PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت کردن کامپیوتر از روی شبکه و TFTP و مشکل نصب سیستم عامل

hamedne
10-06-2012, 01:17
سلام .یکی از دوستانم یه لب تاب قدیمی داره که cd-rom خراب شده و مادربوردشم قابلیت بوت از طریق usb هم نداره.من توسط این اموزش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سیستم رو بوت کردم .مراحل نصب ویندوز xp مثل زمانی که داریم از طریق خود ویندوز اقدام به نصب ویندوز میکنیم بالا میاد اما کلا partition هارد نصفه نیمه میشناسه:41:.هاردش کلن 2 تا درایو داره .درایو c رو نشون میده ولی کار نمیکنه. درایو D رو کامل و درست میشناسه.اطلاعات درایو c رو تو درایوی به نام e میاره . و من روی تمام این پارتیشن ها تست کردم ولی ویندوز موقع کپی فایل ها ارور عدم وجود پارتیشن میده.
cd ویندوز سالمه و ویندوز 7 هم از همین روش نصب میشه اما چون سیستمش قدیمی هستش میخواد xp نصب بکنه.

کسی از دوستان می دونه مشکل کجاست.
:10::10:

A M ! N
10-06-2012, 19:14
سلام.

ممکنه هارد بدسکتور پیدا کرده باشه. حالا محض اطمینان یکبار دیگه درایو C رو فرمت کن ( از حالت Quick استفاده نکن ) و روی FAT32 , NTFS مجدد برای هردوشون تست کن.:20:

بهتره که اطلاعات درایو D رو بک آپ بگیرین از طریق همون شبکه. ولی بهتره که از طریق ویندوز Live یا Linux Live بالا بیای .

بعد اطلاعات رو بک آپ بگیرین ، و بعدش هم یکبار FDiSK اجرا کنید ، درایو C رو مجدد با پارتیشن جدید بسازی.

برای نصب راه دیگه هم اینکه DVD Writer داشته باشین ساتا باشه و به وسیله ی تبدیل Sata 2 USB ازش استفاده کنید. ولی اینطوری که میگین که از طریق اون هم نمیتونین بوت انجام بدین!

hamedne
11-06-2012, 09:18
سلام .من تونستم از مشکل هارد رد بشم و شروع به نصب ویندوز بکنم اما بعد ار اولین ری استارت وقتی میخواد از هارد بوت بشه انگار نه انگار که چیزی الان روش ریخته شده .
در مورد bad sector زمانی که win 7 به راحتی روش نصب میشه میتونه ایراد کار باشه؟؟؟

A M ! N
11-06-2012, 11:50
سلام .من تونستم از مشکل هارد رد بشم و شروع به نصب ویندوز بکنم اما بعد ار اولین ری استارت وقتی میخواد از هارد بوت بشه انگار نه انگار که چیزی الان روش ریخته شده .
در مورد bad sector زمانی که win 7 به راحتی روش نصب میشه میتونه ایراد کار باشه؟؟؟

مشابه مشکل شمارو دقیقا یکی از دوستان داشت چندروز پیش سی دی رام نداشت مجبور شد با USB ویندوز رو نصب کنه، ایشون هم وقتی ریستارت میکرد، هنگامی که میخواست بالا بیاد ارور میداد ولی از طریق بوتی که USB درست کرده بود میشد بالا بیای ، بدیش به این بود که همیشه باید با اون یو اس بی بالا میومدی. البته مشکلش این بود که بوتش خراب بود و هیچ جوره با ایکس پی کنار نیومد ، در آخر 7 نصب کرد به خوبی کار کرد. من حدس میزنم شما هم بوتت درست ساخته نشده

با آرزوی موفقیت