PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نداشتن تصوير روي مانيتور و زدن بوق از داخل كيس

parham6933
09-06-2012, 22:39
سلام دوستان يه سيستم دارم زماني كه روشنش ميكنم هيچ صفحه اي روي مانيتور نمياره،و ازداخل كيسم پشت سرهم صداي بوق شنيده ميشه.
بنظرتون مشكل از چي ميتونه باشه؟ از رمش نيست؟
من تمام قطعات رو يكي يكي در آوردم و امتحان كردم ولي حتي زماني هم كه رم و گرافيك و مودم و هارد رو هم دراوردم ولي بازم همون تك بوق هاي پشت سرهم رو بازم ميزدكه فقط باقطع شدن برق سيستم صداش قطع ميشد.
حالا دوستان بنظرتون مشكل از كجا ميتونه باشه؟

EXTREME
09-06-2012, 23:02
بوق به چه صورت است ؟ بوق گرافیک یک تک بوق است و یک بوق بلند یا دو یا 3 تک بوق و یک بوق بلند و تموم میشه
بوق رم پشت سرهم است با فاصله
بوق خالی شدن بایوس یا بالارفتن دما پشت سرهم است مثل آزیر میمونه
بوق مین هم چندتا پشت سرهم یک فاصله باز دوباره چندتا پشت سرهم مال شما چه طوریه

parham6933
09-06-2012, 23:16
داداش بوقها گفتم كه پشت سرهم هستن بدونه فاصله
والا سيستم كامل و بدنه مشكل بالا ميومد حتي اون تك بوق اول كه نشان دهنده اينه كه سيستم درست كار ميكنه رو ميزد؛
ولي يه بچگي كردم رفتم تو ست آپ يه سري تنظيمات رودست زدم بعدش اينجوري شد؛ الان ديگه هيچ تصويري هم روي مانيتور نمياره و همين جوري پشت سرهم بدونه فاصله هم بوق ميزنه و قطعم نميشه.
حالا بنظرتون چيكاركنم؟

EXTREME
09-06-2012, 23:23
داداش بوقها گفتم كه پشت سرهم هستن بدونه فاصله
والا سيستم كامل و بدنه مشكل بالا ميومد حتي اون تك بوق اول كه نشان دهنده اينه كه سيستم درست كار ميكنه رو ميزد؛
ولي يه بچگي كردم رفتم تو ست آپ يه سري تنظيمات رودست زدم بعدش اينجوري شد؛ الان ديگه هيچ تصويري هم روي مانيتور نمياره و همين جوري پشت سرهم بدونه فاصله هم بوق ميزنه و قطعم نميشه.
حالا بنظرتون چيكاركنم؟
اگه به بایوس دست زدید و اینطوری شده پس از تنظیمات بایوس است
سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین باتری مین رو دربیارین و دوباره جا بزنید و سیستم رو روشن کنید
میتونید از جامپر روی مین برای clear cmos استفاده کنید جاشو عو ض کنید سیستم نباید روشن بشه دوباره میزارین سرجاش و سیستم رو روشن میکنید

parham6933
10-06-2012, 10:33
داداش قبلآ اين راه رو هم امتحان ردم ولي متاسفانه جوابي نگرفتم؟

EXTREME
10-06-2012, 10:50
اگه این راه هم جواب نداد باید با قطعات نو و سالم سیستم رو چک کنید
با یک رم دیگه سیستم روتست کنید اسلات رو تمیز کنید و جای رم رو عوض کنید
اسلات گرافیک تمیز بشه و با یک گرافیک دیگه تست بشه
فن سی پی یو رو چک کنید و خمیر سیلیکون بزنید
با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید
درست نشد دو علت داره یا از خود مین است که اگه از مین باشه علت های زیادی داره
یا از بایوس یعنی بایوس خالی شده این میتونه از ضعیف بودن پاور و باتری مین باشه
بهتره باتری مین رو با مولتی متر یک ولتاژ بگیرید و به من بگین یا اگه مولتی متر ندارین یک باتری نو بگیرین و بزارین رو مین

jo_jumper
10-06-2012, 10:51
داداش قبلآ اين راه رو هم امتحان ردم ولي متاسفانه جوابي نگرفتم؟

اگه بایوس رو ریست کریدن و مشکل حل نشده دوباره قطعات رو چک کن، این بار به جز RAM , CPU همه قطعات رو از مادربرد جدا کنید و سیستم رو روشن کنید. اگه میتونی بد نیست یک بارهم cpu , ram را دربیارید و دوباره جا بزنید.

EXTREME
10-06-2012, 10:54
اگه بایوس رو ریست کریدن و مشکل حل نشده دوباره قطعات رو چک کن، این بار به جز RAM , CPU همه قطعات رو از مادربرد جدا کنید و سیستم رو روشن کنید. اگه میتونی بد نیست یک بارهم cpu , ram را دربیارید و دوباره جا بزنید.

دوست من شما پست اول رو خوندین ؟

parham6933
10-06-2012, 15:15
قطعات رو درآودم و يكي يكي تست كردم ،متاسفانه معلوم شد عيب از cpu هست
حالا چاره كاره چيه؟ راهي واسه بازگشت cpu هست يا بايد بايد تعويض بشه؟

EXTREME
10-06-2012, 15:49
قطعات رو درآودم و يكي يكي تست كردم ،متاسفانه معلوم شد عيب از cpu هست
حالا چاره كاره چيه؟ راهي واسه بازگشت cpu هست يا بايد بايد تعويض بشه؟

یعنی با یک cpu دیگه تست کردین ؟

parham6933
11-06-2012, 11:18
یعنی با یک cpu دیگه تست کردین ؟

نه ولي وقتي cpu رو در ميارم صداي اون بوق ها ديگه قطع ميشه؛ و تا ميزارم دوباره شروع به بوق زدن ميكنه.

EXTREME
11-06-2012, 11:35
شما با قطعه های دیگه که مال سیستم خودتون نباشه همونطور که گفتم سیستم رو چک کردین ؟

parham6933
11-06-2012, 12:44
داداش آخه من كه بيست تا سيستم ندارم كه كه از قطعات اونا استفاده كنم.

EXTREME
11-06-2012, 13:33
داداش آخه من كه بيست تا سيستم ندارم كه كه از قطعات اونا استفاده كنم.

شما اگه قطعه نداری بده به یک خدمات کامپیوتری با قطعه نو چک کنه سیستم رو . شما که با تست این شکلی نمیتونی بفهمی کدوم قطعه مشکل داره ایجاد کنه باید با این روش عمل بکنی که اطمینان پیدا کنی کدوم قطعه 100% مشکل داره
یا شما باید با قطعه های سالم همونطوری که گفتم سیستم رو تست کنی یا اینکه دیباگر داشته باشی از روی کدش بفهمی مشکل از کدوم قسمته بعد اون قسمت رو چک کنی
حالا اگه سی پی یو رو عوض کنی و هزینه کنی و ببینی بازم مشکل هست ضرر میکنی من برای این بهت میگم اینکارو بکنی که با اطمینان کامل اون قطعه معیوب رو عوض کنی که ضرر نکنی تو پست قبلی هم نوشتم کدو قطعه ها تست بشه

parham6933
11-06-2012, 13:49
خيلي از لطفت ممنونم داداش از اينكه خيلي سريع و با متانت جواب دادايد؛ من مجبورم همين كاري كه شما ميگيد رو انجام بدم و نتيجه كار رو هم اينجا اعلام ميكنم.اجركم عندالله