PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سلام..یه مشکل خیلی اساسی دارم با هارد دومم.تلطفا لطفا لطفا کمکم کنید

sara mrd
12-06-2012, 01:06
سیستمم دوتا هارد داره یک هاردIDE maxtor و یک هارد seagate sataمدتیه که وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد پیام میده که هارد اولم اوکی هست ولی دومی بد ....
و به سختی وارد ویندوز میشه و بعد از چند دقیقه هارد دوم رو شناسایی میکنه ولی درایوها اصلا قابل دسترس نیستند
وقتی رو درایوها میرم سیستم هنگ میکنه
لطفا به زبون ساده راهنماییم کنید

EXTREME
12-06-2012, 09:18
شما اول از همه ویندوز رو عوض کنید و سیستم رو اسکن ویروس بکنید
درست نشد نرم افزار hdd regenerator رو دانلود کنید و با اون کل هارد معیوب رو اسکن بکنید
یک عکس از نرم افزار hd tune از سربرگ health بزارید اینجا

sara mrd
12-06-2012, 10:53
شما اول از همه ویندوز رو عوض کنید و سیستم رو اسکن ویروس بکنید
درست نشد نرم افزار hdd regenerator رو دانلود کنید و با اون کل هارد معیوب رو اسکن بکنید
یک عکس از نرم افزار hd tune از سربرگ health بزارید اینجا

وقتی که میخوام ویندوز رو عوض کنم هارد دومم رو نمیشناسه و فقط میتونم رو هارد سالم ویندوز نصب کنم
با hdd regenerator هم ک خواستم اسکن کنم خیلی طول کشید حدودا 2روز ولی بازم اسکن کامل نشده بود که کنسل کردم چون خیلی طول میکشید که تموم بشه...برای اسکن ویروس هم باز اون هارد اسکن نمیشه
یعنی در عمل من هارد دوم ندارم فقط تو my computer وش device manager هارد رو میاره

EXTREME
12-06-2012, 10:58
الان هارد دوم در بایوس شناسایی میشه ؟
و در نصب ویندوز شناسایی نمیشه ؟
با یک سی دی ویندوز دیگه تست کردین ؟

2ERroR
12-06-2012, 11:14
هارد خراب رو بکن بنداز دور
ارزش نداره وقتتو تلف کنی

sara mrd
12-06-2012, 11:30
در بایوس sata1 رو که همون هارده not detected نشون میده... همیشه باهمین cd ویندوز عوض میکنم و با cd دیگه تست نکردم!

EXTREME
12-06-2012, 11:55
در بایوس sata1 رو که همون هارده not detected نشون میده... همیشه باهمین cd ویندوز عوض میکنم و با cd دیگه تست نکردم!

الان در بایوس اون هاردی که میگین خرابه اصلا اسمش در بایوس نیست در standard cmos fethures ؟ فقط اسم اون هارد دیگس ؟

sara mrd
12-06-2012, 12:06
الان در بایوس اون هاردی که میگین خرابه اصلا اسمش در بایوس نیست در standard cmos fethures ؟ فقط اسم اون هارد دیگس ؟

نه اونجا هم اسمش نیست....
حتی وقتی وارد ویندوز میشم حدودا بعد از 15 دقیقه هارد رو میشناسه و توی my computer نشون میده
قبل از اون my computer همون درایوهای هارد اول رو میاره

EXTREME
12-06-2012, 12:20
اگه هارد تو بایوس شناخته نشده پس هارد مشکل داره
شما اون هارد معیوب رو از کیس بیرون بیارین و فقط همونو وصل کنید هارد سالم رو قطع کنید و فقط کابل پاور رو به هارد معیوب بزنید ببینید وقتی سیستم رو روشن میکنید موتور هارد کار میکنه یا نه یک لرزش کمی باید هارد داشته باشه یا دست به زیر هارد بزنید ببینید موتور هارد خیلی داغ میکنه یا صدایی ازش میاد یا نه

sara mrd
12-06-2012, 12:27
شما اون هارد معیوب رو از کیس بیرون بیارین و فقط همونو وصل کنید هارد سالم رو قطع کنید و فقط کابل پاور رو به هارد معیوب بزنید ببینید وقتی سیستم رو روشن میکنید موتور هارد کار میکنه یا نه یک لرزش کمی باید هارد داشته باشه یا دست به زیر هارد بزنید ببینید موتور هارد خیلی داغ میکنه یا صدایی ازش میاد یا نه

هارد معیوب رو در بیارم و این کارایی که گفتین انجام بدم؟آخه شما تو اول توضیح گفتین هردو رو در بیارم!!!!
لطفا جواب بدید لطفا

EXTREME
12-06-2012, 12:30
هارد معیوب رو در بیارم و این کارایی که گفتین انجام بدم؟آخه شما تو اول توضیح گفتین هردو رو در بیارم!!!!

هارد سالم رو کابلشو بکنید و ارتباطشو با مین قطع کنید
هارد معیوب از داخل کیس بیارید بیرون و فقط کال برقشو بزنید سپس سیستم رو روشن کنید ببینید موتور هاردکار میکنه یا نه

sara mrd
12-06-2012, 13:51
لطفا جواب بدید لطفا

خواهش میکنم جواب بدید

beckham7
12-06-2012, 14:08
ببينيد دوست عزيز شما يا با سيستم ديگه هاردتو تست كن يا كابل برق و ديتاش رو عوض كن اگه مشكل حل نشد بقول دوستمون ارزش وقت تلف كردن نداره

EXTREME
12-06-2012, 14:29
خواهش میکنم جواب بدید

من که الان بهتون گفتم چیکار کنید پستمو بخونید !

EXTREME
12-06-2012, 14:30
ببينيد دوست عزيز شما يا با سيستم ديگه هاردتو تست كن يا كابل برق و ديتاش رو عوض كن اگه مشكل حل نشد بقول دوستمون ارزش وقت تلف كردن نداره

اول از همه باید دید موتور هارد کار میکنه بودن دوستانی که این مشکل رو داشتند و کارشون راه افتاده
برای هارد ارزش داره وقت بزارین با توجه به قیمت هارد همچنین هارد به راحتی تعمیر میشه

sara mrd
12-06-2012, 15:01

این کارم کردم نه لرزش غیر عادی داشت نه داغ کرد نه صدای خاصی داشت....من چیکار کنم این مشکل هارم دیوونم کرد

sara mrd
12-06-2012, 15:16
اول از همه باید دید موتور هارد کار میکنه بودن دوستانی که این مشکل رو داشتند و کارشون راه افتاده
برای هارد ارزش داره وقت بزارین با توجه به قیمت هارد همچنین هارد به راحتی تعمیر میشه

راستی وقتی که میخوام وارد درایو های هارد معیوب توی my computer بشم بعد از حدودا 1دقیقه این error رو میده
"an unexpected iI/O error has occured
"اگه کاره منم راه بیفته یک دنیا ممنون میشم...یعنی میشه!!!!

EXTREME
12-06-2012, 15:46
راستی وقتی که میخوام وارد درایو های هارد معیوب توی my computer بشم بعد از حدودا 1دقیقه این error رو میده
"an unexpected iI/O error has occured
"اگه کاره منم راه بیفته یک دنیا ممنون میشم...یعنی میشه!!!!

لرزشش نباید اون قدر باشه که دستتون بلرزه در یک حدی لرزش داره که به این معنی است که موتور هارد کار میکنه
شما این موارد رو تست کنید کابل و اتصالات هارد و کانکتور برق به طور کامل تست بشه و روی یه سیستم دیگه تست بشه
درست نشد سوکت دیتا و برق هارد بررسی بشه که مشکلی یا شکستگی درآن نباشد
فریم ویر هارد باید آپدیت بشه با استفاده از pc3000 که باید بدید بیرون یا با رابط به حالت قبلش برگرده
در آخر نتیجه نگرفتی قطعات باید با هیتر حرارت داده بشه
حتی اگر هم بیرون بدید براتون تعمیر کنن ارزش داره و هزینشم اونقدر زیاد نمیشه

Mohammad_es66
12-06-2012, 16:45
دوست عزیز احتمالا مشکل از ide هستش کابل data ide رو جا به جا کن خوب میشه اگه نشد پاورت هم چک کن فکر نمیکنم از این دو حال خارج باشه

sara mrd
17-06-2012, 13:18
لرزشش نباید اون قدر باشه که دستتون بلرزه در یک حدی لرزش داره که به این معنی است که موتور هارد کار میکنه
شما این موارد رو تست کنید کابل و اتصالات هارد و کانکتور برق به طور کامل تست بشه و روی یه سیستم دیگه تست بشه
درست نشد سوکت دیتا و برق هارد بررسی بشه که مشکلی یا شکستگی درآن نباشد
فریم ویر هارد باید آپدیت بشه با استفاده از pc3000 که باید بدید بیرون یا با رابط به حالت قبلش برگرده
در آخر نتیجه نگرفتی قطعات باید با هیتر حرارت داده بشه
حتی اگر هم بیرون بدید براتون تعمیر کنن ارزش داره و هزینشم اونقدر زیاد نمیشه

الان هم هارد رو توی بابوس میشناسه هم تو ویندوز ولی قابل دسترسی نیست و هیچ کدوم از تست های نرم افزارهای سلامت هارد یا بازیابی اطلاعات رو نمیشه روش اجرا کرد

EXTREME
17-06-2012, 14:48
الان هم هارد رو توی بابوس میشناسه هم تو ویندوز ولی قابل دسترسی نیست و هیچ کدوم از تست های نرم افزارهای سلامت هارد یا بازیابی اطلاعات رو نمیشه روش اجرا کرد

اگه هارد تو بابوس شناسایی میشه میتونید رو نصب ویندوز xp ببرین ؟
تو نصب ویندوز xp هارد شناسایی میشه ؟

zapata173
27-06-2012, 00:40
سارا خانوووووووووووووووووووووو ووووووووووومممممممم جیکار داری میکنی هارد دوم شما توانایی اتصال به بورد رو با هارد دیگه ای نداره فورا از بورد جداش کن و برای گارانتی بفرست چون به زودی بد سکتور میده و دیگه شامل گارانتی نمیشه :18:

EXTREME
27-06-2012, 09:42
سارا خانوووووووووووووووووووووو ووووووووووومممممممم جیکار داری میکنی هارد دوم شما توانایی اتصال به بورد رو با هارد دیگه ای نداره فورا از بورد جداش کن و برای گارانتی بفرست چون به زودی بد سکتور میده و دیگه شامل گارانتی نمیشه :18:

میشه در مورد پستتون یکم توضیح بدین ؟؟؟؟

zapata173
27-06-2012, 10:27
میشه در مورد پستتون یکم توضیح بدین ؟؟؟؟

مثلا" يك مادربرد ممكن است از حافظه های ECC RAM حمايت نمايد ولی همچنان قادر به استفاده از حافظه های non-ECC RAM باشد و يا ممكن است از حافظه های PC3200 DIMMs و PC2700 حمايت نمايد .در چنين مواردی ، تنظميات BIOS می بايست تغيير داده شود . در صورت استفاده از حافظه ای كه قادر به تامين حداكثر مشخصات سيستم نمی باشد ، كارآئی سيستم كاهش خواهد يافت .
وجود اشكالات جزئی در تراشه های RAM می تواند خرابی یا کند شدن سرعت سيستم را به دنبال داشته باشه . برخی از تراشه های RAM به دليل كيفيت پائين ممكن است سرعت سيستم را كاهش داده و يا باعث نمايش صفحه معروف Blue Screen موسوم به "صفحه مرگ" گردند .
الان از انواع جديدی از حافظه های RAM خصوصا" SDRAM استفاده می گردد . در صورتی كه تراشه های RAM نصب شده بر روی سيستم حرارت بالائی را توليد می کنند ، باید يك فن جداگانه برای خنك كردن حافظه بخریم . در صورتی كه مادربرد از فن حافظه حمايت نمیکند ، میتونیم يك كارت فن جداگانه را تهيه و آن را در يكی از اسلات های PCI نصب کنیم.
برخی مادربردها به كاربران امكان استفاده از حافظه هائی با سرعت های متفاوت را می دهند ولی به صورت پيش فرض با حافظه ای كه دارای پائين ترين سرعت است كار خواهند كرد ولی بعضی دیگه این قابلیت رو ندارند و اگر با هارد دیگه ای اد غام شوند باعث اختلال در کار هم و حتی پایین اوردن سرعت هارد اصلی میشوند در این مورد باید هارد دوم رو قطع کنند و پس از نصب ویندوز بر روی هارد اول هارد دوم را با جلد به یک مرکز کامپیوتری بفرستند چون روی جلد هارد مشخصات هارد از جمله این که قابلیت ادغام با هارد دیگه ای دارد یا نه درج شده اگر قسمتی ناگفته مونده بگید تا کاملش کنم :11:

EXTREME
27-06-2012, 10:52
مثلا" يك مادربرد ممكن است از حافظه های ECC RAM حمايت نمايد ولی همچنان قادر به استفاده از حافظه های non-ECC RAM باشد و يا ممكن است از حافظه های PC3200 DIMMs و PC2700 حمايت نمايد .در چنين مواردی ، تنظميات BIOS می بايست تغيير داده شود . در صورت استفاده از حافظه ای كه قادر به تامين حداكثر مشخصات سيستم نمی باشد ، كارآئی سيستم كاهش خواهد يافت .
وجود اشكالات جزئی در تراشه های RAM می تواند خرابی یا کند شدن سرعت سيستم را به دنبال داشته باشه . برخی از تراشه های RAM به دليل كيفيت پائين ممكن است سرعت سيستم را كاهش داده و يا باعث نمايش صفحه معروف Blue Screen موسوم به "صفحه مرگ" گردند .
الان از انواع جديدی از حافظه های RAM خصوصا" SDRAM استفاده می گردد . در صورتی كه تراشه های RAM نصب شده بر روی سيستم حرارت بالائی را توليد می کنند ، باید يك فن جداگانه برای خنك كردن حافظه بخریم . در صورتی كه مادربرد از فن حافظه حمايت نمیکند ، میتونیم يك كارت فن جداگانه را تهيه و آن را در يكی از اسلات های PCI نصب کنیم.
برخی مادربردها به كاربران امكان استفاده از حافظه هائی با سرعت های متفاوت را می دهند ولی به صورت پيش فرض با حافظه ای كه دارای پائين ترين سرعت است كار خواهند كرد ولی بعضی دیگه این قابلیت رو ندارند و اگر با هارد دیگه ای اد غام شوند باعث اختلال در کار هم و حتی پایین اوردن سرعت هارد اصلی میشوند در این مورد باید هارد دوم رو قطع کنند و پس از نصب ویندوز بر روی هارد اول هارد دوم را با جلد به یک مرکز کامپیوتری بفرستند چون روی جلد هارد مشخصات هارد از جمله این که قابلیت ادغام با هارد دیگه ای دارد یا نه درج شده اگر قسمتی ناگفته مونده بگید تا کاملش کنم :11:

شما پست های قبلی رو خوندین ؟
اصلا میدونین مشکل هارد ایشون چی بوده ؟
کسی نخواست دو هارد رو با هم ادغام کنه این هارد در کنار اون هارد دیگه میخواد استفاده بشه و این برای همه هاردها و سیستم ها در صورت داشتن پورت اضافه جواب میده
منظورتون از ادغام چیه ؟

zapata173
27-06-2012, 12:52
شما پست های قبلی رو خوندین ؟
اصلا میدونین مشکل هارد ایشون چی بوده ؟
کسی نخواست دو هارد رو با هم ادغام کنه این هارد در کنار اون هارد دیگه میخواد استفاده بشه و این برای همه هاردها و سیستم ها در صورت داشتن پورت اضافه جواب میده
منظورتون از ادغام چیه ؟
بله خوندم و منظور من از ادغام همون استفاده از دو هارد بر روی یک بورده...

EXTREME
27-06-2012, 13:04
بله خوندم و منظور من از ادغام همون استفاده از دو هارد بر روی یک بورده...

استفاده چند هارد برروی یک بورد هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و مشکل ایشون به چیزی که شما گفتین مربوط نمیشه مشکل ایشون حتی در حالت تک هارد هم وجود داشت و هاردشون در حالت تک هم دیتکت نمیشد در بایوس که با راهنمایی تونستن فعلا هارد رو بشناسونن و مشکل ار کنترلر و فریم ویر هاردشون باید باشه

zapata173
27-06-2012, 13:44
اگر در حالت تک هم شناسایی نمیشده پس شما درست میگید :11: مال این مشکل نیست