PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرسش در مورد پارتیشنهای هارد دیسک

hexman
09-06-2012, 19:33
ِسلام دوستان

من زمانیکه اومدم روی سیستمم ویندوز ایکس پی نصب کنم کل پارتیشنهای قبلی رو پاک کردم و از تو پارتیشن بندی کردم و 2 تا درایو C و D درست کردم و ویندوز رو توی درایو C ریختم اما پس از نصب ویندوز در Disk Managment دیدم که درایوی که توش ویندوز نصبه(C) بعنوان پارتیشن Extended هست و درایو D بصورت Primary..اینم عکسش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میشه یه توضیح در این مورد بدید.ممنون

A M ! N
09-06-2012, 19:55
سلام.

توی مورد شما اگه فقط یک ویندوز دارین فرق چندانی نداره ، ولی با برنامه ی Acronis disk director میتونی تبدلیش کنی ، یعنی تبدیل از حالت Logical به حالت Primary

آموزش هم اگه خواستی اینجا هست ولی آسونه

موفق باشی.

hexman
09-06-2012, 20:37
ممنون از لطفتون حالا اگه بخوام یه ویتدوز 7 هم توی درایو D بریزم چطور میشه؟

A M ! N
09-06-2012, 20:46
خواهش میکنم

خب کلا دوتا درایو اینجا هست، اول درایو C رو هم Primary کنید، که از خطاهای احتمالی موقع بوت دوگانه در امان باشید بعد برین برای نصب ویندوز 7..

ویندوز 7 وقتی نصب میشه ، درایو که خودش روش هست رو میکنه درایو C ، البته تغییر داده نمیشه فقط اینطوری نشون داده میشه ، دوباره داخل ویندوز ایکس پس هم که هستین درایو خود ویندوز ایکس پی درایو C خواهد بود.

موفق باشی.

jafarian
09-06-2012, 21:49
شما برنامه mini tools partition wizard از لینک پایین که حجمش کلا 10 مگ هست دانلود کنید بعدشم اجراش کنید طبث شکلی که گذاشتم عمل کنید گزینه مورد نظر انتخاب کنید تا عمل کانورت انجام بشه برای نصب ویندوز 7 بعد از نصب شما داری یک بوت منو هستین که به احتمال زیاد فقط ویندوز xp شما بالا میاد برای درست کردنشم باید طبق لینک دوم برین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])