PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خریـــــد یک هارد اکسترنال

S0R3N4
11-06-2012, 01:57
سلام به همه ی دوستان
خسته نباشید همگی
میخواستم یه هارد اکسترنال بخرم واسه آرشیو کردن فیلم هایی که دانلود کردم و اکثرا حجیم هستند و دیگه هارد خود لپ تاپ پاسخگو نیستش...
یه هارد میخوام که USB2 باشه....چون سیستم من USB3 رو ساپورت نمیکنه و فکر کنم پول الکی بابتش میدم اگه USB3 بخرم...:31:مگه نه؟
دوم اینکه من رنج قیمت ها دستم نیست.مایلم 2 ترابایت بخرم...ولی خب میگم شاید خیلی هزینه بر باشه 2 ترا...واسه همین حداقل 1 ترا و حداکثر 2 ترا میخوام...لطفا بگید تفاوت قیمتشون چقدره؟
سوم اینکه میخوام که مرگ نداشته باشه این هارد...یعنی خیالم از سالم بودن فایل هایی که این تو هستش راحت راحت راحت باشه!!!چون تمام دار و ندارم رو میخوام بریزم توش :46:
چهارم اینکه سعی کنید مدل هایی رو بهم معرفی کنید که قیمت مناسبی داشته باشن...خیلی نجومی نباشه قیمت ها...
شما پیشنهادتون چیه؟

ah5483
12-06-2012, 22:54
دوست عزیز اولا اینکه usb2 و usb3 تفائت قیمتی زیادی ندارند و به نفعت هست که usb3 برداری
بعدش هم مدل آداپتوری میخوای یا بدون آداپتور (آداپتوری ها ارزونتر هستند)
و اینکه western از segate گرونتر هست
و به نظر من تفاوت زیادی ندارن(من از هر دوش داشتم تازه سگیت بهتر بود)
آداپتوری حمل و نقلش سخته

اگه آداپتوری میخوای
wd 2tb:280t
segate 2t :260t

------------
معمولی
segate 1tb:250t

اگه تو بازار بگردی میتونی پایین تر هم پیدا کنی

S0R3N4
14-06-2012, 15:56
من نمیدونم فرق اداپتوری با معمولیش چیه؟؟؟
کدوم بهتره؟؟؟
تفاوت قیمتهاش چه جوراست؟؟
اگه USB3 بگیرم میتونم به لپ تاپم که USB2 هست وصلش کنم یا مشکل بر میخورم؟؟؟
الان به نظرت سیگیت بگیرم یا وسترن دیجیتال؟؟؟
الان که میبنم قیمت ها تفاوت نداره زیاد همون 2 ترا میخوام!!
برند های دیگه چه جوریه کارشون؟؟؟

ata.royalfalcon
14-06-2012, 18:19
من نمیدونم فرق اداپتوری با معمولیش چیه؟؟؟
کدوم بهتره؟؟؟
تفاوت قیمتهاش چه جوراست؟؟

فرق آداپتوری با پرتابل درست هست نه معمولی !!!

در عکس زیر هارد آداپتوری رو میبینید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و در عکس زیر هارد پرتابل رو میبینید .

تفاوت :

هاردهاي پرتابل در واقع همون هارد 2.5 اینچی اينترنال لپتاپ هست و برق مورد نياز رو ار پورت usb تامين ميكنن يعني آداپتور برق جداگانه اي ندارن . بعبارت ديگر اينجور هاردها با برق 5 ولت راه اندازي ميشن . اين هاردها كوچك هستن و حتي ميتوان آنها را در جيب جا داد و مناسب برای حمل و نقل . اين هاردهاي 2.5 اينچي نسبت به حجمشون از هاردهاي 3.5 اينچي گرانتر هست (بر خلاف بازار نامتعارف ایران ، که قیمت یکترابایت آداپتوری و پرتابل تقریبا یکی هست حدود 260 الی 270 هزارتومن !!!) .

بعلت نداشتن منبع تغذيه مستقل ممكن هست به دليل كمبود ولتاژ هارد اكسترنال پرتابل راه اندازي نشود دلايل كمبود ولتاژ ميتونه استفاده از كابل افزايش طول usb يا استفاده از usb هاب باشه به همين دليل برخي از كمپاني ها كابل مخصوصي توليد ميكنن كه باعث ميشه هارد از دو پورت usb برق تامين كنه كه به اين نوع كابل y-cable گفته ميشود . نكته مهم اين هست كه همهء هارد اكسترنال 2.5 اينچي اين كابل رو ندارن یعنی بعضی از مدلها این کابل رو دارن .
cach اكثر هاردهاي پرتابل يا 2.5 اينچي هشت مگابايت و rpm آنها هم 5400 هست ولي 16 مگابايت و 7200 rpm هم موجوده که تا حداکثر 750 گیگ هستند .

اما هاردهاي 3.5 اينچي در واقع همون هارد pc هاي معمولي هست كه بزرگترن و مناسب براي جابجايي روزمره نيستن . اینجور هاردها بیشتر برای آرشیو کردن حجم عظیمی از داده ها بکار میروند بطوریکه هاردهای 4 ترابایتی هم موجوده .براي راه اندازي اينجور هاردها كه پر مصرفترن نياز به آداپتور برق جداگانه دارن به عبارت ديگر برق usb براي راه اندازي كفايت نميكند . با توجه به داشتن منبع تغذيه مستقل نگراني از بابت راه اندازي هارد وجود ندارد پس ميتوان از كابلهاي usb به اندازه هاي بلند استفاده كرد و حتي ميتوان از usb هاب هم استفاده كرد .

بافر اكثر مدلهاي 3.5 اينچي 32 مگ هست ولی مدلهای 64 مگ cache هم موجوده (سه ترابایتی های وسترن) . معمولاً هاردهای 3.5 اینچی بعلت داشتن کش بالاتر از سرعت read و write بیشتری برخوردارند .

اگه USB3 بگیرم میتونم به لپ تاپم که USB2 هست وصلش کنم یا مشکل بر میخورم؟؟؟
به هیچ عنوان مشکلی ندارد ولی نمیتوانید از سرعت بالای usb3 بهره مند بشید .

الان به نظرت سیگیت بگیرم یا وسترن دیجیتال؟؟؟
اگر آداپتوری میخواهید وسترن مدل my book essential رو پیشنهاد میدم .

نکته قبل از خرید : دقت کنید که جعبه مقوایی هارد آسیب دیدگی نداشته باشد یعنی فرو رفتگی ناشی از زمین افتادن نداشته باشد .

S0R3N4
15-06-2012, 00:45
اگر آداپتوری میخواهید وسترن مدل my book essential رو پیشنهاد میدم .
نظر شما اینه که 3.5 اینچی بگیرم؟؟
به نظرت 2.5 بهتر نیست؟؟فقط مشکل اینجاست که یه قسمت از نوشته ی شما ذکر کرده بودید که 750 گیگ بیشتر نیست حجم هارد های 2.5 که اگه در اینصورت باشه که به درد من نمیخوره!!
من همون 2 ترا میخوام
حالا این هاردی که معرفی کردید چطوره دوست خوبم؟؟
قیمتش و حجم و بافرش رو هم ذکر میکنید لطفا؟

ata.royalfalcon
15-06-2012, 10:10
نظر شما اینه که 3.5 اینچی بگیرم؟؟
به نظرت 2.5 بهتر نیست؟؟فقط مشکل اینجاست که یه قسمت از نوشته ی شما ذکر کرده بودید که 750 گیگ بیشتر نیست حجم هارد های 2.5 که اگه در اینصورت باشه که به درد من نمیخوره!!
من همون 2 ترا میخوام
حالا این هاردی که معرفی کردید چطوره دوست خوبم؟؟
قیمتش و حجم و بافرش رو هم ذکر میکنید لطفا؟

مثل اینکه خوب منظورمو نرسوندم .

cach اكثر هاردهاي پرتابل يا 2.5 اينچي هشت مگابايت و rpm آنها هم 5400 هست ولي 16 مگابايت و 7200 rpm هم موجوده که تا حداکثر 750 گیگ هستند .

بالاترین ظرفیت هاردهای پرتابل 2 ترابایت هست که اکثر این مدلها 8 مگابایت cache و 5400rpm هستند . یکسری مدلهایی هستند که rpm بالاتری دارند (7200) و 16 مگابایت cache دارند که حداکثر حجمشون هم 750 گیگ هست . در نمودار زیر دو هارد seagate goflex pro STAD750202 و سامسونگ مدل HX-MTA64DA/G22 سرعت read و write بیشتری نسبت به بقیه هاردها دارند .

مدلی رو که معرفی کردم ، هشت عدد از این هارد رو دارم که تا الان هم هیچ مشکلی ندارند (مشروط بر استفاده صحیح و درست) .

قیمتش هم حدود 260 هزارتومن هست و دوترابایت آنهم 64 مگابایت کش دارد .

S0R3N4
15-06-2012, 15:13
واااااااااااااااو....شما چه کار میکنی با این همه هارد؟واسه سرور هستش اینا؟؟؟
خیلی ممنونم از راهنماییت رفیق...
اگه بخوام 2 ترابایتی 2.5 اینچی بگیرم قیمتش چه جوریاست؟؟
میشه 2 مدل هم از 2.5 اینچی ها نام ببرید به عنوان انتخاب ذخیره؟چون احتمالا 2.5 میگیرم؟؟آخه بیشتر به دلم نشسته!!!
اصلا شما یه هارد 2 ترابایتی 2.5 بهم معرفی کن(با ذکر مدل و برند لطفا) و قیمتش هم بهم بگو!اگه قیمتش OK نبود همون 3.5 رو میگیرم!!
فقط سرعت Write/Read بالا باشه و بافر خوبی هم داشته باشه!!
ممنونم

ata.royalfalcon
15-06-2012, 16:32
واااااااااااااااو....شما چه کار میکنی با این همه هارد؟واسه سرور هستش اینا؟؟؟
خیلی ممنونم از راهنماییت رفیق...
اگه بخوام 2 ترابایتی 2.5 اینچی بگیرم قیمتش چه جوریاست؟؟
میشه 2 مدل هم از 2.5 اینچی ها نام ببرید به عنوان انتخاب ذخیره؟چون احتمالا 2.5 میگیرم؟؟آخه بیشتر به دلم نشسته!!!
اصلا شما یه هارد 2 ترابایتی 2.5 بهم معرفی کن(با ذکر مدل و برند لطفا) و قیمتش هم بهم بگو!اگه قیمتش OK نبود همون 3.5 رو میگیرم!!
فقط سرعت Write/Read بالا باشه و بافر خوبی هم داشته باشه!!
ممنونم

هارد پرتابل 2 ترابایت فعلاً فقط وسترن مدل My Passport ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به قیمت 450 هزارتومن موجوده (حدوداً) . حتی سیگیت هم هارد پرتابل 2 ترابایت هم نداره . سرعت read و write هم در حد سایر هاردهای 5400rpm و 8MG cache خواهد بود .

نه واسه سرور نیستش ، واسه آرشیوه !!!

rmao
21-06-2012, 22:40
:6:سلام یک سوال هارد اکسترنال مثل هارد داخلی دیسک درحال چرخش داره یا مثل حافظه فلش اطلاعات را ذخیره میکنه

ata.royalfalcon
21-06-2012, 23:07
:6:سلام یک سوال هارد اکسترنال مثل هارد داخلی دیسک درحال چرخش داره یا مثل حافظه فلش اطلاعات را ذخیره میکنه
سلام
اگر SSD اکسترنال شده رو به حساب نیاوریم ، هارد اکسترنال هم همان هارد دیسکی هست که دارای platter های در حال چرخش دارد .

ramingsm
21-06-2012, 23:15

بالاترین ظرفیت هاردهای پرتابل 2 ترابایت هست که اکثر این مدلها 8 مگابایت cache و 5400rpm هستند . یکسری مدلهایی هستند که rpm بالاتری دارند (7200) و 16 مگابایت cache دارند که حداکثر حجمشون هم 750 گیگ هست . در نمودار زیر دو هارد seagate goflex pro STAD750202 و سامسونگ مدل HX-MTA64DA/G22 سرعت read و write بیشتری نسبت به بقیه هاردها دارند .

مدلی رو که معرفی کردم ، هشت عدد از این هارد رو دارم که تا الان هم هیچ مشکلی ندارند (مشروط بر استفاده صحیح و درست) .

داداش مقاله ای چیزی درباره این روش چینش هاردهات داری برامون بزاری ؟
کلا یه توضیح میدی؟
الان هر کدوم از هاردات با فعال کردن یکی از اون دکمه ها تو سیستم فعال میشه؟
کلا ممنون میشم یه توضیحی بدی

ata.royalfalcon
21-06-2012, 23:30
داداش مقاله ای چیزی درباره این روش چینش هاردهات داری برامون بزاری ؟
کلا یه توضیح میدی؟
الان هر کدوم از هاردات با فعال کردن یکی از اون دکمه ها تو سیستم فعال میشه؟
کلا ممنون میشم یه توضیحی بدی

همانطوریکه در عکس دیده میشه کلاً دوازده عدد کلید وجود دارد . بعبارت دیگه در هر طبقه 6 هارد وسترن میشه گذاشت (به استثنای طبقه آخر) . اگر هم دقت کنین متوجه میشید که آداپتور هارد هم به پریزی متصل هست (پشت هاردها) .
هاردهای طبقه پایین که از نوع my book elite هست همگی usb2 هستند و به usb hub هفت پورته از برند d-link متصل هستند . یعنی کافیست که دو شاخه سیم اصلی به برق وصل باشد و یکی از کلید ها رو بزنید تا هارد روشن بشه و توسط سیستم شناسایی بشه . ولی من چنین کاری رو انجام نمیدم .

علت : اگر دقت کرده باشید وقتی کلید برقی رو میزنید جرقه ای میزند که به مرور زمان باعث خال انداختن قسمت فلزی کلید و فرسودگی آن میشود . در نتیجه اول کلید مورد نظر رو روشن و سپس دو شاخه سیم اصلی رو به برق میزنم (تا جرقه از ناحیه دوشاخه باشه نه کلید) و سپس کابل usb مربوط به usb hub رو به لپتاپ متصل میکنم ، همچنین تا حد امکان از روشن کردن همزمان هارد ها هم خودداری میکنم . هاردهایی که در طبقه دوم هستند از نوع usb3 هست و در نتیجه از usb hub نوع usb3 استفاده میکنم .

نکته : منظور من از "دو شاخه سیم اصلی" آدپتور هاردها نیست بلکه دوشاخه ای که برق رو به کل مجموعه میفرستد . جرقه ای که در تمام وسائل برقی هست حتی شارژر لپتاپم که فکر میکنم علتش نبود سیم ارت در ساختمان باشه .

dandelionsland
22-06-2012, 21:54

همانطوریکه در عکس دیده میشه کلاً دوازده عدد کلید وجود دارد . بعبارت دیگه در هر طبقه 6 هارد وسترن میشه گذاشت (به استثنای طبقه آخر) . اگر هم دقت کنین متوجه میشید که آداپتور هارد هم به پریزی متصل هست (پشت هاردها) .
هاردهای طبقه پایین که از نوع my book elite هست همگی usb2 هستند و به usb hub هفت پورته از برند d-link متصل هستند . یعنی کافیست که دو شاخه سیم اصلی به برق وصل باشد و یکی از کلید ها رو بزنید تا هارد روشن بشه و توسط سیستم شناسایی بشه . ولی من چنین کاری رو انجام نمیدم .

علت : اگر دقت کرده باشید وقتی کلید برقی رو میزنید جرقه ای میزند که به مرور زمان باعث خال انداختن قسمت فلزی کلید و فرسودگی آن میشود . در نتیجه اول کلید مورد نظر رو روشن و سپس دو شاخه سیم اصلی رو به برق میزنم (تا جرقه از ناحیه دوشاخه باشه نه کلید) و سپس کابل usb مربوط به usb hub رو به لپتاپ متصل میکنم ، همچنین تا حد امکان از روشن کردن همزمان هارد ها هم خودداری میکنم . هاردهایی که در طبقه دوم هستند از نوع usb3 هست و در نتیجه از usb hub نوع usb3 استفاده میکنم .

نکته : منظور من از "دو شاخه سیم اصلی" آدپتور هاردها نیست بلکه دوشاخه ای که برق رو به کل مجموعه میفرستد . جرقه ای که در تمام وسائل برقی هست حتی شارژر لپتاپم که فکر میکنم علتش نبود سیم ارت در ساختمان باشه .

خداییش من هنگ کردم
بابا تو دیگه کی هستی

behzadshams
24-06-2012, 11:48
جرقه ای که در تمام وسائل برقی هست حتی شارژر لپتاپم که فکر میکنم علتش نبود سیم ارت در ساختمان باشه .

دوست عزیز کارت خیلی درسته ولی جسارتاً این مورد رو بگم من؟ :
جرقه ای که در هنگام اتصال دستگاه به برق دیده میشه بخاطر سیم ارت نیست.
وقتی یک مصرف کننده به برق وصل میشه بخاطر اختلاف پتانسیل زیاد دو تا کنتاکت کلید (یا دوشاخه) الکترونها از طریق هوا جاری میشن و یک قوس الکتریکی (جرقه) ایجاد میشه.

ولی در کل خیلی حال میکنم با سیستمت! حالا تو این آرشیوت چی داری؟ والله بزرگترین آرشیودار ها هم همچین چیزی ندارن! :دی