار رو سی دی و سی دی ویندوز رو بوت کن ببین وقتی press رو زدی و سیستم بوت شد تصویر میاد یا نه

vista2006
14-06-2012, 15:02
خوب حالا هارد رو بکش کابل برق و دیتاشو و بوت رو بزار رو سی دی و سی دی ویندوز رو بوت کن ببین وقتی press رو زدی و سیستم بوت شد تصویر میاد یا نه

نه تصویری نیومد..مثل دفعات قبله...

mahdi7777777
14-06-2012, 15:12
نه تصویری نیومد..مثل دفعات قبله...

به نظر من بسپار دست یه متخصص .. اینطوری خیالت هم راحت تره ... یه خدمات کامپیوتری ساده هم میتونه انجام بده .. چون ابزارشو داره .. یعنی میتونه تمام قطعات رو برات تست کنه ... اگه هم نه می خوای خودت یاد بگیری ..که اون یه بحث دیگه است ... همه کمکت می کنن ...

EXTREME
14-06-2012, 15:14
پس اون قطعات رو ببرید بیرون به طور کامل تست کنند رم - هارد - پاور - و در آخر مین و بایوس
خوب بود یک هارد دیگه رو سیستم میزاشتین بعد میدیدین که بعد از بوت سی دی ویندوز تصویر دارین یا نه
این مورد رو هم چک کنید چک کنید مین با بدنه اتصال نداشته باشه بهتره سیستم رو کلا باز کنید و بیرون کیس دوباره اسمبل کنید و تست کنید

vista2006
15-06-2012, 19:28
قبل ازسپردن دست متخصص،یکم دیگه روشهایی که گفتین رو تست کردم:20:..
مثلا وقتی هاردو جداکردم،ایندفه از رو سی دی ویندوز بوت شد و صفحه آبی رنگ مربوط به windows setup برام نشون داده شد!!(دیروز این صفحه نیومد!!)
با هارد دیگه هم که امتحان کردم،از رو سی دی بوت شد و مثل زمانیکه هارد جداس وارد مراحل نصب ویندوز شد!!
میخاستم مین رو جدا کنم و بیرون کیس امتحانش کنم،جرئتشو ندارم...بعدا چه جوری ببندمش؟:44:

EXTREME
15-06-2012, 23:04
هاردخودتون که وصل است و سی دی ویندوز بوت میکنین صفحه سیاه است ولی هارد رو که میکنید و سی دی بوت میکنید صفحه ویندوز میاد ؟ اینطوریه ؟

vista2006
16-06-2012, 08:37
هاردخودتون که وصل است و سی دی ویندوز بوت میکنین صفحه سیاه است ولی هارد رو که میکنید و سی دی بوت میکنید صفحه ویندوز میاد ؟ اینطوریه ؟

..بدون اتصال هاردم،ویندوز قبلی بالا نمیاد،وارد مرحله نصب ویندوز میشه،اون صفحه آبی رنگ که مینویسه،Windows setup...

EXTREME
16-06-2012, 10:33
..بدون اتصال هاردم،ویندوز قبلی بالا نمیاد،وارد مرحله نصب ویندوز میشه،اون صفحه آبی رنگ که مینویسه،Windows setup...

همون دیگه هارد رو که قطع میکنید سی دی ویندور بوت میکنید صفحه آبی رنگ میاد ولی وقتی هارد وصل باشه نمیاد اگه اینطور باشه این موارد باید تست بشه
اتصالات هارد - پاور و خود هارد هارد اگر ایراد داشته باشه این مشکل از بافر هارد است و درآخر اتصال بدنه هم باعث این مشکل میشه